*

Ψηφοφορία

Πόσο χρήσιμα σας φάνηκαν τα ΠΕΚ που παρακολουθήσατε;

Πάρα πολύ
1 (1.6%)
Πολύ
2 (3.2%)
Αρκετά
8 (12.9%)
Ελάχιστα
23 (37.1%)
Καθόλου
28 (45.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 62

Αποστολέας Θέμα: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)  (Αναγνώστηκε 358269 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #266 στις: Ιούλιος 31, 2008, 03:54:12 μμ »
Όταν έχεις άδεια ανατροφής, δεν μπορείς να παρακολουθήσεις τα ΠΕΚ.Κι εγώ πέρυσι που το προσπάθησα, που ήμουν με άδεια ανατροφής, δεν μου επέτρεψαν να τα παρακολουθήσω..
Σήμερα πήρα τηλ στα ΠΕΚ Πειραιά 210 4111113-5 και μου είπαν ότι ξεκινάνε 25-8 στις 8.30 το πρωί.
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:42:01 »

Αποσυνδεδεμένος annie74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #267 στις: Ιούλιος 31, 2008, 04:22:32 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΑΝ ΤΑ ΠΕΚ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ 25 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΤΟΤΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΜΕΡΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 25-8  ΑΡΑ ΜΕΣΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΘΑ ΠΡςΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΜΕ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΔΕΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ 9 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΕΚ ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΚ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΛΟΓΩ ΑΔΕΙΑΣ Η  ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ!!
Προσοχή στις πισώπλατες  μαχαιριές....

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #268 στις: Ιούλιος 31, 2008, 06:41:38 μμ »
Αν πάρεις άδεια ανατροφής, τότε δεν θα παρακολουθήσεις τα ΠΕΚ, γιατί...έχεις άδεια.

Του χρόνου.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος miltosmpi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #269 στις: Ιούλιος 31, 2008, 07:46:57 μμ »
Απλά, πρώτα παρακολουθεις τα ΠΕΚ στον τόπο διορισμού σου και μετά παίρνεις άδεια ανατροφής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:42:01 »

Αποσυνδεδεμένος Sophaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Λατρεύω τα παιδιά μου
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #270 στις: Ιούλιος 31, 2008, 10:34:26 μμ »
Το σκέφτηκα και αυτό αλλά επειδή έχω δυό παιδιά ,το ένα θα πάει σχολείο τώρα και το άλλο είναι μικρούλη και δε θα έχω που να τα αφήσω για να τα παρακολουθήσω στον τόπο διορισμού μου .. ....
Τέλος πάντων κάτι θα γίνει ...
Το πολύ πολύ θα τα παρακολουθήσω του χρόνου ......
Destination anywhere ..name a place and i be there....

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #271 στις: Ιούλιος 31, 2008, 10:57:35 μμ »
Τα ίδια με σένα sophaki ισχύουν και για μένα. ΄Του χρόνου που θα μπούμε στη διαδικασία να ψάξουμε που θα αφήσουμε τα μικρά θα τα κάνουμε όλα ...Σου εύχομαι καλή τοποθέτηση και όχι σε δυσπρόσιτο ή τουλάχιστον κοντά στο νησί σου (που θα είμαι διακοπές την άλλη εβδομάδα)!!! :)
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #272 στις: Ιούλιος 31, 2008, 11:12:00 μμ »
Χωρίς να θέλω να κρίνω κανέναν (πρός θεού, μήν παρεξηγηθώ..) Εγώ δεν θα μπορούσα να αφήσω την οικογένειά μου..Δεν έχω παιδιά ακόμη, αλλά είναι στο οικογενειακό πλάνο με το νέο έτος..Μακάρι να πάνε όλα όπως τα επιθυμώ, αλλά θα δηλώσω μόνο νομό Αττικής και Αθήνας..Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να αφήσω το σπίτι μου για 2-3 χρόνια!! Μιλάω για τον εαυτό μου πάντα.. :)
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος Sophaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Λατρεύω τα παιδιά μου
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #273 στις: Ιούλιος 31, 2008, 11:13:46 μμ »
Ευελπιστώ να είμαι στα Δωδεκάνησα.΄Το έχω βάλει πρώτη επιλογή ,δε νομίζω να τα δηλώσανε και πολλοι στις πρώτες προτιμήσεις τους.
Ετσι αφού τα ΠΕΚ θα διεξαχθούν στη Ρόδο δε θα υπάρχει τότε πρόβλημα ...........
Αντε και ο Θεός βοηθός.... :-\
Destination anywhere ..name a place and i be there....

Αποσυνδεδεμένος Sophaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Λατρεύω τα παιδιά μου
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #274 στις: Ιούλιος 31, 2008, 11:37:28 μμ »
Χωρίς να θέλω να κρίνω κανέναν (πρός θεού, μήν παρεξηγηθώ..) Εγώ δεν θα μπορούσα να αφήσω την οικογένειά μου..Δεν έχω παιδιά ακόμη, αλλά είναι στο οικογενειακό πλάνο με το νέο έτος..Μακάρι να πάνε όλα όπως τα επιθυμώ, αλλά θα δηλώσω μόνο νομό Αττικής και Αθήνας..Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να αφήσω το σπίτι μου για 2-3 χρόνια!! Μιλάω για τον εαυτό μου πάντα.. :)

Μα για αυτό ψαχνόμαστε και κοιτάμε να τα βολέψουμε όσο είναι δυνατόν πιο καλά ......Αν και πιστεύω το να τα "αφήσεις" για κάποιες μέρες (που εγώ θέλω οπωσδήποτε να τα πάρω μαζί μου όπως έκανα και περισυ ως αναπληρώτρια) στον άντρα σου ή στους παππούδες προκειμένου να μή χάσεις το διορισμό σου για τον οποίο παλεύεις τόσα χρόνια .Ασε που αμέσως αμέσως επωφελούνται και τα παιδιά σου από το διορισμό σου .(Περισσότερος και ποιοτικότερος χρόνος με τα παιδιά σου.Χριστούγεννα ,Πασχα, καλοκαίρι θα είσαι συνεχώς με τα παιδιά σου .Οικονομικα θα είσαι σαφώς καλύτερα από ότι ήσουν στον ιδιωτικό τομέα ...ακόμα ένα πλεονέκτημα για τα παιδιά σου και για την οικογένειά σου γενικότερα.....Τι λές???
Destination anywhere ..name a place and i be there....

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #275 στις: Αύγουστος 01, 2008, 10:35:29 πμ »
Και γω' συμφωνώ πως τα παιδιά θα πρέπει να τα έχει μαζί της η μητέρα..Γιαυτό και ανησυχώ για το δυσπρόσιτο, για το πως θα τα βγάλω πέρα. Πάντως εκπαιδευτικός είναι για μένα το καλύτερο επάγγελμα για μητέρα όπως και να 'χει.
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος nickol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #276 στις: Αύγουστος 01, 2008, 11:04:11 πμ »
Μου είπε κάποιος οτι τη β και γ φάση δεν χρειάζεται να την κάνουν όσοι έχουν προυπηρεσία πάνω απο 8 μήνες ή όσοι έχουν μεταπτυχιακό. Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο?

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #277 στις: Αύγουστος 01, 2008, 11:09:25 πμ »
Χωρίς να θέλω να κρίνω κανέναν (πρός θεού, μήν παρεξηγηθώ..) Εγώ δεν θα μπορούσα να αφήσω την οικογένειά μου..Δεν έχω παιδιά ακόμη, αλλά είναι στο οικογενειακό πλάνο με το νέο έτος..Μακάρι να πάνε όλα όπως τα επιθυμώ, αλλά θα δηλώσω μόνο νομό Αττικής και Αθήνας..Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να αφήσω το σπίτι μου για 2-3 χρόνια!! Μιλάω για τον εαυτό μου πάντα.. :)

Μα για αυτό ψαχνόμαστε και κοιτάμε να τα βολέψουμε όσο είναι δυνατόν πιο καλά ......Αν και πιστεύω το να τα "αφήσεις" για κάποιες μέρες (που εγώ θέλω οπωσδήποτε να τα πάρω μαζί μου όπως έκανα και περισυ ως αναπληρώτρια) στον άντρα σου ή στους παππούδες προκειμένου να μή χάσεις το διορισμό σου για τον οποίο παλεύεις τόσα χρόνια .Ασε που αμέσως αμέσως επωφελούνται και τα παιδιά σου από το διορισμό σου .(Περισσότερος και ποιοτικότερος χρόνος με τα παιδιά σου.Χριστούγεννα ,Πασχα, καλοκαίρι θα είσαι συνεχώς με τα παιδιά σου .Οικονομικα θα είσαι σαφώς καλύτερα από ότι ήσουν στον ιδιωτικό τομέα ...ακόμα ένα πλεονέκτημα για τα παιδιά σου και για την οικογένειά σου γενικότερα.....Τι λές???

Για κάποιες μέρες; Τα οφέλη είναι όντως πάρα πολλά..Σας εύχομαι καλό διορισμό σε όλους, μέσα απ'τη καρδιά μου!
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος Tarzan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #278 στις: Αύγουστος 01, 2008, 11:26:16 πμ »
Μου είπε κάποιος οτι τη β και γ φάση δεν χρειάζεται να την κάνουν όσοι έχουν προυπηρεσία πάνω απο 8 μήνες ή όσοι έχουν μεταπτυχιακό. Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο?

Μάλλον εχεις δίκιο... απο πέρσι βρήκα αυτό:

ΘΕΜΑ: Επιμόρφωση Β΄ και Γ΄ φάσης νεοδιόριστων Εκπαιδευτικών σχολικού έτους 2007-
2008.
ΣΧΕΤ.: 94731/3/31-8-2007 Απόφαση Υπουργού Παιδείας.
Με βάση την παραπάνω σχετική απόφαση θα υλοποιηθεί από το 2ο ΠΕΚ Θεσσαλονίκης, το
Πρόγραμμα της Β΄ και Γ΄ Φάσης Εισαγωγικής Επιμόρφωσης νεοδιόριστων εκπαιδευτικών
σχολικού έτους 2007-2008 διάρκειας 40 ωρών για τους νεοδιόριστους εκπαιδευτικούς όλων των
κλάδων Πρωτοβάθμιας και 'ευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, οι οποίοι παρακολούθησαν την Α΄
φάση της Εισαγωγικής Επιμόρφωσης κατά το χρονικό διάστημα από 15/10/2007 έως και
31/10/2007 και έχουν προϋπηρεσία και υπηρεσία μετά το διορισμό τους (άσκηση διδακτικού
έργου) μέχρι 30-6-2007 λιγότερη από 8 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #279 στις: Αύγουστος 01, 2008, 11:30:15 πμ »
Κι αν δεν πάς στη β' φάση (π.χ. επικαλεστείς οικονομικό πρόβλημα, αν απαιτείται μετακίνηση), τότε δε χρειάζεται να την παρακολουθήσεις τη 2η χρονιά, γιατί θα έχεις ήδη προϋπηρεσία  ;)
CARPE DIEM

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162195
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.137 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.