*

Αποστολέας Θέμα: ΙΔΕΚΕ  (Αναγνώστηκε 42251 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nema

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 17, 2006, 10:52:59 πμ »
 :) ;)καλημερα! ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση! πηγα στη συνέντευξη χθες(πεμπτη). Πραγματικά δεν ήταν κάτι τρομερό.

Ζήτημα αν

κράτησε 10 λεπτά. Με ρώτησαν μόνο για τα αγγλικά , τους υπολογιστές, και πότε πηρα πτυχίο. Όταν τους είπα οτι πηρα πτυχίο το Μάρτη

του 2006, μου έιπαν ότι είμαι μικρή και ότι οι ευκαιρίες είναι μπροστά (γιατί τους είπα ότι δεν έχω προυπηρεσία στην εκπαίδευση-παρόλα

αυτά εχω proficiency και ecdl)  ??? :(

Εκεί λίγο απογοητεύτηκα!!! Σίγουρα υπάρχουν συνάδελφοι με μεγαλύτερη πείρα απο εμενα και ίσως έχουν προτεταιότητα, αλλά κι εμείς

οι άπειροι πότε θα αποκτήσουμε πείρα αν δεν μας δοθει η ευκαιρία? ??? :-\

Άλλωστε τα ίδια δεν ισχύουν και για την ΠΔΣ? τελοσπάντων!!! Ας είμαστε καλά (που λέει κι ο λαός).  :)
Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι. Αξίζει να έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:27:19 »

Αποσυνδεδεμένος temi_pe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro spero!!!
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 17, 2006, 11:38:40 πμ »
:) ;)καλημερα! ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση! πηγα στη συνέντευξη χθες(πεμπτη). Πραγματικά δεν ήταν κάτι τρομερό.

Ζήτημα αν

κράτησε 10 λεπτά. Με ρώτησαν μόνο για τα αγγλικά , τους υπολογιστές, και πότε πηρα πτυχίο. Όταν τους είπα οτι πηρα πτυχίο το Μάρτη

του 2006, μου έιπαν ότι είμαι μικρή και ότι οι ευκαιρίες είναι μπροστά (γιατί τους είπα ότι δεν έχω προυπηρεσία στην εκπαίδευση-παρόλα

αυτά εχω proficiency και ecdl)  ??? :(

Εκεί λίγο απογοητεύτηκα!!! Σίγουρα υπάρχουν συνάδελφοι με μεγαλύτερη πείρα απο εμενα και ίσως έχουν προτεταιότητα, αλλά κι εμείς

οι άπειροι πότε θα αποκτήσουμε πείρα αν δεν μας δοθει η ευκαιρία? ??? :-\

Άλλωστε τα ίδια δεν ισχύουν και για την ΠΔΣ? τελοσπάντων!!! Ας είμαστε καλά (που λέει κι ο λαός).  :)


Καλημέρα!
Θα σου πω την δική μου εμπειρία από την συνέντευξη που έδωσα εγώ στο ΚΕΕ Λάρισας την Τετάρτη!
Ήταν πολύ ειρωνικοί - οι 2 από τους 3 -, τους είπα ότι διδάσκω το τρέχον εξάμηνο στο ΙΕΚ(Έχω μόνο μια ώρα την εβδμάδα, αλλά για εμένα αυτό είναι  καλό για να αποκτήσω σιγά σιγά μια άνεση με τη διδασκαλία) και μου είπανε: "1 ώρα την εβδομάδα το λες πείρα?" και τους απάντησα ότι έχω μόλις 6 μήνες που πήρα το πτυχίο μου και το θεωρώ μια καλή αρχή!Με σύγχισαν απίστευτα, με καλέσανε για να με ρωτήσουν πράγματα που έγραφα στο βιογραφικό μου!δεν μπορούσαν να κάνουν ένα ξεκαθάρισμα και να καλέσουν στην συνέντευξη μόνο όσους είναι πιθανότερο να πάρουν?Εκπαιδευτές με πολυετή εμπειρία δηλαδή, αφού αυτό ζητάνε από ότι κατάλαβα!α, με ρωτήσανε αν έχω και συγγραφικό ή επιστημονικό έργο!αυτά τα λίγα!Ελπίζω να ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα η δική σου συνέντεξη!

Αποσυνδεδεμένος Nema

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 17, 2006, 10:17:31 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι δεν ήταν ειρωνική η επιτροπή. Ήταν ευγενικοί και οι τρείς τους. Ίσως φταίει που ήταν μεσημέρι(θα ήταν πάνω στη

χώνεψηΚι εγώ δεν καταλαβαίνω τι ρόλο παίζει η συνέντευξη αφού ρωτούν μόνο για το βιογραφικό. Δεν θα έπρεπε να μετρά η

προσωπικότητα, οι τυχόν δραστηριότητες?  χάσιμο χρόνου! τέλοσπάντων, μην απογοητεύεσαι μια χαρά αρχη κάνεις!!! Εμπαιρίες ειναι αυτά -
ας δούμε τη θετική πλαυρά του πράγματος!
Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι. Αξίζει να έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 18, 2006, 11:55:01 πμ »
Υπάρχει κάποιος μόνιμος ΠΕ19-20 που έκανε τα χαρτιά του για το ΗΡΩΝ και τον καλέσαν ή τον ενημερώσαν;
Εχει καιρό που έδωσα σε δευτεροβάθμια/Εκπαίδευση ενηλίκων τα χαρτιά μου αλλά δεν έχω καμία ενημέρωση ακόμα.
Γνωρίζω ότι η καταληκτική ημερομηνία ήταν 30/11 αλλά είδα ότι το ΙΔΕΚΕ έβγαλε και θέσεις -μή μόνιμων εκπαιδευτικών- για το πρόγραμμα ΗΡΩΝ με νέα ανακοίνωση.

Επίσης, από συνέντευξη θα περάσουν και οι μόνιμοι εκπαιδευτικοι;;

Οταν έχω κάποια ενημέρωση θα σας ειδοποιήσω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:27:19 »

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 28, 2006, 12:23:20 μμ »
Καλημέρα  :)

Πήρα τηλέφωνο στο ΙΔΕΚΕ και μου είπαν ότι θα βγουν τα αποτελέσματα για τους ωρομήσθιους αυτή τη βδομάδα.


Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 28, 2006, 07:36:16 μμ »
τι να πω...κι εγω εχω καταμπερδευτεί με αυτό το πρόγραμμα...είχα κάνει κι εγώ τα χαρτιά μου αλλά καμια ειδοποίηση...κι εκτός αυτού σήμερα είδα και την νέα προκήρυξη για καθηγητές...δηλ.τα δικά μας χαρτιά-όσοι είχαμε κάνει- ακυρώνονται;

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 12:57:40 μμ »
Καλημέρα :)

Μόλς βγήκαν τα αποτελέσματα για τους ωρομίσθιους των Σ.Δ.Ε.

              http://www.ideke.edu.gr/Newsview.asp?news_id=179&perigrafi=&

Πήρα και ρώτησα μέχρι πότε είναι οι ενστάσεις και μου απάντησαν ότι είναι μέχρι τη Δευτέρα. Και φυσικά για το πώς βγήκαν τα μόρια για τον καθένα είναι μυστικό.




« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2006, 01:54:50 μμ από mariav »

Αποσυνδεδεμένος Nema

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 03:01:38 μμ »
τα αποτελέσματα για τα ΣΔΕ Δυτικής Ελλάδας θα τα ανακοινώσουν ποτέ?

 μόνο σε μένα δημιουργεί πρόβλημα η  λήψη αρχείου για τα αποτελέσματα του ΙΔΕΚΕ? μάλλον κάνω κάτι λάθος?

Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι. Αξίζει να έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος alepou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 20, 2006, 05:22:13 μμ »
Δεν έχουν βγει ακόμα όλα τα αποτελέσματα για τα Σ.Δ.Ε. Π.χ. για Αλεξανδρούπολη βγήκαν αλλά για Κομοτηνή, Δράμα περιμένουμε ακόμα...
ΠΕ19

Αποσυνδεδεμένος Lino

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #51 στις: Ιανουάριος 14, 2007, 08:35:26 πμ »
Γνωρίζει κανείς τί γίνεται αν σε κάποια προκύρηξη του ΙΔΕΚΕ έχουν όλοι οι υποψήφιοι λίγα (κάτω από 50) μόρια; Και πώς περίπου υπολογίζονται τα μόρια;

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 20, 2007, 08:22:18 μμ »
Βρε παιδιά κανείς που να έκανε αίτηση στο Ήρων τον Νοέμβρη(στην προκήρυξη που αφορούσε τους μόνιμους εκπαιδευτικούς);;;Υπάρχει καμιά ενημέρωση;

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #53 στις: Ιανουάριος 21, 2007, 02:46:12 μμ »
Εγω έκανα για ΗΡΩΝ(μόνιμους εκπαιδευτικούς ΠΕ19-20) αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση ακόμα.Στο νομό Ροδόπης είμαι διορισμένος. Αρχισα να λυπάμε τα δικαιολογητικά που τους έδωσα. Αν μάθω τίποτα θα γράψω εδώ.
Καλήμέρα

Αποσυνδεδεμένος anna1234

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #54 στις: Ιανουάριος 22, 2007, 08:10:00 μμ »
Να ρωτήσω. Για το πρόγραμμα ΗΡΩΝ έχουν πληρώσει?Έκανα ως βοηθός τον Ιούνιο (15 ώρες) και ως εκπαιδευτής Σεπτέμβριο - Νοέμβριο (50 ώρες), αλλά δε με πληρώσανε ακόμη. Πλήρωσαν κάποιον απο σας? Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #55 στις: Ιανουάριος 22, 2007, 08:14:15 μμ »
Εγώ περιμένω ακόμα του Φεβρουαρίου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 509

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.