*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 313135 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος an_satan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι σημαίνουν οι πίνακες Α,Β,Γ,Δ;

A: πολύτεκνοι
Β: με 67% αναπηρία
Γ: με τέκνα που έχουν 67% αναπηρία
Δ: από ιδιωτικά με προυπηρεσία μέχρι 30 - 6 - 2010

Μπορει να ακουστει χαζη ερωτηση.....αλλα ποια η διαφορα αυτων των πινακων με τον πινακα Δευτεριβαθμιας η Πρωοβαθμιας? Αφου και σ'αυτους τους πινακες εχουν ατομα απο ειδικες κατηγοριες...???????????

η διαφορά έγκειται στο ότι από αυτούς τους πίνακες θα διορίσει με κάποια ποσόστωση.....πράγμα που σημαίνει πως κάποιος που ενώ στον ενιαίο διορισμών έχει π.χ. σειρά 1500,βρίσκεται σε ειδικό πίνακα, να διοριστεί και συ και γω να τον βλέπουμε με το τηλεσκόπιο!!!

Αν τους ρωτήσετε όλους αυτούς τους συναδέλφους που βρίσκονται στους πίνακες ειδικών κατηγοριών (δηλαδή με 67% αναπηρία) αν ήθελαν να διοριστούν ή να έχουν την υγεία τους θα σας απαντούσαν σίγουρα το δεύτερο γι' αυτό λίγη διάκριση δε βλάπτει. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αυτό πάντως ισχύει μόνο για το Β  και  το  Γ  πίνακα , και  όχι  για  τον  Α  και  το  Δ! Κατά τ' άλλα συμφωνώ απόλυτα! Άρα μάλλον συμφωνούμε! :D

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Τι σημαίνουν οι πίνακες Α,Β,Γ,Δ;

A: πολύτεκνοι
Β: με 67% αναπηρία
Γ: με τέκνα που έχουν 67% αναπηρία
Δ: από ιδιωτικά με προυπηρεσία μέχρι 30 - 6 - 2010

Μπορει να ακουστει χαζη ερωτηση.....αλλα ποια η διαφορα αυτων των πινακων με τον πινακα Δευτεριβαθμιας η Πρωοβαθμιας? Αφου και σ'αυτους τους πινακες εχουν ατομα απο ειδικες κατηγοριες...???????????

η διαφορά έγκειται στο ότι από αυτούς τους πίνακες θα διορίσει με κάποια ποσόστωση.....πράγμα που σημαίνει πως κάποιος που ενώ στον ενιαίο διορισμών έχει π.χ. σειρά 1500,βρίσκεται σε ειδικό πίνακα, να διοριστεί και συ και γω να τον βλέπουμε με το τηλεσκόπιο!!!

Αν τους ρωτήσετε όλους αυτούς τους συναδέλφους που βρίσκονται στους πίνακες ειδικών κατηγοριών (δηλαδή με 67% αναπηρία) αν ήθελαν να διοριστούν ή να έχουν την υγεία τους θα σας απαντούσαν σίγουρα το δεύτερο γι' αυτό λίγη διάκριση δε βλάπτει.

Καλο ειναι να ειμαστε διακριτικοι...αλλα λυστε μου και μια ακομα απορια....Καποιος που εχει 67% και ανω αναπηρια θεωρειται απο το Υπουργειο οτι ειναι ικανος να διδαξει? Οτι εχει ολα τα προσοντα που πρεπει να εχει ενας εκπαιδευτικος, ωστε να μεταλαμπαδευσει τις γνωσεις κλπ κλπ ? Αν ειναι ετσι γιατι κι εγω να μην ειμαι το ιδιο ικανος και να βρισκομαι στον πικανα στη 1500 θεση? Δεν ξερω αν εχετε καταλαβει την απορια...ελπιζω. Και σε καμια περιπτωση δε θελω να παρεξηγηθω.....

Αποσυνδεδεμένος nice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Εμένα δε με ενοχλεί καθόλου ο Πίνακας Β και Γ (για πραγματικά διαπιστωμένες καταστάσεις). Είναι στα πλαίσια της κοινωνικής πολιτικής και προσφοράς, της ανθρωπιστικής προσέγγισης, της μη απομόνωσης ατόμου, της ανεκτικότητας στην ιδιαιτερότητα, του δικαιώματος στη ζωή, στην ίση μεταχείριση μιας άνισης κατάστασης κ.λπ. Στο κάτω-κάτω οι περιπτώσεις αυτές δεν είναι πολλές (όταν είναι νόμιμες). Παιδιά καλύτερα να έχουμε την Υγειά μας και να αγωνιζόμαστε!!!
Αλλά ο Πίνακας Α και Δ μου κάθεται άσχημα στο λαιμό και δεν καταπίνεται με τίποτα :-\ >:( ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
επειδή μάλλον παρεξηγήθηκα.....

σαφώς αναφέρομαι στους πίνακες Α, Γ και Δ!!!

όχι στον Β!

διότι α) ο πολύτεκνος και β)ο γονιός ανάπηρου και γ) της ιδιωτικής, είναι υγιείς να δουλέψουν!!!
γιατί θα έπρεπε κατ'ανάγκην στην εκπαίδευση; ας κάνουν φροντιστήρια ή ας δώσουν ασεπ ή ισότιμα ας μαζέψουν προϋπηρεσία!!! αυτό είπα. σαφώς και δε μιλώ για όσους έχουν μαζέψει την προϋπηρεσία ή έχουν ασεπ....πχ κυργιάκης(νόμιμα ο άνθρωπος είναι στη θέση που είναι) τυχαίο το όνομα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επίσης θα έλεγα είναι προσβολή για τους Β να ισοσκελίζονται με τους Δ. Είναι ασέβεια προς τους Β.

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Επίσης θα έλεγα είναι προσβολή για τους Β να ισοσκελίζονται με τους Δ. Είναι ασέβεια προς τους Β.

συμφωνώ απόλυτα ..και για να συμπληρώσω:

έχω φίλο δάσκαλο (αδελφικό φίλο) που δουλεύει σαν το σκυλί και ας έχει μεσογειακή αναιμία! είναι ΗΡΩΑΣ!!! δουλεύει με τέτοιο φιλότιμο και μεράκι, που δεν τον φτάνουμε 10 υγιείς!!! δεν μίλησα και δεν θα μιλήσω ποτέ για τον Β πίνακα, διότι είμαι σίγουρος για το φιλότιμο αυτών των ανθρώπων!
δεν κατηγορώ φυσικά ούτε τους ανθρώπους που βρίσκονται στους άλλους πίνακες...  με το υπουργείο τα βάζω! δε μου φταίνε οι άνθρωποι σε τίποτα!  ΚΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλημερα παιδια μπβγηκαν οι νεοι πινακες τους ειδατε? μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινετε σε ενα κλαδο να ανεβαινουν καμποσες θσεις δυο ατομα πιθανον λογο παιδαγωγικης επαρειας που πηραν προσφατα σε ψηλοτερες θεσεις απο οτι ειχαν περισυ και την ιδια στιμγη να εχουν πολλα μορια προυπηρεσιας απ τα τελευταια χρονια πως τους προσλαβανε αφου ηταν χαμηλα?

Αποσυνδεδεμένος sia30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλημερα παιδια μπβγηκαν οι νεοι πινακες τους ειδατε? μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινετε σε ενα κλαδο να ανεβαινουν καμποσες θσεις δυο ατομα πιθανον λογο παιδαγωγικης επαρειας που πηραν προσφατα σε ψηλοτερες θεσεις απο οτι ειχαν περισυ και την ιδια στιμγη να εχουν πολλα μορια προυπηρεσιας απ τα τελευταια χρονια πως τους προσλαβανε αφου ηταν χαμηλα?
μπορει τα μορια προυπηρεσια τους να προερχονται απο σδε...

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν προσμετρανε φιλε απο ΣΔΕ απο ποτε ισχυει αυτο?

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
δεν προσμετρανε φιλε απο ΣΔΕ απο ποτε ισχυει αυτο?

Από το 2008 νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν νομιζω να ισχευια κι αν ισχυεια οχι για ολες τις ειδκοτιτες νομιζω

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
δεν προσμετρανε φιλε απο ΣΔΕ απο ποτε ισχυει αυτο?
μεχρι και το 2010 μετραει η προυπηρεσια για τα σδε, απλα το καλοκαιρι του 2010. καποια σδε ειχαν λειτουργησει μεχρι μεσα ιουλιου και η προυπηρεσια τους ειχε περαστει μεχρι και τον μηνα ιουνιο που ειχαν γινει οι αιτησεις, επισης καποιοι οαεδιτες δεν ειχαν καταθεσει ολες τις ωρες προυπηρεσιας τους και το επραξαν φετος

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια προυηρσια απο ΟΑΕΔ δεν μετραει γα ολες τις ειδκοτητες το ξερω το εχω διαβασει αρα αυτο δεν μπορει να ισχευι για τον κλαδο αυτον που ναφερομαι εγω πολυ απλα αν ισχυει το ιδιο και για ΣΔΕ τοτε μιλαμε για κολπο γκροσο και κοιομαστε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 527

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.