*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 98757 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:13:50 πμ »
Τις εξετασεις τις κανεις σε οποιοδηποτε δημοσιο νοσοκομειο το θεμα ειναι σε ποια Υγειονομικη επιτροπη θα τις καταθεσεις για να παρεις το πολυποθητο ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑΣ

Στη Θεσσαλονίκη τα καταθέταμε στην Υγειονομική επιτροπή στην Μοναστηρίου απέναντι από το Ξενοδοχείο Καψής. Για φέτος ενδεχομένως να κατατίθενται στη Σαπφούς απέναντι από τα Δικαστήρια όπου έχουν μεταφερθεί κάποιες υπηρεσίες του Υγειονομικού, χωρίς να είναι απολύτως σίγουρο. Σε κάθε περίπτωση πάντως το νοσοκομείο όπου κάνεις τις απαραίτητες εξετάσεις σε ενημερώνει για το πού θα απευθυνθείς να τις καταθέσεις μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά προκειμένου να πάρεις το Πιστοποιητικό Υγείας.
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:55:48 »

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:23:01 πμ »
Όχι, στη Μοναστηρίου μου είπαν να τα καταθέσω.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:27:01 πμ »
Λοιπόν μέσω ΚΕΠ μπορούμε να ζητήσουμε "Επίσημο Αντίγραφο Πτυχίου" από τις γραμματείες των σχολών μας/ τμημάτων των πανεπιστημίων μας. Για το διορισμό χρειάζεται είτε Επίσημο Αντίγραφο Πτυχίου (δηλαδή από τα τμήματα που τελειώσαμε) είτε Επικυρωμένο Αντίγραφο.
Εγώ πάντως για να τεστάρω την κατάσταση ζήτησα ήδη σήμερα μέσω του ΚΕΠ που είναι δίπλα στο γραφείο μου Αντίγραφο Πτυχίου από τη γραμματεία του Τμήματός μου στην Πάντειο. Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω. ;)

Όταν τελείωσα τη σχολή μου έδωσαν 3 επισημα αντίγραφα. Αυτά δεν είναι; Δεν ήταν φωτοτυπίες.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:29:47 πμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Όσοι είναι από Θεσσαλονίκη πρέπει να κάνουν τις εξετάσεις σ' ένα συγκεκριμένο νοσοκομείο και αν ναι ποιο?
Για κάθε μέρα το Λοιμωδών (μου έκλεισαν για ραντεβού στις 21 Αυγούστου), αλλά δέχεται φέτος το Ιπποκρατειο (βρήκα για 25 Ιουλίου και θα πάω εκεί. Πάρε τηλέφωνο στο 2310-850850 για ραντεβού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:55:48 »

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:37:32 πμ »
Λοιπόν μέσω ΚΕΠ μπορούμε να ζητήσουμε "Επίσημο Αντίγραφο Πτυχίου" από τις γραμματείες των σχολών μας/ τμημάτων των πανεπιστημίων μας. Για το διορισμό χρειάζεται είτε Επίσημο Αντίγραφο Πτυχίου (δηλαδή από τα τμήματα που τελειώσαμε) είτε Επικυρωμένο Αντίγραφο.
Εγώ πάντως για να τεστάρω την κατάσταση ζήτησα ήδη σήμερα μέσω του ΚΕΠ που είναι δίπλα στο γραφείο μου Αντίγραφο Πτυχίου από τη γραμματεία του Τμήματός μου στην Πάντειο. Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω. ;)

Όταν τελείωσα τη σχολή μου έδωσαν 3 επισημα αντίγραφα. Αυτά δεν είναι; Δεν ήταν φωτοτυπίες.
Ναι αυτα ειναι, δεν θα τους δωσετε τον παπυρο!!!

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:57:51 πμ »
Λοιπόν μέσω ΚΕΠ μπορούμε να ζητήσουμε "Επίσημο Αντίγραφο Πτυχίου" από τις γραμματείες των σχολών μας/ τμημάτων των πανεπιστημίων μας. Για το διορισμό χρειάζεται είτε Επίσημο Αντίγραφο Πτυχίου (δηλαδή από τα τμήματα που τελειώσαμε) είτε Επικυρωμένο Αντίγραφο.
Εγώ πάντως για να τεστάρω την κατάσταση ζήτησα ήδη σήμερα μέσω του ΚΕΠ που είναι δίπλα στο γραφείο μου Αντίγραφο Πτυχίου από τη γραμματεία του Τμήματός μου στην Πάντειο. Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω. ;)

Όταν τελείωσα τη σχολή μου έδωσαν 3 επισημα αντίγραφα. Αυτά δεν είναι; Δεν ήταν φωτοτυπίες.
Ναι αυτα ειναι, δεν θα τους δωσετε τον παπυρο!!!
Συγνώμη, αν κάποιες φορές ρωτάμε και τα αυτονόητα, θα μας θεωρήσετε και ηλίθιους...

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 20, 2007, 11:15:31 πμ »
Λοιπόν μέσω ΚΕΠ μπορούμε να ζητήσουμε "Επίσημο Αντίγραφο Πτυχίου" από τις γραμματείες των σχολών μας/ τμημάτων των πανεπιστημίων μας. Για το διορισμό χρειάζεται είτε Επίσημο Αντίγραφο Πτυχίου (δηλαδή από τα τμήματα που τελειώσαμε) είτε Επικυρωμένο Αντίγραφο.
Εγώ πάντως για να τεστάρω την κατάσταση ζήτησα ήδη σήμερα μέσω του ΚΕΠ που είναι δίπλα στο γραφείο μου Αντίγραφο Πτυχίου από τη γραμματεία του Τμήματός μου στην Πάντειο. Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω. ;)

Όταν τελείωσα τη σχολή μου έδωσαν 3 επισημα αντίγραφα. Αυτά δεν είναι; Δεν ήταν φωτοτυπίες.
Ναι αυτα ειναι, δεν θα τους δωσετε τον παπυρο!!!
Συγνώμη, αν κάποιες φορές ρωτάμε και τα αυτονόητα, θα μας θεωρήσετε και ηλίθιους...
Οχι, φυσικα ποτε δεν περασε απο το μυαλο μου, συμπασχω στην αγωνια σας
Βρεθηκα στη θεση σας και σας καταλαβαινω και γω τοτε δεν ειχα καμια βοηθεια και ρωτουσα σαν τρελη τους γνωστους μου

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 20, 2007, 11:36:27 πμ »
Eγώ το ένα και μοναδικό επίσημο αντίγραφο,το έβαλα το Σεπτέμβρη μέσα στις αιτήσεις για τον ΑΣΕΠ,έτσι,για να πάει γούρι ;D ;D ;D
Και πήγε τελικά!!!Τεσπα,αν τελικά χρειάζεται για το διορισμό(για τις αιτήσεις σίγουρα δεν χρειάζεται,το ρώτησα),θα το πάρω μέσω ΚΕΠ

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 20, 2007, 12:05:04 μμ »
Εγώ έχω ένα και μόνο επίσημο αντίγραφο το οποίο φωτοτυπώ και επικυρώνω κάθε τόσο. Βέβαια δεν το λες και τόσο "επίσημο" καθόσον έχει μια ...λαδιά (!) στη πάνω γωνία του, αλλά μια χαρά με βόλεψε τόσα χρόνια. Θα ζητήσω άλλο από τα ΚΕΠ. Δε μου πάει να στερηθώ το συγκεκριμένο. Έχουμε δεθεί συναισθηματικά πλέον!!!
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 22, 2007, 12:54:35 πμ »
Αν σπεύσετε όλοι να ζητήσετε αντίγραφα πτυχίων μέσω ΚΕΠ θα γίνει συνωστισμός :P Κι αν οι υπάλληλοι των ΚΕΠ μάθαιναν ποτέ τι φωτιές τους άναψα τώρα κατακαλόκαιρο που απολαμβάνουν μια κάπως ήσυχη περίοδο για αυτούς θα με έγδερναν ;D
Αλλά δεν νομίζω τελικά να έχουν πρόβλημα αφού κι αυτοί ετοιμάζουν πυρετωδώς τα αντίστοιχα χαρτιά για τον τελικό διορισμό τους ;)

Επ' ευκαιρεία να σας παραπέμψω στη σελίδα του alfavita που δημοσιεύει την περσινή εγκύκλιο διορισμού των επιτυχόντων του ΑΣΕΠ  και η οποία αναφέρει σχετικά με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά ότι απαιτείται:
1. Επίσημο αντίγραφο ή επικυρωμένο φωτοαντίγραφο του τίτλου σπουδών, στο οποίοθα αναγράφεται η ημεροχρονολογία και ο βαθμός κτήσης του πτυχίου.
βλ. http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/anak20070721b.php

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2007, 01:15:24 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος kamakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 23, 2007, 06:31:35 μμ »
καλησπέρα! θα μπορούσε κάποιος να μου λύσει την απορία μου, αν γνωρίζει 100% επί του θέματος. Έδωσα ΑΣΕΠ και είμαι στους διοριστέους (οριστικά αποτελέσματα και από τους τελευταίους στην σειρά). Θα καταταγώ στον στρατό 6/8/2007 και οπότε θα έχω το απολυτήριο του στρατού στις 6/8/2008. Καθώς θα διοριστώ στην δεύτερη φουρνιά των διορισμών (2008-2009), υπάρχει περίπτωση να χάσω τον διορισμό μου, αν η εγκύλιος βγει με ημερομηνίες αιτήσεων λίγες μέρες τις 6/8/2008 (π.χ. όπως πέρυσι που όριζε ημερομηνία μέχρι τις 3/8);;; Μήπως μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου και να καταθέσω υπεύθυνη δήλωση για τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις και να καταθέσω το σχετικό χαρτί αμέσως μετά τις 6/8/2008?

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 23, 2007, 07:22:01 μμ »
καλησπέρα! θα μπορούσε κάποιος να μου λύσει την απορία μου, αν γνωρίζει 100% επί του θέματος. Έδωσα ΑΣΕΠ και είμαι στους διοριστέους (οριστικά αποτελέσματα και από τους τελευταίους στην σειρά). Θα καταταγώ στον στρατό 6/8/2007 και οπότε θα έχω το απολυτήριο του στρατού στις 6/8/2008. Καθώς θα διοριστώ στην δεύτερη φουρνιά των διορισμών (2008-2009), υπάρχει περίπτωση να χάσω τον διορισμό μου, αν η εγκύλιος βγει με ημερομηνίες αιτήσεων λίγες μέρες τις 6/8/2008 (π.χ. όπως πέρυσι που όριζε ημερομηνία μέχρι τις 3/8);;; Μήπως μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου και να καταθέσω υπεύθυνη δήλωση για τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις και να καταθέσω το σχετικό χαρτί αμέσως μετά τις 6/8/2008?
Δυστυχώς υπάρχει αυτή η περίπτωση. Μέχρι πέρισυ που γνωρίζω έπρεπε να έχεις το απολύτηριο του στρατού μέχρι τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων. Η απάντηση που δίνει το υπουργείο είναι ότι δεν μπορεί να ανακοινωθεί διορισμός σε κάποιον που δεν έχει εκπληρώσει τις στρατιωτικές του υποχρεώσεις. Τα πάντα πάντως εξαρτώνται από το τι ακριβώς θα γράφει η εγκύκλιος και φυσικά από το πότε θα βγει.

Αποσυνδεδεμένος kamakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 24, 2007, 12:30:48 πμ »
Μου έκανες την καρδιά περιβόλι matina!! να καταφέρω να διοριστώ και να χάσω το διορισμό για π.χ. 3 μέρες;;; παρακαλώ, αν κάποιος γνωρίζει επίσης του θέματος (είτε διαφορετικά ή είτε σε στήριξη της άποψης της matinas) ας στείλει ένα μήνυμα

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 24, 2007, 12:47:34 πμ »
είχε δημιουργηθεί και πέρσι θέμα με άτομα που έχαναν διορισμό για 2-3 μέρες, αλλά δεν ξέρω σίγουρα τι είχε γίνει τελικά. Νομίζω πως υπήρχε και ένα τέτοιο post με αυτό το θέμα. Ψάξε το

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159797
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 433
Σύνολο: 441

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.