*

Αποστολέας Θέμα: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;  (Αναγνώστηκε 41198 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 10:02:29 πμ »
Μϊα απορία: Έκανα ένα λαθάκι και την αίτηση του ΚΕΕ - ΙΔΕΚΕ αντί να τη στείλω με courier όπως και έγραφε την έστειλα συστημένη με το ταχυδρομείο. Εντομεταξύ έχω πάρει 2 τηλ. στα ΚΕΕ να ρωτήσω αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα και δεν έχω πάρει μια ξεκάθαρη απάντηση. Λογικά θα έρθει μου λένε, δε νομίζουμε να υπάρξει πρόβλ. αλλά καλό θα ήταν να τη στείλετε με courier. Ωραία λέω να την ξαναστείλω με courier? Και πως θα ακυρώσεις την 1η αίτηση μετά μου λένε? Βγάλε άκρη. Αν δεν την στείλω έχω το άγχος μη και στραβώσουν που δεν την έστειλα με courier και αν την ξαναστείλω κ με courier έχω το άγχος μη δουν 2 αιτήσεις και στραβώσουν εκεί. Και εντομεταξύ δε μου απαντάνε και με βεβαιότητα μόνο μου λένε είναι στη δική σας κρίση το τι πρέπει να κάνετε εμείς απλά σας λέμε τη γνώμη μας!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 05:19:28 μμ »
Μϊα απορία: Έκανα ένα λαθάκι και την αίτηση του ΚΕΕ - ΙΔΕΚΕ αντί να τη στείλω με courier όπως και έγραφε την έστειλα συστημένη με το ταχυδρομείο. Εντομεταξύ έχω πάρει 2 τηλ. στα ΚΕΕ να ρωτήσω αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα και δεν έχω πάρει μια ξεκάθαρη απάντηση. Λογικά θα έρθει μου λένε, δε νομίζουμε να υπάρξει πρόβλ. αλλά καλό θα ήταν να τη στείλετε με courier. Ωραία λέω να την ξαναστείλω με courier? Και πως θα ακυρώσεις την 1η αίτηση μετά μου λένε? Βγάλε άκρη. Αν δεν την στείλω έχω το άγχος μη και στραβώσουν που δεν την έστειλα με courier και αν την ξαναστείλω κ με courier έχω το άγχος μη δουν 2 αιτήσεις και στραβώσουν εκεί. Και εντομεταξύ δε μου απαντάνε και με βεβαιότητα μόνο μου λένε είναι στη δική σας κρίση το τι πρέπει να κάνετε εμείς απλά σας λέμε τη γνώμη μας!!!

Μην ανησυχείς καθόλου γιατί εγώ που πήγα αυτοπροσώπως στο ΙΔΕΚΕ να κάνω την αίτηση, είδα οτι ερχόντουσαν φάκελοι με το ταχυδρομείο και τους έβαζαν κανονικά στη στοίβα μαζί με τις άλλες αιτήσεις.
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 06:31:18 μμ »
Τελικά διάβασα πιο προσεκτικά την προκήρυξη και γράφει:

"Η αίτηση θα διατίθεται από την ιστοσελίδα του Ι.Δ.ΕΚ.Ε. (www.ideke.edu.gr/προκηρύξεις), στην οποία και θα υποβάλεται ηλεκτρονικά.
Αιτήσεις που δεν υποβάλλονται με την ανωτέρω μορφή ή αποστέλλονται ταχυδρομικά, με e-mail ή fax δεν γίνονται δεκτές και απορρίπτονται. "


Αποσυνδεδεμένος komis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 11:23:50 πμ »
Γεια σε όλους,
ξέρετε αν έχουν βγει οι πινακες κατάταξης? στην προκήρυξη λέει οτι θα αναρτηθούν στη σελίδα του ΙΔΕΚΕ αλλα τίποτα ακόμα,
κανονικά θα έπρεπε να βγαίνουν αμέσως αφού κάνουμε ηλεκτρονική αίτηση, ποιος ξέρει τι γίνεται βέβαια..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 11:37:47 πμ »
αν δουλέψει κάποιος σ αυτά τα προγράμματα  παίρνει  προϋπηρεσία  που μπορεί  να  προσθεθεί στον πίνακα αναπληρωτων - ωρωμισθιων?
Όχι, αλλά έτσι κ αλλιώς η προϋπηρεσία σε αυτά που μετρούσε δε μετράει πλέον στους πίνακες από 1/7/2010. Οι πίνακες έχουν κλειδώσει.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 03:49:37 μμ »
συναδελφοι, γεια σας. βγηκαν οι ανανεωσεις αποσπασεων των μονιμων, στα σδε. οποιος ενδιαφερεται για να δει τα κενα, το αρχειο ειναι στην ιστοσελιδα του ιδεκε.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 04:03:53 μμ »
καλησπερα. δεν το βρισκω καπου.  :-\

Αποσυνδεδεμένος Ofilia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 04:31:43 μμ »
αν αποσπάστηκε ένας π.χ κοινωνιολόγος μόνιμος στο ΣΔΕ της προτίμησής μου πάει να πει οτι δεν θα βγει κενό για ωρομίσθιο; ένας μόνιμος αρκεί;

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 04:39:41 μμ »
 Δεν είναι στην σελίδα του ΙΔΕΚΕ αλλά  στην σελίδα της Γενικής Γραμματείας  Δια βίου Μάθησης :


http://www.gslll.edu.gr/index.php/news/413--2010-2011

Τι γίνεται με τα αποτελέσματα των ωρομισθίων εκπαιδευτικών στα ΣΔΕ ; Ξέρετε πότε θα βγούν ;

καλησπερα. δεν το βρισκω καπου.  :-\

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 04:42:42 μμ »
ειναι και στην ιστοσελίδα του ιδεκε. οπως βλεπουμε την αρχικη κλικαρουμε αριστερα στη γενικη γραμματεια

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 05:15:05 μμ »
Καλησπέρα! Απ' ό,τι ξέρω στα ΣΔΕ δεν υπάρχουν μόνιμοι εκπαιδευτικοί παρά μόνο αποσπασμένοι και ωρομίσθιοι. Αυτό σημαίνει ότι για όπου δεν ανακοινώθηκαν αποσπάσεις, θα πάρουν μόνο ωρομίσθιους φέτος; (Για παράδειγμα δεν ανακοινώθηκαν αποσπάσεις στα ΣΔΕ των φυλακών.)

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 05:22:47 μμ »
Μϊα απορία: Έκανα ένα λαθάκι και την αίτηση του ΚΕΕ - ΙΔΕΚΕ αντί να τη στείλω με courier όπως και έγραφε την έστειλα συστημένη με το ταχυδρομείο. Εντομεταξύ έχω πάρει 2 τηλ. στα ΚΕΕ να ρωτήσω αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα και δεν έχω πάρει μια ξεκάθαρη απάντηση. Λογικά θα έρθει μου λένε, δε νομίζουμε να υπάρξει πρόβλ. αλλά καλό θα ήταν να τη στείλετε με courier. Ωραία λέω να την ξαναστείλω με courier? Και πως θα ακυρώσεις την 1η αίτηση μετά μου λένε? Βγάλε άκρη. Αν δεν την στείλω έχω το άγχος μη και στραβώσουν που δεν την έστειλα με courier και αν την ξαναστείλω κ με courier έχω το άγχος μη δουν 2 αιτήσεις και στραβώσουν εκεί. Και εντομεταξύ δε μου απαντάνε και με βεβαιότητα μόνο μου λένε είναι στη δική σας κρίση το τι πρέπει να κάνετε εμείς απλά σας λέμε τη γνώμη μας!!!
Σε φίλη μου που πήρε τηλ για να ρωτήσει (γιατί κακά τα ψέματα, τα 9 ευρώ του κούριερ δεν είναι και λίγα για ένα πρόγραμμα στο οποίο ελάχιστα άτομα θα πάρουν ενώ οι αιτήσεις είναι χιλιάδες), της είπαν να μην αγχώνεται και αφού έλαβαν την ηλεκτρονική της αίτηση δεν χρειάζεται να στείλει τα χαρτιά εκτός και αν την επιλέξουν. Όπως καταλαβαίνετε στον καθένα απαντούσαν και από κάτι διαφορετικό. Έτσι για να υπάρχει και ποικιλία...

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 05:29:05 μμ »
Καλησπέρα! Απ' ό,τι ξέρω στα ΣΔΕ δεν υπάρχουν μόνιμοι εκπαιδευτικοί παρά μόνο αποσπασμένοι και ωρομίσθιοι. Αυτό σημαίνει ότι για όπου δεν ανακοινώθηκαν αποσπάσεις, θα πάρουν μόνο ωρομίσθιους φέτος; (Για παράδειγμα δεν ανακοινώθηκαν αποσπάσεις στα ΣΔΕ των φυλακών.)
ανακοινώθηκαν οι αποσπασεις και για τα σδε φυλακων, στην ιδια λιστα. για παραδειγμα θα δεις αποσπασεις σδε1 Κορυδαλλου και σδε2 Κορυδαλλου. το 1 ειναι για εξω απο τις φυλακες ενω το 2 για μεσα. το ιδιο συμβαινει, αν προσεξεις και στη λαρισα και παντου.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2010, 12:35:47 πμ από mariliane »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.