*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16  (Αναγνώστηκε 3322 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« στις: Ιανουάριος 20, 2008, 11:23:27 πμ »
Συναδελφοι, επειδη μαλλον ειμαι μονος εδω μεσα ως προς την ειδικοτητα, και ρωταω και απανταω στον εαυτο μου  ;D  :o μου επιτρεπεται να μοιραστω τη χαρα μου μαζι σας ε?!

Προς διορισμό 120 εκπαιδευτικών Μουσικής για τις επόμενες δύο σχολικές περιόδους
Τον καθορισμό 120 θέσεων εκπαιδευτικών του κλάδου ΠΕ1601 Μουσικής που προκηρύσσονται για την κατάρτιση των πινάκων διοριστέων εκπαιδευτικών κατά τα σχολικά έτη 2008-2009 και 2009-2010 προβλέπει κοινή υπουργική απόφαση, την οποία υπέγραψε ο υφυπουργός Οικονομίας και Οικονομικών, κ. Νίκος Λέγκας.
Σύμφωνα με την κοινή υπουργική απόφαση που υπογράφει εκτός του υφυπουργού, ο υπουργός Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων, κ. Ευριπίδης Στυλιανίδης, οι θέσεις των εκπαιδευτικών  ΠΕ1601 Μουσικής κατανέμονται ισομερώς στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση.
Η δαπάνη για τη μισθοδοσία των εκπαιδευτικών θα ανέλθει στις 719 χιλιάδες ευρώ για το τρέχον έτος και στα 2 εκατομμύρια 175 χιλιάδες ευρώ για καθένα από τα επόμενα έτη.
ΠΗΓΗ: Κέρδος online 18/01/08

(να σας σημειωσω πως διαγωνισμος ΑΣΕΠ για μας τους κακομοιρους εχει να γινει απ το 2001)
do it!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:57:24 »

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 20, 2008, 07:50:13 μμ »
αυτό είναι πολύ καλό!!!
να δούμε με μας της Πληροφορικής τι θα γίνει....

Αποσυνδεδεμένος Klelia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσο ζω μαθαίνω
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 21, 2008, 08:56:44 μμ »
Είμαι κι εγώ εδώ και χαίρομαι μαζί σου. 7  χρόνια χωρίς ΑΣΕΠ, χωρίς δυνατότητα διορισμού και μετά από τόσους αγώνες, τόσες δικαστικές ενέργειες επιτέλους κλείδωσαν 120 θέσεις. Κοίτα που φτάσαμε, να είμαστε ευχαριστημένοι με τα ψίχουλα.
Καλή επιτυχία συνάδελφοι
Κλέλια

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 22, 2008, 10:25:12 μμ »
όχι 120, 400 έπρεπε να πάρουν με τα κενά μουσικών που υπάρχουν...
Και να υπάρχουν και αίθουσες ειδικές για το μάθημα, με όργανα, διάφορα κρουστά, σι-ντι, κασσετόφωνα κλπ..
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:57:24 »

Αποσυνδεδεμένος Kilgore

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Break on through to the other side...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 25, 2008, 04:46:20 μμ »
όχι 120, 400 έπρεπε να πάρουν με τα κενά μουσικών που υπάρχουν...
Και να υπάρχουν και αίθουσες ειδικές για το μάθημα, με όργανα, διάφορα κρουστά, σι-ντι, κασσετόφωνα κλπ..

Και μετά ξύπνησες... άνοιξες νωχελικά τα μάτια... και αμέσως διαπίστωσες ότι ακόμα ζεις σε αυτό το ωραίο, βαλκανικό κράτος που λέγεται... Ελλάδα!  ;D ;D
"It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what."

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 25, 2008, 05:02:53 μμ »
Axx τι καλα που θα ήταν daniel...

Σε πληροφορώ φίλε/η kilgore πως σε δύο τουλάχιστον "Βαλκανικες" χωρες (Ρουμανια, Ουγγαρία) υπαρχουν χρόνια τώρα,(δεκαετιες) Μουσικές Ακαδημίες και η μουσική τους παιδεια είναι σε πολυ καλύτερες βάσεις από εμάς.
Μήπως κάποιοι μόνο,παρέμειναν "Βαλκάνιοι" ??
do it!

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 25, 2008, 07:17:48 μμ »
Όχι kilgore ξέρω πολύ καλά που ζω  :-[   ???  , άλλωστε δε μου επιτρέπει και η ηλικία μου να είμαι αφελής.. ;D. ;D
Αυτό δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να συνεχίσω να απαιτώ και να θέλω τα αυτονόητα παραιτημένος από την ιδέα πως δε θ' αλλάξει τίποτα..  >:(

Όσο γι' αυτό που επισημαίνει ο Πάνος δεν συζητώ καν το δίκιο που έχει.. Για πολλά μπορεί κανείς να "κατηγορήσει" τις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ, αλλά ποτέ για έλλειμα (και δη σοβαρής) παιδείας... Μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα..

(Μόνο εμείς μου φαίνεται πήραμε τα κακά των δυτικών και τα κακά των ανατολικών χωρών αντί για το αντίθετο!!!!!  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D )
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 25, 2008, 08:11:56 μμ από daniel »
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος Klelia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσο ζω μαθαίνω
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 03:55:25 μμ »
Στο θέμα της Μουσικής παιδείας στην Ελλάδα νομίζω ότι δεν πήραμε κανένα καλό από καμιά χώρα. Προσπαθώ να βρω ένα καλό και δυσκολεύομαι. Τα 500-600 παιδιά που βλέπουμε κάθε εβδομάδα; τις 24 ώρες μας (που με "υποχρεωτικές" υπερωρίες φτάνουν και τις 27; Τα 5 μας σχολεία; Τις 5 μας γιορτές (για κάθε σχολείο); Τα βιβλία που δεν φτάσαν για όλους τους μαθητές; Τα σι-ντί που δεν διατέθηκαν; Τους συμβούλους μας που όπου υπάρχουν έχουν τελειώσει (το 90% αυτών) στην καλύτερη περίπτωση το λύκειο; Τα όργανα που δεν υπάρχουν; Τις εκατοντάδες θέσεις που ενώ υπάρχουν δεν δίνονται ούτε για διορισμό, ούτε για μετάθεση ούτε καν για απόσπαση; Ψάχνω...
Κλέλια   

Αποσυνδεδεμένος Kilgore

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Break on through to the other side...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 09:47:47 πμ »
Σε πληροφορώ φίλε/η kilgore πως σε δύο τουλάχιστον "Βαλκανικες" χωρες (Ρουμανια, Ουγγαρία) υπαρχουν...

Από πότε ανήκει η Ουγγαρία στα Βαλκάνια;
"It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what."

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 07:01:27 μμ »

Χαχαχαχαχαχαααααααα!!!!!!!!!!  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D
Καλό kilgore!!  ;)
Από τότε που το έγραψε ο Πάνος!!!!!!!!!!!!  ;D  ;D  ;D  ;D

Για να σοβαρευτούμε πάντως, ο Πάνος κατάλαβε προφανώς με τον όρο "βαλκανικές" που χρησιμοποίησες, τις (θεωρητικά πάντα) "υπανάπτυκτες" ανατολικές χώρες με την ευρύτερη έννοια (εκεί μέσα ανήκει και η Ουγγαρία), εξ' ου και το φάλτσο..  ;D

Κατά τ' άλλα όμως δεν έχει καθόλου άδικο σ' αυτά που λέει, δε νομίζεις;;  ;)  ;)
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 07:35:56 μμ »
120 θέσεις μέσω ΑΣΕΠ; Γιατί μάλλον θα καταργηθούν οι ενιαίοι πίνακες διορισμών και οι διορισμοί θα γίνονται μόνο μέσω ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος 120 Εκπαιδευτικων Μουσικης ΠΕ16
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 11:34:43 μμ »
Σε πληροφορώ φίλε/η kilgore πως σε δύο τουλάχιστον "Βαλκανικες" χωρες (Ρουμανια, Ουγγαρία) υπαρχουν...

Από πότε ανήκει η Ουγγαρία στα Βαλκάνια;

Οντως, εκανα λαθος γεωγραφικο.. Εννοουσα τη λέξη "βαλκανικες" με το μειωτικο της χαρακτηρα και οχι με το γεωγραφικο..

 flair Μας χρωστανε ΑΣΕΠ καθηγητων μουσικης απο το 2001. Δεν ξερω ειλικρινα τι γινεται... ας μη μιλαμε για καταργηση των πινακων κτλ. ακομσ δεν εχει γινει τιποτα γνωστο. Ας τελεωσει με το καλο αυτο το σχολικο ετος να δουμε τι θα γινει.
do it!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 553
Σύνολο: 566

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.