*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 314557 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bagia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
ioanna89 ευχαριστω πολυ για την απαντηση. ηταν οντως κατατοπιστικη! ελπιζο τουλαχιστον τα στοιχεια αυτων που ειναι ψηλα στιν πινακα να ειναι αληθη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nekt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σ'ευχαριστώ κι εγώ ioanna89 για τη βοήθεια....με βοήθησες και πιστεύω να είναι έτσι γιατί αλλιώς θα είμαστε σα μπαλάκια που θα μας κλωτσούσαν όπου βόλευε αυτούς που θα'χαν τα μέσα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
  γεια σας ! Για να δούμε ποιος μπορεί να απαντήσει στην ερωτηση: πώς γίνεται να έχουν πάρει άτομο στην Αττική νούμερο 35 (στη Γ Αθήνας, όπως έχει γράψει η Ιωάννα      και άλλα μέλη) και να μην έχουν καν τηλεφωνήσει σ άλλους που είναι πριν στον πίνακα και οι οποίοι δήλωσαν επίσης τη Γ Αθήνας ? 

Και μερικές πληροφοριές για όποιον ενδιαφέρεται :
1. Α - Β Αθήνας από Δευτέρα κενά και ειδοποιήσεις
2. Δ Αθήνας κανένα κενό για την ώρα (?)
3. Α Πειραιά κάτι ψιλά (ούτε 10 )
4. Αν.Αττική όποιος πήρε πήρε (για την ώρα) . Πάντως με διαφορά οι πιο γρήγοροι απ όλους !

όποιος απαντήσει στην παραπάνω ερώτηση έχει κι άλλη μια πρόκληση :
γίνεται να σαι πριν 15 μερες Νο 10 και μετά να πας 30 ? Λίγο τρελλό δεν είναι ? Κι όμως !


Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
 :-\τα παραπάνω αφορούν τους ωρομισθίους. Κατά λάθος το στειλα εδώ, παρ όλα αυτά αν κάποιος μπορεί να απαντήσει ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Έχει συμβεί και στον δικό μου πίνακα και μετά παρατήρησα ότι οι προϋγούμενοι (αυτοί που προσπέρασαν) ήταν με προβλήματα υγείας (μεσογειακή η σκληρ. κατά πλάκας) και μάλλων θέλουν να πάνε σε συγκεκριμένη πόλη. Μήπως το ίδιο συμβαίνει και στην δική σου περίπτωση. Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 17, 2008, 09:13:50 μμ από Nina P »
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια να ρωτησω επειδη ειμαι καπως ασχετος με τους πινακες. αν καποιος προσληφθηκε ως αναπληρωτης η ωρομισθιος μεσα στοπ 2007-2008 και γινει ανανεωση του πινακα αναπληρωτων και ωρομισθιων μεσα στη μεση της χρονιας οπως λενε καποοι οτι εγινε ανεβαινουν θεση δηλαδη συμπληρωνονται αυτοματως τα μορια τους και αυξανονται η αυτο γινεται στο τελοσ τησ χρονιας οταν ξανακανουν αιτηση για τον πινακα; επειδη τους πινακες τουσ βλεπω ιδιους και μου γεννηθηκε η απορια αυτη.

Αποσυνδεδεμένος enastron

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...λογαριάζω το μηδέν μου με το άπειρο...
    • Προφίλ
Τα μόρια συμπληρώνονται στο τέλος κάθε χρονιάς.Άσε που δεν ανανεώνονται όλοι οι πίνακες.Για παράδειγμα ο  δικός μας πε03 παραμένει ίδιος κι απαράλλαχτος εδώ και καιρό παρά τους αναπληρωτές που προσλήφθηκαν
...Ψυχές και σώματα στο χρόνο γυρνάνε...αλλάζουν ονόματα ...και πάλι απ’ την αρχή...

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5700
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Τα μόρια από προϋπηρεσία εμφανίζονται στον πίνακα που βγαίνει στην αρχή της σχολικής χρονιάς.

Από εκεί και πέρα σύμφωνα με την εγκύκλιο πρόσληψης αναπληρωτών-ωρομισθίων:

"Μετά την κατάρτιση και κύρωση των πινάκων πρόσληψης αναπληρωτών και ωρομισθίων, τροποποίηση της σειράς κατάταξης είναι επιτρεπτή μόνο στις περιπτώσεις, που οι υποψήφιοι αποκτήσουν την ιδιότητα του πολυτέκνου ή του τριτέκνου  ή αποκτήσουν πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ (πρώην ΣΕΛΕΤΕ) ή προσκομίσουν πιστοποιητικά ειδικών κατηγοριών (ομόζυγη μεσογειακή αναιμία, σκλήρυνση κατά πλάκας) ή πιστοποιητικό στρατολογίας τύπου Α’ ή ή πιστοποιητικό χρόνου κτήσης πτυχίου."

Επίσης, εννοείται ότι από τον πίνακα δεν αφαιρούνται όσοι διορίζονται αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι.
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Από alfavita:
Σύμφωνα με πληροφορίες, το υπουργείο ετοιμάζει, επίσης, νομοθετική ρύθμιση που θα προβλέπει ότι η πρόσληψη των αναπληρωτών θα γίνεται σε επίπεδο διεύθυνσης εκπαίδευσης και όχι κεντρικά όπως συμβαίνει σήμερα.

Η ΟΛΜΕ έχει καταθέσει υπόμνημα στο υπουργείο για το θέμα, ζητώντας να ληφθούν επιπλέον μέτρα για την εύρυθμη λειτουργία των σχολείων. «Το πρόβλημα, π.χ., με τους αναπληρωτές είναι ότι δεν διατίθενται από την αρχή της χρονιάς τα απαραίτητα κονδύλια για την πρόσληψή τους. Ακόμα και σήμερα, παραμένουν απλήρωτοι πάνω από 1.000 καθηγητές που διορίστηκαν από τον Νοέμβριο και μετά», τονίζει, στην «Η», ο ειδικός γραμματέας της ΟΛΜΕ, Θέμης Κοτσιφάκης.

http://www.alfavita.gr/typos/typos080304i.php

Αποσυνδεδεμένος kersoras

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Μία ερώτηση: Αν κάποιος δουλέψει ωρομίσθιος 21 ώρες την εβδομάδα θεωρείται ότι έχει συμπληρώσει σε ένα μήνα καθαρό μήνα προϋπηρεσίας; Σαν να είχε δουλέψει αναπληρωτής ή κάτι λιγότερο; Μιλάω φυσικά για τις ειδικότητες που μπορούν να διορίζοναι ωρομίσθιοι ταυτόχρονα σε διαφορετικές βαθμίδες εκπαίδευσης (πχ. ΠΕ05, ΠΕ06,ΠΕ07 κλπ)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Μία ερώτηση: Αν κάποιος δουλέψει ωρομίσθιος 21 ώρες την εβδομάδα θεωρείται ότι έχει συμπληρώσει σε ένα μήνα καθαρό μήνα προϋπηρεσίας; Σαν να είχε δουλέψει αναπληρωτής ή κάτι λιγότερο; Μιλάω φυσικά για τις ειδικότητες που μπορούν να διορίζοναι ωρομίσθιοι ταυτόχρονα σε διαφορετικές βαθμίδες εκπαίδευσης (πχ. ΠΕ05, ΠΕ06,ΠΕ07 κλπ)

Αν είναι στην ίδια βαθμίδα εκπαίδευσης τότε παίρνεις 0,5 μόρια άσχετα αν κάνεις παραπάνω ώρες από 11 ή 12 την εβδομάδα.
Αν είναι σε διαφορετικές βαθμίδες τότε αθροίζονται και σίγουρα δεν μπορέι να είναι παραπάνω από 1 μόριο τον μήνα
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος kersoras

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Να σου δώσω ένα παράδειγμα: Συνάδελφος μου κάνει 12 ώρες στην πρωτοβάθμια και 11 ώρες στη δευτεροβάθμια. Αυτή υπολογίζεται ότι παίρνει τόσα μόρια όσα παίρνει κι ένας αναπληρωτής το μήνα; Ας πούμε βέβαια ότι γίνονται κανονικά οι ώρες χωρίς γιορτές,πανηγύρια κλπ.

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΚΗΣ1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ

 ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.!
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΠΤΥΧΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΨΥΚΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΗΣ ΣΕΛΕΤΕ.ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.
 

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Την Παρασκευη οι νεοι πινακες
Πόσο σίγουρος είσαι γι'αυτό;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159747
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 349

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.