*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 313056 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Αυτό εννοείται. Άρα σε όσους έχει την ένδειξη ΝΑΙ στη στήλη Δημόσιος Υπάλληλος, δεν διορίζονται ως αναπληρωτές και άρα δεν λαμβάνονται υπόψη στους πίνακες διορισμών αναπληρωτών?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Αυτό εννοείται. Άρα σε όσους έχει την ένδειξη ΝΑΙ στη στήλη Δημόσιος Υπάλληλος, δεν διορίζονται ως αναπληρωτές και άρα δεν λαμβάνονται υπόψη στους πίνακες διορισμών αναπληρωτών?

Κάπως έτσι. Κι εδώ που τα λέμε είναι χαζομάρα να είσαι δημόσιος υπάλληλος και να πας για αναπληρωτής!!!
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι ΠΕ02 και έχω σειρά στον πίνακα 1850.Ξέρετε περίπου ποια θα είναι η θέση μου αφού βγουν οι μόνιμοι του ΑΣΕΠ και οι πο΄λυτεκνοι;Έχω καμιά ελπίδα για ωρομίσθια στην Αττική;

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι πίνακες είναι αυτοί ρε παιδιά; Είναι παλιοί. Δεν αφορούν τη φετινή χρονιά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Τι πίνακες είναι αυτοί ρε παιδιά; Είναι παλιοί. Δεν αφορούν τη φετινή χρονιά!
Δεν είναι παλιοί. Ανανεώθηκαν στις 24/8.Απλά δεν έχουν αφαιρεθεί οι φετινοί διοριστέοι.

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τι πίνακες είναι αυτοί ρε παιδιά; Είναι παλιοί. Δεν αφορούν τη φετινή χρονιά!
Δεν είναι παλιοί. Ανανεώθηκαν στις 24/8.Απλά δεν έχουν αφαιρεθεί οι φετινοί διοριστέοι.

γιατί στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών είναι ελάχιστοι έως ανύπαρκτοι αυτόι που έχουν μόρια από ΑΣΕΠ 2002,2005? Τόσο δύσκολο ήταν ο διαγωνισμός? ???

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Γιατί αυτοί που είχαν περάσει διορίστηκαν ήδη και μη ξεχνάς ότι το 2005 έμειναν κενές θέσεις γι' αυτό έγιναν συμπληρωματικοί διορισμοί πέρισυ...Από τις 419 θέσεις που είχαν προκυρηχθεί μέσω ΑΣΕΠ, μόνο 195 άτομα κατάφεραν να περάσουν τη βάση...

Αποσυνδεδεμένος minus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι πίνακες είναι αυτοί ρε παιδιά; Είναι παλιοί. Δεν αφορούν τη φετινή χρονιά!
Δεν είναι παλιοί. Ανανεώθηκαν στις 24/8.Απλά δεν έχουν αφαιρεθεί οι φετινοί διοριστέοι.

Ποτε περιπου περιμενουμε να αφαιρεθουν?

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γιατί φέτος για τη χρονιά 2007-08 πήραν μόνο 2τεχνολόγους ΠΕ17 από τους 500?

Αποσυνδεδεμένος viologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Είδα στο e-aitisi ότι έγινε διαχωρισμός του ενιαίου πίνακα αναπληρωτών για φυσικούς, χημικούς, βιολόγους και γεωλόγους. Μήπως γνωρίζει κανείς αν θα καλέσουν για αναπληρωτές ξεχωριστά από κάθε ειδικότητα? Το γεγονός ότι έγινε τελικά αυτός ο διαχωρισμός, αυτό δεν υπονοεί?

Αποσυνδεδεμένος stef

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο σχολείο μας ζητήθηκε από την Ββάθμια να καταγράψουμε τις ωρες κενών που έχουμε. Στον κλάδο των φυσικών ζητάει ξεχωριστά τις ώρες για φυσικούς χημικους γεωλόγους κλπ κλπ κλπ και στο τέλος τις κάνει σούμα στο ΠΕ04.Μάλλον υπάρχει πρόθεση διαχωρισμού των κλάδων όσο το δυνατόν. Η θέση μου είναι ότι είναι αρκετά δύσκολο αλλά και σωστό γιατι παρατηρείται το φαίνομενο φυσικοί να μην διδάσκουν και δικαιολογημένα βιολογία κατεύθυνσης και το ανάποδο το ίδοι με χημικούς και γεολόγους με όλους τους δυνατούς συνδυασμούς.

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Δηλαδή από ότι μας λέει η φίλη stef οι προσλήψεις θα γίνουν με πραγματικά κενά Φυσικής, Χημείας βιολογίας κτλ και όχι με τα ποσοστά ΑΣΕΠ; Μακάρι να είναι έτσι και να υπάρχει δικαιοσύνη και στους καημένους τους Φυσικούς. Αλήθεια stef για στατιστικους λόγους  τι κενά υπήρχαν ξεχωριστά για την κάθε ειδικότητα;
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος stef

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πρώτα θα ήθελα να δηλώσω ότι είμαι Ο Stef  ;D και δεν σκέφτομαι να αλλάξω φύλο. Πάντως στο σχολείο μου ΕΠΑΛ με λίγους μαθητές γιατι είμαι σε επαρχία δώσαμε τα εξής κενα : 18 ώρες φυσικού (για το μάθημα φυσικής) και 6 ώρες για Χημικό (για τις χημείες). Βιολογία και γεωλογία δεν διδάσκονται στο σχολείο. Οι συνολικές ώρες για φυσικό είναι 18 βέβαια γιατι θα είναι και υπεύθυνος του εργαστηρίου φυσικής. Για τις άλλες 6 ώρες δεν ξέρω που θα δοθούν οι περιπτώσεις είναι : 1. Ωρομίσθιος Χημικος (Απίθανο) 2. Υπερωρίες στο φυσικό (Πιθανό) 3. Ανάθεση σε ΠΕ04 από άλλο σχολείο για συμπλήρωση ωραρίου (πολύ πιθανό). Τώρα βέβαια μπορεί να στείλουν για όλα μονο βιολόγους ή γεωλόγους γιατί τους έχουν και δεν ξέρουν τι να τους κάνουν (κατι τέτοια πιο κουλά γινονται και με τους πληροφοριακάριους δεν ξέρουν που να τους χώσουν)

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Συγγνώμη χοντρή βλακεία...
Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση. Αλήθεια με τα ΕΠΑΛ τελικά πόσο αυξάνονται οι ώρες του κλάδου πε4;
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 495
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.