*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 314637 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pannt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Επικοινώνησα σήμερα το πρωι με το υπουργείο Παιδείας και μια κοπέλα αρκετά ευγενική μου είπε πως αυτή η μικρή διαφορά προς τα κάτω έχει να κάνει με τον αλγόριθμο που έχουν και δεν είναι ακριβώς το 87,5. Αυτοί παιρνούν τις ώρες και το σύστημα κάνει τον υπολογισμό και πως όλοι έχουν μια μικρή μείωση προς τα κάτω. Αν ξέρεις ή μαθει κανείς κάτι άλλο σας παρακαλώ ας ενημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gadget

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
K εγώ έχω μια διαφορά 0,020 προς τα κάτω κ σκεφτόμουν να κάνω ένσταση γιατί δεν μπορούσα να το καταλάβω κ πολύ σωστά ανέφερες panickos γιατί να τις χαρίσω?. Λέτε δηλαδή πως έτσι το βγάζει το σύστημα? Μήπως μπορείς να ανφέρεις το τηλ της ευγενικής κοπέλας? Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΚΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: 'Ενας ωρομίσθιος της Δ/μιας πόσα μόρια από την αρχή της χρονιάς μπορεί να συγκεντρώσει; γιατί παρατηρώ κάποια ευτράπελα μόρια στον πίνακα διορισμών!! 

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Λοιπόν, κατ'αρχήν αφαιρούμε από τις ώρες των μηνών τις έξτρα (στην Πρωτοβάθμια το πλαφόν είναι 50, στη Δευτεροβάθμια 44), ρποσθέτουμε όλες τις ώρες και διαιρούμε για Πρωτοβάθμια με το 100 και για Δευτεροβάθμια με το 87,5. ΑΛΛΑ μετά τα δεκαδικά ψηφία και στις 2 περιπτώσεις τα πολλαπλασιάζουμε με το 30! ??? ??? ??? Το έκανα, αλλά βγαίνει ένα τεράστιο ποσό. Ξαναπήρα τηλέφωνο αλλά έλειπε ο υπεύθυνος. Θα ξαναπάρω. (Πάντως, όποτε χρειάστηκα κάτι, στο Υπουργείο ήταν εξυπηρετικότατοι! Πάλι καλά γιατί στις διευθύνσεις είναι...άστα!) Α, μου'παν ότι τα μόρια βγαίνουν από το σύστημα με αλγόριθμους και λάθος δε γίνεται. Όταν ρώτησα τότε ποιος είναι ο ρόλος της ένστασης, μου είπε ότι λάθος γίνεται μόνο στις ώρες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: 'Ενας ωρομίσθιος της Δ/μιας πόσα μόρια από την αρχή της χρονιάς μπορεί να συγκεντρώσει; γιατί παρατηρώ κάποια ευτράπελα μόρια στον πίνακα διορισμών!! 

Γύρω στα 4 μόρια.  Δεν μπορεί να είναι πάνω από 0,5 το μήνα
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος pannt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
πήρα στο 2103442000 και με συνέδεσαν αυτοί μετά με την κοπέλα και τους είπα και την ειδικότητά μου.Πάρε να ρωτήσεις και έσύ για το εξακριβώσουμε ότι δεν μου είπαν τίποτα χαζομάρες ή μηπως δεν ήξερε η κοπέλα

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΚΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Στην περίπτωση που υπάρχει άτομο με άνω των 4 μορίων κάνουμε ένσταση κατά αυτού στην Δ/θμια;

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
πήρα στο 2103442000 και με συνέδεσαν αυτοί μετά με την κοπέλα και τους είπα και την ειδικότητά μου.Πάρε να ρωτήσεις και έσύ για το εξακριβώσουμε ότι δεν μου είπαν τίποτα χαζομάρες ή μηπως δεν ήξερε η κοπέλα
Εγώ πήρα στο 2103443084 για Αγγλικής. Για να μην τους τρελάνουμε στα τηλέφωνα, όποιος έχει κανένα νέο ας το γράψει εδώ.
Στην περίπτωση που υπάρχει άτομο με άνω των 4 μορίων κάνουμε ένσταση κατά αυτού στην Δ/θμια;
Δε νομίζω, ΜΙΚΑ. Εγώ επειδή δούλεψα σε Πρωτοβάθμια+Δευτεροβάθμια έχω πάνω από 7 μόρια. Στον πίνακα δε φαίνεται ότι ήμουν σε 2 διευθύνσεις. Και μάλλον οι ενστάσεις θα γίνονται στο Υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Μπορείς να κάνεις Ένσταση-καταγγελία στη Δ/θμια και μέσω αυτής διαβιβάζεται στο Υπουργείο.
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος pannt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
panickos τι σου απάντησαν που πήρες τηλέφωνο; Που οφείλεται αυτή η μικρή διαφορά;

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
panickos τι σου απάντησαν που πήρες τηλέφωνο; Που οφείλεται αυτή η μικρή διαφορά;
Δε μου απάντησαν, ουσιαστικά. Μου είπαν πώς να τα υπολογίσω (το έγραψα παραπάνω). Αυτό το "επί 30" με προβληματίζει.

Αποσυνδεδεμένος gadget

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Panickos κ εγώ στο ίδιο τηλ πήρα κ μου είπε ότι δεν ξέρει κάτι για φυσιολογική απόκλιση που αναφέρθηκε προς τα κάτω. Μου είπε να πάω στη δευτεροβάθμια να γίνει ο έλεγχος κ αν δεν είναι έτσι να κάνω ένσταση. Τη ρώτησα αν ισχύει κάτι άλλο πέρα από το δια 100 πρωτοβάθμια 87.5 δευτεροβάθμια κ μου είπε όχι. Εσύ έχεις κρατήσει κάτι άλλο από την επικοινωνία μαζί της?

Αποσυνδεδεμένος gadget

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πήρα τηλ κ τη δευτεροβάθμια μου. Ευτυχώς πολύ ευγενικός κ αυτός από το τηλ κάναμε έλεγχο σε όλες τις ώρες μου. Οι ώρες μου είναι σωστά περασμένες οπότε ο άνθρωπος μου είπε ότι αφού συμπίπτουν με τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας που έχω δεν έχω λόγο να κάνω ένσταση. Το 87,5 μου είπε ότι δεν είναι έτσι ακριβώς το σύστημα έχει συγκεκριμένο αλγόριθμο κ γίνονται κάποιες στρογγυλοποιήσεις που δικαιολογούν τη μικρή απόκλιση. Βέβαια όπως του είπα αν γινόταν στρογγυλοποίηση προς τα πάνω θα ήταν όλα καλύτερα...
Για το ότι δε προσμετρούνταιι οι ώρες πάνω από 50 πχ στη πρωτοβάθμια ή δευτεροβάθμια αντίστοιχα μουείπε δεν ισχύει τέτοιος περιορισμός από τη στιγμή που έγιναν οι ώρες κ ο μήνας έχει περισσότερες μέρες δεν είναι δική σου ευθύνη τις παίρνεις κανονικά...Τι να πω? Ο καθένας τα δικά του?

Αποσυνδεδεμένος pannt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
πάντως εμένα μου είπε πως περνούνται οι ώρες και το σύστημα μετά με τον αλγόριθμο κάνει τον υπολογισμό. Και το σύστημα δεν κάνει λάθος, εκτός αν έχουν βάλει λιγότερες ώρες από τη δευτεροβάθμια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 372
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 360
Σύνολο: 364

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.