*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 314289 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Υπαρχουν ειδικοτητες που μετα απο την 10 ετη αδιοριστια και τις συνταξιοδοτησεις εχουν μονο ελλειμα πχ Μαθηματικοι Φιλολογοι Φυσικοι δεν ισχυει αυτο που λες

Αν από τα δηλωμένα οργανικά κενά αφαιρέσεις τους υπεράριθμους, πόσα μένουν; Κανονικά τόσες προσλήψεις θα έπρεπε να κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Olia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 501
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η γενική δεν χρειάζεται καθόλου προσλήψεις. Υποχρεωτική μεταφορά των υπεράριθμων από πλεονασματικές σε ελλειμματικές περιοχές χρειάζεται, και τότε δεν θα υπάρχουν καθόλου κενά.
[/quot
Οι χιλιαδες επομενως που διοριζοντσι αναπληρωτες στη γενικη ειναι γιατι το κρατος μοιραζει λεφτα. Τα χαρίζει!
Εχουμε ξεφυγει απο το θεμα πολυ! Αντε να διοριστειτε να δουμε τι γινεται στον πινσκα της γενικης, γιατι βρισκονται εκει και κατι ασχετοι της ειδικής.

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Οι χιλιαδες επομενως που διοριζοντσι αναπληρωτες στη γενικη ειναι γιατι το κρατος μοιραζει λεφτα. Τα χαρίζει!
Εχουμε ξεφυγει απο το θεμα πολυ! Αντε να διοριστειτε να δουμε τι γινεται στον πινσκα της γενικης, γιατι βρισκονται εκει και κατι ασχετοι της ειδικής.

Δεν διορίζομαι στην ειδική αλλα πως να το κάνουμε στην  ειδική είναι πιο παρθενο το έδαφος! Επίσης το 49% των αναπληρωτών πάνε στην ειδική και οι προσλήψεις σε μόνιμους ειναι 4500 ειδική και 10500 σε γενική, οποτε μην μουρμουρας που εγιναν πρώτα οι μονιμες προσλήψεις στην ειδική!
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος mrtheo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
http://e-aitisi.sch.gr/eniaiosd_2006/   :)

Προσοχή! Εδώ μετράνε τα μόρια των δυσπροσίτων σε αντίθεση με τον πίνακα διορισμών!

Πίνακας αναπληρωτών ΠΕ19-ΠΕ20
Πίνακας αναπληρωτών ΠΕ02
Πίνακας αναπληρωτών ΠΕ03
Πίνακας αναπληρωτών ΠΕ04
Πίνακας αναπληρωτών ΠΕ05
Πίνακας αναπληρωτών ΠΕ08
Πίνακας αναπληρωτών ΠΕ09
Πίνακας αναπληρωτών ΠΕ10
Πίνακας αναπληρωτών ΠΕ18.02

Ευχαριστίες στην PE_09 που μου έστειλε αρκετούς πίνακες για να ανεβάσω. Ευχαριστίες και στη NetDynamics που μας προσφέρει άπλετο bandwidth και δυνατό server για να αποφύγουμε την ταλαιπωρία.
Για άλλες ειδικότητες υπάρχει δυνατότητα να δούμε;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2020, 07:23:18 μμ από mrtheo »
ΣΕ ΑΛΛΗ ΜΟΙΡΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΔΙΝΩ ΚΙ Ο,ΤΙ ΨΑΧΝΩ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΤΟ ΑΦΗΝΩ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Σε ενδιαφέρουν οι πίνακες του 2006; Οι πιο πρόσφατοι είναι του 2018.

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν από τα δηλωμένα οργανικά κενά αφαιρέσεις τους υπεράριθμους, πόσα μένουν; Κανονικά τόσες προσλήψεις θα έπρεπε να κάνουν.



Υπαρχουν ειδικοτητες λεμε που δεν εχουν υπεραριθμους σε πολλους νομους πχ Βθεσνικης που ξερω για Μαθηματικους και σε παααρα πολλες ειδικοτητες σε άλλους νομους Αυτο με τους υπεραριθμους ισχυει σε πολυ λίγες ειδικοτητες πλεον οπως Γυμναστες

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Ο καθένας εδώ γράφει ότι θέλει...ανεξοδα.

Αποσυνδεδεμένος MiVaLo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την
    • Προφίλ
Η γενική δεν χρειάζεται καθόλου προσλήψεις. Υποχρεωτική μεταφορά των υπεράριθμων από πλεονασματικές σε ελλειμματικές περιοχές χρειάζεται, και τότε δεν θα υπάρχουν καθόλου κενά.
μάλιστα υπουργέ μου  :P

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Μέσα στο φεκ αναφέρεται ότι με την έκδοση των οριστικών πινάκων όσοι μπουν στον πίνακα ή πάρουν τα μόρια που δεν τους έδωσαν, θα προσληφθούν στη θέση άλλων αναπληρωτών. Αν καταλαβαίνω σωστά το κράτος μπορεί να πάρει κάποιον αναπληρωτή και μετά από ένα 2μηνο έτσι απλά να τον απολύσει για να δώσει τη θέση του σε άλλον;

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Μέσα στο φεκ αναφέρεται ότι με την έκδοση των οριστικών πινάκων όσοι μπουν στον πίνακα ή πάρουν τα μόρια που δεν τους έδωσαν, θα προσληφθούν στη θέση άλλων αναπληρωτών. Αν καταλαβαίνω σωστά το κράτος μπορεί να πάρει κάποιον αναπληρωτή και μετά από ένα 2μηνο έτσι απλά να τον απολύσει για να δώσει τη θέση του σε άλλον;

Ακριβώς, αλλά οι οριστικοί θα βγουν Ιούνιο+, για να αποφύγει αυτό το μπάχαλο.

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Ακριβώς, αλλά οι οριστικοί θα βγουν Ιούνιο+, για να αποφύγει αυτό το μπάχαλο.

και τα δικαστήρια θα πέσουν σύννεφο.

Εγώ αναρωτιέμαι τι θα κάνουν! Τους συμφέρει περισσότερο να πληρώσουν τις αποζημιώσεις που θα διεκδικήσουμε όσοι από μας αδικηθήκαμε;

Στην δική μου περίπτωση δεν υπάρχει αμφιβολία ότι έγινε χοντρό λάθος.
Μόλις βγουν οι προσλήψεις και έχουν πάρει στις θέσεις που ζήτησα άτομα με λιγότερα μόρια από αυτά που δικαιούμαι, θα κινηθώ νομικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2020, 12:28:39 πμ από Sphinx2 »

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
και τα δικαστήρια θα πέσουν σύννεφο.

Εγώ αναρωτιέμαι τι θα κάνουν! Τους συμφέρει περισσότερο να πληρώσουν τις αποζημιώσεις που θα διεκδικήσουμε όσοι από μας αδικήθηκαν;

Στην δική μου περίπτωση δεν υπάρχει αμφιβολία ότι έγινε χοντρό λάθος.
Μόλις βγουν οι προσλήψεις και έχουν πάρει στις θέσεις που ζήτησα άτομα με λιγότερα μόρια από αυτά που δικαιούμαι, θα κινηθώ νομικά.

Εσύ να κινηθείς αλλά θα σου πουν πως όταν έκανες αίτηση στον ΑΣΕΠ ήξερες ότι μπορεί να πάρουν από προσωρινούς οπότε μια τρύπα στο νερό θα κανεις
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Εσύ να κινηθείς αλλά θα σου πουν πως όταν έκανες αίτηση στον ΑΣΕΠ ήξερες ότι μπορεί να πάρουν από προσωρινούς οπότε μια τρύπα στο νερό θα κανεις

Ναι αλλα η συμμετοχη στην διαδικασια δεν αναιρει το δικαιωμα νομικης προσφυγης αντιθετως το ενισχυει κιολας. Η συμμετοχη δεν σημαινει οτι δεν εχεις δικαιωματα. Βλεπε δικαιωμενους ασεπιτες απο το 2003 και μετα.

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Ναι αλλα η συμμετοχη στην διαδικασια δεν αναιρει το δικαιωμα νομικης προσφυγης αντιθετως το ενισχυει κιολας. Η συμμετοχη δεν σημαινει οτι δεν εχεις δικαιωματα. Βλεπε δικαιωμενους ασεπιτες απο το 2003 και μετα.

Nαι φυσικά έχεις δίκιο σε αυτό, ο καθένας μπορεί να κινηθεί νομικά από την τσέπη μου θα βγουν!
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159578
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 372
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 351
Σύνολο: 376

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.