*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 388640 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1442 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:07:08 πμ »
Εγω αν ήμουνα θα έβαζα ναι σε όλα.

Εχουμε 38 κενα και 27 Δυσπρόσιτα για 515 περίπου άτομα .Οι πιθανότητες να μεινει έξω είναι 50-50?
Δεν ξέρω αν είναι 50-50 οι πιθανότητες, εσύ άλλωστε ως μαθηματικός ξέρεις καλύτερα ;) αλλά, νομίζω ότι είναι μεγάλες οι πιθανότητες να μείνει εκτός ειδικά αν είναι στους 30 τελευταίους :-\
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:33:26 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1443 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:13:38 πμ »
Έχω βάλει ναι σε όλα. Η ερώτηση είναι υποθετική γιατί δε γνωρίζω ακριβώς τα κενά, αλλά αν εξαντληθούν οι θέσεις όταν το συστημα φτάσει σε μένα τότε τι κάνει;
Προφανώς και στον κλάδο σου οι περιοχές είναι λιγότερες από τους διοριστέους... Το γεγονός ότι εμείς δεν γνωρίζουμε πόσες θέσεις αντιστοιχούν σε κάθε περιοχή (εκτός από τα δυσπρόσιτα) δεν σημαίνει ότι αυτοί στο υπουργείο δεν ξέρουν (υποθέτω τώρα εγώ γιατί όλα είναι πιθανά) Αν λοιπόν αυτοί ξέρουν πόσα κενά αντιστοιχούν σε κάθε περιοχή πολύ απλά όταν θα φτάσουν σε κάποια επιλογή σου όπου θα υπάρχουν διπλά ή τριπλά ή δεν ξέρω κι εγώ πόσα κενά θα διοριστείς σε αυτή. Σου εύχομαι βέβαια μόλις φτάσουν σε σένα τα κενά της πρώτης σου επιλογής να μην έχουν εξαντληθεί και έτσι να διοριστείς στην πρώτη σου επιλογή ;) :D

"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1444 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:14:46 πμ »
Δεν ξέρω αν είναι 50-50 οι πιθανότητες, εσύ άλλωστε ως μαθηματικός ξέρεις καλύτερα ;) αλλά, νομίζω ότι είναι μεγάλες οι πιθανότητες να μείνει εκτός ειδικά αν είναι στους 30 τελευταίους :-\


Δυστυχώς την απάντηση και τα ποσοτά τα γνωρίζω,αλλά είχα μια κρυφή ελπίδα να κάνω λάθος,
Τέλος πάντων σε λίγες ημέρες θα ξέρω.Ο θεός βοηθός

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1445 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:24:35 πμ »
Έχω βάλει ναι σε όλα. Η ερώτηση είναι υποθετική γιατί δε γνωρίζω ακριβώς τα κενά, αλλά αν εξαντληθούν οι θέσεις όταν το συστημα φτάσει σε μένα τότε τι κάνει;
Προφανώς και στον κλάδο σου οι περιοχές είναι λιγότερες από τους διοριστέους... Το γεγονός ότι εμείς δεν γνωρίζουμε πόσες θέσεις αντιστοιχούν σε κάθε περιοχή (εκτός από τα δυσπρόσιτα) δεν σημαίνει ότι αυτοί στο υπουργείο δεν ξέρουν (υποθέτω τώρα εγώ γιατί όλα είναι πιθανά) Αν λοιπόν αυτοί ξέρουν πόσα κενά αντιστοιχούν σε κάθε περιοχή πολύ απλά όταν θα φτάσουν σε κάποια επιλογή σου όπου θα υπάρχουν διπλά ή τριπλά ή δεν ξέρω κι εγώ πόσα κενά θα διοριστείς σε αυτή. Σου εύχομαι βέβαια μόλις φτάσουν σε σένα τα κενά της πρώτης σου επιλογής να μην έχουν εξαντληθεί και έτσι να διοριστείς στην πρώτη σου επιλογή ;) :D



Thnx!  :)
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:33:26 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1446 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:29:43 πμ »
Δεν ξέρω αν είναι 50-50 οι πιθανότητες, εσύ άλλωστε ως μαθηματικός ξέρεις καλύτερα ;) αλλά, νομίζω ότι είναι μεγάλες οι πιθανότητες να μείνει εκτός ειδικά αν είναι στους 30 τελευταίους :-\

Δυστυχώς την απάντηση και τα ποσοτά τα γνωρίζω,αλλά είχα μια κρυφή ελπίδα να κάνω λάθος,
Τέλος πάντων σε λίγες ημέρες θα ξέρω.Ο θεός βοηθός

Πολύ φοβάμαι κι εγώ ότι είναι πάρα πολύ πιθανό να μη διοριστεί... Το ίδιο και ακόμα περισσότερο ισχύει για τους φιλολόγους (που δόθηκαν πολλά δυσπρόσιτα), αλλά και για τους περισσότερους κλάδους. Γι' αυτό, όπως έγραψα και αλλού, όσοι διορίζονται με ΑΣΕΠ και ειδικά όσοι είναι χαμηλά, πρέπει να βάζουν στις επιλογές τους και 1-2 δυσπρόσιτα νησιά που τους φαίνονται καλύτερα από τα άλλα και φυσικά "Ναι σε όλα".

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1447 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:36:12 πμ »
ioanna89  και εγω την ίδια άποψη έχω και οποιος αν με ρωτούσε θα του έλεγα να βάλει ναι σε όλα.Και οταν με το καλό έρθει και η δικιά μου σειρά αυτό θα κάνω.Δυστυχώς ομως ο σύζυγος δεν θέλει να πάει κάπου μακριά για 2 χρόνια και θα έπρεπε να τσακωθώ κάτι που δεν το θέλω στην συγκεκριμένη φάση

Λέτε να τον απειλήσω με διαζύγιο?Τον Κούγια τον έχω έτομο

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1448 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:37:28 πμ »
Ο Κούγιας αναλαμβάνει....ανθρωποκτονίες...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1449 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:39:50 πμ »
Που ξέρεις, λες  οσο περνά η ώρα να σαλταρω και να φτάσω μέχρι και εκει?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2008, 12:45:43 πμ από vikoulaki »

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1450 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:45:00 πμ »
οσον αφορα τους πε06 που ανηκω και γω:αν παρει ολους τους 24μηνιτες(97 ατομα),100 απτο 40%,156 ασεπιτες και λογικα καμια κατοσταρια 30μηνιτες,τοτε τα κενα που εχει ανακοινωσει ειναι υπερβολικα λιγα εκτος αν παρει υπεραριθμους.ετσι δεν ειναι ή κανω λαθος?

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1451 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:46:49 πμ »
ioanna89  και εγω την ίδια άποψη έχω και οποιος αν με ρωτούσε θα του έλεγα να βάλει ναι σε όλα.Και οταν με το καλό έρθει και η δικιά μου σειρά αυτό θα κάνω.Δυστυχώς ομως ο σύζυγος δεν θέλει να πάει κάπου μακριά για 2 χρόνια και θα έπρεπε να τσακωθώ κάτι που δεν το θέλω στην συγκεκριμένη φάση

Αν έβαλε τουλάχιστον "ναι" σε όλες τις περιοχές και "όχι" στα δυσπρόσιτα, υπάρχει μια πιθανότητα να πιάσει Α, Β, Γ Δωδεκανήσου ή Έβρο (στους μαθηματικούς νομίζω ότι συνήθως μένει Έβρος και για τους επιλαχόντες, στους φιλολόγους μένουν μόνο νησιά).

Λέτε να τον απειλήσω με διαζύγιο?Τον Κούγια τον έχω έτομο

 ;D ;D ;D

Ο Κούγιας αναλαμβάνει....ανθρωποκτονίες...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Απ' όλα αναλαμβάνει αυτός, αλλά θέλει πολλά λεφτά  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1452 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:49:15 πμ »
οσον αφορα τους πε06 που ανηκω και γω:αν παρει ολους τους 24μηνιτες(97 ατομα),100 απτο 40%,156 ασεπιτες και λογικα καμια κατοσταρια 30μηνιτες,τοτε τα κενα που εχει ανακοινωσει ειναι υπερβολικα λιγα εκτος αν παρει υπεραριθμους.ετσι δεν ειναι ή κανω λαθος?
Αν δεις τους πινακες οι 30μηνιτες ειναι 8 ατομα...
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1453 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:51:24 πμ »
Τέτοια λέγε Ιωάννα και με ανεβάζεις.Σε ευχαριστώ.Μου αρκούν αυτά
Αυτο παρατήρησα και εγω στους περσινούς  διορισμούς.

Ασε που θα μου μείνουν και τα ευρωπουλάκια μου.Αλήθεια αυτά που θα πάρω απο την ΠΔΣ θα του έφταναν? του τάδε κυρίου

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1454 στις: Ιούλιος 31, 2008, 01:22:11 πμ »
οσον αφορα τους πε06 που ανηκω και γω:αν παρει ολους τους 24μηνιτες(97 ατομα),100 απτο 40%,156 ασεπιτες και λογικα καμια κατοσταρια 30μηνιτες,τοτε τα κενα που εχει ανακοινωσει ειναι υπερβολικα λιγα εκτος αν παρει υπεραριθμους.ετσι δεν ειναι ή κανω λαθος?
Αν δεις τους πινακες οι 30μηνιτες ειναι 8 ατομα...








Α,δεν το ηξερα αυτο,thanks για την ενημερωση!Τοτε,αν ειναι ετσι,ειναι πιο λογικη η σχεση μεταξυ αριθμου διοριζομενων και κενων...

Αποσυνδεδεμένος galadriel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Σκεπτική ως προς την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1455 στις: Ιούλιος 31, 2008, 02:34:28 πμ »
Μου φαίνονται άτοπες οι προσωπικές επιθέσεις, ιδιαίτερα σε forum εκπαιδευτικών, ειδικά χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος...Είναι λυπηρές και σίγουρα χαλούν το κλίμα..Ο καθένας μας γνωρίζει τα του εαυτού του και δε χρειάζεται να είναι υπόλογος σε κανένα...

Συγχαρητήρια Koth, πραγματικά. Είναι πολύ λυπηρές οι προσωπικές διενέξεις, και ακόμη περισσότερο παράλογος ο ανταγωνισμός. Ψυχραιμία παιδιά, δυστυχώς σε αυτόν τον κόσμο ισχύει η τακτική "το κάθε κατσικάκι από το πόδι του κρέμεται".. Ας μη γινόμαστε μεμψίμοιροι  ;)
Words, words, words..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.