*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 313121 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Περίπου 240  ΠΕ02 μέτρησα με 24 μήνες  τουλάχιστον και επιτυχία στον ΑΣΕΠ...κάνω λάθος...;;;;;;;;;;;;;;

Εγώ μέτρησα 147 με 24+ μήνες και επιτυχία σε ΑΣΕΠ 2005 ή/και 2007... Θα υπάρχουν και κάποιοι (λίγοι, πιστεύω) που δεν ήταν επιτυχόντες στους δύο τελευταίους διαγωνισμούς, αλλά ήταν το 2000 ή/και το 2002.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eles

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος xara_m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • ΠΕ05
    • Προφίλ
Χαιρετώ και πάλι!
Ξέρω πως, δυστυχώς, ο κλάδος μου δεν έχει την εντονότερη δυνατή συμετοχή στο Forum, αλλά θα παρακαλούσα αν υπάρχει κάποιος που ξέρει να με διαφωτίσει: η θέση μου στον πίνακα διορισμών που ανακοινώθηκε σήμερα είναι καλή, αλλά για να μπορέσω να χαρώ θα ήθελα να βεβαιωθώ
α) ποιός είναι ο αριθμός των ατόμων που θα πάρουν το 2008-2009 από τον πίνακα αυτό (το 40% δηλαδή)
β) τα άτομα που θα προσληφθούν με 40μηνο και 24μηνο θα επηρεάσουν τη σειρά που έχω στον πίνακα αυτο;
γ) πόσες θέσεις μεταβάλλουν τη σειρά κάποιου συνηθως οι ενστάσεις; (εντάξει, λίγο υποθετικό, αλλά δώστε μου μια ιδέα...)
δ) υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να με ανησυχήσει και δεν το έχω σκεφτεί ακόμη; ::)
Ευχαριστώ!

α) Όταν βγήκε η προκύρηξη για τον ΑΣΕΠ, πριν 2 χρόνια φαντάσου, όριζε πόσοι ακριβώς θα διοριστούν μέσω του γραπτού διαγωνισμού & πόσοι μέσω του πίνακα που βλέπεις. Άρα, βρες την προκύρηξη του τελευταίου ΑΣΕΠ, βρες πόσα άτομα θα διορίσει με το διαγωνισμό, υπολόγισε το 40% & διαίρεσέ το με το2. Δηλαδή: Έστω ότι θα έπαιρνε  μέσω ΑΣΕΠ 60 εκπαιδευτικούς. Τότε θα διόριζε 40 μέσω του πίνακα. Αυτοί οι 40 θα απορροφηθούν σε 2 χρόνια, άρα από το φετινο πίνακα θα αφαιρέσεις τους πρώτους 20, οι άλλοι 20 είχαν διοριστεί πέρυσι.

β)Μιλάμε πάντα για τον πίνακα των διορισμών. Σαφώς & θα επηρεάσουν τη θέση σου, εφόσον έχουν περισσότερα μόρια προϋπηρεσίας από εσένα. Ο πίνακας "αδειάζει" από πάνω, αυτό σημαίνει πως οι πρώτοι φεύγουν & οι επόμενοι κερδίζουν θέσεις. Όσους διορίσει, τόσοι θα φύγουν από την αρχή & τόσες θέσεις θα κερδίσεις. Στον πίνακα αναπληρωτών υπάρχει επίσης διαφορά, αλλά εκεί παίζουν ρόλο & άλλες παράμετροι: μόρια από ΑΣΕΠ, τρίτεκνοι, κλπ, κλπ

γ) Όχ πολλές. Από προσωπική πείρα, πέρυσι ήμουν στο 360 του πίνακα διορισμών & μετά τις ενστάσεις βρέθηκα στο 363. Όσο πιο χαμηλά είσαι στον πίνακα, τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις να πέσεις πιο κάτω, αλλά δε μιλάμε για κάτι τραγικό (εκτός & αν παίζεται ο διορισμός σου!!!! :))

δ) Θεωρώ πως εφόσον κάθε χρόνο δουλεύεις με το μέγιστο αριθμό ωρών που μπορείς, η πορεία σου στον πίνακα διορισμών θα είναι συνεχώς ανοδική. Άρα τίποτε δεν πρέπει να σε πτοεί!!!!

Σε ευχαριστώ-έστω και καθυστερημένα-για την απάντηση!!!
Με καθησύχασες αρκετά και τολμώ να πω πως μάλλον κερνάω ;D
Καληνύχτα!!!

Αποσυνδεδεμένος bombastic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μήπως γνωρίζει κανεις με τους γυμναστες τι γινεται? Πόσοι ΠΕ11 θα διοριστουν απο 24μηνο, ποσοι από 30μηνο και πόσοι από 40%;

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
παιδια και εγω κερναω αν μου πειτε ο 1 μηνας και 9 μερες σε ωρομισθιο, σε τι μορια αντιστοιχουν (για να δω αν μου τα εχουν υπολογισει σωστα)-ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
παιδια και εγω κερναω αν μου πειτε ο 1 μηνας και 9 μερες σε ωρομισθιο, σε τι μορια αντιστοιχουν (για να δω αν μου τα εχουν υπολογισει σωστα)-ευχαριστω

Μάλλον 1,36
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
παιδια και εγω κερναω αν μου πειτε ο 1 μηνας και 9 μερες σε ωρομισθιο, σε τι μορια αντιστοιχουν (για να δω αν μου τα εχουν υπολογισει σωστα)-ευχαριστω

Μάλλον 1,36

 :) :) :)σε ευχαριστω που ασχοληθηκες...

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Περίπου 240  ΠΕ02 μέτρησα με 24 μήνες  τουλάχιστον και επιτυχία στον ΑΣΕΠ...κάνω λάθος...;;;;;;;;;;;;;;

Εγώ μέτρησα 147 με 24+ μήνες και επιτυχία σε ΑΣΕΠ 2005 ή/και 2007... Θα υπάρχουν και κάποιοι (λίγοι, πιστεύω) που δεν ήταν επιτυχόντες στους δύο τελευταίους διαγωνισμούς, αλλά ήταν το 2000 ή/και το 2002.

Τελικά είχα κάνει λάθος... Μέτρησα κι εγώ 242.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2008, 12:08:40 πμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια...εγω με 326 ωρες ωρομισθια περιμενα 3,72 μορα και εχω 3,626....εγω νομιζω οτι ειναι λαθος...μηπως δεν εχω υπολογισει εγω σωστα;

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ


Τελικά είχα κάνει λάθος... Μέτρησα κι εγώ 242.
Κι εγώ στην αρχή τους έβγαλα τόσους , μετά ξαναπροσπάθησα και τους έβγαλα 80 λιγότερους.Είναι και η ώρα δύσκολη !
Στους 242 συμπεριλαμβάνονται και όσοι έχουν 30+ μήνες  με επιτυχία σε ΑΣΕΠ , συμπεραίνω ...

Αποσυνδεδεμένος may22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βρε παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι άσχετο που είμαι πρωτάρα σε αυτούς τους πίνακες..
Τι είναι ειδική κατηγορία? Γιατί εγώ τελειωσα πέρσι και είμαι σειρά 530κάτι και μια άλλη που ξέρω
τελείωσε πέρσι μετά από μένα και με πολύ πιο χαμηλό γενικό και είναι τρίτη στον κατάλογο..
Απίστευτο...!

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι η ειδική κατηγορία και ποιοι ανήκουν σε αυτή?

Αποσυνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Βρε παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι άσχετο που είμαι πρωτάρα σε αυτούς τους πίνακες..
Τι είναι ειδική κατηγορία? Γιατί εγώ τελειωσα πέρσι και είμαι σειρά 530κάτι και μια άλλη που ξέρω
τελείωσε πέρσι μετά από μένα και με πολύ πιο χαμηλό γενικό και είναι τρίτη στον κατάλογο..
Απίστευτο...!

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι η ειδική κατηγορία και ποιοι ανήκουν σε αυτή?


Δες εδώ:  http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=7193.msg76889#msg76889
after a certain age every artist works with injury

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια ειναι δυνατον να προσλαμβανουν αναπληρωτη με μηδενικα μορια απο τον πινακα μηδενικης προυπηρεσιας περισυ και φετος να εμφανιζεται με τα μορια του κανονικα ενω ειχαν ατομα να προσλαβουν απο τον πινακα Β?

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
παιδια ειναι δυνατον να προσλαμβανουν αναπληρωτη με μηδενικα μορια απο τον πινακα μηδενικης προυπηρεσιας περισυ και φετος να εμφανιζεται με τα μορια του κανονικα ενω ειχαν ατομα να προσλαβουν απο τον πινακα Β?

Μήπως ήταν ειδική κατηγορία: τριτεκνος ή πολύτεκνος?? Σε κάθε φάση αναπλήρωσης, καλούν & ένα ποσοστό των τριτέκνων -20% ή 25%, δε θυμάμαι καλά-. Στην ειδικότητά μου πέρυσι, ο τελευταίος αναπληρωτής τρίτεκνος ήρθε από το 1380 περίπου, ενώ ο τελυταίος "κανονικός" αναπληρωτής από το 250 περίπου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 568
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.