*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 388672 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #140 στις: Μάιος 02, 2008, 04:17:34 μμ »
Παράθεση
πχ. Α' Ηλείας: 7 (230) = 7 θέσεις σε αυτή περιοχή, και ο τελευταίος σε σειρά που κατάφερε να την πιάσει είχε θέση 230 στον πίνακα διοριστέων του ασεπ. Ovidi, διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.
Εστάλη στις: Μάιος 01, 2008, 04:25:06
Στάλθηκε από: ανυπόμονος διοριστέος

Ακριβώς. Υπολογίστε πως λόγω 40μηνου, 24μηνου και 40% οι τοποθετήσεις θα είναι κάπως χειρότερες από φέτος.
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:00:33 »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #141 στις: Μάιος 02, 2008, 04:55:47 μμ »
Βέβαια ακόμη δεν ξέρουμε αν η ρύθμιση για 40/24μηνο θα ισχύσει από φέτος.

Αποσυνδεδεμένος ανυπόμονος διοριστέος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #142 στις: Μάιος 02, 2008, 05:20:09 μμ »
vica dεν εχω λογο να σε αμφισβητησω απλα δεν καταλαβαινω,κακο ειναι αυτο?δηλαδη επρεπε να γεννηθουμε ολοι ειδημονες στα θεματα πινακων διορισμου?μπορω να σου στειλω προσωπικα τη σειρα μου στον περσινο πινακα ασεπ για να μου πεις κατα προσεγγιση ή ακριβως ποια θα ειναι η φετινημου?απο τη καλη σου θεληση και μονο,και φυσικα αν το θες

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #143 στις: Μάιος 02, 2008, 05:21:43 μμ »
VICA μάλλον η παρέμβασή μου έδωσε λάθος πληροφορίες στον ανυπόμονο μια και δεν είχα προσέξει οτι του είχες ήδη απαντήσει
Γι΄αυτό θα σβήσω το παρακάτω μήνυμά μου μη μας πάθει και τίποτα
Ανυπόμονε συγγνώμη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:00:33 »

Miss Elenious

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #144 στις: Μάιος 02, 2008, 07:14:59 μμ »
vica dεν εχω λογο να σε αμφισβητησω απλα δεν καταλαβαινω,κακο ειναι αυτο?δηλαδη επρεπε να γεννηθουμε ολοι ειδημονες στα θεματα πινακων διορισμου?μπορω να σου στειλω προσωπικα τη σειρα μου στον περσινο πινακα ασεπ για να μου πεις κατα προσεγγιση ή ακριβως ποια θα ειναι η φετινημου?απο τη καλη σου θεληση και μονο,και φυσικα αν το θες

Συγγνωμη κι ολας, αλλα θα αλλαξει κατι αν ξερεις απο τωρα τον τοπο διορισμου σου? Πως μπορεις να υπολογισεις τι θα δηλωσουν ολοι αυτοι οι 505 που βρισκονται πανω απο σενα.τι τωρα, τι σε δυο μηνες... ;) Ετσι κι αλλιως οι εκπληξεις στη ζωη ειναι ωραιες...

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #145 στις: Μάιος 02, 2008, 09:02:48 μμ »
Μα και να προσδιορίσεις την ακριβή σειρά σου αφού, δεν ξέρουμε ποιές περιοχές θα δώσει το ΥΠΕΠΘ, συν το ότι δεν μπορεί να ξέρεις τι θα δηλώσουν οι πριν από εσένα τι νόημα έχει να βασανίζεις έτσι τον εαυτούλη σου Ανυπόμονε?
Φίλε κοίτα να περάσεις καλά, είναι άνοιξη και σε λίγο καλοκαιράκι, κι όταν έρθει εκείνη η ώρα προβληματίζεσαι.
Έχει δίκιο η Elenious, οι εκπλήξεις της ζωής είναι και ωραίες.....κι είναι αυτές που την κάνουν ενδιαφέρουσα. Σκέψου πόσο βαρετή θα ήταν η ζωή μας αν ήταν προβλέψιμη 100%? ;)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #146 στις: Μάιος 02, 2008, 09:15:00 μμ »
Άρε ανυπόμονε..................ένα ολόκληρο forum με την αφεντιά σου ασχολείται..............ποιος τη χάρη σου.............


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος ανυπόμονος διοριστέος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #147 στις: Μάιος 02, 2008, 09:36:08 μμ »
αγαπητη δε πιστευω οτι το forum ασχολειται με τη παρτη μου επειδη εχω μελι ή κατι παρομοιο-πιστευω οτι στο καλεσμα οποιουδηποτε αλλου ηταν στη θεση μου με τον ιδιο τροπο θα ανταποκρινονταν ολοι

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #148 στις: Μάιος 02, 2008, 09:45:43 μμ »
Λίγο - πολύ, όλοι στη θέση σου είμαστε. Και όχι μόνο φέτος... ;)
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος ανυπόμονος διοριστέος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #149 στις: Μάιος 03, 2008, 03:18:21 μμ »
τι χουνέρι είναι πάλι αυτό του υπουργείου παιδείας σχετικά με αυτό το 40μηνο?μα γιατί δεν τον καταργούν τον ΑΣΕΠ εντελώς και να βγούν μπροστά(αν έχουν τα α....δια,που δεν τα έχουν)και να πούν :ρε μάγκες πάρτε το χαμπάρι,τέλος η αξιοκρατία!θέλουμε να μπάζουμε μέσα όποιον εμάς μας κάτσει και αναλόγως των συμφερόντων να δημιουργούμε κάθε χρόνο και απο μια νέα κατηγορία!!!

αλήθεια εμάς τους επαίσχυντους,ανίερους,ανεπρόκοπους,σιχαμερούς διοριστέους του ΑΣΕΠ γιατί δε μας στέλνουν στις βραχονησίδες μόνο?αλλωστε εμεις στον ΑΣΕΠ .....τυχαία περάσαμε!(μη πει κανείς οτι ξεκ......θήκαμε στο διάβασμα θα του φάω το λαρύγγι)!

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #150 στις: Μάιος 03, 2008, 03:23:33 μμ »
Ενώ οι όσοι έχουν κλείσει 40 ολόκληρους μήνες μέσα σε τάξεις είναι οι άχρηστοι ε?
Άσε δε, που πλέον οι περισσότεροι έχουν κατακτήσει αυτήν την προυπηρεσία λόγω επιτυχίας στον ΑΣΕΠ.

Αλήθεια,εσύ πόσες ώρες διδασκαλίας έχεις?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #151 στις: Μάιος 03, 2008, 03:46:42 μμ »
τι χουνέρι είναι πάλι αυτό του υπουργείου παιδείας σχετικά με αυτό το 40μηνο?μα γιατί δεν τον καταργούν τον ΑΣΕΠ εντελώς και να βγούν μπροστά(αν έχουν τα α....δια,που δεν τα έχουν)και να πούν :ρε μάγκες πάρτε το χαμπάρι,τέλος η αξιοκρατία!θέλουμε να μπάζουμε μέσα όποιον εμάς μας κάτσει και αναλόγως των συμφερόντων να δημιουργούμε κάθε χρόνο και απο μια νέα κατηγορία!!!

αλήθεια εμάς τους επαίσχυντους,ανίερους,ανεπρόκοπους,σιχαμερούς διοριστέους του ΑΣΕΠ γιατί δε μας στέλνουν στις βραχονησίδες μόνο?αλλωστε εμεις στον ΑΣΕΠ .....τυχαία περάσαμε!(μη πει κανείς οτι ξεκ......θήκαμε στο διάβασμα θα του φάω το λαρύγγι)!
Ανυπόμονε, ούτε εμάς που δώσαμε στο διαγωνισμό και διοριζόμαστε μέσω αυτού, ούτε όμως και όσους έχουν τρέξει από βραχονησίδα σε βραχονησίδα ως αναπληρωτές επιτρέπεται να υποβιβάζει κανείς. Το γεγονός πως εσύ κι εγώ ομοίως διοριζόμαστε μέσω του γραπτού διαγωνισμού δεν μας καθιστά καλύτερους και αξιότερους από τους υπολοίπους συναδέλφους. Το πρόβλημα δεν είναι οι άνθρωποι αλλά ότι κάποιοι επιμένουν να διοικούν με βάση το διαίρει και βασίλευε...
Και κάτι ακόμη, επιλέγοντας να διεκδικήσουμε μια θέση και να δουλέψουμε στη δημόσια εκπαίδευση καλό είναι να έχουμε πρώτα συνειδητοποιήσει ότι είμαστε υποχρεωμένοι να δουλέψουμε και στις βραχονησίδες και όπου αλλού χρειαστεί. Κανείς δεν μας υποσχέθηκε ότι θα διοριστούμε στο διπλανό τετράγωνο από το σπίτι μας (όσο κι αν αυτό είναι πολύ ανθρώπινο να το επιθυμούμε όλοι μας). Το δισάκι μας στον ώμο κι αν μας αρέσει, διαφορετικά ας ψάξουμε για κάτι άλλο…..
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #152 στις: Μάιος 03, 2008, 04:37:32 μμ »
Ευτυχώς που υπάρχει και ο αδιόριστος.

Τώρα κατάλαβα ότι 57+ μήνες (μέσα στην τάξη που έχω), σε κάθε σχολείο, σε κάθε ωράριο και σε παμ-πολλες περιφέρειες δεν αξίζουν τίποτα.

Κακώς λοιπόν το Υπουργείο αποφάσισε να μας διορίσει, έπρεπε να μας αφήσει να πάρουμε σύνταξη ως αναπληρωτές.  :-X :-X :-X :-X :-X

Ουδέν άλλο σχόλιο.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος ανυπόμονος διοριστέος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #153 στις: Μάιος 03, 2008, 05:28:34 μμ »
εγώ αγαπητέ Μιχαήλ δεν είπα ότι δε σέβομαι τους κόπους σου τους πολύμηνους μέσα στη σχολική αίθουσα,αλλά πες μου: εμένα ποιος θα σεβαστεί τις ατελείωτες ώρες διαβάσματος για να μπορέσω να κατακτήσω αξιοπρεπέστατα(και δε μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς αυτό)αυτή τη θέση?
και η ανταμοιβή μου ποιά είναι?το να διαλέγω τελευταίος,ως η τελευταία τρύπα του ζουρνά,τη περιοχή που επιθυμώ να διοριστώ?ενώ ο ταδε και ο δεινα που είχε τις εκάστοτε καλές σχέσεις με τον εκάστοτε λυκειαρχη και μπορουσε και ''τσιμπούσε'' ωρες(και μορια κατ επέκταση)ή τις καλες ''σχεσεις'' με τον εκάστοτε υπουργο να προηγείται εμού και μάλιστα να το θεωρεί αυτο ως....δικαίωμα αναπόστατο?
εε όχι!!!δεν είναι κατάσταση αυτή!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 630
Σύνολο: 631

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.