*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 387229 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος boson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1078 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:40:12 μμ »
Θα έχω άραγε κάποια αμυδρή πιθανότητα να διοριστώ όντας 25 θέσεις κάτω, αλλά επιλέγοντας τα πάντα και κυρίως δυσπρόσιτα για πρώτες επιλογές;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:37:01 »

Αποσυνδεδεμένος tektos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0401
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1079 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:43:32 μμ »
Ο μέσος όρος των αρνήσεων είναι περίπου το 3% κάνε τον υπολογισμό στην ειδικότητα σου και θα δεις αν διορίζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1080 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:44:47 μμ »
Θα έχω άραγε κάποια αμυδρή πιθανότητα να διοριστώ όντας 25 θέσεις κάτω, αλλά επιλέγοντας τα πάντα και κυρίως δυσπρόσιτα για πρώτες επιλογές;

Τι ειδικότητα είσαι ;
Θα πρέπει να ψάξεις πόσοι από τον κλάδο σου διορίζονται με 30μηνο - 24μηνο , και αν αυτοί ξεπερνούν τους 25 , τότε μάλλον είσαι μέσα.

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1081 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:45:44 μμ »
Παιδιά δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει με το δυσπρόσιτο.Αν κάποιος δεν δηλώσει  δυσπροσιτο και τον πάρουν πχ Δ Αρκαδίας (που έχει σχολεία με πάνω από 9 μόρια) και τελικά τοποθετηθεί σε κάποιο δυπσπόσιτο είναι υποχρεωμένος να κάτσει 2 χρόνια?
Η μόνο όταν δηλώσει δυσπρόσιτο και τον πάρουν έχει αυτή την υποχρέωση?

Μόνο όταν δηλώσεις και σε πάρουν είσαι υποχρεωμένος να μείνεις για δύο χρόνια.

Σίγουρα ; Για διαβάστε κι εδώ : http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=2841.180

1. Αν κάποιος δηλώσει ονομαστικά το δυσπρόσιτο (στην αίτηση διορισμού) και διοριστεί σε αυτό, κάθεται υποχρεωτικά 2 χρόνια.
2. Αν κάποιος βάλει 'ναι' στα δυσπρόσιτα (στην αίτηση διορισμού) χωρίς να έχει δηλώσει ονομαστικά δυσπρόσιτο και τοποθετηθεί σε δυσπρόσιτο, δεν είναι υποχρεωμένος σε 2ετία.
3. Το 'αποδέχομαι τις λοιπές περιοχές διορισμού' δεν συνδέεται με τα δυσπρόσιτα. Υπάρχει ειδική επιλογή για τα δυσπρόσιτα.
Γιατί δεν τα ρωτάς όλα αυτά σε μία Βθμια της περιοχής σου να είσαι πιο σίγουρος;
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:37:01 »

Αποσυνδεδεμένος boson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1082 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:46:49 μμ »
Έχω κάνει ήδη την αφαίρεση και βρίσκομαι τόσες θέσεις παρακάτω. Υπάρχει περίπτωση να διορίσει περισσότερους από αυτούς που αναφέρει η εγκύκλιος;

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1083 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:48:38 μμ »
Ξέρεις ακριβώς πόσους αναφέρει η εγκύκλιος;
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1084 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:52:01 μμ »

1. Αν κάποιος δηλώσει ονομαστικά το δυσπρόσιτο (στην αίτηση διορισμού) και διοριστεί σε αυτό, κάθεται υποχρεωτικά 2 χρόνια.
2. Αν κάποιος βάλει 'ναι' στα δυσπρόσιτα (στην αίτηση διορισμού) χωρίς να έχει δηλώσει ονομαστικά δυσπρόσιτο και τοποθετηθεί σε δυσπρόσιτο, δεν είναι υποχρεωμένος σε 2ετία.
3. Το 'αποδέχομαι τις λοιπές περιοχές διορισμού' δεν συνδέεται με τα δυσπρόσιτα. Υπάρχει ειδική επιλογή για τα δυσπρόσιτα.
Γιατί δεν τα ρωτάς όλα αυτά σε μία Βθμια της περιοχής σου να είσαι πιο σίγουρος;



Τα Δυσπρόσιτα σχολεια πράγματι δίνονται ξεχωριστά. Οχι οι δυσπροσιτες περιοχές.
Δηλώνονται ονομαστικά και αν κάποιος τσεκάρει και το κουτάκι:ναι και στα λοιπά δυσπρόσιτα και διοριστει σε κάποιο απο αυτό πρέπει να μεινει 2 χρόνια άσχετα αν δεν ήταν στις 30 επιλογές του[/size]

Ποιος τα λέει σωστά ;




Αποσυνδεδεμένος boson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1085 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:53:29 μμ »
Το αναφέρει, νομίζω 95. Και εγώ με την αφαίρεση των 24μηνιτών και των 30μηνιτών ανεβαίνω περίπου στο 120 με 130. Μπορώ να τα δηλώσω έτσι ώστε να έχω καμιά τύχη, αν και νομίζω πως είναι μάλλον χλωμό.

Αποσυνδεδεμένος boson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1086 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:55:49 μμ »
Σας ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές σας όλους. Είμαι νέο μέλος και κοιτάω να κατατοπιστώ πάνω σε πέντε πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1087 στις: Ιούλιος 26, 2008, 12:00:45 πμ »

1. Αν κάποιος δηλώσει ονομαστικά το δυσπρόσιτο (στην αίτηση διορισμού) και διοριστεί σε αυτό, κάθεται υποχρεωτικά 2 χρόνια.
2. Αν κάποιος βάλει 'ναι' στα δυσπρόσιτα (στην αίτηση διορισμού) χωρίς να έχει δηλώσει ονομαστικά δυσπρόσιτο και τοποθετηθεί σε δυσπρόσιτο, δεν είναι υποχρεωμένος σε 2ετία.
3. Το 'αποδέχομαι τις λοιπές περιοχές διορισμού' δεν συνδέεται με τα δυσπρόσιτα. Υπάρχει ειδική επιλογή για τα δυσπρόσιτα.
Γιατί δεν τα ρωτάς όλα αυτά σε μία Βθμια της περιοχής σου να είσαι πιο σίγουρος;

Τα Δυσπρόσιτα σχολεια πράγματι δίνονται ξεχωριστά. Οχι οι δυσπροσιτες περιοχές.
Δηλώνονται ονομαστικά και αν κάποιος τσεκάρει και το κουτάκι:ναι και στα λοιπά δυσπρόσιτα και διοριστει σε κάποιο απο αυτό πρέπει να μεινει 2 χρόνια άσχετα αν δεν ήταν στις 30 επιλογές του[

Ποιος τα λέει σωστά ;

Το vikoulaki. Αν διοριστεί κάποιος σε δυσπρόσιτο ονομαστικά (π.χ. Γυμνάσιο τάδε) είτε επειδή το δήλωσε είτε με το "ναι στα δυσπρόσιτα", μένει δύο χρόνια. Αν διοριστεί σε περιοχή (π.χ. Δ Δωδεκανήσου) είτε επειδή τη δήλωσε είτε με το "ναι στις λοιπές περιοχές" και τοποθετηθεί σε δυσπρόσιτο, έχει κανονικά δικαίωμα μετάθεσης.

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1088 στις: Ιούλιος 26, 2008, 12:02:04 πμ »

1. Αν κάποιος δηλώσει ονομαστικά το δυσπρόσιτο (στην αίτηση διορισμού) και διοριστεί σε αυτό, κάθεται υποχρεωτικά 2 χρόνια.
2. Αν κάποιος βάλει 'ναι' στα δυσπρόσιτα (στην αίτηση διορισμού) χωρίς να έχει δηλώσει ονομαστικά δυσπρόσιτο και τοποθετηθεί σε δυσπρόσιτο, δεν είναι υποχρεωμένος σε 2ετία.
3. Το 'αποδέχομαι τις λοιπές περιοχές διορισμού' δεν συνδέεται με τα δυσπρόσιτα. Υπάρχει ειδική επιλογή για τα δυσπρόσιτα.
Γιατί δεν τα ρωτάς όλα αυτά σε μία Βθμια της περιοχής σου να είσαι πιο σίγουρος;



Τα Δυσπρόσιτα σχολεια πράγματι δίνονται ξεχωριστά. Οχι οι δυσπροσιτες περιοχές.
Δηλώνονται ονομαστικά και αν κάποιος τσεκάρει και το κουτάκι:ναι και στα λοιπά δυσπρόσιτα και διοριστει σε κάποιο απο αυτό πρέπει να μεινει 2 χρόνια άσχετα αν δεν ήταν στις 30 επιλογές του[/size]

Ποιος τα λέει σωστά ;





Και οι δύο τα λένε σωστά.

Τσεκάρεις ΝΑΙ στα δυσπρόσιτα; Είσαι υποχρεωμένος να μείνεις για δύο χρόνια. Δεν τα τσεκάρεις, τότε δεν είσαι.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1089 στις: Ιούλιος 26, 2008, 12:14:19 πμ »
Παιδιά τι να σας πω ακόμη να συνέλθω με τα κενά που έχει δώσει στην ειδικότητα μου....
Διορίζονται 9 από τους πίνακες (30μηνο και 40%) και προς το παρόν 10 από ΑΣΕΠ (μεταξύ αυτών κι εγώ), θα προκύψουν και δυο επιλαχόντες από ΑΣΕΠ. Οι γενικές περιοχές είναι 13 (γρουσούζικος αριθμός ;D) και 3 σε δυσπρόσιτα.... άντε βγάλε άκρη τώρα... :-[
Βέβαια πριν λίγο κοίταξα και των Οικονομολόγων τα κενά και νομίζω ότι κι αυτοί θα τα έχουν βάψει μαύρα. Δίνει 10 γενικές περιοχές και 11 δυσπρόσιτα!!!. Σαν να τους λέει θές δε θες σε δυσπρόσιτο θα πας :(
Αμ και αυτή η Α Ζακύνθου που τους δίνει? τι να πω? ακόμη δεν έχουν καταφέρει να φύγουν οι υπεράριθμοι από τους προηγούμενους διορισμούς, του καινούργιους που θα τους βάλει ??? ??? ::)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος filologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1090 στις: Ιούλιος 26, 2008, 12:22:29 πμ »
Παιδια αλλη μια ερωτηση:υπαρχει καποιος υπολογισμος για το ποσοι ακριβως ειναι οι διοριστεοι του ασεπ που διοριζονται μονο με τα μορια του διαγωνισμου κ μονο,χωρις προυπηρεσια κ οτιδηποτε αλλο?Αν μπορειτε να με διαφωτισετε θα το εκτιμουσα πολυ!

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1091 στις: Ιούλιος 26, 2008, 12:28:54 πμ »
Παιδια αλλη μια ερωτηση:υπαρχει καποιος υπολογισμος για το ποσοι ακριβως ειναι οι διοριστεοι του ασεπ που διοριζονται μονο με τα μορια του διαγωνισμου κ μονο,χωρις προυπηρεσια κ οτιδηποτε αλλο?Αν μπορειτε να με διαφωτισετε θα το εκτιμουσα πολυ!

Σύμφωνα με τους πίνακες πρόβλεψης συναδέλφων, 15 από τους διοριστέους ΑΣΕΠ θα διοριστούν είτε με το 24μηνο είτε με το 40%. Άλλοι 8 διορίστηκαν πέρσι. Άρα με ΑΣΕΠ θα διοριστούν τώρα 397. Οι 23 κενές θέσεις θα καλυφθούν από επιλαχόντες με επόμενη εγκύκλιο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 770
Σύνολο: 782

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.