*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 537450 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #266 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 05:13:57 μμ »
Kαλησπέρα και από εμένα. Σήμερα τηλεφώνησα για το επίμαχο και φλέγον θέμα της πληρωμής (πότε/πόσα) στην Βθμια όπου ανήκω και δεν γνώριζαν κάτι. Μου είπαν να ξανακαλέσω για νεότερα. Όταν λέτε 660 ευρό, τι εννοείτε?? Μην με θεωρήσετε χαζή (χαζεμένη λόγω συγκυριών ναι :-[) αλλά...θα δούμε τι ποσό να κατατίθεται στην τράπεζα???? Το Δεκέμβριο του 2009 μπήκα μισθολογικό κλιμάκιο 17, έχω μεταπτυχιακό, δεν είμαι παντρεμένη, δεν έχω παιδιά και δεν είμαι παραμεθόριο...Μην με τρελαίνετε με τα 660.....!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:28:08 »

Αποσυνδεδεμένος Bill

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #267 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 05:18:06 μμ »
Συναδελφοι τι θα κανουμε? θα δεχτουμε να μην αναγνωριστει η προυπηρεσια τοσων ετων που τερχουμε σαν τους γυφτους καθε 9 μηνες??????? για να παρουμε στο τελος τον Βαθμο ΣΤ και τα 660 αργυρια τους? Να την πεσουμε στα τηλεφωνα στην ΟΛΜΕ στο Υπουργειο???? Καπου επιτελους?!!!!!! Κανεις καμια προταση????????
Διαφωνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
* σεβομενος παντα την αποψη καθε συναδελφου

Μην σπερνεις τον πανικο στους ηδη πανικοβλημενους καλε μου Bill... Οσο για το Υπουργειο και την Ολμε μας εχουν γραμμενους..
Δεν σπερνω κανενα πανικο, γεγονοτα παραθετω!
Ασε να μας βρει το κακο οταν ερθει η ωρα του..  Ας  μην φθειρομαστε εκ των προτερων.. Οτι γλυτωσουμε, κερδος το εχουμε

απο το πολυ περιμενε τραβαμε οτι τραβαμε τωρα! Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να δεχτω την επιλογη του κατσε να μας μπιπ και οταν το κανουν θα το δουμε μετα τι θα κανουμε

Η χωρα βουλιαζει συνολικα, η παιδεια ειναι ενα παρακλαδι και οι αναπληρωτες αμειλητεα ποσοτητα... Δεν ειπα να μην αντιδρασουμε καθολου αλλα ας εχουμε υποψιν οτι το μελλον φαινεται ζοφερο και καλο θα ειναι να το αποδεχτουμε πλεον...
η κατασταση ειναι: αντε γεια! που λεει και μια φιλη ;)

Αποσυνδεδεμένος Bill

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #268 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 05:33:31 μμ »
Συναδελφοι τι θα κανουμε? θα δεχτουμε να μην αναγνωριστει η προυπηρεσια τοσων ετων που τερχουμε σαν τους γυφτους καθε 9 μηνες??????? για να παρουμε στο τελος τον Βαθμο ΣΤ και τα 660 αργυρια τους? Να την πεσουμε στα τηλεφωνα στην ΟΛΜΕ στο Υπουργειο???? Καπου επιτελους?!!!!!! Κανεις καμια προταση????????
Διαφωνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
* σεβομενος παντα την αποψη καθε συναδελφου

Μην σπερνεις τον πανικο στους ηδη πανικοβλημενους καλε μου Bill... Οσο για το Υπουργειο και την Ολμε μας εχουν γραμμενους..
Δεν σπερνω κανενα πανικο, γεγονοτα παραθετω!
Ασε να μας βρει το κακο οταν ερθει η ωρα του..  Ας  μην φθειρομαστε εκ των προτερων.. Οτι γλυτωσουμε, κερδος το εχουμε

απο το πολυ περιμενε τραβαμε οτι τραβαμε τωρα! Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να δεχτω την επιλογη του κατσε να μας μπιπ και οταν το κανουν θα το δουμε μετα τι θα κανουμε

Η χωρα βουλιαζει συνολικα, η παιδεια ειναι ενα παρακλαδι και οι αναπληρωτες αμειλητεα ποσοτητα... Δεν ειπα να μην αντιδρασουμε καθολου αλλα ας εχουμε υποψιν οτι το μελλον φαινεται ζοφερο και καλο θα ειναι να το αποδεχτουμε πλεον...
Σεβομενος παντα την αποψη καθε συναδελφου απλα λεω την αποψη μου σεβομενος πανω απ'ολα  την καθε ειδους ταλαιπωρια του καθε συναδελφου ολα αυτα τα χρονια!
η κατασταση ειναι: αντε γεια! που λεει και μια φιλη ;)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #269 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 05:38:29 μμ »
Συναδελφοι τι θα κανουμε? θα δεχτουμε να μην αναγνωριστει η προυπηρεσια τοσων ετων που τερχουμε σαν τους γυφτους καθε 9 μηνες??????? για να παρουμε στο τελος τον Βαθμο ΣΤ και τα 660 αργυρια τους? Να την πεσουμε στα τηλεφωνα στην ΟΛΜΕ στο Υπουργειο???? Καπου επιτελους?!!!!!! Κανεις καμια προταση????????
Διαφωνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
* σεβομενος παντα την αποψη καθε συναδελφου

Μην σπερνεις τον πανικο στους ηδη πανικοβλημενους καλε μου Bill... Οσο για το Υπουργειο και την Ολμε μας εχουν γραμμενους..
Δεν σπερνω κανενα πανικο, γεγονοτα παραθετω!
Ασε να μας βρει το κακο οταν ερθει η ωρα του..  Ας  μην φθειρομαστε εκ των προτερων.. Οτι γλυτωσουμε, κερδος το εχουμε

απο το πολυ περιμενε τραβαμε οτι τραβαμε τωρα! Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να δεχτω την επιλογη του κατσε να μας μπιπ και οταν το κανουν θα το δουμε μετα τι θα κανουμε

Η χωρα βουλιαζει συνολικα, η παιδεια ειναι ενα παρακλαδι και οι αναπληρωτες αμειλητεα ποσοτητα... Δεν ειπα να μην αντιδρασουμε καθολου αλλα ας εχουμε υποψιν οτι το μελλον φαινεται ζοφερο και καλο θα ειναι να το αποδεχτουμε πλεον...
Σεβομενος παντα την αποψη καθε συναδελφου απλα λεω την αποψη μου σεβομενος πανω απ'ολα  την καθε ειδους ταλαιπωρια του καθε συναδελφου ολα αυτα τα χρονια!
καλο ειναι να παραθετουμε ολοι τις αποψεις μας.............τουλαχιστον εδω ας λειτουργησει η δημοκρατια, δεκτες και οι αισιοδοξες αλλα και οι απαισιοδοξες αποψεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:28:08 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #270 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 05:43:50 μμ »


Η χωρα βουλιαζει συνολικα, η παιδεια ειναι ενα παρακλαδι και οι αναπληρωτες αμειλητεα ποσοτητα... Δεν ειπα να μην αντιδρασουμε καθολου αλλα ας εχουμε υποψιν οτι το μελλον φαινεται ζοφερο και καλο θα ειναι να το αποδεχτουμε πλεον...

[/quote]
moustard, εδώ έχεις μεγάλο λάθος! Όχι, δεν πρέπει να αποδεχτούμε το ζοφερό μέλλον, που μας προσφέρουν! Στα παιδιά σου αυτό θα έλεγες; Θυμήσου τι έλεγε κάποτε ο Θοδωρής μας:"ο κόσμος μας έλεγε τρελούς..." ;)
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος lvc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #271 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 09:14:18 μμ »
Φτάνει πια με τη μοιρολατρεία. Ένα φύσιμα θέλουν και πέφτουν. Οι κοπρίτες. Όλοι στις απεργίες και στις πορείες.

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #272 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 09:36:09 μμ »
Η μη απόδοση του ΜΚ και η επιστροφή στο εισαγωγικό ΜΚ 18 ,έστω και μέχρι το Ενιαίο Μισθολόγιο , θα πρέπει να είναι η τελευταία σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι ακόμη και για τους (ελάχιστους θέλω να πιστεύω)αναπληρωτές που το σκέφτονταν για τη διήμερη απεργία αύριο και μεθαύριο. Η αντίμετώπιση απέναντι στους αναπληρωτές είναι επιεικώς απαράδεκτη , ακόμη χειρότερη από την επίσης απαρέδεκτη αντιμετώπιση των υπολοίπων εργαζομένων. Με ένα εσωτερικό έγγραφο σου στερούν τα ελάχιστα επιπλέον χρήματα για την προϋπηρεσία  με  το  έτσι θέλω. Όσο για την απώλεια χρημάτων από την απεργία , δε νομίζω  ότι εργάζεται κανένας από χόμπυ. Οι περισσότεροι μάλιστα  έχουμε και οικογένεια , με  ότι αυτό συνεπάγεται.

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #273 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 11:17:38 μμ »
Λέτε αυτή η πρόβλεψη ότι οι φετινοί αναπληρωτές θα έχουν υποχρεωτικά το ΜΚ 18 ώσπου να ξεκινήσει το νέο μισθολόγιο να υποννοεί ότι θα μπουν και με το εισαγωγικό ΜΚ στο νέο μισθολόγιο ασχέτως της προυπηρεσίας τους (δηλαδή στα 660 ευρώ αν δεν έχουν master);
Πρέπει να ζητηθεί διευκρίνηση από το υπουργείο ή καλύτερα από το Γενικό Λογιστήριο του κράτους το συντομότερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2011, 11:19:49 μμ από Radius »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #274 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 11:23:54 μμ »
Λέτε αυτή η πρόβλεψη ότι οι φετινοί αναπληρωτές θα έχουν υποχρεωτικά το ΜΚ 18 ώσπου να ξεκινήσει το νέο μισθολόγιο να υποννοεί ότι θα μπουν και με το εισαγωγικό ΜΚ στο νέο μισθολόγιο ασχέτως της προυπηρεσίας τους (δηλαδή στα 660 ευρώ αν δεν έχουν master);
Πρέπει να ζητηθεί διευκρίνηση από το υπουργείο ή καλύτερα από το Γενικό Λογιστήριο του κράτους το συντομότερο.
Ναι...έτσι ειπώθηκε ότι θα γίνει!!! Δηλ. μιλάμε για μείωση καθαρού μισθού περίπου 600 ευρώ μηνιαίως!
Τι φασίστες είναι αυτοί...!!! Αποφασίζουν και διατάζουν! Να τους δω στις 17 Νοέμβρη να πετάνε κορώνες περί αγώνων εναντίον της δικτατορίας και για αποκατάσταση της δημοκρατίας...Ε, ρε αυγά και γιαούρτια που τους χρειάζονται...ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #275 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 11:29:55 μμ »
Λέτε αυτή η πρόβλεψη ότι οι φετινοί αναπληρωτές θα έχουν υποχρεωτικά το ΜΚ 18 ώσπου να ξεκινήσει το νέο μισθολόγιο να υποννοεί ότι θα μπουν και με το εισαγωγικό ΜΚ στο νέο μισθολόγιο ασχέτως της προυπηρεσίας τους (δηλαδή στα 660 ευρώ αν δεν έχουν master);
Πρέπει να ζητηθεί διευκρίνηση από το υπουργείο ή καλύτερα από το Γενικό Λογιστήριο του κράτους το συντομότερο.
Ναι...έτσι ειπώθηκε ότι θα γίνει!!! Δηλ. μιλάμε για μείωση καθαρού μισθού περίπου 600 ευρώ μηνιαίως!
Τι φασίστες είναι αυτοί...!!! Αποφασίζουν και διατάζουν! Να τους δω στις 17 Νοέμβρη να πετάνε κορώνες περί αγώνων εναντίον της δικτατορίας και για αποκατάσταση της δημοκρατίας...Ε, ρε αυγά και γιαούρτια που τους χρειάζονται...ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!

Οι αναπληρωτές δεν έχουν τις εξτρά κρατήσεις που έχουν οι νεοδιόριστοι... Να περιμένετε κάπου 200 ευρώ παραπάνω... πίκρα είναι και αυτό, αλλά η μεγάλη πίκρα θα έρθει με τον μόνιμο διορισμό στα κορφοβούνια.  :P :P
Αφήστε, δεν μπορώ να πιστέψω και εγώ πως έμπλεξα μέσα σε μια τόσο θλιβερή και άνευρη συντεχνία, όπως είναι οι εκπαιδευτικοί..., λαπάδες...  :P

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #276 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 11:37:13 μμ »
Mέσα σε όλα αυτά υπάρχουν και κάποιοι που σκέφτονται για το αν θα απεργήσουν.Τι να πω, τόση αποχαύνωση????

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #277 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 11:40:02 μμ »
Λέτε αυτή η πρόβλεψη ότι οι φετινοί αναπληρωτές θα έχουν υποχρεωτικά το ΜΚ 18 ώσπου να ξεκινήσει το νέο μισθολόγιο να υποννοεί ότι θα μπουν και με το εισαγωγικό ΜΚ στο νέο μισθολόγιο ασχέτως της προυπηρεσίας τους (δηλαδή στα 660 ευρώ αν δεν έχουν master);
Πρέπει να ζητηθεί διευκρίνηση από το υπουργείο ή καλύτερα από το Γενικό Λογιστήριο του κράτους το συντομότερο.
Ναι...έτσι ειπώθηκε ότι θα γίνει!!! Δηλ. μιλάμε για μείωση καθαρού μισθού περίπου 600 ευρώ μηνιαίως!
Τι φασίστες είναι αυτοί...!!! Αποφασίζουν και διατάζουν! Να τους δω στις 17 Νοέμβρη να πετάνε κορώνες περί αγώνων εναντίον της δικτατορίας και για αποκατάσταση της δημοκρατίας...Ε, ρε αυγά και γιαούρτια που τους χρειάζονται...ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!
Ας μην βιαζόμαστε. Από την ανακοίνωση του Γενικού Λογιστηρίου δεν προκύπτει κάτι τέτοιο, αλλά φυσικά δεν αποκλείει και ότι δεν θα γίνει και κάτι τέτοιο. Συνειρμούς και υποθέσεις κάνουμε όλοι, αλλά μάθαμε πια ότι οι υποθέσεις μας όταν είναι αρνητικές για εμάς επιβεβαιώνονται.

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #278 στις: Οκτώβριος 19, 2011, 12:06:03 πμ »
Αυτό το "ας μη βιαζόμαστε" μου το απαντούσαν πέρισυ κάποιοι όταν έγραφα κάποιες δυσάρεστες παρατηρήσεις για το που πάει το πράγμα (αδιοριστία, ουσιαστική κατάργηση ΑΣΕΠ, ΑΜΩποίηση μονίμων κλπ κλπ), και το ξαναδιαβάζω και τώρα που οι εξελίξεις όχι απλά επαλήθευσαν αλλά έκαναν τις ζοφερές προβλέψεις μου να φαντάζουν αισιόδοξο σενάριο...
Εγώ φέτος δεν δουλεύω και ούτε πρόκειται μάλλον να ξαναδουλέψω σε δημόσιο σχολείο με τις εξελίξεις στον κλάδο μου ο οποίος βαίνει προς κατάργηση, αλλά εσείς που έχετε ακόμη δουλειά ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ να την σώσετε γιατί όσο εσείς δεν βιάζεστε κάποιοι άλλοι σπεύδουν να σας εξαθλιώσουν και να σας αφήσουν άνεργους.
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #279 στις: Οκτώβριος 19, 2011, 12:15:20 πμ »
Αυτό το "ας μη βιαζόμαστε" μου το απαντούσαν πέρισυ κάποιοι όταν έγραφα κάποιες δυσάρεστες παρατηρήσεις για το που πάει το πράγμα (αδιοριστία, ουσιαστική κατάργηση ΑΣΕΠ, ΑΜΩποίηση μονίμων κλπ κλπ), και το ξαναδιαβάζω και τώρα που οι εξελίξεις όχι απλά επαλήθευσαν αλλά έκαναν τις ζοφερές προβλέψεις μου να φαντάζουν αισιόδοξο σενάριο...
Εγώ φέτος δεν δουλεύω και ούτε πρόκειται μάλλον να ξαναδουλέψω σε δημόσιο σχολείο με τις εξελίξεις στον κλάδο μου ο οποίος βαίνει προς κατάργηση, αλλά εσείς που έχετε ακόμη δουλειά ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ να την σώσετε γιατί όσο εσείς δεν βιάζεστε κάποιοι άλλοι σπεύδουν να σας εξαθλιώσουν και να σας αφήσουν άνεργους.

Δεν επαληθεύτηκες Spasiklaki... ήταν αισιόδοξα τα σενάριά σου...
Εγώ πάντως ήμουν πιο μακριά με τις προβλέψεις μου. Υπολόγιζα σε μία αύξηση στους μισθούς των εκπαιδευτικών κατά 5 ευρώ... και ήρθε μείωση κατά 400 ευρώ...  ::)
Με είχε μπερδέψει ο όρος ενιαίο μισθολόγιο. Μιλούσαν δε και γαι την αποκατάσταση των μισθολογικών αδικιών και για άλλα φαιδρά...  :o :o

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159839
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 576

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.