*

Αποστολέας Θέμα: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;  (Αναγνώστηκε 20670 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 29, 2008, 01:00:24 μμ »
Ρωξάνη δεν τους βλέπω ορεξάτους...Πολύ σιωπή έπεσε από την πλευρά τους.Μάλλον για την επόμενη το βλέπω και μακάρι να βγώ ψέυτρα
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:37:46 »

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 29, 2008, 01:06:37 μμ »
ας την μειωσουν και ας την βγαλουν την επομενη... μονο να τη μειωσουν....

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 29, 2008, 01:09:37 μμ »
Να βγει όμως την άλλη βδομάδα. Μην το αργήσουν κι άλλο!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #45 στις: Μάιος 29, 2008, 01:13:33 μμ »
Αν βγει την επόμενη όπως είπε η swtia να είναι μειωμένη...αλλά είτε δεν τη μειώσουν είτε δεν τη βγάλουν ουτε την επόμενη...δεν πιστεύω να νιώθουν τύψεις..Μάλλον ήσυχοι θα κοιμούνται..
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:37:46 »

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #46 στις: Μάιος 29, 2008, 01:14:23 μμ »
Σωστά, μόνο εμείς αγχωνόμαστε... Μήπως να το πέρναμε πιο χαλαρά?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #47 στις: Μάιος 29, 2008, 01:39:12 μμ »
κι εγω περσυ που εδινα περσυ φορα ημουν απιστευτα θετικη.πιστευα οτι θα θυσιασω καποιο χρονο, κοπο, χρηματα και θα τα καταφερω.. τωρα πλεον μετα την περσυνη εμπειρια νομιζω οτι παιρνουμε ολοι μαζι μερος σε μια ομαδικη ξεφτιλα...

Νιώθω ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ. Βλέπω τον εαυτό μου με τι όρεξη και αισιοδοξία διάβαζα πέρισυ και χτύπαγα τέτοιο καιρό 10ωρα και 12ωρα και βλέπω τώρα που όλοι με πρήζουν "διάβασε, διάβασε" και δεν μπορώ να στρωθώ πάνω από 2-3 ώρες την ημέρα. Με τέτοιο διάβασμα και μ.ο. περίπου 68,5% είναι να μη σε παίρνει από κάτω; Νιώθω ότι είναι άδικος κόπος, δεν μου έχει μείνει ίχνος από την περσινή μου διάθεση ούτε από τις αντοχές μου. Και μιλάμε ότι διαβάζω παιδαγωγικά που υποτίθεται ότι τα ψιλοθυμάμαι κιόλας. Που να πιάσω και την καινούρια ύλη... Δεν με βλέπω να τη βγάζω ποτέ.
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #48 στις: Μάιος 29, 2008, 01:44:57 μμ »
κι εγω περσυ που εδινα περσυ φορα ημουν απιστευτα θετικη.πιστευα οτι θα θυσιασω καποιο χρονο, κοπο, χρηματα και θα τα καταφερω.. τωρα πλεον μετα την περσυνη εμπειρια νομιζω οτι παιρνουμε ολοι μαζι μερος σε μια ομαδικη ξεφτιλα...

Νιώθω ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ. Βλέπω τον εαυτό μου με τι όρεξη και αισιοδοξία διάβαζα πέρισυ και χτύπαγα τέτοιο καιρό 10ωρα και 12ωρα και βλέπω τώρα που όλοι με πρήζουν "διάβασε, διάβασε" και δεν μπορώ να στρωθώ πάνω από 2-3 ώρες την ημέρα. Με τέτοιο διάβασμα και μ.ο. περίπου 68,5% είναι να μη σε παίρνει από κάτω; Νιώθω ότι είναι άδικος κόπος, δεν μου έχει μείνει ίχνος από την περσινή μου διάθεση ούτε από τις αντοχές μου. Και μιλάμε ότι διαβάζω παιδαγωγικά που υποτίθεται ότι τα ψιλοθυμάμαι κιόλας. Που να πιάσω και την καινούρια ύλη... Δεν με βλέπω να τη βγάζω ποτέ.
Δυστυχώς κι εμένα ακριβώς έτσι είναι η ψυχολογία μου... :'(
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος minimaus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #49 στις: Μάιος 29, 2008, 02:34:46 μμ »
Την πρώτη φορά ειχα 8 χρόνια από το πτυχίο,πήγα αδιάβαστη και ήμουν επιτυχούσα (πήρα θάρρος).
Τη δεύτερη διάβασα αρκετά χωρίς να καλύψω όμως την ύλη και ήμουν πάλι επιτυχούσα με αρκετά καλύτερο βαθμό (είπα: δεν διάβασα τα πάντα,εντάξει).Την τρίτη φορά ξεκίνησα 1,5 χρόνο πριν.Άφησα το μόλις 1 έτους παιδί μου στη μητέρα μου,το έπαιρνα στο σπίτι μόνο ΣΚ,δούλευα 8-9 ώρες στην εργασία μου και καπάκι διάβαζα μέχρι τελικής πτώσεως.Στο τέλος ζήτησα άδεια άνευ αποδοχών από τη δουλειά μου για 2 μήνες και μπορώ να πω ότι πλέον δεν υπήρχε από πλευράς μου κάτι άλλο να κάνω.Τα
έδωσα κυριολεκτικά όλα.Αποτέλεσμα; Βαθμοί περίπου ίδιοι με της 2ης φοράς! Όταν βγήκαν τα αποτελέσματα έκλαιγα όλο το απόγευμα. Δεν ξέρω αν μπορώ να το ξανακάνω στον ίδιο βαθμό και φυσικά
δεν αντέχω να ξαναχάσω το παιδί μου (το οποίο δεν κατάλαβα πότε έγινε από δύο τριών ετών).Αυτή τη
φορά σκέφτομαι να διαβάσω πολύ καλά κπ μάθημα και από τα άλλα ό,τι θυμάμαι και πολύ καλά παιδαγωγικά και διδακτική και ό,τι γίνει.Δεν θα πεθάνουμε κιόλας.Γιατί,όπως σωστά μου λέει και ο σύζυγός μου, αυτές οι εξετάσεις γίνονται για κόβεται κόσμος και όχι για να περνάει.Λοιπόν, ευχαριστώ για το χρόνο σας και για την υπομονή σας. Απλώς ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου και να τα πω σε κάποιους που θα καταλάβουν!Καλό κουράγιο σε όλους.
Και η ποίηση είναι σα ν΄ανεβαίνεις μία φανταστική σκάλα  για να κόψεις ένα ρόδο αληθινό. (Τάσος Λειβαδίτης)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #50 στις: Μάιος 29, 2008, 03:06:11 μμ »
Μα για ποια διαδηλωση και πορεια και δεν ξερω γω τι αλλο μας μιλουν μερικοι!
αν αυτο το μηνυμα της minimaus δεν  τα λεει ολα, τοτε ποιο?
και ναι, και απο το πληκτρολογιο αρχιζουν οι αγωνες. και το περιεχομενο ενος τετοιου μηνυματος,πως να φτασει στη καρδια και στο νου και στη ψυχη του κοσμου? με τα συνθηματα στα πανο? οχι τουλαχιστον μονον εκει....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #51 στις: Μάιος 29, 2008, 03:23:21 μμ »
To μην. της Minimaus λέει πολλά και αν ο καθένας πει την ιστορία του σίγουρα θα βρούμε και δράματα και πολλά κοινά, αφού στα ίδια σκ.. βράζουμε όλοι και την ίδια πραγματικότητα, λίγο πολύ, ζούμε. Αν ξέρεις marko άλλο τρόπο να πετυχαίνει κανείς εγώ δεν το ξέρω και μοιράσου τον μαζί μου. Ή το μέσο θα επιλέξει κανείς, που κανείς από εδώ δεν το κάνει, διότι δε θα ασχολούταν με τη συζήτηση, ή τη διαμαρτυρία, τη διεκδίκηση. Εκτός κι αν ικανοποιούμαστε με το να τα βγάλουμε από μέσα μας, κάτι που επίσης δε νομίζω να συμβαίνει. Και δεν υπονοώ φυσικά κάτι για το προηγούμε μην. της Minimaus. Γενικά μιλάω. Δεν είναι τα συνθήματα που ξεσηκώνουν ή σώζουν. Το κοινό πρόβλημα και η κοινή αγανάκτηση, το κοινό αίτημα οδηγεί κάπου και βγάζει και σύνθημα

Αποσυνδεδεμένος Ανετος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #52 στις: Μάιος 29, 2008, 03:51:15 μμ »
ποιο ειναι δηλαδη το κοινο αιτημα;

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #53 στις: Μάιος 29, 2008, 04:06:26 μμ »
ποιο ειναι δηλαδη το κοινο αιτημα;

Να βγει η ύλη επιτέλους και να είναι φυσιολογική. Εσύ όντας φυσικός (αν θυμάμαι καλά) δεν μπορείς να αντιληφθείς τον όγκο της ύλης που καλούμαστε να εξεταστούμε. Μόνο στη δική μας ειδικότητα γίνονται αυτά...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #54 στις: Μάιος 29, 2008, 04:10:53 μμ »
ποιο ειναι δηλαδη το κοινο αιτημα;

Να βγει η ύλη επιτέλους και να είναι φυσιολογική. Εσύ όντας φυσικός (αν θυμάμαι καλά) δεν μπορείς να αντιληφθείς τον όγκο της ύλης που καλούμαστε να εξεταστούμε. Μόνο στη δική μας ειδικότητα γίνονται αυτά...
Έίδες άμα δεν εισαι άνετος πως σου βγαίνει το κοινό αίτημα;

Αποσυνδεδεμένος cerva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Συγγνώμη, βγήκε ύλη για τον ΑΣΕΠ;;
« Απάντηση #55 στις: Μάιος 29, 2008, 05:16:17 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα.Από προχθές που είδα τη "διαβόητη" -πλέον - ύλη νομίζω ότι βρίσκομαι ένα βήμα πριν την κατάθλιψη. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πού νομίζουν ότι απευθύνονται, σε φωτεινούς παντογνώστες:Ακόμη και κάποιοι που απασχολούνται σε εργασία σχετική με το αντικείμενο των σπουδών τους, δε νομίζω πως μπορούν να καλύψουν επαρκώς αυτή την τεράστια σε όγκο ύλη.Πόσο μάλλον όσοι από εμάς ετεροαπασχολούμαστε.Προσωπικά, εργάζομαι ως γραμματέας, το ωράριό μου είναι σπαστό 8-1 και 5-9, στο κενό μου και μετά το πέρας της εργασίας μου πρέπει να είμαι δίπλα σε πρόσωπο της οικογένειάς μου που ασθενεί απο ανίατη νόσο,επιστρέφω στο σπίτι ,μου μετά τις 12 το βράδυ για να ξεκινήσω πάλι στις 7 το πρωί  και ρωτώ -ρητορικά- πάντα με τι κουράγιο και δύναμη εγώ και όσοι άλλοι βρίσκονται σε παρόμοια ή και δυσχερέστερη θέση μπορούμε να παλέψουμε με το "θηρίο- ύλη"? ...ένα παράπονο εκφράζω γιατί νιώθω πως πνίγομαι και δεν υπάρχει πουθενά σανίδα σωτηρίας...Ευχαριστώ που με ακούσατε -για να ακριβολογούμε - με διαβάσατε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 863
Σύνολο: 875

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.