*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 541191 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος f_efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1568 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 11:19:53 μμ »
Εγώ 9/2 πληρώθηκα με το παλιό μισθολόγιο για Γενάρη Αμω 15 ώρες 731 ευρώ Α Αθήνας πρωτοβάθμια..

Δεν είσαι μέσω ΕΣΠΑ έτσι;

όχι, είμαι απο τον κρατικό

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:06 »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1569 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 11:21:36 μμ »
κι εγω πληρωθηκα 9/2 κανονικα οπως καθε μηνα (ακω)1190 σε παραμεθωριο.Πόσα να περιμενω τον αλλο μηνα αν υποθεσουμε οτι ισχυει το ενιαιο απο νοεμβρη. ποσα κοβουν καθε μηνα που περασε?

Κοίτα εγώ πέρσι ΑΚΩ πληρωνόμουν 1280. Φέτος η σύμβαση λέει 853, όπως και οι συμβάσεις όλων των συναδέλφων ανεξαρτήτως προϋπηρεσίας ή μεταπτυχιακών. Άρα υπολόγιζε ότι από αυτά που έχεις ήδη εισπράξει από το Νοέμβριο θα πάρουν πίσω περίπου 340 ευρώ για κάθε μήνα μείον το επίδομα παραμεθορίου που δεν γνωρίζω ακριβώς πόσο είναι με το νέο μισθολόγιο. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά δυστυχώς αυτό είναι το πιο πιθανό και θα πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για κάτι τέτοιο...

Υπάρχουν αναπληρωτές κανονικού ωραρίου στην Α' Αθήνας που ενώ είχαν υπογράψει το Σεπτέμβρη συμβάσεις με το παλιό μισθολόγιο, κλήθηκαν ξανά το Νοέμβρη να υπογράψουν νέες συμβάσεις με το νέο και πληρώνονται επίσης με το νέο.

Φαντάζομαι είσαι και εσυ ΕΣΠΑ. Υπέγραψα σύμβαση τελος Οκτωβρη Βθμια Πειραια και δε με φωναξαν να υπογραψω άλλη.
Σκέφτομαι πως πληρωνόμαστε οι ΑΚΩ ΕΣΠΑ όσο οι ΑΜΩ κανονικού προυπολογισμού και θέλω να αντιδράσω!!Κανείς δε μας ρώτησε για τπτ!!
ΕΣΠΑ είμαι στην πρωτοβάθμια Α Αθήνας... Προσωπικά δεν έχω πάει καν να υπογράψω σύμβαση γιατί περιμένω να ξεκαθαρίσει η ιστορία με την προϋπηρεσία. Πάντως μη ζηλεύεις καθόλου τα άτομα που πληρώνονται με το παλιό μισθολόγιο ακόμα. Όσοι δεν έχουν προνοήσει να κρατήσουν κάποια χρήματα στην άκρη από τους μισθούς μέχρι τώρα θα έχουν σοβαρό οικονομικό πρόβλημα με τις αναδρομικές κρατήσεις στους επόμενους μισθούς. Γι' αυτό έχω βαρεθεί να το γράφω εδώ πέρα. Μακάρι να διαψευσθώ...

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1570 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 11:40:00 μμ »
Εμένα μου κράτησαν Ακω δευτεροβάθμια περίπου 80 ε για φόρο μου είπαν και επιδομα αλληλεγγύης για Ιανουάριο δδε Λέσβου .εχει γίνει σε καμία άλλη δδε αυτο;

Ναι ΔΔΕ Πελλας πληρωσε 80 ευρω λιγοτερο για τον Ιανουαριο.
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος asilo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1571 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 09:25:22 πμ »
Καλημέρα παιδιά.Ποιός επιτέλους θα μας ενημερώσει έγκυρα για αυτό το αλαλούμ στους αναπληρωτές Κ.Ω?Σε Αθμια δ\νση της Κρήτης πληρώθηκα για Ιανουάριο 890 με ένα παιδί και απο 10 Μαρτίου με ενημέρωσαν θα παρω 730  για τους επόμενους 4 μήνες γιατί τους "χρωστάω" 636 ευρώ απο 0κτώβριο ως Δεκέμβριο που πήρα 1130!!Γιατί άλλες διευθύνσεις πλήρωσαν κανονικά τους αναπληρωτές τους όπως και μέχρι το Δεκέμβρη?Πώς θα ζήσουμε στην άλλη άκρη της Ελλάδας με τα ψίχουλά τους?Πρέπει να ντρέπονται!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:06 »

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1572 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 09:54:58 πμ »
Καλημέρα παιδιά.Ποιός επιτέλους θα μας ενημερώσει έγκυρα για αυτό το αλαλούμ στους αναπληρωτές Κ.Ω?Σε Αθμια δ\νση της Κρήτης πληρώθηκα για Ιανουάριο 890 με ένα παιδί και απο 10 Μαρτίου με ενημέρωσαν θα παρω 730  για τους επόμενους 4 μήνες γιατί τους "χρωστάω" 636 ευρώ απο 0κτώβριο ως Δεκέμβριο που πήρα 1130!!Γιατί άλλες διευθύνσεις πλήρωσαν κανονικά τους αναπληρωτές τους όπως και μέχρι το Δεκέμβρη?Πώς θα ζήσουμε στην άλλη άκρη της Ελλάδας με τα ψίχουλά τους?Πρέπει να ντρέπονται!!
Δεν έχει σημασία για τις άλλες διευθύνσεις. Θα κάνουν πιο πολλές κρατήσεις. Δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώνεται κανένας με παλιό μισθολόγιο. Να ντρέπεται ποιος και γιατί? Ο φετινός προϋπολογισμός πάλι έλλειμμα θα έχει παρολαυτά θα πάρουμε μισθούς.
Σου απαντάω πως θα ζήσουμε. Εφόσον ψηφίστηκε το νέο μνημόνιο ακούγεται ότι τα σούπερ μάρκετ θα κάνουν μειώσεις τιμών και γενικά θα πέσουν οι τιμές σε πολλά είδη, αφού θα μειωθεί το εργατικό κόστος. Το πρόβλημα είναι οι τιμές σε εισιτήρια, ΔΕΗ, πετρέλαιο και γενικά λογαριασμοί.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1573 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 10:35:29 πμ »
Καλημέρα παιδιά.Ποιός επιτέλους θα μας ενημερώσει έγκυρα για αυτό το αλαλούμ στους αναπληρωτές Κ.Ω?Σε Αθμια δ\νση της Κρήτης πληρώθηκα για Ιανουάριο 890 με ένα παιδί και απο 10 Μαρτίου με ενημέρωσαν θα παρω 730  για τους επόμενους 4 μήνες γιατί τους "χρωστάω" 636 ευρώ απο 0κτώβριο ως Δεκέμβριο που πήρα 1130!!Γιατί άλλες διευθύνσεις πλήρωσαν κανονικά τους αναπληρωτές τους όπως και μέχρι το Δεκέμβρη?Πώς θα ζήσουμε στην άλλη άκρη της Ελλάδας με τα ψίχουλά τους?Πρέπει να ντρέπονται!!
Mα πώς χρωστάς από Οκτώβριο;Αφού δεν είχε ψηφιστεί ακόμα το ενιαίο!Από Νοέμβρη μήπως σου είπαν;Εμάς με το παλιό μας πλήρωσαν,αλλά δεν ξέρω για το μισθό Φεβρουαρίου...Νομίζω ότι θα μας πληρώσουν με το ενιαίο.(Α Αθήνας)
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος asilo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1574 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 10:46:32 πμ »
giak,μόνο αν είσαι της κυβέρνησης μπορώ να καταλάβω την απάντησή σου ειδικά το σκέλος"ποιοί να νρέπονται και γιατί"!!!

Αποσυνδεδεμένος smea31

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1575 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 11:52:25 πμ »
Καλημέρα σε όλους,

Η Δ/νση Β/θμιας Ανατ. Θεσ/νικης πλήρωσε στις 10/2 τους αναπληρωτές με το παλιό μισθολόγιο. Και τον Φλεβάρη θα πληρώσει με το παλιό. Ενδεικτικά έγγαμος με 2 παιδιά, ΜΚ 18 πήρε 1118 ευρώ

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1576 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 01:40:36 μμ »
Α Πειραια χωρις παιδια μεταπτυχιακα κλπ ΑΚΩ κρατικου προυπολογισμου απο 1150 τον Δεκεμβρη , το Γεναρη 1116 κλασικα ακομη με το παλιο οι πληρωμες σε μας, εκτιμω τα 35 να οφειλονται σε μειωση αφορολογητου. Απλα πρεπει να καταλαβουμε οτι με τις αναδρομικες κρατησεις Μαιο Ιουνιο ΔΕ θα πληρωθουμε μιας και δε βλεπω αμεσα να μας δινουν τα περιπου 850ευρω... Κουραγιο σε οσους νοικιαζουν...

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1577 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 03:18:12 μμ »
Α Πειραια χωρις παιδια μεταπτυχιακα κλπ ΑΚΩ κρατικου προυπολογισμου απο 1150 τον Δεκεμβρη , το Γεναρη 1116 κλασικα ακομη με το παλιο οι πληρωμες σε μας, εκτιμω τα 35 να οφειλονται σε μειωση αφορολογητου. Απλα πρεπει να καταλαβουμε οτι με τις αναδρομικες κρατησεις Μαιο Ιουνιο ΔΕ θα πληρωθουμε μιας και δε βλεπω αμεσα να μας δινουν τα περιπου 850ευρω... Κουραγιο σε οσους νοικιαζουν...
Για την ακρίβεια αν πληρωθείτε και το Φλεβάρη με το παλιό θα παίρνετε το πολύ 550 ευρώ τους υπόλοιπους μήνες... Εκτός αν αναγνωριστεί η προϋπηρεσία που θα είναι μικρότερο το ψαλίδι...

Αποσυνδεδεμένος ka8hghtria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1578 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 04:49:57 μμ »
κ η γ αθήνας συνεχίζει με το παλιό μισθολόγιο... μέχρι να απολυθούμε θα καταλήξουμε να δουλεύουμε κ να τους δίνουμε, αντί να παίρουμε για να καλυφθεί η διαφορά

Αποσυνδεδεμένος noxrider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1579 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 06:39:46 μμ »
Τώρα με το καινούργιο Μνημόνιο θα πέσει και άλλο ο μισθός του ΑΚΩ?Οριακά τα βγάζουμε πέρα με τα 850...αν είναι να πέσει τουλάχιστον να το μαθουμε πριν τον Ιούνη που θα κάνουμε πάλι αιτήση,μην πιαστούμε κορόιδα όπως πέρσι.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1580 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 06:44:33 μμ »
Ακομη και αν τον Ιουνιο ειναι στα 850 ευρω ο μισθος ,κατι που δε νομιζω να ισχυει βεβαια , βαλε στο μυαλο σου για του χρονου μια μειωση της ταξεως του 10 - 20%,  εννοω οταν κανουμε τη δηλωση σε σχεση με το οταν δουλεψουμε...
Τώρα με το καινούργιο Μνημόνιο θα πέσει και άλλο ο μισθός του ΑΚΩ?Οριακά τα βγάζουμε πέρα με τα 850...αν είναι να πέσει τουλάχιστον να το μαθουμε πριν τον Ιούνη που θα κάνουμε πάλι αιτήση,μην πιαστούμε κορόιδα όπως πέρσι.

Αποσυνδεδεμένος noxrider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1581 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 09:03:38 μμ »
Ακομη και αν τον Ιουνιο ειναι στα 850 ευρω ο μισθος ,κατι που δε νομιζω να ισχυει βεβαια , βαλε στο μυαλο σου για του χρονου μια μειωση της ταξεως του 10 - 20%,  εννοω οταν κανουμε τη δηλωση σε σχεση με το οταν δουλεψουμε...
Τώρα με το καινούργιο Μνημόνιο θα πέσει και άλλο ο μισθός του ΑΚΩ?Οριακά τα βγάζουμε πέρα με τα 850...αν είναι να πέσει τουλάχιστον να το μαθουμε πριν τον Ιούνη που θα κάνουμε πάλι αιτήση,μην πιαστούμε κορόιδα όπως πέρσι.
Οπότε θα στείλω την Αννούλα και την Ευούλα στην πανακρίβου Κρήτη-στη θέση μου του χρόνου-θα είναι και άνεργα τα κορίτσια...καλό θα κάνω...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161420
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 408
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 356
Σύνολο: 361

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.