*

Ψηφοφορία

Πόσο χρήσιμα σας φάνηκαν τα ΠΕΚ που παρακολουθήσατε;

Πάρα πολύ
1 (1.6%)
Πολύ
2 (3.2%)
Αρκετά
8 (12.9%)
Ελάχιστα
23 (37.1%)
Καθόλου
28 (45.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 62

Αποστολέας Θέμα: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)  (Αναγνώστηκε 350899 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #350 στις: Αύγουστος 05, 2008, 07:23:07 μμ »
Κιεγώ σαυτό προβληματίζομαι. Θα λείπουμε απτα σχολεία. Προφανώς θα μας αναπληρώσουν για 1 μηνα έτσι? Και μετα θα γυρίσουμε και δεν θα ξέρουμε τι έμαθαν, τι πρέπει να ξαναπούμε και θα χάσουμε και χρόνο. Καλά τα λέω?
γιατι να λειπετε; μεχρι τωρα τα πεκ γινοταν απογευμα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:40:28 »

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #351 στις: Αύγουστος 05, 2008, 07:28:05 μμ »
H β φάση είναι πρωί και πολλοί καθηγητές θα λείπουν απο τα σχολεία τους. Αναπλήρωση δε γίνεται.
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #352 στις: Αύγουστος 05, 2008, 07:32:43 μμ »
Κιεγώ σαυτό προβληματίζομαι. Θα λείπουμε απτα σχολεία. Προφανώς θα μας αναπληρώσουν για 1 μηνα έτσι? Και μετα θα γυρίσουμε και δεν θα ξέρουμε τι έμαθαν, τι πρέπει να ξαναπούμε και θα χάσουμε και χρόνο. Καλά τα λέω?
γιατι να λειπετε; μεχρι τωρα τα πεκ γινοταν απογευμα

Σύμφωνα με το έγγραφο του Π.Ι., για την Α΄φάση:
Τις ημέρες που οι επιμορφούμενοι παρακολουθούν το Πρόγραμμα απαλλάσσονται της υποχρέωσης παρουσίας στο σχολείο που τοποθετήθηκαν.
Για Β-Γ φάση:
Λόγω της φύσης αυτής της επιμορφωτικής διαδικασίας θεωρείται επιβεβλημένη η απουσία των επιμορφουμένων από την εργασία τους.

Αποσυνδεδεμένος maria2882d

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #353 στις: Αύγουστος 05, 2008, 08:57:43 μμ »
Για να καταλάβω κάτι βρε παιδιά!Η πρώτη φάση είναι στις 25 κ διαρκεί 10 μέρες(25-5).Οι Β και Γ φάσεις πώς χωρίζονται γιατί με έχει μπερδέψει πολύ το χρονοδιάγραμμα.Διαρκούν όλο το μήνα?Εγώ σαν νηπιαγωγός αυτές τις μέρες δεν θα είμαι στο σχολείο μου?Οποιος γνωρίζει ας απαντήσει να μου το ξεκαθαρίσει!!!!! ???Ευχαριστώ!!! :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:40:28 »

Αποσυνδεδεμένος demis_n

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #354 στις: Αύγουστος 05, 2008, 09:28:05 μμ »
Για να καταλάβω κάτι βρε παιδιά!Η πρώτη φάση είναι στις 25 κ διαρκεί 10 μέρες(25-5).Οι Β και Γ φάσεις πώς χωρίζονται γιατί με έχει μπερδέψει πολύ το χρονοδιάγραμμα.Διαρκούν όλο το μήνα?Εγώ σαν νηπιαγωγός αυτές τις μέρες δεν θα είμαι στο σχολείο μου?Οποιος γνωρίζει ας απαντήσει να μου το ξεκαθαρίσει!!!!! ???Ευχαριστώ!!! :)

Η β και γ φάση είναι κάποιες απ'αυτές τις ημερομηνίες και είναι στη δικαιοδοσία του ΠΕΚ ποια τελικά θα επιλέξει : 2/10-10/10 ή 9/10-17/10 ή 16-24/10 ή 23/10-4/11! Οπότε υποχρεωτικά θα λείπεις 7 εργάσιμες μέρες! Εκτός αν έχεις δουλέψει 8 μήνες οπότε δεν είναι υποχρεωτικες οι δύο αυτές φάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #355 στις: Αύγουστος 05, 2008, 11:17:31 μμ »
Για να καταλάβω κάτι βρε παιδιά!Η πρώτη φάση είναι στις 25 κ διαρκεί 10 μέρες(25-5).Οι Β και Γ φάσεις πώς χωρίζονται γιατί με έχει μπερδέψει πολύ το χρονοδιάγραμμα.Διαρκούν όλο το μήνα?Εγώ σαν νηπιαγωγός αυτές τις μέρες δεν θα είμαι στο σχολείο μου?Οποιος γνωρίζει ας απαντήσει να μου το ξεκαθαρίσει!!!!! ???Ευχαριστώ!!! :)

Η β και γ φάση είναι κάποιες απ'αυτές τις ημερομηνίες και είναι στη δικαιοδοσία του ΠΕΚ ποια τελικά θα επιλέξει : 2/10-10/10 ή 9/10-17/10 ή 16-24/10 ή 23/10-4/11! Οπότε υποχρεωτικά θα λείπεις 7 εργάσιμες μέρες! Εκτός αν έχεις δουλέψει 8 μήνες οπότε δεν είναι υποχρεωτικες οι δύο αυτές φάσεις!
Δηλαδή εγώ που έχω προϋπηρεσία 3 χρόνια δε θα παρακολουθήσω τη β' και γ' φάση; Αν θέλω να την παρακολουθήσω, μπορώ;
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος filologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #356 στις: Αύγουστος 05, 2008, 11:28:54 μμ »
Καλησπερα σε ολους μετα απο αρκετες ημερες!Ημουν σε διακοπες κ εκει εμαθα για το διορισμο μου στην τεταρτη επιλογη  με μεγαλη μου εκπληξη πραγματικα!Ευχομαι σε οσους διοριστηκαν πολλες επιτυχιες κ ο,τι αλλο ποθειτε! Ειδα μολις τωρα που γυρισα οτι πολλοι διοριστηκατε εκει που θελατε κ πραγματικα χαιρομαι που μετα απο τοσο κοπο ηρθε η ηθικη ανταμοιβη!:DΘα ηθελα τωρα  να ρωτησω για τα επιμορφωτικα προγραμματα αν χρειαζεται να κανουμε καποια αιτηση κ αν πρεπει να προσκομισουμε αλλα δικαιολογητικα!Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος mart13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 11
    • Προφίλ
    • 2ο Δημοτικό Σχολείο Τήνου
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #357 στις: Αύγουστος 05, 2008, 11:33:07 μμ »
Καλησπερα σε ολους μετα απο αρκετες ημερες!Ημουν σε διακοπες κ εκει εμαθα για το διορισμο μου στην τεταρτη επιλογη  με μεγαλη μου εκπληξη πραγματικα!Ευχομαι σε οσους διοριστηκαν πολλες επιτυχιες κ ο,τι αλλο ποθειτε! Ειδα μολις τωρα που γυρισα οτι πολλοι διοριστηκατε εκει που θελατε κ πραγματικα χαιρομαι που μετα απο τοσο κοπο ηρθε η ηθικη ανταμοιβη!:DΘα ηθελα τωρα  να ρωτησω για τα επιμορφωτικα προγραμματα αν χρειαζεται να κανουμε καποια αιτηση κ αν πρεπει να προσκομισουμε αλλα δικαιολογητικα!Ευχαριστω!

Η Διεύθυνση στην οποία διορίστηκες στέλνει στα ΠΕΚ τα ονόματα όσων ανήκουν εκεί, εσύ δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο, αυτό με πληροφόρησαν από τα ΠΕΚ σήμερα που ρώτησα. Επίσης πρόσθεσαν ότι το πρόγραμμα για το εν λόγω ΠΕΚ (Τρίπολη) θα έχει σταλεί και στη Διεύθυνση για να λάβουμε γνώση οι ενδιαφερόμενοι.
Οδοιπόρε δεν υπάρχει δρόμος ... το μονοπάτι σου εσύ το χαράζεις!

Αποσυνδεδεμένος filologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #358 στις: Αύγουστος 05, 2008, 11:36:11 μμ »
Ευχαριστω πολυ mart13,ησουν ιδιαιτερα κατατοπιστικη!!

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #359 στις: Αύγουστος 05, 2008, 11:39:10 μμ »
Μόλις διάβασα στο alfavita για το πρόγραμμα των σεμιναρίων και ομολογώ πως μπερδεύτηκα... ???  Γιατί έχει τόσες ημερομηνίες στη β' και γ' φάση; Διαλέγουμε εμείς όποιες θέλουμε;
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος mart13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 11
    • Προφίλ
    • 2ο Δημοτικό Σχολείο Τήνου
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #360 στις: Αύγουστος 06, 2008, 12:00:07 πμ »
Μόλις διάβασα στο alfavita για το πρόγραμμα των σεμιναρίων και ομολογώ πως μπερδεύτηκα... ???  Γιατί έχει τόσες ημερομηνίες στη β' και γ' φάση; Διαλέγουμε εμείς όποιες θέλουμε;

Ναταλί δεν διαλέγετε, πηγαίνετε σε όλες. Αν είναι καθημερινές (που είναι) σας δίνει άδεια η υπηρεσία.  ;)
Οδοιπόρε δεν υπάρχει δρόμος ... το μονοπάτι σου εσύ το χαράζεις!

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #361 στις: Αύγουστος 06, 2008, 01:10:48 πμ »
Ναι αλλά είναι 2/10 με 10/10, 9/10 με 17/10...  ???  9 και 10 του μήνα θα έχουμε 2 σεμινάρια; Είναι ίδια ημερομηνία!  ???  ???  ???
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος mart13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 11
    • Προφίλ
    • 2ο Δημοτικό Σχολείο Τήνου
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #362 στις: Αύγουστος 06, 2008, 01:30:35 πμ »
Η αλήθεια είναι ότι δεν βγάζεις άκρη   ??? αλλά έχω την αίσθηση ότι οι πάνω ημερομηνίες είναι η Β΄φάση και η κάτω η Γ΄. Η Γ΄φάση είναι γι αυτούς που έχουν κάνει τη Β΄.

Άλλωστε μην ξεχνάς ότι είναι η πρώτη φορά που οι νεοδιόριστοι περνάμε ΠΕΚ πριν την έναρξη της σχολικής χρονιάς. Πέρυσι οι νεοδιόρισοι έκαναν την Α και Β φάση μέσα στη σχολική χρονιά. Οπότε μήπως,( λέω μήπως δεν είμαι σίγουρη) η Γ΄φάση είναι για τους περσινούς;   :-\

Οδοιπόρε δεν υπάρχει δρόμος ... το μονοπάτι σου εσύ το χαράζεις!

Αποσυνδεδεμένος chemist2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • ¨Τα μεγάλα πάθη είναι για τις μεγάλες ψυχές ¨
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #363 στις: Αύγουστος 06, 2008, 01:34:33 πμ »
Ρε παιδιά είναι απλό. Για τη Β και Γ φάση το κάθε ΠΕΚ έχει για το 40ωρο διαφορετικές ημερομηνίες.
Ένα 40ωρο παρακολουθείς και όχι όλα τα 40ωρα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159788
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 509

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.