*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 314302 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος deutsch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΠΕ07-ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΕ 02-ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
« Απάντηση #140 στις: Ιούλιος 24, 2007, 12:00:49 πμ »
Την Τετάρτη 25 Ιουλίου η Επιτροπή Ερευνών της Πανελλήνιας Ένωσης Καθηγητών Γερμανικής Γλώσσας Π.Ε. θα δημοσιεύσει την τελική μορφή του Εκκαθαρισμένου Πίνακα Αναπληρωτών ΠΕ07-Γερμανικής (περίπου 1200 ονόματα) καθώς και του Εκκαθαρισμένου Πίνακα Αναπληρωτών ΠΕ02-Φιλολόγων (περίπου 8.700 ονόματα) μετά από πρόταση-επιθυμία συναδέλφων του κλάδου Φιλολόγων. Ευχαριστούμε τη συνάδελφο Τσέλιου Χριστίνα (ΠΕ02) για την πολύτιμη βοήθεια. Οι δύο Πίνακες θα τίθενται στη διάθεση όλων των συναδέλφων για τη φετινή χρονιά μέσω της ιστοσελίδας www.deutsch.gr.

Eκκαθάριση του Πίνακα Αναπληρωτών ΠΕ07 2007-08 (Δ' έκδοση)
23.07.2007 23.00 Για τη Δ’ έκδοση: Σήμερα δημοσιεύονται τα 500 πρώτα ονόματα των συναδέλφων που βρίσκονται στον Εκκαθαρισμένο Πίνακα Αναπληρωτών ΠΕ07 2007-08 . Έχουν αφαιρεθεί όλοι οι συνάδελφοι που διορίζονται φέτος (μέσω ΑΣΕΠ και μέσω προϋπηρεσίας), έχουν διορθωθεί σφάλματα που εμφανίστηκαν στον Πίνακα που δημοσίευσε το ΥΠΕΠΘ στις 17 Ιουλίου και έχουν προστεθεί μόρια ΑΣΕΠ 2006. Επίσης έχουν συνυπολογιστεί και όσοι συνάδελφοι εμφανίζονται στον επίσημο προσωρινό Πίνακα Μηδενικής Προϋπηρεσίας (μόρια ΑΣΕΠ 2006 και ½ ΑΣΕΠ 2004). Ευχαριστούμε τους συναδέλφους για τις υποδείξεις τους.
Σημείωση:
- εκκρεμούν οι διορισμοί συναδέλφων με προϋπηρεσία από χώρες της Ε.Ε., καθώς και οι διορισμοί συναδέλφων της κατηγορίας ΙΔΑΧ.
- εκκρεμούν οι διορθώσεις στοιχείων που προκύπτουν μετά από ενστάσεις για τον Προσωρινό Πίνακα Αναπληρωτών του ΥΠΕΠΘ και δεν γνωστοποιήθηκαν στην Πανελλήνια Ένωση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Παιδιά εγώ θα ήθελα να κάνω μια μάλλον χαζή ερώτηση: Αν έχεις δουλέψει ως ωρομίσθιος, τα μορια σου μετράνε όταν δίνεις Ασεπ ή μετράνε μόνο στον πίνακα αναπληρωτών και διορισμών; Και κάτι άλλο: Είδα πως αν έχεις δουλέψει ως αναπληρωτής, στον πίνακα αναπληρωτών παίρνεις ένα μόριο για κάθε μήνα, ενώ στον Ασεπ παίρνεις απλά ένα μόριο προσαυξηση. Αυτό το μόριο για πόσους μήνες είναι; Για 8 για 9 ή για δέκα; Κ αν κάποιος έχει δουλέψει πχ 14 μήνες τι μόρια παίρνει στον Ασεπ;
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

Αποσυνδεδεμένος anitak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ξερω οτι σε τρεις μεγαλες δευτεροβαθμιες της αττικης (τουλαχιστον 3..) δεν εχει περαστει κατα λαθος ουτε ενα μοριο προϋπηρεσιας αναπληρωτων του περασμενου χειμωνα. καταλαβαινετε ποσο θα αλλαξουν οι πινακες, φυσικά, μετα τη διορθωση...

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Παιδιά εγώ θα ήθελα να κάνω μια μάλλον χαζή ερώτηση: Αν έχεις δουλέψει ως ωρομίσθιος, τα μορια σου μετράνε όταν δίνεις Ασεπ ή μετράνε μόνο στον πίνακα αναπληρωτών και διορισμών; Και κάτι άλλο: Είδα πως αν έχεις δουλέψει ως αναπληρωτής, στον πίνακα αναπληρωτών παίρνεις ένα μόριο για κάθε μήνα, ενώ στον Ασεπ παίρνεις απλά ένα μόριο προσαυξηση. Αυτό το μόριο για πόσους μήνες είναι; Για 8 για 9 ή για δέκα; Κ αν κάποιος έχει δουλέψει πχ 14 μήνες τι μόρια παίρνει στον Ασεπ;

Τα μόριά σου γενικώς δε χάνονται. Όπως λες στον πίνακα αναπληρωτών και διορισμών είναι 1 μόριο/μήνα ενώ στον ΑΣΕΠ είναι 0,5μόριο/εξάμηνο. Οπότε οι 14 μήνες δίνουν 1 μόριο γιατί είναι 2 πλήρη εξάμηνα και δεν το 3ο εξάμηνο που δεν συμπληρώνεται, χάνεται.
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Μια μικρή διόρθωση,για ΑΣΕΠ είναι 0.5 μόρια για κάθε 5 μήνες.π.χ. 11 μήνες=1 μόριο.
14μήνες επίσης 1.
'Α και κάτι άλλο από αρκετά έγκυρη πηγή:Αναμένεται την Παρασκευή εγκύκλιος διορισμών με αιτήσεις από Δευτέρα.Μην το δέσετε κιόλας,απλά να έχουμε το νου μας.Και δεν θα περιμένουμε τους φιλόλογους,όσοι έχουμε οριστικά αποτελέσματα είμαστε μέσα.

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Μάλλον έχει δίκιο η Magda. Αλήθεια, έγραψες κάπου ότι βρήκες πού διορίστηκαν οι περσινοί επιτυχόντες. Μήπως θυμάσαι που το είδες;
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι ΠΕ02 με 17,5 μόρια .Έχω κάνει αίτηση για ωρομίσθια στην Αττική και αναπληρώτρια παντού .Τι ελπίδες έχω;

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Είμαι ΠΕ02 με 17,5 μόρια .Έχω κάνει αίτηση για ωρομίσθια στην Αττική και αναπληρώτρια παντού .Τι ελπίδες έχω;
είμαι ΠΕ 17.06 τεχνολόγος και δεν ξέρω πως να υπολογίζω τα μόρια μου :-[

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Μάλλον έχει δίκιο η Magda. Αλήθεια, έγραψες κάπου ότι βρήκες πού διορίστηκαν οι περσινοί επιτυχόντες. Μήπως θυμάσαι που το είδες;
Μarsa κοίτα εδώ:
http://www.ypepth.gr/docs/pinax_diorism_ekpaid_bthmia_060808.xls
Αν παρατηρήσεις τα ονόματα που διορίζονται στη Β Έβρου(για ΠΕ03 μιλάω) θα δεις ότι το μεγαλύτερο ποσοστό είναι στους τελευταίους του ΑΣΕΠ 2005.Πήρε σχεδόν 400 τελικά, και οι περισσότεροι από αυτούς είναι μετά το 370.Μη μου πεις οτι όλοι αυτοί είναι Θρακιώτες και έτυχε να περάσουν τελευταίοι!!!Απλά ο Έβρος πάντα περισσεύει και πάνε οι τελευταίοι.Εκεί  με βλέπω κι εμένα λοιπόν,αλλά χαλάλι,έχει πάμπολα μόρια συν επιδόματα παραμεθορίου κ.λ.λπ

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για τον πίνακα. Στο site του υπουργείου δε μπαίνω ποτέ γιατί είναι πάντα κακο-ενημερωμένο, να όμως που αυτή τη φορά έχει και κάτι χρήσιμο! Για να πω την αλήθεια, δε με νοιάζει που θα με τοποθετήσουν, αρκεί να μπορώ να έρχομαι όποτε θέλω και να μη με περιορίζει ο καιρός, δηλ. απαγορευτικά και τέτοια, ή έστω να έχει αεροδρόμιο. Οπότε καλύτερη είναι η ηπειρωτική Ελλάδα, παρά τα νησιά...
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
προσοχη΅βγηκε νεα εγκυκλιος για οσους δεν προλαβαν...

http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/anak20070725c.php
do it!

Αποσυνδεδεμένος cool11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν καταλαβα αν εχουν αφαιρεθει απο τους πινακες του e-aitisi οσοι διοριστηκαν φετος μεσω του διαγωνισμου του ασεπ. Τι ισχυει με αυτο το θεμα?

Αποσυνδεδεμένος parantop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχει κανείς εμπειρία από άλλες χρονιές, πότε ψιλοοριστικοποιούντε οι πίνακες των αναπληρωτών?

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Έχει κανείς εμπειρία από άλλες χρονιές, πότε ψιλοοριστικοποιούντε οι πίνακες των αναπληρωτών?
Πέρσι τέλος Ιουλίου ήταν έτοιμοι. Όμως πρόπερσι που ήταν πάλι ΑΣΕΠ στο πρώτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 487
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.