*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 540783 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #826 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 12:46:50 μμ »
Καλημέρα και από μένα. Λοιπόν επειδή βλέπω ότι ξεφύγαμε από το θέμα (πυροσβέστες κτλ).
Έκανα ερώτηση στη Α/βαθμια που ανήκω και μου είπαν ότι με μεταπτυχιακό και ένα χρόνο προυπηρεσίας
ο μισθός ακω θα είναι γύρω στα 940e. Τώρα για μένα που έχω 15 ώρες στην πρωτοβάθμια θα είναι 587e. (μεταπτυχιακό και ένας χρόνος προυπηρεσίας). Όσο για τον Νοέμβριο δεν λάβανε υπόψη καθόλου τις προυπηρεσίες
και κάτι τέτοιο θα γίνει από 1 Ιανουαρίου.

Μήπως σου είπαν 840; Τόσα πρέπει να βγαίνουν με το νέο μισθολόγιο με αυτά που λες. Εκτός αν είσαι παραμεθώριο και παίρνεις επίδομα παραμεθωρίου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:39:59 »

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #827 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 12:54:59 μμ »
Όχι δεν είμαι παραμεθώριο. Βασικά μου είπαν ότι μπαίνω στο Ε μισθολ. κλιμάκιο και ότι συγκεκριμένα θα είναι
939, για τον ΑΚΩ. (για αμω γύρω στα 587e). Είναι λιγότερες οι κρατήσεις σε σχέση με τους μόνιμους οπότε βγαίνει κάπου εκεί το ποσό

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #828 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 02:52:58 μμ »
Όχι δεν είμαι παραμεθώριο. Βασικά μου είπαν ότι μπαίνω στο Ε μισθολ. κλιμάκιο και ότι συγκεκριμένα θα είναι
939, για τον ΑΚΩ. (για αμω γύρω στα 587e). Είναι λιγότερες οι κρατήσεις σε σχέση με τους μόνιμους οπότε βγαίνει κάπου εκεί το ποσό

Σωστά... Κάπου εκεί πρέπει να βγαίνει τελικά. Σύμφωνα με το παρακάτω link βγαίνει 923. Με 3 χρόνια προϋπηρεσίας εκτοξεύεται στα 940 και αν έχεις και πάνω από 6 πας στα 957... Πλέον η προϋπηρεσία μετράει ελάχιστα...

http://www.xrisima.eu/misth.php

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #829 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 02:54:27 μμ »
Δηλαδή συνάδελφοι κάποιος ανύπαντρος, με μεταπτυχιακό και 2 χρόνια προυπηρεσία θα πάρει για Νοέμβριο 940 ευρό?? Και το δώρο γύρω στις 15 Δεκέμβρη 100 ευρό??Τόσα να υπολογίζω??Για να ξέρω πώς θα περάσω τα Χριστούγεννα...θλεμα που μας καίει όλους.... :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:39:59 »

Αποσυνδεδεμένος marooned

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #830 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 04:31:35 μμ »
Όχι δεν είμαι παραμεθώριο. Βασικά μου είπαν ότι μπαίνω στο Ε μισθολ. κλιμάκιο και ότι συγκεκριμένα θα είναι
939, για τον ΑΚΩ. (για αμω γύρω στα 587e). Είναι λιγότερες οι κρατήσεις σε σχέση με τους μόνιμους οπότε βγαίνει κάπου εκεί το ποσό
Δηλαδή ΑΚΩ με μεταπτυχιακό και παραμεθόριο βγαίνει πάνω από 1000 ευρώ; Μωρε μπράααβοο! Αλλά αν κατάλαβα καλά από το νέο έτος μειώνεται αυτό το ποσό; Τι ρωτάω, εδώ δεν ξέρουν οι αρμόδιοι..

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #831 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 05:01:01 μμ »
Για τον ΑΚΩ χωρίς μεταπτυχιακό, με 22 μήνες προϋπηρεσίας πόσο να είναι ο μισθός; Το έναντι που πήρα και εγώ για τον Νοέμβριο ήταν 860€ απο την Α Αθήνας.

Αποσυνδεδεμένος συρμα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #832 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 08:22:53 μμ »
Δηλαδη, συναδελφοι, θα καταταγουν και οι αναπληρωτες σε βαθμους;Τοσα λεγονται και κυκλοφορουν για το οτι η προϋπηρεσια μας δε θα αναγνωριστει...

Αποσυνδεδεμένος mpelas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #833 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 01:45:56 πμ »
ΑΜΩ στην Πρωτοβάθμια με 15 ώρες χωρίς μεταπτυχιακό, με ένα παιδί και ημερ/νία πρόσληψης 14/11 πληρώθηκα 328€. Δηλαδή αυτά είναι για μισό μήνα άρα για ολόκληρο θα είναι περίπου 660;

Ξέρει κανείς να μου πει αν αυτά είναι με το παλιό μισθολόγιο ή με το καινούριο; Να περιμένω λιγότερα την επόμενη φορά; Υπάρχει περίπτωση να έχω πάρει κάτι έναντι για τον Δεκέμβρη; Έχει προσμετρηθεί κ το επίδομα παιδιού ή όχι; Α ξέχασα να πω ότι είμαι μέσω ΕΣΠΑ.

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #834 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 02:28:04 πμ »
είμαστε άξιοι της μοίρας μας... να έχουμε εργοδότη το κράτος και να έχουμε φτάσει στο σημείο να λέμε πόσα λεφτά θα μας βάλουν στις τράπεζες και στο καθένα μας και πότε...
Επίσης η μεγαλύτερη απατεωνιά που δεν αντέδρασε κανείς μας ήταν οτι ενω δηλώσαμε περιοχές στις αιτήσεις μας τον Ιουνιο και πήγαμε στα μέρη που δεχτήκαμε νομίζοντας οτι θα παίρναμε 1200+ ευρω καθαρα, βρεθήκαμε ξαφνικά να παιρνουμε τουλάχιστον -400 ευρω...
Τι κάθεστε και το ψαχουλευετε?? Πόση διαφορά θα πάρει ενας με μεταπτυχιακο και παιδί σε σχεση με εναν άγαμο??? Πολυ απλά. Λουκέτο στα σχολεία αλλιως ενα ακόμη κερδισμένο στοίχημα της Διαμαντοπούλου....
Πρώτα ο μαθητής είπε αυτή...για να είναι αποδοτικός... Έτσι μπράβο.... και εμείς που συνεχίζουμε με αυτά τα χρήματα είμαστε αποδοτικοί στα σχολεία.....Θα νομίζει μετά στο υπουργείο οτι είμαστε πλούσιοι και έχουμε αποθέματα στος τράπεζες...
 Ελπίζω κάποιοι απο εμας που έχουμε πληρωσει εκτακτη εισφορά , αλληλεγγυης- τελη κυκλοφορίας να έχουμε και μερικά στην άκρη για κανα εισητηριο να γυρίσουμε τα Χριστούγεννα στο σπίτι μας.... περαστικά μας....

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #835 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 04:20:13 πμ »
είμαστε άξιοι της μοίρας μας... να έχουμε εργοδότη το κράτος και να έχουμε φτάσει στο σημείο να λέμε πόσα λεφτά θα μας βάλουν στις τράπεζες και στο καθένα μας και πότε...
Επίσης η μεγαλύτερη απατεωνιά που δεν αντέδρασε κανείς μας ήταν οτι ενω δηλώσαμε περιοχές στις αιτήσεις μας τον Ιουνιο και πήγαμε στα μέρη που δεχτήκαμε νομίζοντας οτι θα παίρναμε 1200+ ευρω καθαρα, βρεθήκαμε ξαφνικά να παιρνουμε τουλάχιστον -400 ευρω...
Τι κάθεστε και το ψαχουλευετε?? Πόση διαφορά θα πάρει ενας με μεταπτυχιακο και παιδί σε σχεση με εναν άγαμο??? Πολυ απλά. Λουκέτο στα σχολεία αλλιως ενα ακόμη κερδισμένο στοίχημα της Διαμαντοπούλου....
Πρώτα ο μαθητής είπε αυτή...για να είναι αποδοτικός... Έτσι μπράβο.... και εμείς που συνεχίζουμε με αυτά τα χρήματα είμαστε αποδοτικοί στα σχολεία.....Θα νομίζει μετά στο υπουργείο οτι είμαστε πλούσιοι και έχουμε αποθέματα στος τράπεζες...
 Ελπίζω κάποιοι απο εμας που έχουμε πληρωσει εκτακτη εισφορά , αλληλεγγυης- τελη κυκλοφορίας να έχουμε και μερικά στην άκρη για κανα εισητηριο να γυρίσουμε τα Χριστούγεννα στο σπίτι μας.... περαστικά μας....

εγραψες..........................δεν εχω λογια να πω.
Μας βρισκει στην ανεχεια και μας παταει......σε λεει αν θελουν.Αν δεν θελουν , τοσοι ειναι απο πισω με μηδενικες προυπηρεσιες που θα κανανε κραααα για να πανε για δουλεια.
Θελουν να μας φτασουν να παιρνουμε βουλγαρικους μισθους των 300 ευρω αλλα με τιμες ευρωπης ( π.χ το γαλα 2 ευρω και οχι 0,30 που ειναι στην βουλγαρια).Δεν ξερω τι ειναι αυτο που πρεπει να κανουμε.Βλεπω οτι δεν μασανε τιποτα και περνανε με χουντικο τροπο οτι γουσταρουν.Ειμαστε σε δημοκρατικη δικτατορια.Εγω βλεπω και δικαστικα να κινηθουμε για οσα πανε να μας περασουν......και το δικαστηριο να κερδιζαμε...................πολυ απλα θα αγνοουσανε τις αποφασεις αυτες.Εμενα μου δειχνουν οτι το Κρατος ειναι αυτοι και κανουν οτι θελουν.Εξαλλου φαινεται και απο τους μισθους που κοψανε (σχεδον 5 ) , τις εκτατες εισφορες, τα χαρατσια, τα τελη κυκλοφοριας, το κοψιμο του ρευματος, το αφορολογητο των 5000 ευρω και παει λεγοντας....οτι γουσταρουν , περνανε.Παιδια .....πως θα μπορεσουμε να πολεμησουμε αυτο το οργανωμενο εγκλυμα??????????
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ribo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #836 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 07:33:00 πμ »
είμαστε άξιοι της μοίρας μας... να έχουμε εργοδότη το κράτος και να έχουμε φτάσει στο σημείο να λέμε πόσα λεφτά θα μας βάλουν στις τράπεζες και στο καθένα μας και πότε...
Επίσης η μεγαλύτερη απατεωνιά που δεν αντέδρασε κανείς μας ήταν οτι ενω δηλώσαμε περιοχές στις αιτήσεις μας τον Ιουνιο και πήγαμε στα μέρη που δεχτήκαμε νομίζοντας οτι θα παίρναμε 1200+ ευρω καθαρα, βρεθήκαμε ξαφνικά να παιρνουμε τουλάχιστον -400 ευρω...
Τι κάθεστε και το ψαχουλευετε?? Πόση διαφορά θα πάρει ενας με μεταπτυχιακο και παιδί σε σχεση με εναν άγαμο??? Πολυ απλά. Λουκέτο στα σχολεία αλλιως ενα ακόμη κερδισμένο στοίχημα της Διαμαντοπούλου....
Πρώτα ο μαθητής είπε αυτή...για να είναι αποδοτικός... Έτσι μπράβο.... και εμείς που συνεχίζουμε με αυτά τα χρήματα είμαστε αποδοτικοί στα σχολεία.....Θα νομίζει μετά στο υπουργείο οτι είμαστε πλούσιοι και έχουμε αποθέματα στος τράπεζες...
 Ελπίζω κάποιοι απο εμας που έχουμε πληρωσει εκτακτη εισφορά , αλληλεγγυης- τελη κυκλοφορίας να έχουμε και μερικά στην άκρη για κανα εισητηριο να γυρίσουμε τα Χριστούγεννα στο σπίτι μας.... περαστικά μας....

Και δε φτάνουν όλα αυτά θα πάνε σε κανα 2 μήνες και θα τους ξαναψηφίσουν.

Αποσυνδεδεμένος mpelas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #837 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 10:02:15 πμ »
Πολύ σωστά όλα αυτά που λέτε. Τότε να μην ξαναρωτήσει κανένας τίποτα και να δεχόμαστε αβίαστα ό,τι μας βάζουν στην τράπεζα χωρίς να ξέρουμε τι συμπεριλαμβάνεται στο κάθε ποσό.
Δε νομίζω πως ρώτησα κάτι παράλογο που δεν έχει ξαναρωτήσει κανείς και θα ήθελα πραγματικά μια απάντηση από όποιον γνωρίζει και θέλει να απαντήσει.

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #838 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 10:14:13 πμ »
ΑΜΩ στην Πρωτοβάθμια με 15 ώρες χωρίς μεταπτυχιακό, με ένα παιδί και ημερ/νία πρόσληψης 14/11 πληρώθηκα 328€. Δηλαδή αυτά είναι για μισό μήνα άρα για ολόκληρο θα είναι περίπου 660;

Ξέρει κανείς να μου πει αν αυτά είναι με το παλιό μισθολόγιο ή με το καινούριο; Να περιμένω λιγότερα την επόμενη φορά; Υπάρχει περίπτωση να έχω πάρει κάτι έναντι για τον Δεκέμβρη; Έχει προσμετρηθεί κ το επίδομα παιδιού ή όχι; Α ξέχασα να πω ότι είμαι μέσω ΕΣΠΑ.
Δηλαδή φέτος οι ΕΣΠΑ πληρώνονται έγκαιρα και νωρίτερα από τους υπόλοιπους αναπληρωτές. Αυτό είναι πολύ θετικό. Γιατί να μην πληρώνονται όμως όλοι στη 1 κάθε μήνα;

Αποσυνδεδεμένος mpelas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #839 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 10:17:06 πμ »
ΑΜΩ στην Πρωτοβάθμια με 15 ώρες χωρίς μεταπτυχιακό, με ένα παιδί και ημερ/νία πρόσληψης 14/11 πληρώθηκα 328€. Δηλαδή αυτά είναι για μισό μήνα άρα για ολόκληρο θα είναι περίπου 660;

Ξέρει κανείς να μου πει αν αυτά είναι με το παλιό μισθολόγιο ή με το καινούριο; Να περιμένω λιγότερα την επόμενη φορά; Υπάρχει περίπτωση να έχω πάρει κάτι έναντι για τον Δεκέμβρη; Έχει προσμετρηθεί κ το επίδομα παιδιού ή όχι; Α ξέχασα να πω ότι είμαι μέσω ΕΣΠΑ.
Δηλαδή φέτος οι ΕΣΠΑ πληρώνονται έγκαιρα και νωρίτερα από τους υπόλοιπους αναπληρωτές. Αυτό είναι πολύ θετικό. Γιατί να μην πληρώνονται όμως όλοι στη 1 κάθε μήνα;

Οι αναπληρωτές του κρατικού προυπολογισμού δηλ. δεν πληρώθηκαν; Αν όχι τότε ίσως μέσα στη βδομάδα πληρωθούν. Δε νομιζω να τους καθυστερήσουν αφού του εσπα πληρώθηκαν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161207
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.