*

Ψηφοφορία

Πόσο χρήσιμα σας φάνηκαν τα ΠΕΚ που παρακολουθήσατε;

Πάρα πολύ
1 (1.6%)
Πολύ
2 (3.2%)
Αρκετά
8 (12.9%)
Ελάχιστα
23 (37.1%)
Καθόλου
28 (45.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 62

Αποστολέας Θέμα: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)  (Αναγνώστηκε 349418 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #378 στις: Αύγουστος 06, 2008, 10:35:31 μμ »
καπου καποιος ειχε γραψει ολα τα πεκ της ελλαδας και τηλεφωνα-διευθυνσεις. επειδη δεμ μπορω να το βρω, μπορει καποιος που γνωριζει να με βοηθησει?

κι εδω επισης

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=5188.2505
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:41:36 »

Αποσυνδεδεμένος ntina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #379 στις: Αύγουστος 06, 2008, 10:38:01 μμ »
Εγω διοριστηκα Α Σαμου γνωριζει κανεις σε ποιο πεκ ανηκει? Πρεπει να κανουμε αιτηση για να τα παρακολουθησουμε?

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #380 στις: Αύγουστος 06, 2008, 10:40:52 μμ »
καποια πεκ εβγαλαν ανακοινωση οτι πρπει να κανουν αιτηση οι επιμορφουμενοι, ξερετε αν ισχυει για ολα τα πεκ αυτο?

Νομίζω οτι καλουνται να κανουν αιτηση οι επιμορφωτές! Οι διευθυνσεις θα στειλουν τα ονοματα μας στα ΠΕΚ. Αυτο καταλαβα εγω :-\
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #381 στις: Αύγουστος 06, 2008, 10:41:13 μμ »
και εγω σαμο διοριστικα, στο πεκ μυτιληνης ανηκει, ετσι εγραψε καποιος. αλλα περι αιτησης δεν ξερω κατι. αν μαθεις στειλε μου ενα πμ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:41:36 »

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #382 στις: Αύγουστος 06, 2008, 10:44:22 μμ »
καποια πεκ εβγαλαν ανακοινωση οτι πρπει να κανουν αιτηση οι επιμορφουμενοι, ξερετε αν ισχυει για ολα τα πεκ αυτο?

Νομίζω οτι καλουνται να κανουν αιτηση οι επιμορφωτές! Οι διευθυνσεις θα στειλουν τα ονοματα μας στα ΠΕΚ. Αυτο καταλαβα εγω :-\

η διευθυνση θεσσαλονικης αναφερει οτι οι επιμορφουμενοι κανουν αιτηση, βλεπε αλφαβιτα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #383 στις: Αύγουστος 06, 2008, 11:04:09 μμ »
Η ανακοίνωση του 2ου ΠΕΚ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ λέει:
Παρακαλούμε τις Διευθύνσεις και τα Γραφεία Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης της περιοχής ευθύνης του 2ου ΠΕΚ Θεσσαλονίκης, να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς που υπηρετούν σε σχολεία ή υπηρεσίες της αρμοδιότητάς τους και να αποστείλουν στο 2ο ΠΕΚ Θεσσαλονίκης το αργότερο έως 12-8-2008, καταστάσεις των εκπαιδευτικών που υποχρεούνται να παρακολουθήσουν την Εισαγωγική Επιμόρφωση. Στις καταστάσεις πρέπει να περιλαμβάνονται τα εξής στοιχεία των επιμορφούμενων εκπαιδευτικών: (επώνυμο, όνομα, πατρώνυμο, κλάδος /ειδικότητα, έτος διορισμού .
Η προθεσμία αφορά τις Δ/νσεις κι όχι τους Επιμορφούμενους κατάλαβες. Αν διαβάσετε και τις ανακοινώσεις άλλων ΠΕΚ όπως αυτή του ΠΕΚ Πειραιά θα δεις πως η προθεσμία αφορά της Δ/νσεις που πρέπει να στείλουν τις καταστάσεις με τους εκπαιδευτικούς που θα επιμορφωθούν. Ωστε τα ΠΕΚ να οργανώσουν τα τμήματα και το που θα γίνουν τα μαθήματα.
Όποιος θέλει να διαβάσει και την ανακοίνωση του ΠΕΚ Πειραιά ας δει εδώ: http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank8806g.php
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2008, 11:07:23 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #384 στις: Αύγουστος 06, 2008, 11:07:15 μμ »
Μάλλον αυτό εννοει η συναδελφος...


http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank8805i.php
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #385 στις: Αύγουστος 06, 2008, 11:13:19 μμ »
Με άλλα λόγια τα ΠΕΚ ζητούν από τις Δ/νσεις τα ονόματα των εκπαιδευτικών που πρέπει να παρακολουθήσουν τα σεμινάρια και η Δ/νση Θεσ/νικης ζήτησε από τους νεοδιόριστους που ακόμη δεν έχουν ορκιστεί να υποβάλλουν αίτηση συμμετοχής.... εγώ στον σκύλο μου κι ο σκύλος μου στην ουρά του :P
Φαίνεται η Δ/νση θέλει να εξασφαλίσει ποιοι θα το παρακολουθήσουν σίγουρα …τι να πω δεν ξέρω… :-[.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος Ayame

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #386 στις: Αύγουστος 06, 2008, 11:53:55 μμ »
Εγω διοριστηκα Α Σαμου γνωριζει κανεις σε ποιο πεκ ανηκει? Πρεπει να κανουμε αιτηση για να τα παρακολουθησουμε?
και εγω σαμο διοριστικα, στο πεκ μυτιληνης ανηκει, ετσι εγραψε καποιος. αλλα περι αιτησης δεν ξερω κατι. αν μαθεις στειλε μου ενα πμ.

Εγώ διορίζομαι Β' Σάμου και διάβασα αλλού στο φόρουμ, δε θυμάμαι που ακριβώς, ότι το ΠΕΚ Μυτιλήνης στο οποίο ανήκει και η Σάμος διοργανώνει τα σεμινάρια για Α', Β', Γ' και Δ' Σάμου στο Βαθύ της Σάμου κι έτσι δε χρειάζεται να πάμε Μυτιλήνη... Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα ας μας πει παρακαλώ...

Αποσυνδεδεμένος Kuttke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαίδευση είναι να μεταδίδεις πολιτισμό
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #387 στις: Αύγουστος 07, 2008, 12:16:36 πμ »
Μπράβο Βιβή!!!!! Είχα φάει το Ιντερνετ να βρω το τηλέφωνο του ΠΕΚ Τρίπολης και τίποτε!! Μου έφυγε ένα βάρος, να είσαι καλά. Παιδιά, πρέπει να κλείσουμε τα ξενοδοχεία από τώρα λετε ή είναι υπερβολικά νωρίς;

Αποσυνδεδεμένος alexmaths

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχή άνδρα δείκνυσι
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #388 στις: Αύγουστος 07, 2008, 12:31:51 πμ »
Για να παρακολουθήσουμε τα ΠΕΚ χρειάζονται επιπλέον χαρτιά? πχ πτυχίο, αντιγραφο ταυτότητας κλπ...
Careful with that axe Eugene...

Αποσυνδεδεμένος margavare

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #389 στις: Αύγουστος 07, 2008, 12:37:04 πμ »


Εγώ διορίζομαι Β' Σάμου και διάβασα αλλού στο φόρουμ, δε θυμάμαι που ακριβώς, ότι το ΠΕΚ Μυτιλήνης στο οποίο ανήκει και η Σάμος διοργανώνει τα σεμινάρια για Α', Β', Γ' και Δ' Σάμου στο Βαθύ της Σάμου κι έτσι δε χρειάζεται να πάμε Μυτιλήνη... Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα ας μας πει παρακαλώ...
[/quote]


Πράγματι η Σάμος ανήκει στα ΠΕΚ Μυτιλήνης και τα σεμινάρια γίνονται στο 1ο-2ο Γυμνάσιο Σάμου (στο Βαθύ). Όσοι είναι Γ, Δ Σάμου δεν θα πετάξουν εισητήρια και αποδείξεις ξενοδοχείων γιατί τα χρήματα θα τα πάρουν πίσω. Δεν ξέρω αν από την διεύθυνση θα τους πουν να πάνε σε συγκεκριμένο ξενοδοχείο π.χ. το Σάμος.

Αποσυνδεδεμένος grigoris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #390 στις: Αύγουστος 07, 2008, 12:57:25 πμ »
Παιδιά και εγώ Β-Σάμου διορίζομαι και από όσο ξέρω τα ΠΕΚ γίνονται στο Βαθύ. Να ρωτήσω κάτι αλλο αν κάποιος άλλος διορίζεται Β-Σάμου (πχ η margavare) τι θα κάνετε με σπίτι?Εννοώ θα ψάξετε σπίτι Καρλόβασι   ή θα μένετε σε ξενοδοχείο μέχρι την οριστική τοποθέτηση.Εγώ λέω να μείνω στο Βαθύ αρχικά μιας και εκεί είναι τα ΠΕΚ αλλά τα λεφτά για τόσες μέρες ξενοδοχείο με ψιλοτσούζουν.Έχετε σκεφτεί κάτι άλλο?

Αποσυνδεδεμένος margavare

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #391 στις: Αύγουστος 07, 2008, 01:05:37 πμ »
Στην ΔΙΔΕ είναι πολλοί εξυπηρετικοί. Να πάρεις τηλέφωνο για κενά και αν υπάρχει περίπτωση για υπεραρυθμία. Την δήλωση τοποθέτησης σχολείων μπορείς να την στείλεις με φαξ και σίγουρα αυτοί θα ξέρουν στις 25 Αυγούστου που θα σε τοποθετήσουν. Αν οι Μαθηματικοί είναι υπεράριθμοι μπορείς αν θέλεις να φύγεις με απόσπαση. Αν δεν θέλεις είσαι Β Σάμου και πιάνεις σπίτι στο Καρλόβασι. Τώρα το καλοκαίρι έχει τακτική συγκοινωνία ΚΤΕΛ Καρλόβασι-Βαθύ άσε που θα γνωρίσεις και άλλα άτομα με τα οποία θα πηγαινοέρχεσι. Στο Καρλόβασι έχει πολλά και καλά σπίτια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 487
Σύνολο: 499

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.