*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες αναπλήρωσης  (Αναγνώστηκε 4947 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος despina694

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να'χεις το νου σου στο παιδί... ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Σουσάμι Άνοιξε
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 13, 2008, 01:11:45 μμ »
Έχω την εντύπωση πως καλούν μεχρι και αρχές Μάρτη.Σίγουρα πάντως θα σε καλέσουν μέσα στο Σεπτέμβρη! ;)
Δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:43:21 »

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 14, 2008, 02:49:57 πμ »
Σ'ευχαριστώ despoina για την απάντηση... :)
Διαβασα σήμερα στην alfavita ότι ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ θα γίνει Νοέμβρη ή Δεκέμβρη του 2008. Επειδή, όμως, έχει ο ΑΣΕΠ 2 μεγαλους διαγωνισμούς να διεξάγει, υπάρχει και μια πιθανότητα ο διαγωνισμός των εκπαιδευτικών να γίνει και τον Ιανουάριο του 2009..
Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα γίνει πάλι περίπου στον Ιανουάριο, όπως έγινε και ο προηγούμενος...Είδομεν!! :) Υπομονή και δύναμη!!!

Αποσυνδεδεμένος tina_nt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 16, 2008, 01:12:14 πμ »
Από πλευράς ΥΠΕΠΘ πολύ ησυχία έχει πέσει όσον αφορά νέα καλέσματα αναπληρωτών εκπαιδευτικών όλων των κλάδων!Τι έγινε?Μέχρι εδώ ήταν?Δεν θα κληθούνε άλλοι?Εγώ πίστευα ότι μέχρι τέλος Φεβρουαρίου με αρχές Μαρτίου θα καλύπτανε ακόμα κενά!Μπορεί και να βγάζω βιαστικά συμπεράσματα,δεν ξέρω αλλά επειδή τον τελευταίο καιρό φάσεις με μικρό αριθμό αναπληρωτών διαδέχονταν η μία την άλλη συνολικά σε όλους τους κλάδους,πίστευα ότι θα συνεχιστεί το ίδιο σκηνικό μέχρι το Μάρτη!Ελπίζω να έχουμε κάποια ευχάριστη έκπληξη από βδομάδα...!  :)

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 18, 2008, 09:20:51 πμ »
 alfavita.gr: Αυξημένος αριθμός παραιτήσεων εκπαιδευτικών

3.800 μέσα στο τρίμηνο Σεπτέμβριος – Νοέμβριος 2007
 

Σύμφωνα με τα στοιχεία του υπουργείου, μόνο το τρίμηνο Σεπτέμβριος- Νοέμβριος 2007 οι παραιτήσεις εκπαιδευτικών πλησίασαν τις 3.800. Ειδικότερα, παραιτήθηκαν περίπου 1.700 εκπαιδευτικοί Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και περισσότεροι από 2.100 εκπαιδευτικοί της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
(http://alfavita.gr/anakoinoseis/anak20080218a.php)

Σϋμφωνα λοιπόν με την alfavita έχουν παραιτηθεί πολλοί εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας..Αλλά αναπληρωτές δεν καλούν  :(. Και ο αριθμός που κάλεσαν μετά τα Χριστούγεννα ήταν πολύ μικρός...Επίσης, ακούγεται ότι συνεχίζουν να υπάρχουν ακόμα πάρα πολλές κενές θέσεις στα νηπιαγωγεία, όπως για παραδειγμα εδώ:

http://alfavita.gr/anakoinoseis/anak20080217c.php

Λογικά θα έπρεπε να κάλέσουν αναπληρωτές και μάλιστα μεγάλο αριθμο, αλλά καθυστερούν αρκετά.








Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:43:21 »

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5700
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 18, 2008, 10:27:24 πμ »
Οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν την  πρώτη παραίτηση μετά την 31η Αυγούστου, θα αποχωρήσουν από την υπηρεσία στο τέλος αυτής της σχολικής χρονιάς, γιατί απαγορεύεται από το νόμο η παραίτηση μέσα στη σχολική χρονιά. Οπότε, τα κενά που θα δημιουργηθούν από αυτές τις παραιτήσεις θα φανούν από το Σεπτέμβρη.
Πάντως, σύμφωνα με το alfavita οι θέσεις που θα προκηρυχθούν στο νέο διαγωνισμό θα είναι περισσότερες ακριβώς λόγω των πολλών συνταξιοδοτήσεων.
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος ele...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 23, 2008, 01:13:12 μμ »
Καλησπερα σε ολους!

Ειμαι νεα στο forum αλλα σας παρακολουθω πολυ καιρο κ χαιρομαι γι'αυτο που κανετε.. ειστε μια ομαδα με κοινο στοχο κ θα ηθελα κ εγω να ενταχθω σ'αυτην.. ειμαι ειδικοτητας ΠΕ60 με σειρα 1612 με την νεα καταταξη γιατι πριν ημουν 1608.. Αν ξερει καποιος να μου πει γιατι εγινε αυτο? εγω το αντιθετο περιμενα να δω.. εχω πιθανοτητες για τη νεα σχολ. χρονια ή να βρω δουλεια? ;D κ μια συναδελφος μου ειπε οτι αν εχεις "βισμα" στην Α'βαθμ. μπορει ν κανονισει να μην φυγεις εκτος νομου.. αληθευει? αν ναι που το βρισκουν αυτο το "βισμα"?

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5700
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 23, 2008, 01:43:20 μμ »
Καλησπερα σε ολους!

Ειμαι νεα στο forum αλλα σας παρακολουθω πολυ καιρο κ χαιρομαι γι'αυτο που κανετε.. ειστε μια ομαδα με κοινο στοχο κ θα ηθελα κ εγω να ενταχθω σ'αυτην.. ειμαι ειδικοτητας ΠΕ60 με σειρα 1612 με την νεα καταταξη γιατι πριν ημουν 1608.. Αν ξερει καποιος να μου πει γιατι εγινε αυτο? εγω το αντιθετο περιμενα να δω.. εχω πιθανοτητες για τη νεα σχολ. χρονια ή να βρω δουλεια? ;D κ μια συναδελφος μου ειπε οτι αν εχεις "βισμα" στην Α'βαθμ. μπορει ν κανονισει να μην φυγεις εκτος νομου.. αληθευει? αν ναι που το βρισκουν αυτο το "βισμα"?

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων


1) Άλλαξε η σειρά σου, γιατί προφανώς κάποιοι κατέθεσαν πιστοποιητικό σύμφωνα με την παρακάτω επίσημανση που υπήρχε στην εγκύκλιο για την πρόσληψη αναπληρωτών:

"ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΙΙ: Μετά τη κατάρτιση και κύρωση των πινάκων αναπληρωτών, τροποποίηση της σειράς κατάταξης είναι επιτρεπτή μόνο στις περιπτώσεις, που οι υποψήφιοι αποκτήσουν την ιδιότητα του πολυτέκνου ή προσκομίσουν πιστοποιητικά ειδικών κατηγοριών (ομόζυγη μεσογειακή αναιμία, σκλήρυνση κατά πλάκας) ή πιστοποιητικό στρατολογίας τύπου Α΄ ή πιστοποιητικό χρόνου κτήσης πτυχίου ή πιστοποιητικό τριτεκνίας"

2) Με σειρά 1612 έχεις ελπίδες για του χρόνου. Κάνε τον κόπο να διαβάσεις λίγο προηγούμενα μηνύματα στους ΠΕ60 και θα καταλάβεις λίγο τι γίνεται στον κλάδο σου.

3) Για το τελευταίο ερώτημά σου θέλω να πιστεύω ότι κάνεις χιούμορ :o :o :o :o
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 490

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.