*

Αποστολέας Θέμα: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό  (Αναγνώστηκε 2535 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος basilio xal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« στις: Αύγουστος 07, 2006, 09:45:17 μμ »
Είμαι υποψήφιος καθηγητής πληροφορικής τεχνολογικής εκπαίδευσης(πε20).Το ΥΠΕΠΘ είχε υποσχεθεί348 κενές θέσεις για πε20 για την περίοδο 2006-2007.Με την αίτηση των προηγούμενων ημερών για μόνιμο διορισμό έχουν μείνει αισίως 176 κενές θέσεις και καλύφθηκαν 172.Οι 176 κενές θέσεις θα πρέπει να καλυφθούν με συμπληρωματική αίτηση πριν από τον διαγωνισμό ΑΣΕΠ Δεκεμβρίου καθώς το ΥΠΕΠΘ δεν έχει δώσει κενές θέσεις για καθηγητές πληροφορικής τα επόμενα σχολικά χρόνια.....Μπορώ να μάθω πότε περίπου θα βγεί η συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό πε20?????????????Και τον αριθμό των κενών θέσεων πε20?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:35:33 »

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 08, 2006, 02:18:25 πμ »
Οι συμπληρωματικοί διορισμοί θα γίνουν κάποια στιγμή μέχρι το τέλος του μήνα, αυτό βέβαια λογικά. Μπορεί όμως να φτάσουν και μέχρι Οκτώβρη γιατί μπορούν να κάνουν διορισμούς μέχρι ένα μήνα πριν τις εκλογές και δεν τους συμφέρει να τους καθυστερήσουν τόσο ώστε να γίνουν μετά τις εκλογές.
Όσο για τον αριθμό, εξαρτάται απότο πόσοι από αυτούς που πέρασαν ΑΣΕΠ δεν δέχτηκαν το διορισμό και από τα κενά χωρίς επιτυχόντες. Το νούμερο πρέπει λογικά να είναι γύρω στο 70-100.

Αποσυνδεδεμένος vskal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 08, 2006, 09:41:11 πμ »
1)  Το ΥΠΕΠΘ είχε υποσχεθεί348 κενές θέσεις για πε20 για την περίοδο 2006-2007.Με την αίτηση των προηγούμενων ημερών για μόνιμο διορισμό έχουν μείνει αισίως 176 κενές θέσεις και καλύφθηκαν 172

2)  Το νούμερο πρέπει λογικά να είναι γύρω στο 70-100



ποσοι τελικα θα διοριστουν με τους συμπληρωματικους;;;;;;
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 08, 2006, 12:59:30 μμ »
Συγνώμη δικό μου το λάθος, πρέπει να είναι γύρω στο 170-200.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:35:33 »

Αποσυνδεδεμένος basilio xal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 08, 2006, 01:05:08 μμ »
Τέλη Αυγούστου λίγο χλωμό αν και κάποιες πληροφορίες μου αυτό λένε απλά το λογικό είναι να παρουσιαστούν οι καθηγητές στα σχολέια,να γίνουν οι αποσπάσεις ,δηλαδή μέσα Σεπτεμβρίου μάλλον θα βγει η συμπληρωματικοί αίτηση….Όμως τα νούμερα που έδωσες είναι άκυρα…………348(κενές θέσεις)-172(διορίστηκαν) =176 κενές θέσεις……………………………Άρα  176 κενές θέσεις πε20….έχω άδικο?
έλα και με τρέλανες με τα νούμερα. Είμαι στην 105 θέση βλέπεις............

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 08, 2006, 01:11:37 μμ »
Συγνώμη και πάλι για το μπέρδεμα. Απλά διορίσανε 172, πρέπει να πάρουν άλλους 176. Αν όμως υπάρχουν κενά από πέρισυ ο αριθμός αυξάνεται. Για τον ακριβή αριθμό των κενών μπορεί να σου απαντήσει μόνο το υπουργείο, αν βέβαια καταφέρεις να τους πετύχεις.

Αποσυνδεδεμένος homeboy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20 - μάθε παιδί μου γράμματα
    • Προφίλ
Απ: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 08, 2006, 02:24:29 μμ »
Τέλη Αυγούστου λίγο χλωμό αν και κάποιες πληροφορίες μου αυτό λένε απλά το λογικό είναι να παρουσιαστούν οι καθηγητές στα σχολέια,να γίνουν οι αποσπάσεις ,δηλαδή μέσα Σεπτεμβρίου μάλλον θα βγει η συμπληρωματικοί αίτηση….Όμως τα νούμερα που έδωσες είναι άκυρα…………348(κενές θέσεις)-172(διορίστηκαν) =176 κενές θέσεις……………………………Άρα  176 κενές θέσεις πε20….έχω άδικο?
έλα και με τρέλανες με τα νούμερα. Είμαι στην 105 θέση βλέπεις............


Κοίτα είναι απλά τα πράγματα. Αν υπήρχαν περισσότεροι επιτυχόντες στον προηγούμενο ΑΣΕΠ, αυτή τη στιγμή θα διοριζόντουσαν 176 ΠΕ20 επιπλέον, από τον πίνακα των επιτυχόντων του γραπτού διαγωνισμού 2005. Επειδή όμως δεν έχει μείνει πια κανείς επιτυχών (διορίστηκαν ΟΛΟΙ ή σχεδόν όλοι), η εγκύκλιος ορίζει ότι θα πάρουν αυτούς τους 176 από τον πίνακα των αναπληρωτών με νέα εγκύκλιο η οποία ΘΑ ακολουθήσει. Τώρα το πότε ακριβώς, μόνο το ίδιο το υπουργείο το ξέρει. Κατά την δική μου πάντα εκτίμηση και χωρίς να γνωρίζω κάτι περισσότερο, πιστεύω ότι δεν θα καθυστερήσουν τραγικά και θα ολοκληρωθούν νωρίτερα από πέρυσι (πέρυσι έγιναν Νοέμβρη).

Πρέπει λοιπόν, να κάνεις υπομονή, και φυσικά να ενημερώνεσαι τακτικά! Πάντως εδώ γίνεται εξαιρετική δουλειά από όλα τα παιδιά και όσο πιο τακτικά μπαίνεις και διαβάζεις στο pde, τόσο πιο ενημερωμένος θα είσαι!

Α! Και ξέχασα να πω ότι καλό θα είναι, αν έχεις οποιαδήποτε άλλη απορία πάνω στο συγκεκριμένο θέμα, καλό θα ήταν να την διατυπώσεις στο αντίστοιχο θέμα, το οποίο έχει συζητηθεί διεξοδικά εδώ: http://www.pde.gr/index.php?topic=407.45 και γενικά να κάνεις πρώτα μια αναζήτηση και αν δεν βρεις απάντηση στο ερώτημα σου, τότε να το διατυπώνεις σε κάποιο υπάρχον σχετικό θέμα, και αν δεν υπάρχει σχετικό τότε να ανοίγεις ένα καινούριο. Και αυτό για να είναι πιο "συμαζεμένο" το όλο site. Καλοσόρισες λοιπόν και καλό διάβασμα  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2006, 04:24:38 μμ από homeboy »
Μην αμφιβάλεις ποτέ γι'αυτόν που σου λέει ότι φοβάται! Να φοβάσαι, όμως πάντα αυτόν που σου λέει ότι δεν αμφιβάλει!

Αποσυνδεδεμένος basilio xal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 08, 2006, 02:58:09 μμ »
Ήμουν στην 247 θέση στον πίνακα αναπληρωτών για διορισμό πε20 και έχουν διορίσει 139 από τον πίνακα μου και άλλους 33 μάλλον ασπαιτε………Τώρα αισίως έχω πέσει στην 108 θέση σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου……..Εάν ισχύουν οι 176 θέσεις τότε με συμπληρωματική εγκύκλιο είμαι διορισμένος. Υπάρχει περίπτωση το ΥΠΕΠΘ να αναιρέσει τα πριν διετίας νούμερα για τους πε20?????????????????????Δηλαδη να μην πάρουν 176 άτομα ακόμη που έχουν υποσχεθεί και που έχουν απομείνει???????????????/

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 08, 2006, 03:57:36 μμ »
Όχι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Μην αγχώνεσαι, απλά έχε το νου σου για τη συμπληρωματική εγκύκλιο.

Αποσυνδεδεμένος basilio xal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: πε20 συμπληρωματική αίτηση για μόνιμο διορισμό
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 08, 2006, 10:01:29 μμ »
Τα νούμερα που έχω αναφέρει είναι σωστά? Γνωρίζει κανείς τον ακριβή αριθμό πε20 που θα πάρουν με την  συμπληρωματική εγκύκλιο? Εγώ αναφέρομαι  σε 176 κενές θέσεις για πε20...........Έχει κανείς πληροφορίες από τοΥΠΕΠΘ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159504
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 245
Σύνολο: 258

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.153 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.