*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 314639 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ioli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα και από μένα!Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το έντυπο της ένστασης;
 
La vita e bella

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
παιδια να σας ρωτησω. στον ενιαιο πινακα διορισμων ιταλικης εμφανιζονται οσοι ειναι στον πινακα αναπληρωτων δευτεροβαθμιας(με προυπηρεσια) 46 ατομα δηλαδη. εσεις που ξερετε, σημαινει κατι αυτο?
 

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5700
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
στον πίνακα αναπληρωτών που είδα τωρα 1010 και στον διορ. 1089

Αν έχεις αυτήν τη σειρά, δεδομένου ότι θα φύγουν από τον πίνακα φέτος οπωσδήποτε 800 + κάποιοι 24μηνίτες, θα πέσεις κάτω από τον αριθμό 200, οπότε μάλλον δεν θα χρειαστεί να ξαναδώσεις ΑΣΕΠ. Καλύτερα όμως να περιμένεις να αφαιρεθούν τα ονόματα των διοριστέων, για να δεις ακριβώς σε ποια θέση θα πλασαριστείς.
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος tektos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0401
    • Προφίλ
Σημαίνει ότι κάποιοι από αυτούς ίσως πάνε ωρομίσθιοι το επόμενο έτος.

Κανένας από αυτούς δεν θα διορισθεί μόνιμος το επόμενο έτος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
παιδια να σας ρωτησω. στον ενιαιο πινακα διορισμων ιταλικης εμφανιζονται οσοι ειναι στον πινακα αναπληρωτων δευτεροβαθμιας(με προυπηρεσια) 46 ατομα δηλαδη. εσεις που ξερετε, σημαινει κατι αυτο?
 

Αυτό συμβαίνει γιατί σε σας δεν έχει γίνει ΑΣΕΠ, οπότε και στους δύο πίνακες είναι όσοι έχουν μόρια μόνο από προϋπηρεσία. Μόνιμοι διορισμοί ΠΕ34 μάλλον δε θα γίνουν φέτος (εκτός από κάποιους πολύτεκνους, που διορίζονται εκτός πινάκων), αφού δεν έχει γίνει ΑΣΕΠ. Αν πάρουν αναπληρωτές, θα πάρουν από τον πίνακα αναπληρωτών. Για ωρομισθίους θα βγουν πίνακες ανά περιφέρεια.

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
παιδια να σας ρωτησω. στον ενιαιο πινακα διορισμων ιταλικης εμφανιζονται οσοι ειναι στον πινακα αναπληρωτων δευτεροβαθμιας(με προυπηρεσια) 46 ατομα δηλαδη. εσεις που ξερετε, σημαινει κατι αυτο?
 

Αυτό συμβαίνει γιατί σε σας δεν έχει γίνει ΑΣΕΠ, οπότε και στους δύο πίνακες είναι όσοι έχουν μόρια μόνο από προϋπηρεσία. Μόνιμοι διορισμοί ΠΕ34 μάλλον δε θα γίνουν φέτος (εκτός από κάποιους πολύτεκνους, που διορίζονται εκτός πινάκων), αφού δεν έχει γίνει ΑΣΕΠ. Αν πάρουν αναπληρωτές, θα πάρουν από τον πίνακα αναπληρωτών. Για ωρομισθίους θα βγουν πίνακες ανά περιφέρεια.

μαλιστα, επομενως θα παρουν καποιους απο τους 46.

Αποσυνδεδεμένος hamilton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είπαμε στο άλλο θεμα: Σιβιτανίδειος, εκκλησιαστικό, ΣΜΕΑ... Δυστυχώς υπάρχουν και τα παράθυρα, που δεν κλείνουν...
Λοιπόν 100 άτομα έχουν πάρει πάνω από 4 μόρια όταν πέρσι είχαν κάτω από 10 μόρια (χωρίς επαναλαμβάνω να είναι τριτεκνοι, ειδική κατηγορία, δυσπρόσιτα).
Μπράβο στη Σιβιτανίδειο, στο εκκλησιαστικό και στις ΣΜΕΑ που βαηθάνε τόσο κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εγω εντοπισα ατομο παιδια που περισυ στον πινακα δεν το βρησκα πουθενα και φετος απο το πουθενα εχει 12 μορια και στον φεςτινο πινακα λεει 12,...... μορια πορυηοηρεσιας μορια ασεπ μηδεν και παω στο ετος 2007-2008 και λεει μηδεν μορια.πως γινετε?εγω ειμαι τρελος η ασχετος  η εχω δικιο?

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ioanna89 εγώ ξέρω τέτοια περίπτωση , πριν από λίγο η ίδια μου περηφανεύτηκε ότι της πέρασαν τις 11 ώρες της ωρομισθίας και την ΠΔΣ όλης της χρονιάς! Μπορείς να με καθοδηγήσεις για το τι πρέπει να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
ρε παιδια αν ειναι κανεις των αγγλικων ελεηστε... :'(ξερετε πόσοι θα φυγουν από τον πινακα αναπληρωτων?

catwoman ---->  Φετος στην Αγγλικη θα διοριστουν 156 απο ΑΣΕΠ, 104 απο πινακα 40% και αν διοριστουν ολοι οι 24μηνιτες και 3Ομηνιτες εχουμε αλλους 102. Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να κανεις copy paste τον πινακα αναπληρωτων σ' ενα excel και να σβησεις οσους ειναι πανω απο εσενα απο τους 24μηνιτες , 30μηνιτες , διοριστεους ΑΣΕΠ και 40% για να δες την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ σου θεση. Εγω ετσι κερδισα περιπου 130 θεσεις.
Το ιδιο να κανεις και στον πινακα διορισμων. Σβησε 24μηνιτες, 30 μηνιτες και υπολογισε απο εκει και κατω 104 ατομα που θα ειναι οι διοριστεοι μεσω 40% για να δεις που εισαι. Αυτα ολα βεβαια με την προϋποθεση οτι θα διοριστουν φετος ολοι οι 24μηνιτες περαν του 40% οπως δεσμευτηκε ο Υπουργος.

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
το εντυπο για τις ενστασεις που βρισκεται? δεν βλεπω καν το πεδιο "άλλες επιλογές" ???

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Είπαμε στο άλλο θεμα: Σιβιτανίδειος, εκκλησιαστικό, ΣΜΕΑ... Δυστυχώς υπάρχουν και τα παράθυρα, που δεν κλείνουν...
Λοιπόν 100 άτομα έχουν πάρει πάνω από 4 μόρια όταν πέρσι είχαν κάτω από 10 μόρια (χωρίς επαναλαμβάνω να είναι τριτεκνοι, ειδική κατηγορία, δυσπρόσιτα).
Μπράβο στη Σιβιτανίδειο, στο εκκλησιαστικό και στις ΣΜΕΑ που βαηθάνε τόσο κόσμο.

Δυστυχώς δεν είναι λίγοι αυτοί που παίρνουν μόρια με αυτόν τον τρόπο... Πέρσι, ψάχνοντας όσους βρίσκονταν κοντά σε μένα στον πίνακα (δηλ. γύρω στα 20-22 μόρια), βρήκα ότι περίπου 30, αν θυμάμαι καλά, στους 100 είχαν μόρια μόνο από προϋπηρεσία, δηλ. Σιβιτανίδειο κλπ ή ΠΔΣ...

leniao, δεν έχει τύχει να ασχοληθώ με τέτοια περίπτωση, αλλά υποθέτω ότι πρέπει να κάνεις ένσταση, στην οποία θα αναφέρεις ονομαστικά τη συγκεκριμένη και αν ξέρεις λεπτομέρειες (σε ποιες δ/νσεις ήταν ωρομίσθια και είχε και ΠΔΣ)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2008, 07:32:22 μμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Έχω την εντύπωση πως ένσταση κάνει ο καθένας για τον εαυτό του & όχι για άλλους.

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το έντυπο για τις ενστάσεις δεν σου το δίνουν στη β΄βάθμια που έκανες την αίτηση σου;Νομίζω ότι από εκεί πρέπει να ξεκινήσουμε. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν κάνουμε ένσταση εναντίον συγκεκριμένων περιπτώσεων ή αν το διατυπώνουμε διαφορετικά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 372
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 329
Σύνολο: 336

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.