*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 542749 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2632 στις: Ιούνιος 26, 2012, 02:07:18 πμ »
Σήμερα στην πρωτοβάθμια Α' Αθήνας πρέπει να μας έβαλαν το μισθό του Ιουνίου. Θεωρητικά δεν θα έπρεπε να είναι (21/30)*μισθός_Μαΐου; Στο δικό μου φαίνεται σαν να λείπει το ένα ημερομίσθιο (δηλαδή είναι περίπου τα 20/30)... Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με το μισθό του Ιουνίου τελικά;

Πώς γίνεται μια πρωτοβάθμια να πληρώνει και οι άλλες όχι;  ??? ???
Τελικά το ποσό που είδα στην τράπεζα όπως με πληροφόρησε κάποιος συνάδελφος είναι τα αναδρομικά που μας όφειλαν από την αρχή της χρονιάς για τις αλλαγές βαθμών και κλιμακίων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:48:52 »

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2633 στις: Ιούνιος 26, 2012, 02:20:04 πμ »
Σήμερα στην πρωτοβάθμια Α' Αθήνας πρέπει να μας έβαλαν το μισθό του Ιουνίου. Θεωρητικά δεν θα έπρεπε να είναι (21/30)*μισθός_Μαΐου; Στο δικό μου φαίνεται σαν να λείπει το ένα ημερομίσθιο (δηλαδή είναι περίπου τα 20/30)... Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με το μισθό του Ιουνίου τελικά;

Πώς γίνεται μια πρωτοβάθμια να πληρώνει και οι άλλες όχι;  ??? ???
Τελικά το ποσό που είδα στην τράπεζα όπως με πληροφόρησε κάποιος συνάδελφος είναι τα αναδρομικά που μας όφειλαν από την αρχή της χρονιάς για τις αλλαγές βαθμών και κλιμακίων.

Θέλεις να μας πεις το ποσό των αναδρομικών και τι προϋπηρεσία έχεις; Τι ειδικότητα είσαι; Μεταξύ μας είμαστε  :P :P

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2634 στις: Ιούνιος 26, 2012, 02:29:18 πμ »
Μέχρι το Μάιο οι αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ της πρωτοβάθμιας παίρναμε όλοι περίπου 853. Όποιος έχει μεταπτυχιακό και 2+ χρόνια προϋπηρεσίας (σε αυτή την κατηγορία ανήκω) πηγαίνει κανονικά στα 963 περίπου.  Το Μάιο μας είχαν πληρώσει το δεύτερο ποσό, άρα τα αναδρομικά που παίρνουμε είναι από τότε που μας έχουν προσλάβει (1η Νοεμβρίου στην περίπτωσή μου) μέχρι και τον Απρίλιο. Κάτι ψιλοδιαφορές που προκύπτουν οφείλονται μάλλον σε απεργίες. Εμένα μου έβαλαν κάπου 640.

Edit: ΠΕ19 είμαι... Πληροφορικής... Φοβάμαι ότι με το ποσό που ανέφερα θα με θέλουν πλέον όλες για τα λεφτά μου! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 02:31:25 πμ από gpapage »

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2635 στις: Ιούνιος 26, 2012, 02:37:27 πμ »
δηλαδη σου μπηκαν τα αναδρομικα που σου οφειλονταν με την αλλαγη βαθμου? εμενα γιατι τηρουν σιγη ιχθυος ρε παιδια?
μπηκα στον ε το φλεβαρη..τετοια αντιπαθεια ενεπνευσα η γυναικα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:48:52 »

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2636 στις: Ιούνιος 26, 2012, 02:38:54 πμ »
Μέχρι το Μάιο οι αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ της πρωτοβάθμιας παίρναμε όλοι περίπου 853. Όποιος έχει μεταπτυχιακό και 2+ χρόνια προϋπηρεσίας (σε αυτή την κατηγορία ανήκω) πηγαίνει κανονικά στα 963 περίπου.  Το Μάιο μας είχαν πληρώσει το δεύτερο ποσό, άρα τα αναδρομικά που παίρνουμε είναι από τότε που μας έχουν προσλάβει (1η Νοεμβρίου στην περίπτωσή μου) μέχρι και τον Απρίλιο. Κάτι ψιλοδιαφορές που προκύπτουν οφείλονται μάλλον σε απεργίες. Εμένα μου έβαλαν κάπου 640.

Edit: ΠΕ19 είμαι... Πληροφορικής... Φοβάμαι ότι με το ποσό που ανέφερα θα με θέλουν πλέον όλες για τα λεφτά μου! ;)

Χαχαχαχαχ...ευτυχώς που τα δίνουν όμως τα αναδρομικά. Εγώ έχω 27 μήνες προϋπηρεσία...δηλαδή φέτος ήταν η τρίτη μου χρονιά σαν αναπληρώτρια νηπιαγωγός χωρίς όμως μεταπτυχιακό. Τον Μάϊο με πλήρωσαν 967 ευρώ..Αναρωτιέμαι τι είδους αναδρομικά δικαιούμαι... ??? Με είχαν προσλάβει από Σεπτέμβρη..Πώς μετράμε; Πώς ξέρουμε πότε μπήκαμε στον Ε;

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2637 στις: Ιούνιος 26, 2012, 02:46:40 πμ »
κατσε γτ θα σφαχτουμε :P κι εγω τοση προυπηρεσια εχω και μαη πηρα 650! 853 δλδ απλα ειχα και περικοπες νεου μισθολογιου.
να παρω να βαλω τις φωνες?αναθεμα αν εχει παρει κανεις απο μας τα ιδια χρηματα με τον αλλον..

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2638 στις: Ιούνιος 26, 2012, 02:50:35 πμ »
Ladylav από διεύθυνση σε διεύθυνση υπάρχουν τεράστιες διαφορές στην οργάνωση και στον τρόπο που πληρώνουν τα αναδρομικά, οπότε μην εκπλήσσεσαι. Σκέψου ότι υπήρχαν άλλοι που πληρώνονταν με το παλιό μισθολόγιο μέχρι πριν 1-2 μήνες και τώρα τους κάνουν κρατήσεις. Και άλλοι όπως εγώ που πληρωνόμασταν από το Νοέμβριο με το νέο και τώρα μας χρωστάνε λεφτά. Αυτά συμβαίνουν επειδή τα πολύ μεγάλα κεφάλια στο υπουργείο είναι ανίκανα να κάνουν τα στοιχειώδη... Πρώτα εφαρμόζουν το νέο μισθολόγιο και μετά αποφασίζουν πόσα θα δώσουν και που...

Deyna χωρίς να παίρνω όρκο (εδώ και οι ίδιοι που τα εφαρμόζουν δεν είναι σίγουροι κάποιες φορές γι' αυτά που κάνουν) λογικά μπαίνεις στον Ε ακριβώς μόλις έκλεισες 24 μήνες (δες πόση προϋπηρεσία έχεις ακριβώς από την απόλυση και αφαίρεσε μέρες και μήνες μέχρι να φτάσεις στο 24). Αντίστοιχα θα είναι τα αναδρομικά...

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2639 στις: Ιούνιος 26, 2012, 02:54:42 πμ »
σωστα εμιλησες και στις 2 περιπτωσεις συναδελφε πεινασμενε. το πλεον δυσαρεστο ειναι οτι με το αλλοθι της ανοργανωσιας που ξεκιναει απο το υπουργειο δε βρισκεις ποτε το δικιο σου και σιγουρα μας πιανουν και κωτσους στο τελος.και κοροιδο και πειναλας ο εκπαιδευτικος τη σημερον ημερα..

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2640 στις: Ιούνιος 26, 2012, 03:04:15 πμ »
Ειδικά οι αδιόριστοι αντιμετωπίζονται λες και είναι παιδιά ενός κατώτερου θεού... Παρείσακτοι... Αρκετές φορές (εδώ και 6-7 χρόνια) όταν πηγαίνω στην εκάστοτε διεύθυνση να ζητήσω κάποιο χαρτί αισθάνομαι πότε ότι με λυπούνται και πότε ότι τους επιβαρύνω με την παρουσία μου.

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2641 στις: Ιούνιος 26, 2012, 03:05:40 πμ »
σωστα εμιλησες και στις 2 περιπτωσεις συναδελφε πεινασμενε. το πλεον δυσαρεστο ειναι οτι με το αλλοθι της ανοργανωσιας που ξεκιναει απο το υπουργειο δε βρισκεις ποτε το δικιο σου και σιγουρα μας πιανουν και κωτσους στο τελος.και κοροιδο και πειναλας ο εκπαιδευτικος τη σημερον ημερα..
αυτοπαρατιθεμαι.κοτσους εννοουσα και οχι κωτσους-κωστηδες.. :-[

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2642 στις: Ιούνιος 26, 2012, 03:09:26 πμ »
μα και στα σχολεια μεσα πως μας αντιμετωπιζουν?α αυτος ειναι αναπληρωτης..και σε θετουν εκτος εκ προοιμιου..λοιπον επειδη αναδρομικα χρηματα για αλλαγη βαθμου η μ.κ δεν παιζει να δω, τωρα που συμπληρωσα 200 μηνυματα στο φορουμ κι εγινα πληρες μελος υπαρχει περιπτωση να παρω κατι?  8)

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2643 στις: Ιούνιος 26, 2012, 03:09:51 πμ »
κατσε γτ θα σφαχτουμε :P κι εγω τοση προυπηρεσια εχω και μαη πηρα 650! 853 δλδ απλα ειχα και περικοπες νεου μισθολογιου.
να παρω να βαλω τις φωνες?αναθεμα αν εχει παρει κανεις απο μας τα ιδια χρηματα με τον αλλον..

Τι να σφαχτούμε...τόσα υποτίθεται ότι έπρεπε να πάρω αλλά είναι εδώ και 4 μήνες -200 λόγω του ότι μπήκα αργά στο Ενιαίο και παίρνω 765  :P

Αναρωτιέμαι πότε θα τελειώσουν τα αναδρομικά λόγω του ότι μπήκαμε αργά...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 03:12:18 πμ από Deyna »

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2644 στις: Ιούνιος 26, 2012, 03:14:00 πμ »
κατσε γτ θα σφαχτουμε :P κι εγω τοση προυπηρεσια εχω και μαη πηρα 650! 853 δλδ απλα ειχα και περικοπες νεου μισθολογιου.
να παρω να βαλω τις φωνες?αναθεμα αν εχει παρει κανεις απο μας τα ιδια χρηματα με τον αλλον..

Τι να σφαχτούμε...τόσα υποτίθεται ότι έπρεπε να πάρω αλλά είναι εδώ και 4 μήνες -200 λόγω του ότι μπήκα αργά στο Ενιαίο και παίρνω 765  :P

Αναρωτιέμαι πότε θα τελειώσουν τα αναδρομικά λόγω του ότι μπήκαμε αργά...


















κι εγω επαιρνα για 4 μηνες -200 επειδη μπηκα αργα στο ενιαιο αλλα αναδρομικα δεν ειδα ακομα και στο γραφειο υπονοησαν οτι δε θα δω..

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2645 στις: Ιούνιος 26, 2012, 03:16:35 πμ »
κατσε γτ θα σφαχτουμε :P κι εγω τοση προυπηρεσια εχω και μαη πηρα 650! 853 δλδ απλα ειχα και περικοπες νεου μισθολογιου.
να παρω να βαλω τις φωνες?αναθεμα αν εχει παρει κανεις απο μας τα ιδια χρηματα με τον αλλον..

Τι να σφαχτούμε...τόσα υποτίθεται ότι έπρεπε να πάρω αλλά είναι εδώ και 4 μήνες -200 λόγω του ότι μπήκα αργά στο Ενιαίο και παίρνω 765  :P

Αναρωτιέμαι πότε θα τελειώσουν τα αναδρομικά λόγω του ότι μπήκαμε αργά...


















κι εγω επαιρνα για 4 μηνες -200 επειδη μπηκα αργα στο ενιαιο αλλα αναδρομικα δεν ειδα ακομα και στο γραφειο υπονοησαν οτι δε θα δω..

Αυτοί που το υπονόησαν να πας και να τους υπονοήσεις ότι είναι παράνομοι.... >:( >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161890
  • Σύνολο θεμάτων: 19236
  • Σε σύνδεση σήμερα: 550
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 530

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.