*

Αποστολέας Θέμα: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;  (Αναγνώστηκε 20510 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 28, 2008, 02:00:46 μμ »
Μα ακόμη κι αν το ποσοστό ατόμων, που ενδέχεται να περάσουν με "μέσον" αφορά ακόμη και σε 2-3 άτομα, αυτό αυτομάτως δε θίγει τη διαβλητότητα και την εγκυρότητα αν θες, του διαγωνισμού;

Τι σημαίνει ότι ανθρώπινο είναι να τη σφυρίξει κάποιος που γνωρίζει, σε συγγενείς και φίλους; Επομένως και όταν θα βγουν τα θέματα της εξέτασης, θεωρείς ανθρώπινο να τα ανακοινώσουν στους δικούς τους. Ναι, αλλά έτσι χάνεται αυτομάτως η όποια αξιοπιστία περιέβαλε το συγκεκριμένο διαγωνισμό.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:04:59 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 28, 2008, 02:03:23 μμ »
ας μην δραματοποιουμε την κατασταση...αδυνατω να πιστεψω πως ολοι οσοι μπαινουν ειναι με μεσον...και κανεις δε πρεπει να σκεφτεται ετσι. μεσον στο ασεπ μεσον στην ΠΔΣ,μεσον στα ιδιωτικα,μεσον στα φροντιστηρια....μηπως το παρακανουμε;
να παμε να πεσουμε απο κανενα γκρεμο τοτε...
η υλη ειναι ετοιμη,δεν εχει ανακοινωθει επισημα. οι ανθρωποι που την "βγαζουν" ολο και καλποιο συγγενη και φιλο θα εχουν.ανθρωπινως αδυνατον νομιζω ειναι να μην του τη "σφυριξουν".κι εκεινος με τη σειρα του στους γνωστους του. κι ετσι τη μαθαινουν ορισμενα ατομα.δεν προκειται αλλωστε για κατι που θα μεινει κρυφο για παντα!η υλη ειναι οχι τα θεματα!συντομα θα τη μαθουμε ολοι.στην ουσια δεν εχει καμια διαφορα παρα μονο τη μειωση της αγωνιας μας...ενα μελος του φορουμ μας ειχε την καλη προθεση να μην κρατησει την πληροφορια για τον εαυτο της και να ενημερωσει ανιδιοτελως και τους υπολοιπούς.εμεις τωρα εχουμε κατσει και πλαθουμε ιστοριες....
Μενω απλως αφωνη!!!


μαρκο συμφωνω μαζι σου.ολο και καποιοι δικοι τους θα υπαρχουν.
απλως αυτο δε σημαινει πως δε θα περασουν και καποιοι χωρις μεσον...
Καλά, είμαστε σοβαροί. Φυσικά και είναι εξοργιστικό να διαρρέει η ύλη, όχι επειδή τη γνωρίζουμε 5 μέρες πριν ανακοινωθεί επίσημα, αλλά επειδή παραπέμπει στο ενδεχόμενο να διαρρέουν και θέματα. Δηλαδή, λέμε 'ας μάθουν 5-10 τα θέματα, οι υπόλοιπες θέσεις είναι για μας'; Τόσο βόδι δε θέλω να λέγομαι να δεχτώ κάποιοι να ξέρουν τα θέματα των εξετασεων, δεν με ενδιαφέρει πόσοι είναι. Μ......ς είμαι εγώ να διαβάζω τόσο πολύ και να βρίσκομαι   50 θέσεις πίσω από τους διοριστέους. Δηλαδή να παραχωρήσω τη θέση μου σε κάποιους που ήξεραν τα θεματα; Έλεος.... >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος araxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 28, 2008, 02:14:15 μμ »
Και βέβαια είναι εξοργιστικό το γεγονός να έχει διαρρεύσει η ύλη!!!
Με τη λογική εξάλλου του: δεν πειράζει τόσο αυτό... όσο εκείνο...και τι έγινε αν διέρρευσε.. κτλ.. κτλ..
επικροτούμε τα χάλια που επικρατούν στο σύστημα!!
Δεν πειράζει το ένα, δεν πειράζει το άλλο...δε γίνεται έτσι δουλειά!!! >:( >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2008, 02:16:52 μμ από SUPER »

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 28, 2008, 02:33:14 μμ »
εξοργιστικο ειναι σαφεστατα. αλλα το οτι διερευσε η υλη δεν ειναι κατι τοσο τραγικο αφου το θεμα δεν ειναι ποιος θα τη μαθει πρωτος αλλα ποιος θα προλαβει να τη διαβασει...επομενως το ιδιο ατομο που θα διερεε την υλη δεν ειναι σιγουρο πως θα διερεε και τα θεματα. αυτο θελω να πω. μαλλον η λεξη ανθρωπινο ηταν ατυχης συγγνωμη αν εδωσε λαθος εντυπωσεις. ηθελα απλως να τονισω πως δεν ειναι μεγαλο θεμα το ποιος θα ξερει πρωτος την υλη ιδιαιτερα αν μιλαμε για 2 η τρες βδομαδες νωριτερα...
διαβλητα ειναι τα παντα γιατι στην ελλαδα ζουμε. δυστυχως. ακομα και οι πανελληνιες ειναι διαβλητες.αυτο δε μας εμποδισε και εμας που δεν εχουμε μεσον να περασουμε στη σχολη της επιλογης μας. ετσι δεν ειναι;οποτε γιατι να μας εμποδισει να περασουμε και στον ΑΣΕΠ;το μονο που μας διαφοροποιει απο αυτους που εχουν το μεσον ειναι πως πρεπει να διαβασουμε και μαλιστα πολυ... τι να κανουμε ομως,ελλειψει επιλογων θα θυσιασουμε 6 μηνες απο τη ζωη μας, θα αφοσιωθουμε στο διαβασμα και θα περασουμε! :)
αν ομως εχουμε στο μυαλο μας πως αυτο ειναι τσαμπα κοπος καθως οι θεσεις ειναι δωσμενες και τα δικα τους παιδια θα ξερουν τα θεματα νωριτερα τοτε δεν θα εχουμε την απαραιτητη συγκεντρωση για το στοχο μας...
ας διαβασουμε,ας θυσιασουμε το χρονο μας για ενα καλυτερο μελλον χωρις να βαζουμε στο μυαλο μας το κακο. και μετα βλεπουμε αν ειχαμε δικιο η αδικο... η απελπισια μονο κακο θα μας κανει... ;)

τα λεω αυτα με την καλυτερ διαθεση προς ολους....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:04:59 »

Αποσυνδεδεμένος araxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 28, 2008, 02:55:13 μμ »

ας διαβασουμε,ας θυσιασουμε το χρονο μας για ενα καλυτερο μελλον χωρις να βαζουμε στο μυαλο μας το κακο. η απελπισια μονο κακο θα μας κανει... ;)



Συμφωνώ απόλυτα!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2008, 10:10:07 μμ από SUPER »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 28, 2008, 02:59:30 μμ »
Πρώτα θα θυσιαστώ εν γνωση μου ότι αδικήθηκα και μετά θα ψάξω το δίκιο μου; Φαντάσου πώς νιώθει ένα άτομο που βρίσκεται 5 θέσεις πίσω από τον τελευταίο διοριστέο συμπληρωματικά πέρυσι τον Αύγουστο, αν του έλεγες 'δεν πειράζει, ας θυσιαστούμε και άλλη μία φορά, όλα διαβλητά είναι, δεν διορίστηκες για 5 άτομα επειδή 5 διοριστέοι ήξεραν τα θέματα'. Σου εύχομαι να μη βρεθείς ποτέ σ' αυτή τη θέση. Καλά, στις ρημάδες τις σχολές μας μας έμαθαν να αποδεχόμαστε έτσι ελαφριά το άδικο ως κάτι φυσικό και λογικό; Αν είναι έτσι, μας αξίζει να μας κάνουν ό,τι θέλουν.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 28, 2008, 03:04:49 μμ »
Δε νομίζω ότι στις σχολές μας μπήκαν στον κόπο να μας μάθουν τέτοια πράγματα Syllas.
Εδώ δε μάθαμε άλλα κι άλλα, τι ψάχνουμε τώρα?
Η Μαρία πάντως μιλάει ως νέα και ορεξάτη. Όλοι εμείς που τώρα ξεκινάμε να δώσουμε, έτσι οφείλουμε να τα βλέπουμε τα πράγματα γιατί διαφορετικά δε μας βλέπω να τη βγάζουμε καθαρή. Πολλά ακούγονται κι εγώ προσωπικά το πιστεύω ότι ένα μικρό ποσοστό μπαίνει με μεσον και με τον ΑΣΕΠ. Αυτό βέβαια είναι προσωπική άποψη. Έλα μου ομως που δεν μπορούμε να το αποδείξουμε για να το καταπολεμήσουμε κιόλας... Είναι δύσκολο να κυνηγάς φαντάσματα...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 28, 2008, 03:10:49 μμ »
κι εγω περσυ που εδινα περσυ φορα ημουν απιστευτα θετικη.πιστευα οτι θα θυσιασω καποιο χρονο, κοπο, χρηματα και θα τα καταφερω.. τωρα πλεον μετα την περσυνη εμπειρια νομιζω οτι παιρνουμε ολοι μαζι μερος σε μια ομαδικη ξεφτιλα...

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 28, 2008, 03:19:40 μμ »
Τί συζητάμε;;Το "παλικάρι" που έχω αναφέρει με την ΠΔΣ με ρωτάει επανειλημμένα σε τί μέσο να απευθυνθεί για τον ΑΣΕΠ και επιμένει να ρωτάει παρά τα "μπινελίκια" μου...!
 Όταν επιλέγαμε επάγγελμα σκεφτόμασταν ποιοί είναι οι στόχοι μας...Όπως και να'χει το επάγγελμα του καθηγητή ευνοεί στο να είμαστε κοντά στην οικογένεια μας και στο να μη μεγαλώσουν τα παιδιά μας με τους παππούδες κτλ.Και έρχεται ο ΑΣΕΠ γιατί;;Λίγα έχουμε θυσιάσει από τη ζωή μας;Προσωπικά δεν έχω δημιουργήσει ακόμα οικογένεια αλλά αναφέρω σκέψεις που έχω κάνει και δε νομίζω να βρω το κουράγιο να δημιουργήσω πριν σιγουρευτώ ότι θα έχω το χρόνο να δώσω στην οικογένεια...
Συμπέρασμα;Παίζουν με τα νεύρα μας και έμμεσα καθορίζουν τη ζωή μας
 
Πιστεύω ότι πρέπει να σκεφτόμαστε και το μέλλον και να μην αφήνουμε τις τωρινές παρασπονδίες να περνάνε γιατί βγάζουν ρίζες και μεγαλώνουν....
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 28, 2008, 03:24:20 μμ »
Εγώ πάντως για να σας πω πως το βλέπω να καταλάβετε τον τρόπο σκέψης μου. Λέω π.χ. τώρα είμαι 24 μέχρι τα 35 δε θα έχω διοριστεί με τόσους ΑΣΕΠ? Βέβαια αυτό που ακόμα δεν μπορώ να υπολογίσω, γιατί τα χρόνια πάνω κατω υπολογίζονται, είναι το ψυχικό κόστος όλων αυτών των προσπαθειών... Κι αυτό είναι το χειρότερο γιατί με οδηγό την ανασφάλεια δύσκολα αποφασίζεις οτιδήποτε άλλο στη ζωή σου!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 28, 2008, 03:29:51 μμ »
κι εγω περσυ που εδινα περσυ φορα ημουν απιστευτα θετικη.πιστευα οτι θα θυσιασω καποιο χρονο, κοπο, χρηματα και θα τα καταφερω.. τωρα πλεον μετα την περσυνη εμπειρια νομιζω οτι παιρνουμε ολοι μαζι μερος σε μια ομαδικη ξεφτιλα...

Το να συμμετάσχεις μία φορά σε ένα διαγωνισμό και να αποτύχεις δε νομίζω ότι αποτελεί ξεφτίλα. Υπάρχουν άνθρωποι που έδωσαν 2-3 ή και παραπάνω φορές μέχρι να πετύχουν. Ένας από αυτούς είμαι κι εγώ και δε νομίζω ότι ξεφτιλίστικα τις πρώτες δύο φορές που έδωσα και ήμουν στους αποτυχώντες...

Εαν κάποιοι υποψιάζονται ότι ο διαγωνισμός δεν είναι αδιάβλητος ας το αποδείξουν. Τα μέχρι στιγμής δεδομένα πάντως δεν στηρίζουν τέτοιες υποψίες. Κι επιτέλους ας πάψουν να διαδίδουν τέτοιες φήμες χωρίς στοιχεία. Αν υπάρχουν παρασπονδίες ας τις αναφέρουν. Η υποτιθέμενη διαρροή της ύλης δεν αποτελεί ενοχοποιητικό στοιχείο για τον ίδιο τον διαγωνισμό! Μην μεγαλοποιείτε τα πράγματα μόνο και μόνο για να γίνεται κουβέντα...

Αποσυνδεδεμένος Tarzan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 28, 2008, 03:37:57 μμ »
Λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω αλλά ο διαγωνισμός είναι διαβλητός..

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 28, 2008, 03:44:24 μμ »
Εαν κάποιοι υποψιάζονται ότι ο διαγωνισμός δεν είναι αδιάβλητος ας το αποδείξουν.
Εσύ μπορείς να αποδείξεις ότι είναι αδιάβλητός;;

  Η υποτιθέμενη διαρροή της ύλης δεν αποτελεί ενοχοποιητικό στοιχείο για τον ίδιο τον διαγωνισμό!
Μα ύλη του ίδιου του διαγωνισμού διέρρευσε...Αν διέρρευσε τόσο εύκολα η ύλη πολύ εύκολα μπορούν να διαρρεύσουν τα πάντα..

Η έκφραση ξεφτίλα απ'ότι κατάλαβα εγώ αναφέρεται στην απαξίωση των πτυχίων από έναν διαγωνισμό,διαβλητό πλέον κατά τη γνώμη μου..στην απόλυτη προσήλωση στο διαγωνισμό εις βάρος των υπολοίπων τομεων της ζωής μας, στην ικεσία για λίγες ώρες ΠΔΣ που χαρίζουν μόλις λίγα μότια κτλ κτλ
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 28, 2008, 03:46:27 μμ »
Εγώ πάντως για να σας πω πως το βλέπω να καταλάβετε τον τρόπο σκέψης μου. Λέω π.χ. τώρα είμαι 24 μέχρι τα 35 δε θα έχω διοριστεί με τόσους ΑΣΕΠ? Βέβαια αυτό που ακόμα δεν μπορώ να υπολογίσω, γιατί τα χρόνια πάνω κατω υπολογίζονται, είναι το ψυχικό κόστος όλων αυτών των προσπαθειών... Κι αυτό είναι το χειρότερο γιατί με οδηγό την ανασφάλεια δύσκολα αποφασίζεις οτιδήποτε άλλο στη ζωή σου!
Αν αρχίσεις στα 35 να δουλεύεις δε θα πάρεις σύνταξη και επιπλέον αν αφήσεις την αδικία με το σκεπτικό ότι έχεις χρόνο, αυτή θα γίνει τόσο μεγάλη στα 35 σου που οι πιθανότητες επιτυχίας θα μειωθούν ακόμη περισσότερο, το διάβασμα από κάθε ασεπ δεν είναι πρόσθεση των όσων προσπαθειών, αλλά σχεδόν προσπάθεια από το 0, γιατί ούτε μόρια κρατάς, ούτε πηγαίνεις πλέον με ένα και δύο ασεπ αναπληρωτής και η ψυχολογία σου μάλλον αρνητική είναι μετά από κάθε αποτυχία. Το ψυχικό κόστος είναι το μεγαλύτερο και θα το κουβαλάς για πάντα μέσα σου και εις βάρος της οικογένειας και των παιδιών. Δεν είναι τόσο αθώα τα πράγματα όσο τα βλέπεις τώρα. έτσι και εγώ διάβαζα απόλυτα θετικά απέναντι στον ασεπ και τα αποθέματα  που είχα μέσα μου ήταν απίστευτα, κάνε και εσύ το ίδιο, ξεκίνα θετικά απέναντ στον εαυτό σου και στο διάβασμα, αλλά όχι θετικά απέναντι στο άδικο. Πολύ το φιλοσοφήσαμε.  :P
κι εγω περσυ που εδινα περσυ φορα ημουν απιστευτα θετικη.πιστευα οτι θα θυσιασω καποιο χρονο, κοπο, χρηματα και θα τα καταφερω.. τωρα πλεον μετα την περσυνη εμπειρια νομιζω οτι παιρνουμε ολοι μαζι μερος σε μια ομαδικη ξεφτιλα...

Το να συμμετάσχεις μία φορά σε ένα διαγωνισμό και να αποτύχεις δε νομίζω ότι αποτελεί ξεφτίλα. Υπάρχουν άνθρωποι που έδωσαν 2-3 ή και παραπάνω φορές μέχρι να πετύχουν. Ένας από αυτούς είμαι κι εγώ και δε νομίζω ότι ξεφτιλίστικα τις πρώτες δύο φορές που έδωσα και ήμουν στους αποτυχώντες...

Εαν κάποιοι υποψιάζονται ότι ο διαγωνισμός δεν είναι αδιάβλητος ας το αποδείξουν. Τα μέχρι στιγμής δεδομένα πάντως δεν στηρίζουν τέτοιες υποψίες. Κι επιτέλους ας πάψουν να διαδίδουν τέτοιες φήμες χωρίς στοιχεία. Αν υπάρχουν παρασπονδίες ας τις αναφέρουν. Η υποτιθέμενη διαρροή της ύλης δεν αποτελεί ενοχοποιητικό στοιχείο για τον ίδιο τον διαγωνισμό! Μην μεγαλοποιείτε τα πράγματα μόνο και μόνο για να γίνεται κουβέντα...
Ξεφτίλα δεν είναι απλά να συμμετέχεις, αλλά να συμμετέχεις αποδεχόμενος το άδικο, είναι ξεφτίλα γιατί αν διαρρέει ύλη διαρρέουν και θέματα, εκτός αν κι αυτό δεν σε πειράζει. Όσο για τα στοιχεία, τα έχουμε, την ύλη με όλες τις λεπτομέρειες και αν θές σου τη στέλνουμε. Ο ίδιος ο Κουτρομάνος όταν τον πήραμε τηλ μας είπε ότι αυτό είναι πάρα πολύ σοβαρό και μας κάλεσε να μιλήσουμε στο γραφείο του, εκτός κι αν νομίζεις ότι μας κάλεσε για να γίνεται απλά κουβέντα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2008, 03:52:18 μμ από Syllas »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.