*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 388614 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria2882d

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2604 στις: Αύγουστος 04, 2008, 01:32:04 μμ »
Για Ηράκλειο καμιά πληροφορία παιδιά?Ακριβά τα νοίκια?Πού κυμαίνονται τα επιπλωμένα?Η ζωή?Μακρινές οι αποστάσεις απο τα χωριά?Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν έχω πάει ποτέ κ δεν ξέρω :)Και μια τελευταία ερώτηση.Παίζει ρόλο αν θα παρουσιαστούμε στην διεύθυνση στις 21 ή στις 25 οσον αφορά την προυπηρεσία?Αυτά!!!!!! ;DΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:02:59 »

Αποσυνδεδεμένος zelia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση-ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2605 στις: Αύγουστος 04, 2008, 02:00:03 μμ »
Κατάφερε κανείς από όσους τοποθετήθηκαν στον Έβρο,να επικοινωνήσει με την αρμόδια δευτεροβάθμια;Παίρνω τηλ.από το πρωί,αλλά δεν απαντά κανείς!Να έφυγαν όλοι για διακοπές;;;;;; ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Η γενίκευση είναι η αρχή του ρατσισμού

Αποσυνδεδεμένος moukelis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Normal people worry me...
    • Προφίλ
    • Το Φάντασμα του Πρίγκηπα Γελαστρόνι
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2606 στις: Αύγουστος 04, 2008, 02:08:56 μμ »
Εγώ τηλεφώνησα στη Δευτεροβάθμια στην Κάλυμνο το πρωί.Ευγενικότατη και πολύ ζεστή η υπάλληλος.Μου είπε ότι στην Γ'Δωδεκανήσου υπάγεται μόνο η Κάλυμνος,και όλα τα Γυμνάσια και Λύκεια είναι μεσα στη πολη,με το πιο μακρινό να είναι 2 χιλιόμετρα απο το κέντρο.Απο δικαιολογητικά θέλουν μόνο το πιστοποιητικό της πρωτοβάθμιας επιτροπής και το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης.Παρουσιαζόμαστε και ορκιζόμαστε στη Ρόδο,και τα ΠΕΚ γίνονται Κω και Ρόδο ανάλογα την ειδικότητα(της Αγγλικής συνηθως γίνονται Ρόδο).Δίνει 7 μόρια,κι έχει 3 Γυμνάσια συν ένα εσπερινό,2 Λύκεια,κι ένα ΕΠΑΛ.Το νησί έχει πολύ ζωή και τον χειμώνα,και μάλιστα βρήκα μάλλον και σπιτι! ;D

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2607 στις: Αύγουστος 04, 2008, 02:13:13 μμ »
Κατάφερε κανείς από όσους τοποθετήθηκαν στον Έβρο,να επικοινωνήσει με την αρμόδια δευτεροβάθμια;Παίρνω τηλ.από το πρωί,αλλά δεν απαντά κανείς!Να έφυγαν όλοι για διακοπές;;;;;; ;D ;D ;D ;D ;D ;D

επικοινωνησα κατα τις 12 με δευτεροβαθμια αλεξ/πολης κι επειτα με το γραφειο ορεστιαδας. Μου επιβεβαιωσαν οτι παρουσιαζομαστε αλεξ/πολη κι οταν ρωτησα για τα ΠΕΚ μου ειπαν οτι περσι εγιναν και στην Ορεστιαδα, οποτε μια και ειμαι Β'Εβρου μαλλον θα τα παρακολουθησω εκει. Αυτα. αν μαθεις εσυ κατι περισσοτερο, στειλε ενημερωση! ;)
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:02:59 »

Αποσυνδεδεμένος zelia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση-ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2608 στις: Αύγουστος 04, 2008, 02:16:38 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ Βιβή!Σε ποιο τηλ.τους βρήκες;Ἐπαιρνα στο 88298,αλλά τίποτα..Τους ρώτησες μήπως για τα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσουμε;Αν μάθω κ εγώ κάτι,θα ενημερώσω! :)
Η γενίκευση είναι η αρχή του ρατσισμού

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2609 στις: Αύγουστος 04, 2008, 02:21:14 μμ »
Στην αρχή πήρα στο 2551088290 και με παρεπεμψαν στο 2551088312.

Στην Ορεστιάδα κάλεσα στο 2552023073.

Ομολογώ ότι δεν ρωτησα για τα δικαιολογητικα η ανόητη γιατι ειχα στο μυαλο μονο τα πεκ για να ξερω που θα μεινω στο διαστημα αυτο.  ??? ???
Θα ξαναπαρω και αυριο!  :-[
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος zelia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση-ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2610 στις: Αύγουστος 04, 2008, 02:26:12 μμ »
Σ΄ευχαριστώ κ πάλι!Θα τους τηλ. κ εγώ αύριο στους αριθμούς που μου έδωσεςΕγώ τοποθετήθηκα γ΄Έβρου,ίσως τα πούμε στη δευτεροβάθμια από κοντά! :) ;)
Η γενίκευση είναι η αρχή του ρατσισμού

Αποσυνδεδεμένος wennie

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2611 στις: Αύγουστος 04, 2008, 02:50:24 μμ »
Τηλεφώνησα στην Πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου στην Ρόδο και μου είπαν να πάω στην Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή και θα μου πουν εκεί τι εξετάσεις πρέπει να κάνω.

Αποσυνδεδεμένος Joanne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2612 στις: Αύγουστος 04, 2008, 03:12:17 μμ »
Λοιπόν, ενημέρωση για όσους διοριζόμαστε Β/μια Κυκλάδες. Πήρα στη Δ/νση της Σύρου και μου είπαν 21-25 παρουσιαζόμαστε εκεί και ανάληψη υπηρεσίας θα κάνουμε μετά την επιμόρφωση μόλις τελειώσουν τα ΠΕΚ. Το που θα γίνουν τα ΠΕΚ δεν το γνωρίζουν ακόμη λέει θα μας που όταν πάμε εκεί. Υπάρχει η πιθανότητα να τα παρακολουθήσουμε στην Σύρο. Θα βγει ανακοίνωση.
Εγώ που μίλησα με έναν υπάλληλο της Δευτεροβάθμιας Κυκλάδων, μου είπε ότι τα ΠΕΚ γίνονται στον Πειραιά και αφορούν όλα τα νησιά των Κυκλάδων
Τα καλά κόποις κτώνται.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2613 στις: Αύγουστος 04, 2008, 03:14:41 μμ »
Λοιπόν, ενημέρωση για όσους διοριζόμαστε Β/μια Κυκλάδες. Πήρα στη Δ/νση της Σύρου και μου είπαν 21-25 παρουσιαζόμαστε εκεί και ανάληψη υπηρεσίας θα κάνουμε μετά την επιμόρφωση μόλις τελειώσουν τα ΠΕΚ. Το που θα γίνουν τα ΠΕΚ δεν το γνωρίζουν ακόμη λέει θα μας που όταν πάμε εκεί. Υπάρχει η πιθανότητα να τα παρακολουθήσουμε στην Σύρο. Θα βγει ανακοίνωση.
Εγώ που μίλησα με έναν υπάλληλο της Δευτεροβάθμιας Κυκλάδων, μου είπε ότι τα ΠΕΚ γίνονται στον Πειραιά και αφορούν όλα τα νησιά των Κυκλάδων

Ίσως να εξαρτάται από την ειδικότητα και από τι τμήματα θα δημιουργηθούν.

Αποσυνδεδεμένος sofiaz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2614 στις: Αύγουστος 04, 2008, 03:15:44 μμ »
Γειά σας κορίτσια!! Κι εγώ Β Έβρου! Τους βρήκα σήμερα, όλα εντάξει.Τα δικαιολογητικά είναι αυτά που μάθαμε από το pde. Καλό είναι μου είπανε να έχουμε μαζί μας όλα τα σημαντικά μας χαρτιά ώστε ότι μας χρειαστεί να μην έχουμε πρόβλημα αν είμαστε από μακρυά.
Πότε θα ανεβείτε για σπίτι? Είναι κανείς άλλος για Ορεστιάδα?
Μου είπανε ότι τα ΠΕΚ μπορούμε να μη τα κάνουμε φέτος, να τα χρωστάμε. Αληθεύει? Μπορούμε να τα κάνουμε και στην πόλη καταγωγής μας?

Αποσυνδεδεμένος sasouna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2615 στις: Αύγουστος 04, 2008, 03:19:42 μμ »
Μήπως έχει κανείς πληροφορίες για τη Χίο;;;;

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2616 στις: Αύγουστος 04, 2008, 03:20:48 μμ »
Για Ηράκλειο καμιά πληροφορία παιδιά?Ακριβά τα νοίκια?Πού κυμαίνονται τα επιπλωμένα?Η ζωή?Μακρινές οι αποστάσεις απο τα χωριά?Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν έχω πάει ποτέ κ δεν ξέρω :)Και μια τελευταία ερώτηση.Παίζει ρόλο αν θα παρουσιαστούμε στην διεύθυνση στις 21 ή στις 25 οσον αφορά την προυπηρεσία?Αυτά!!!!!! ;DΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

γενικα ειναι ακριβη πολη ,οπως ολα τα τουριστικα μερη.Για ενοικια,δεν ξερω τι παιζει τωρα,αλλα πριν δεκα χρονια ενα επιπλωμενο στουντιο(δωματιο με κουζινα στον ιδιο χωρο) ενοικιαζοταν περιπου 80.000 δρχ.Τα περισσοτερα ειναι στην περιοχη της Αμμουδάρας(εχει ξενοδοχεια εκει) αλλα εχει αρκετη υγρασια.Ειναι πόλη με ζωη ολο το χρονο,ωραια μαγαζια,ο,τι χρειαστεις θα το βρεις και καλη συνδεση με την ηπειρωτικη χωρα.Στη δευτεροβαθμια,τα χωρια ολα ανηκουν στη β ηρακλειου,πραγμα που σημαινει οτι μπορει να εισαι 10 χλμ απο την πολη,ή να εισαι στα νοτια οποτε θα πρεπει να μεινεις στις Μοιρες.Το ποτε θα παρουσιαστεις στη διευθυνση εχει να κανει με την εναρξη μισθοδοσιας,ενω το ποτε θα πας σε σχολειο εχει να κανει με την εναρξη προ'υ'πηρεσιας

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2617 στις: Αύγουστος 04, 2008, 03:23:29 μμ »

Μου είπανε ότι τα ΠΕΚ μπορούμε να μη τα κάνουμε φέτος, να τα χρωστάμε. Αληθεύει? Μπορούμε να τα κάνουμε και στην πόλη καταγωγής μας?
καποιες φορες ειναι δυνατο να αφησεις τα πεκ για την επομενη χρονια,αλλα δεν ξερω αν ζητανε καποιο εγγραφο που να αποδεικνυει κωλλυμα.Τα παρακολουθεις υποχρεωτικα στον τοπο διορισμου,οχι στο σπιτι σου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 471

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.