*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 542132 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1890 στις: Μάρτιος 05, 2012, 04:50:17 μμ »
Μετά από επικοινωνία με το Γενικό Λογιστήριο του κράτους, κατάταξη ως εξής:

Μεταπτυχιακό: προσθήκη 2 ετών, Διδακτορικό: προσθήκη 6 ετών.

Η προϋπηρεσία υπολογίσθηκε έως και 31/10/2011 για όσους προσελήφθησαν μέχρι και την ημέρα αυτή ενώ για τους υπόλοιπους υπολογίσθηκε η αναγνωρισμένη.

Την 1/11/2011:
Έως και 2 έτη: βαθμός ΣΤ.
Άπό 2 έτη και 1 ημέρα έως και 4 έτη: Ε-0.
Από 4 έτη και 1 ημέρα έως και 6 έτη: Ε-1.
Από 6 έτη και 1 ημέρα έως και 8 έτη: Δ-0.
Από 8 έτη και 1 ημέρα έως και 10 έτη: Δ-1.
Λείπει ο βαθμός Ε με ΜΚ2 από την παραπάνω κατάταξη. Νομίζω ότι με 6 έως 7 χρόνια (δηλαδή τη μέγιστη προυπηρεσία) πας σε Ε-2, δεν νομίζω ότι ο αναπληρωτής μπορεί ποτέ να βρεθεί στον βαθμό Δ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:22:49 »

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1891 στις: Μάρτιος 05, 2012, 04:59:48 μμ »
eva7 η κατάταξη για πολλούς θα γίνει τον επόμενο μήνα επειδή δεν προλάβαιναν στις Δ/νσεις. Από εκεί κι έπειτα επειδη λες ότι σου είπαν άλλα από την Δ/νση όπου ανήκεις, είναι σαφές ότι το πρόβλημα, εφόσον υπάρχει πρόβλημα, δεν μπορεί να λυθεί στο φόρουμ αλλά με την δ/νση σου. Επικοινώνησε ξανά μαζί τους κι αν χρειαστεί κι εγγράφως.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Στη Δευτεροβ. Αιτ/νίας επικρατεί το χάος μετά την εγκύκλιο. Δεν ξέρει κανείς τίποτε σίγουρο. Ελπίζω να λυθεί τον επόμενο μήνα και να μην έχω συνέχεια γιατί πραγματικά βιώνουμε μια απίστευτη ταλαιπωρία εδώ και καιρό..μισθοί, κλειδωμένοι πίνακες, κλιμάκια μπλα-μπλα...κούραση..


exeis adiko....ama mpeis sto ATHENA deixnei akribos ti pairneis.....853 mis8o-148.5 anadromiko kinitro =704.5....
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1892 στις: Μάρτιος 05, 2012, 05:01:15 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.Επικοινώνησα σήμερα με το γραφείο που υπάγομαι στην Α/Αθήνας και μου είπαν τα εξής(α/θμια):Θα πληρωθούμε όλοι με βαθμό στ,γιατί δεν προλάβαιναν να βγάλουν μισθοδοσία αλλιώς και υπήρχε κίνδυνος μεγάλων καθυστερήσεων.Θα πληρωθούμε 13/3(και μάλλον αλλάζει η ημερομηνία).Άλλη προϋπηρεσία δεν αναγνωρίζεται για αλλαγή βαθμού.Από τον άλλο μήνα θα μπούμε κανονικά-αναλόγως προϋπηρεσίας και προσαυξήσεων-στους βαθμούς και ό,τι διαφορά υπάρχει θα την πάρουμε αναδρομικά.Βέβαια,αναδρομικά θα μας πάρουν και για Νοέμβρη-Δεκέμβρη-Γενάρη,οπότε......δεν βλέπω να παίρνουμε τίποτα. :P
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1721
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1893 στις: Μάρτιος 05, 2012, 05:07:16 μμ »
Λείπει ο βαθμός Ε με ΜΚ2 από την παραπάνω κατάταξη. Νομίζω ότι με 6 έως 7 χρόνια (δηλαδή τη μέγιστη προυπηρεσία) πας σε Ε-2, δεν νομίζω ότι ο αναπληρωτής μπορεί ποτέ να βρεθεί στον βαθμό Δ.
Αν έχει διδακτορικό μπαίνει κατευθείαν στον Δ.
Με 6 έτη και 1 ημέρα μπαίνει επίσης στον Δ γιατί:
ελάχιστος χρόνος παραμονής στο ΣΤ: 2 έτη
ελάχιστος χρόνος παραμονής στον Ε: 4 έτη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:22:49 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1894 στις: Μάρτιος 05, 2012, 05:13:57 μμ »
Λείπει ο βαθμός Ε με ΜΚ2 από την παραπάνω κατάταξη. Νομίζω ότι με 6 έως 7 χρόνια (δηλαδή τη μέγιστη προυπηρεσία) πας σε Ε-2, δεν νομίζω ότι ο αναπληρωτής μπορεί ποτέ να βρεθεί στον βαθμό Δ.
Αν έχει διδακτορικό μπαίνει κατευθείαν στον Δ.
Με 6 έτη και 1 ημέρα μπαίνει επίσης στον Δ γιατί:
ελάχιστος χρόνος παραμονής στο ΣΤ: 2 έτη
ελάχιστος χρόνος παραμονής στον Ε: 4 έτη
Και στο ΜΚ2 του βαθμού Ε με πόση προυπηρεσία κατατάσεσαι;

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1895 στις: Μάρτιος 05, 2012, 05:19:50 μμ »
Από την κατάταξη που παρουσιάζει πάντως εδώ και ο Μπαλάγκας http://www.pde.gr/index.php?page=4195 δεν φαίνεται ότι ο αναπληρωτής μπορεί να φτάσει ποτέ στον Δ βαθμό, εκτός αν το διδακτορικό τον κατατάτσει αυτόματα στον Δ βαθμό και δεν του δίνει απλά 6 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος prof2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • πως καταντήσαμε λοχία
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1896 στις: Μάρτιος 05, 2012, 05:42:47 μμ »
επομένως εγώ που έχω αναγνωρίσει προυπηρεσία 8 έτη πριν της 30-10-11 και έχω 28 μήνες  ως αναπληρωτρια θα μου την μετρήσουν αθροιστικά , και όχι μόνο τα 7 χρόνια;


οχι μεχρι 7 ετη  αν σου αναγνωρισουν και τα υπολοιπα 8 που αναγραφεις

Αποσυνδεδεμένος prof2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • πως καταντήσαμε λοχία
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1897 στις: Μάρτιος 05, 2012, 05:46:32 μμ »
Μετά από επικοινωνία με το Γενικό Λογιστήριο του κράτους, κατάταξη ως εξής:

Μεταπτυχιακό: προσθήκη 2 ετών, Διδακτορικό: προσθήκη 6 ετών.

Η προϋπηρεσία υπολογίσθηκε έως και 31/10/2011 για όσους προσελήφθησαν μέχρι και την ημέρα αυτή ενώ για τους υπόλοιπους υπολογίσθηκε η αναγνωρισμένη.

Την 1/11/2011:
Έως και 2 έτη: βαθμός ΣΤ.
Άπό 2 έτη και 1 ημέρα έως και 4 έτη: Ε-0.
Από 4 έτη και 1 ημέρα έως και 6 έτη: Ε-1.
Από 6 έτη και 1 ημέρα έως και 8 έτη: Δ-0.
Από 8 έτη και 1 ημέρα έως και 10 έτη: Δ-1.
Λείπει ο βαθμός Ε με ΜΚ2 από την παραπάνω κατάταξη. Νομίζω ότι με 6 έως 7 χρόνια (δηλαδή τη μέγιστη προυπηρεσία) πας σε Ε-2, δεν νομίζω ότι ο αναπληρωτής μπορεί ποτέ να βρεθεί στον βαθμό Δ.
Συναδελφοι εγω καταλαβαινω αυτο που εγραψα και σε προηγουμενο ποστ , οτι δηλ για το βαθμο Ε ειτε θα παρεις ΜΚ1 ειτε θα παιρνεις ΜΚ2 δεν υπαρχει ΜΚ0 .Τωρα εχω την γνωμη οτι ο Μπαλαγκας στον πινακα του για το ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ  ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ  ΑΠΟ  1-1-2012 εχει κανει λαθος στο χρονο προυπηρεσιας οπως κατατασσει τους βαθμους αφου απο το αρθρο 7 του νομου καθοριζει καθε ποσα χρονια αλλαζεις και βαθμο !!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 05, 2012, 06:15:39 μμ από prof2 »

Αποσυνδεδεμένος lampros7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1898 στις: Μάρτιος 05, 2012, 06:48:21 μμ »
Μετά από επικοινωνία με το Γενικό Λογιστήριο του κράτους, κατάταξη ως εξής:

Μεταπτυχιακό: προσθήκη 2 ετών, Διδακτορικό: προσθήκη 6 ετών.

Η προϋπηρεσία υπολογίσθηκε έως και 31/10/2011 για όσους προσελήφθησαν μέχρι και την ημέρα αυτή ενώ για τους υπόλοιπους υπολογίσθηκε η αναγνωρισμένη.

Την 1/11/2011:
Έως και 2 έτη: βαθμός ΣΤ.
Άπό 2 έτη και 1 ημέρα έως και 4 έτη: Ε-0.
Από 4 έτη και 1 ημέρα έως και 6 έτη: Ε-1.
Από 6 έτη και 1 ημέρα έως και 8 έτη: Δ-0.
Από 8 έτη και 1 ημέρα έως και 10 έτη: Δ-1.
Λείπει ο βαθμός Ε με ΜΚ2 από την παραπάνω κατάταξη. Νομίζω ότι με 6 έως 7 χρόνια (δηλαδή τη μέγιστη προυπηρεσία) πας σε Ε-2, δεν νομίζω ότι ο αναπληρωτής μπορεί ποτέ να βρεθεί στον βαθμό Δ.
Συναδελφοι εγω καταλαβαινω αυτο που εγραψα και σε προηγουμενο ποστ , οτι δηλ για το βαθμο Ε ειτε θα παρεις ΜΚ1 ειτε θα παιρνεις ΜΚ2 δεν υπαρχει ΜΚ0 .Τωρα εχω την γνωμη οτι ο Μπαλαγκας στον πινακα του για το ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ  ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ  ΑΠΟ  1-1-2012 εχει κανει λαθος στο χρονο προυπηρεσιας οπως κατατασσει τους βαθμους αφου απο το αρθρο 7 του νομου καθοριζει καθε ποσα χρονια αλλαζεις και βαθμο !!!!!!!!!!!!
H KYA έδωσε ανώτατο όριο αναγνώρισης υπηρεσίας τα 7 έτη..Ισχύει ο βαθμός Δ μόνο για τους έχοντες Διδακτορικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 05, 2012, 06:51:03 μμ από lampros7 »

Αποσυνδεδεμένος prof2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • πως καταντήσαμε λοχία
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1899 στις: Μάρτιος 05, 2012, 07:01:43 μμ »
Εγω επειμενω οτι δεν μπορει να ισχυει κατι τετοιο οσο αφορα τον πινακα του ειδικου συνεργατη της ΔΟΕ αφου
απο 3-8 χρονια μας κατατασσει σε βαθμο Ε ,δηλ 6 χρονια στο βαθμο Ε οκ ? ενω συμφωνα με το αρθρο 7 παραγραφος 7  του νομου λεει οτι


7. Ο ελάχιστος χρόνος που απαιτείται για την προαγω­γή από βαθμό σε βαθμό, είναι:

α) Για τους υπαλλήλους των κατηγοριών Π Ε και TE:

Από το Βαθμό ΣΤ στο Βαθμό Ε, δύο (2) έτη

Από το Βαθμό Ε στο Βαθμό Δ, τέσσερα (4) έτη

Από το Βαθμό Δ στο Βαθμό Γ, τέσσερα (4) έτη

Από το Βαθμό Γ στο Βαθμό Β, τέσσερα (4) έτη

Από το Βαθμό Β στο Βαθμό Α (καταληκτικός βαθμός):

αα) για τους υπαλλήλους της κατηγορίας ΠΕ, έξι (6) έ­τη και

ββ) για τους υπαλλήλους της κατηγορίας TE, οκτώ (8) έτη.


Δηλαδη με το που μπαινεις στο Ε παιρνεις και ΜΚ1 ,μετα απο 2 χρονια παιρνεις ΜΚ2 και στη συνεχεια απο 6 ετη και μια μερα προυπηρεσια ς πας βαθμο Δ εκτος αν εχεις  κατευθειαν διδακτορικο χωρις προυπηρεσια
Αυτη ειναι η γνωμη μου

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1900 στις: Μάρτιος 05, 2012, 07:38:25 μμ »
Βασικα αυτο για τους αναπληρωτες του Μπαλαγκα βγαζει μισθο για ΣΤ βαθμο καπου 852. Αν καποιος ειναι κατω απο 30 ετων παιζει να ειναι λιγο παραπανω ο μισθος ή οχι, λογω μειωσης αφορολογητου το λεω σε ηλικιες 30 - 65?

Εγώ που το είχα ρωτήσει πριν καιρό στην διεύθυνσή μου, επέμεναν ότι αυτό ισχύει μόνο για τους μόνιμους. Εμείς οι αναπληρωτές ανεξαρτήτως ηλικίας θα πάρουμε τα ίδια  :(

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1901 στις: Μάρτιος 05, 2012, 08:15:10 μμ »
Καλό βράδυ σε όλους!Είμαι αναπληρώτρια με 32 μήνες προϋπηρεσία μέχρι τον Οκτώβρη και μεταπτυχιακό αναγνωρισμένο. Παράλληλα από το διδακτορικό μου έχω και άλλα χρόνια υπηρεσίας σε ερευνητικά προγράμματα και προϋπηρεσία σε δημόσια ΙΕΚ σαν εκπαιδεύτρια..Το Σεπτέμβριο είχα καταθέσει την προϋπηρεσία μου από τα ΙΕΚ και από το γραφείο με ενημέρωσαν σχετικά με την μη δυνατή αναγνώριση της. Μπορώ να κάνω κάτι πλέον για να αναγνωρίσω την προϋπηρεσία;
Η προϋπηρεσία από τα ΙΕΚ νομίζω, ότι δεν αναγνωρίζεται μισθολογικά σε αναπληρωτές/ ωρομίσθιους, μόνο αν διοριζόσουν θα αναγνωρίζονταν και αυτή του ΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1902 στις: Μάρτιος 05, 2012, 08:23:20 μμ »
καταντια συναδελφοι,εχουμε φτασει στο σημειο να γραφουμε εκθεσεις επι εκθεσεων για διαφορα 100 ευρω μαξιμουμ οταν περυσι τετοιο καιρο περναμε 1200 και εμενα προσωπικα μου φαινονταν και λιγα..ξερει κανεις να μας πει αν εχουμε ελπιδες να δουλεψουμε την επομενη χρονια?

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1721
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1903 στις: Μάρτιος 05, 2012, 08:24:12 μμ »
Πάμε ξανά (τονίζω ότι αφορά μόνο αναπληρωτές):
Ο βαθμός Ε έχει εισαγωγικό κλιμάκιο, το "0". Έχει το 1 και το 2 (δεν μας ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή).
Το ίδιο και ο Δ (έχει και Δ-3 αλλά δεν μας ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή).
Με 2 έτη και 1 ημέρα μπαίνεις στο Ε-0.
Με 4 έτη και 1 ημέρα μπαίνεις στο Ε-1.
Στο Ε-2 δεν γίνεται αυτή τη στιγμή να μπει αναπληρωτής γιατί με 6 έτη και 1 ημέρα μπαίνει στον Δ-0.
Σε ακραία περίπτωση: διδακτορικό και 7 χρόνια προϋπηρεσίας έχουμε συνολικά 13 χρόνια άρα Γ-1.
Σε άλλη ακραία περίπτωση: μεταπτυχιακό και 7 χρόνια προϋπηρεσία έχουμε συνολικά 9 χρόνια άρα Δ-1.

Αν υπάρχει διαφωνία, μπορούμε να το συζητήσουμε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161746
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 478

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.