*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 537406 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2562 στις: Ιούνιος 13, 2012, 12:11:38 πμ »
Ουτε εγω πληρωθηκα Α Πειραια...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 13, 2012, 10:09:25 πμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:17:00 »

Αποσυνδεδεμένος athinaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2563 στις: Ιούνιος 13, 2012, 12:16:18 πμ »

Είσαι με ΕΣΠΑ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 13, 2012, 10:08:30 πμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2564 στις: Ιούνιος 13, 2012, 12:49:45 πμ »
Οχι δεν ειμαι εσπα, ξεχασα να το αναφερω!! Κρατικου προυπολογισμου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 13, 2012, 10:08:50 πμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2565 στις: Ιούνιος 13, 2012, 01:24:05 μμ »
Χθες ειχαν μπει παιδια τα λεφτα σε Πειραια κρατικου προυπολογισμου,απλα μαλλον τα βαλανε προς το κλεισιμο της τραπεζας,γιατι μεχρι τις 1 δεν τα χαν βαλει. Εβαλαν τα ιδια με προηγουμενους μηνες (680) και δεν εβαλαν αναδρομικα λογω συμπληρωσης 24 μηνων προυπηρεσια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:17:00 »

Αποσυνδεδεμένος lvc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2566 στις: Ιούνιος 13, 2012, 07:26:48 μμ »
Συμπλήρωσα 24 μήνες μετά την 1 Νοεμβρίου, κάπου το Γενάρη για την ακρίβεια. Πίστευα πως με τη μισθοδοσία του Μαϊου, θα αναγνωριστεί μισθολογικά η προυπηρεσία. Όμως δεν ανέβηκα βαθμό( ή κλιμάκιο), παρέμεινα στον ΣΤ. Επικοινώνησα με τη διεύθυνση Ηλείας και μου είπαν πως η ενημέρωση που έχουν είναι πως δεν αλλάζουμε βαθμό, αλλά μόνο κλιμάκιο μέσα στον ίδιο βαθμό. Με ρώτησαν μάλιστα αν γνωρίζω αλλη περίπτωση σαν τη δικιά μου σε κάποια άλλη διευθυνση, που να ανέβηκε βαθμό, ενώ συμπλήρωσε 24μηνο μετά την 1 Νοεμβρίου. Γνωρίζει κανεις σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2567 στις: Ιούνιος 14, 2012, 11:02:03 πμ »
Χθες ειχαν μπει παιδια τα λεφτα σε Πειραια κρατικου προυπολογισμου,απλα μαλλον τα βαλανε προς το κλεισιμο της τραπεζας,γιατι μεχρι τις 1 δεν τα χαν βαλει. Εβαλαν τα ιδια με προηγουμενους μηνες (680) και δεν εβαλαν αναδρομικα λογω συμπληρωσης 24 μηνων προυπηρεσια.
Καλημέρα σε όλους. Τηλεφωνώ καθημερινά και με όλα τα τμήματα που σχετίζονται με το θέμα μας. Έμαθα ότι καθυστέρησαν τόσο πολύ καθώς αναπληρωτές λένε από το γραφείο δεν έχουν δώσει τα δικαιολογητικά που χρειάζονται έτσι ώστε να γίνει ΠΥΣΔΕ συνολικά για όλους..δηλ,ταλαιπωρούμαστε όπως τους υπογράμμισα όλοι οι τυπικοί γι αυτούς που ίσως να μην ενδιαφέρονται και τιμωρούμαστε αν και έχει παρέλθει πλέον χρονικά η κατάθεση των δικαιολογητικών!ΠΥΣΔΕ θα κάνουν συνολικά για τους αναπληρωτές και μάλλον την επόμενη εβδομάδα.Όσο για το πότε θα σταλεί εντολή στη μηχανογράφηση έτσι ώστε να πληρωθούμε τα αναδρομικά κανείς δεν γνωρίζει!ΕΛΕΟΣ!Σε λιγότερο απο 3 βδομάδες απολυόμαστε και ακόμη να μας τακτοποιήσουν. Το μόνο που ξέρουν είναι να μας ειδοποιούν για επιτηρήσεις που δεν πηγαίνει κανείς και γενικά για όλες τις υποχρεώσεις μας,τις δικές τους όμως τις εκτελούν πάντα αναδρομικά. Η εγκύκλιος έχει εκδοθεί από το Μάρτιο και αναφέρει ρητά ότι στη μισθοδοσία Μαΐου πρέπει να έχει γίνει η κατάταξή μας!Αντ' αυτού πληρωθήκαμε στην Α΄Πειραιά 13 του μήνα!περιμένουμε ακόμη το ΠΥΣΔΕ, μας αναφέρουν συνεχώς δεν θα τα χάσετε ..θα τα πάρετε αναδρομικά,και σε λίγες μέρες υπογράφουμε παραίτηση!ΑΙΣΧΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2568 στις: Ιούνιος 14, 2012, 01:51:54 μμ »
Σοβαρά πιστεύεις ότι είναι αναπληρωτές που δεν έχουν φέρει τα δικαιολογητικά, όταν οι προσλήψεις έχουν γίνει εδώ και τόσους μήνες; Έχει δοθεί κάποια προθεσμία για την κατάθεση δικαιολογητικών στη δευτεροβάθμια; Στην πρωτοβάθμια τουλάχιστον τα είχαμε καταθέσει όλα από το Νοέμβριο και δεν μας ζητήθηκε τίποτα άλλο! Και φυσικά δεν έχουμε πάρει ακόμα τα αναδρομικά. Τέλος Ιουνίου και αν... Προφανώς πρόκειται για δικαιολογία "μετάθεσης ευθυνών" για να μην τους ενοχλούμε...

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2569 στις: Ιούνιος 14, 2012, 02:02:04 μμ »
Δεν ξέρω τι συμβαίνει στην Α Πειραιά και κάνω το σταυρό μου που δεν προσλήφθηκα εκεί.Δημιουργήθηκε κάποια αναστάτωση λόγω της κατάργησης των γραφείων, οπότε ορισμένοι υπαλληλοι μετακινήθηκαν σε άλλες θέσεις, ίσως εξ αυτών και οι πιο ενημερωμένοι.Καλού κακού να πάρετε τηλέφωνο να ρωτήσετε τι θα γίνει με τα χαρτιά της απόλυσής σας και τη βεβαίωση προϋπηρεσία σας.Στην Α Αθήνας είναι όλα τακτοποιημένα, τηλεφώνησα σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2570 στις: Ιούνιος 14, 2012, 03:29:10 μμ »
Όταν λες στην Α' Αθήνας όλα τακτοποιημένα; Ξέρεις ποια μέρα θα έχουν απολύσεις έτοιμες;

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2571 στις: Ιούνιος 15, 2012, 12:47:18 πμ »
Το γραφω εδω γιατι θεωρω πως δεν ειναι ασχετο. Ειμαι αναπληρωτης σε με εισοδημα καπου στα 13000 για το 2011 και μου ρθε η εφορια 706 ευρω. Το λεω ενημερωτικα για να προειδοποιησω. Δεν εισπρατω ενοικια κλπ... Ενω περσι ειχα επιστροφη 270 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2572 στις: Ιούνιος 15, 2012, 09:18:34 πμ »
Όταν λες στην Α' Αθήνας όλα τακτοποιημένα; Ξέρεις ποια μέρα θα έχουν απολύσεις έτοιμες;

Εγω πέρασα απο την Αθμια Α΄Αθήνας και μου είπαν πως αν την Πέμπτη τους στείλουν απο το Υπουργείο κάποια χαρτιά που χρειάζονται, την Παρασκευή 22/6  θα είναι έτοιμες οι απολύσεις να πάμε να τις πάρουμε. Αλλά δεν είναι σίγουρο.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2573 στις: Ιούνιος 15, 2012, 09:27:36 πμ »
Όταν λες στην Α' Αθήνας όλα τακτοποιημένα; Ξέρεις ποια μέρα θα έχουν απολύσεις έτοιμες;

Όχι με αυτή την έννοια.Απλά δε θα υπάρχουν εκκρεμότητες με τα χαρτιά μας.Για Δευτεροβάθμια μιλώ. :)

Για Δευτέρα 2 Ιουλίου μου είπαν από τη Μηχανογράφηση :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2012, 10:40:51 πμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2574 στις: Ιούνιος 15, 2012, 11:06:48 πμ »
Εγω πέρασα απο την Αθμια Α΄Αθήνας και μου είπαν πως αν την Πέμπτη τους στείλουν απο το Υπουργείο κάποια χαρτιά που χρειάζονται, την Παρασκευή 22/6  θα είναι έτοιμες οι απολύσεις να πάμε να τις πάρουμε. Αλλά δεν είναι σίγουρο.
Από την 1η Νοεμβρίου που μας προσέλαβαν γνωρίζουν ότι 21 Ιουνίου απολυόμαστε! Θα μπορούσαν αν ήθελαν να τα έχουν όλα έτοιμα εδώ και μήνες και να τα δίνουν στις 21 το μεσημέρι... Για κάποιους από εμάς αυτή η μικρή καθυστέρηση μπορεί να μας στοιχίσει μέρες επιδότησης από το ταμείο ανεργίας, γι' αυτούς δεν είναι τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2575 στις: Ιούνιος 15, 2012, 11:40:34 πμ »
Ακριβώς αυτό.Αν δεν είναι έτοιμες οι απολύσεις,δεν μπορούμε να πάμε ταμείο.Και αυτό συνεπάγεται καθυστέρηση(αν σκεφτείτε ότι την πρώτη επιδότηση την παίρνουμε 40 μέρες μετά περίπου).Το αργότερο 22 πρέπει να είναι στα χέρια μας.Έλεος και μάυτά θα παίζουμε;Κι εμένα έτσι μου είπαν από Α Αθήνας(α/θμια),Χριστίνα.Πέρυσι πάντως ήταν στην ώρα τους.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 566
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 564
Σύνολο: 571

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.