*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 391159 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος daskalos84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκπαιδευση...?
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #924 στις: Ιούλιος 25, 2008, 02:02:29 μμ »
Η υπάλληλος που μόλις μίλησα στο υπουργείο μου είπε ότι μέσα στην ημέρα αναμένουμε την ανακοίνωση της εγκυκλίου και από Δευτέρα θα ξεκινήσουν οι αιτήσεις.
Ελπίζω να ξέρει τι λέει...και να μην είναι βαλτή από την alfavita ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:58:22 »

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #925 στις: Ιούλιος 25, 2008, 02:18:22 μμ »
daskalos μιλας για την εγκυκλιο μονο των δασκαλων ή και των καθηγητων?
κανε Θεε μου το θαυμα να βγει επιτελους σημερα,που εχω χασει τον υπνο μου εδω και μερες!
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος daskalos84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκπαιδευση...?
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #926 στις: Ιούλιος 25, 2008, 02:38:13 μμ »
daskalos μιλας για την εγκυκλιο μονο των δασκαλων ή και των καθηγητων?
κανε Θεε μου το θαυμα να βγει επιτελους σημερα,που εχω χασει τον υπνο μου εδω και μερες!
το τηλέφωνο που κάλεσα το πήρα από την περσινή εγκύκλιο για την πρωτοβάθμια.Δε ρώτησα για συγκεκριμένο κλάδο

Αποσυνδεδεμένος trelara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #927 στις: Ιούλιος 25, 2008, 02:44:31 μμ »
Αυτούς που μπαίνουν εναγωνίως να διαβάσουν το θέμα μήπως και υπάρχει κάποιο νέο, και βλέπουν chat για νησάκια, τους σέβεστε καθόλου;
be cool my friend.... δεν σε προσβάλλαμε κιόλας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:58:22 »

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #928 στις: Ιούλιος 25, 2008, 02:52:04 μμ »
Θα παρακαλούσα οι απαντήσεις στο παρόν θέμα από εδώ και πέρα να έχουν να κάνουν με πληροφορίες για την εγκύκλιο μόνιμων διορισμών και μόνο.
Οποιοδήποτε άσχετο μήνυμα θα διαγράφεται.

Αυτούς που μπαίνουν εναγωνίως να διαβάσουν το θέμα μήπως και υπάρχει κάποιο νέο, και βλέπουν chat για νησάκια, τους σέβεστε καθόλου;
be cool my friend.... δεν σε προσβάλλαμε κιόλας!
Δεν είναι θέμα προσβολής, είναι θέμα σεβασμού όσων αγωνιούν, και τυχαίνει σε αυτό το forum να σεβόμαστε τις αγωνίες κάποιων ατόμων.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος poppy ΠΕ60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #929 στις: Ιούλιος 25, 2008, 03:03:55 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!Είμαι ΠΕ 60 κ έχω μεγάλη αγωνία για την εγκύκλιο. Μήπως ξέρει κανείς να μου πει, αν τις περιοχές που θα μας δώσουν, θα μπορώ να τις δηλώσω όλες ή θα υπάρχει περιορισμός (π. χ. μόνο 30); Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος ifilitisvikys

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We rock!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #930 στις: Ιούλιος 25, 2008, 03:07:37 μμ »
    Πέρσι το καλοκαίρι περίμενα τα αποτελέσματα του γραπτού διαγωνισμού του ΑΣΕΠ και χρησιμοποιούσα αρκετα την ιστοσελίδα του pde.gr. Ομολογώ ότι αν και αγωνιούσα, πάντα μου έκαναν εντύπωση συνάδελφοι που βομβάρδιζαν με τηλέφωνα το Υπουγείο, έβριζαν ιστοσελίδες τύπου alfavita για την παραπληροφόρηση που τους παρείχαν, έφταναν με δύο λόγια τον εαυτό τους σε όρια υστερίας. Όμως, αν εγώ παρόλη την αγωνία μου είχα καταφέρει ένα επίπεδο ηρεμίας και ψυχραιμίας, καταννοούσα συναδέλφους που μπορεί εν μέσω άλλων υποχρεώσεων (οικογένεια, σπίτι κτλ) είχαν ένα φλέγον ερώτημα: θα δουλέψω του χρόνου; Ως τι (μόνιμος, αναπληρωτής, ωρομίσθιος); Πώς να τους κρίνω ή να πω "ψυχραιμία";
     Το θέμα είναι ότι ένα χρόνο μετά, περιμένοντας την εγκύκλιο των διορισμών, σε ένα θέμα που δεν είναι βέβαια αδιάφορο, αλλά δεν είναι και για τρέλα, βλέπω συναδέλφους που είναι τσίτα τα νεύρα τους. Και ρωτάω: γιατί ακριβώς παθαίνουν/-με υστερία; Υπάρχει ανασφάλεια για το αν θα δουλέψουμε φέτος; Όχι. Αφού μόνιμο διορισμό περιμένουμε όλοι. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι μόνο χριστοπαναγίες που δεν ρίχνουν εδώ μέσα και δημιουργούν κλίμα νευρικότητας, υπερέντασης και υπερδιέγερσης στους συναδέλφους που μπαίνουν να ενημερωθούν. Προς Θεού!
    Άλλοι συνάδελφοι ξημερώνονται με το άγχος αν φέτος θα δουλέψουν έστω ωρομίσθιοι, αν θα καταφέρουν να πάρουν 2-3 ώρες ΠΔΣ, ή ακόμη χειρότερα ζουν με την αγωνία πώς θα πάνε σε αυτή την (δεύτερη, τρίτη) προσπάθεια στον ΑΣΕΠ. Όταν υπάρχουν λοιπόν άνθρωποι που μαζεύουν το κουράγιο τους για να διαβάσουν για ΑΣΕΠ για πολλοστή φορά, εγώ ντρέπομαι να "ουρλιάζουμε" για το αν η ρημαδοεγκύκλιος θα βγει Παρασκευή ή Δευτέρα. Ας πέσουν οι τόνοι, παρακαλώ πολύ...
«Η αριθμητική καταλήγει στη Φιλολογία, κι η Φιλολογία στο έγκλημα...»
Ε. Ιονέσκο, "Το μάθημα"

Αποσυνδεδεμένος praeceptor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 & ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #931 στις: Ιούλιος 25, 2008, 03:20:57 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!Είμαι ΠΕ 60 κ έχω μεγάλη αγωνία για την εγκύκλιο. Μήπως ξέρει κανείς να μου πει, αν τις περιοχές που θα μας δώσουν, θα μπορώ να τις δηλώσω όλες ή θα υπάρχει περιορισμός (π. χ. μόνο 30); Ευχαριστώ!

Οι επιλογές σου είναι μέχρι 140 και κάνεις τη δήλωση με βάση τα κενά που θα ανακοινωθούν μαζί με την εγκύκλιο διορισμού. Οι 30 επιλογές είναι για τις αιτήσεις των αναπληρωτών.
vanitas vanitatis
omnia vanitas

Αποσυνδεδεμένος praeceptor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 & ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #932 στις: Ιούλιος 25, 2008, 03:28:55 μμ »
Παιδιά, δεν έχουμε όλοι σίγουρο το διορισμό εδώ μέσα... και σίγουρα κατεχόμαστε από αγωνία. Ας αφήσουμε τους διαξιφισμούς στην άκρη. Άλλωστε μέσα στο forum είμαστε για την ενημέρωσή μας.
vanitas vanitatis
omnia vanitas

Αποσυνδεδεμένος annie74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #933 στις: Ιούλιος 25, 2008, 03:33:46 μμ »
Παιδιά νομίζω ότι η εγκύκλιος θα βγεί μέσα στο Σαββατοκύριακο,είναι έτοιμη μου είπαν από ΥΠΕΠΘ κάνουν κάποιες διασταυρώσεις,καθυστερούν από προυπηρεσίες ιδιωτικών σχολείων και από δευτεροβάθμια Μακεδονίας.
Είμαι ΠΕ70 ΔΑΣΚΑΛΑ η απορία μου είναι αν θα βγουν περιοχές π.χ. Έβρος ή σχολεία π.χ. 1ο Αλεξανδρούπολης.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΑΙΔΙΑ
Προσοχή στις πισώπλατες  μαχαιριές....

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #934 στις: Ιούλιος 25, 2008, 03:35:00 μμ »
Οι επιλογές σου είναι μέχρι 140 και κάνεις τη δήλωση με βάση τα κενά που θα ανακοινωθούν μαζί με την εγκύκλιο διορισμού. Οι 30 επιλογές είναι για τις αιτήσεις των αναπληρωτών.
Σύμφωνα με την περσινή εγκύκλιο για την Α/θμια (ΠΕ60 & ΠΕ70):
    Α. Οι υποψήφιοι μπορούν να δηλώσουν όσες περιοχές και όσα δυσπρόσιτα σχολεία επιθυμούν χωρίς περιορισμό και με τη σειρά που επιθυμούν από τους συνημμένους πίνακες των κενών θέσεων αντίστοιχα και διορίζονται με βάση τη σειρά κατάταξής τους στους πίνακες, που είναι εγγεγραμμένοι και τις δηλώσεις προτίμησης τους.
Ενώ για τους υποψήφιους της Β/μιας:
Οι υποψήφιοι μπορούν να δηλώσουν πέραν των 30 περιοχών διορισμού ή δυσπρόσιτων σχολείων και όλες τις λοιπές περιοχές καθώς και όλα τα δυσπρόσιτα σχολεία....συμπληρώνοντας την αντίστοιχη ένδειξη της αίτησης - δήλωσης.[ΝΑΙ και στις λοιπές περιοχές Β/μιας ή Α/θμιας Εκπ/σης.. ΝΑΙ και στα λοιπά δυσπρόσιτα σχολεία....
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος praeceptor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 & ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #935 στις: Ιούλιος 25, 2008, 03:37:54 μμ »
ΧΡΥΣΩ, βγαίνουν περιοχές και ονομαστικά τα δυσπρόσιτα σχολεία. Άρα δηλώνεις και περιοχές που έχουν κενά (όπως π.χ. 'Εβρος) αλλά και ονομαστικά δυσπρόσιτα σχολεία, αν φυσικά το επιθυμείς. (π.χ. 2/θ Δημοτικό Σχολείο Παλαιοκατούνας Ευρυτανίας)
vanitas vanitatis
omnia vanitas

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #936 στις: Ιούλιος 25, 2008, 03:38:20 μμ »
Αλήθεια, ο "anipomonos dioristeos", που χάθηκε σε τόσο κρίσιμες στιγμές;



 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Η εγκύκλιος δεν έχει σχέση (τουλάχιστον άμεση) με τους πίνακες. Θα μπορούσαν να την δώσουν και να βγάλουν τους τελικούς πίνακες τη Δευτέρα. Επειδή όμως πολλοί θα κάνουν δήλωση ανάλογα τη θέση που έχουν στον κάθε πίνακα, για το λόγο αυτό καθυστερεί μέχρι να είναι όλα έτοιμα.

Υπομονή.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος annie74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #937 στις: Ιούλιος 25, 2008, 03:42:16 μμ »
Δουλεύω 3 χρόνια σαν αναπληρώτρια η ALFAVITA με βοήθησε απεριόριστα μην κατηγορούμε Κάτσικες και δεν ξέρω ποιον,τι φταίνε και αυτοί,το υπουργείο καθυστερεί και ρίχνουμε τις ευθύνες αλλού.
Σαν ιστοσελίδα  η ALFAVITA είναι από τις πιο εμπεριστατωμένες και έγκυρες
Προσοχή στις πισώπλατες  μαχαιριές....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161787
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 432
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 344
Σύνολο: 344

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.153 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.