*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 337802 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #840 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 10:07:20 μμ »

Χτες μίλησα τετ-α-τετ με κοπέλα της Β/θμιας (υπηρετώ σε δυσπρόσιτο) και μου επιβεβαίωσε το ότι αυτοί φέτος μαζεύουν τα δικαιολογητικά του ΑΣΕΠ...
[/quote]
Άκου εκεί οι δυσπρόσιτες διευθύνσεις να είναι πιο ενημερωμένες από τις κεντρικές ::).Αλλά τελικά θα κάνουν έλεγχο αυτοί στα δικαιολογητικά και ο τελικός  θα γίνει από ΑΣΕΠ;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2008, 10:09:13 μμ από Supreme »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:21 »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #841 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 10:33:13 μμ »
Εξακολουθώ κι εγώ να μην καταλαβαίνω. Πώς ακριβώς θα γίνει να επισπευσθούν οι διαδικασίες από τη στιγμή που θα παρεμβληθούν 2 αρχές και ποιος μας διαβεβαιώνει ότι σίγουρα τον τελικό έλεγχο θα πραγματοποιήσει το Ασέπ;  Είναι που ειναι οι θέσεις 480, αν αρχίσουν να γίνονται και παρατυπίες με προσμετρήσεις ανύπαρκτες, ζήτω που καήκαμε. Δεν ξέρω για εσάς , αλλά εγώ έχω προβληματιστεί αρκετά. Εξάλλου, πολλά ακούγονται για διεξαγωγή εκλογών την Άνοιξη, επομένως θα πρέπει να βολέψουν αρκετούς...
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #842 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 12:12:38 μμ »
Εγώ σε καμία περίπτωση δεν εμπιστεύομαι την οικεία διεύθυνση...Αν γίνεται θα τα καταθέσω σε άλλη.Και η όλη διαδικασία με παραπέμπει σε μελλοντικές προσλήψεις από τις διευθύνσεις..
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #843 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 12:34:55 μμ »
Παρεπιμτόντως τί σόι ασεπ είναι αυτός? Επιλέγει τους λιγότερο καλύτερους εκπαιδευτικούς παρά τους ανώτερα καλύτερους.Το είδα και αυτό.......
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:21 »

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #844 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 01:08:39 μμ »
βλεπω μεγαλο πανικο αλλα δε καταλαβαινω τι ακριβως φοβομαστε...τι μπορουν να αλλοιωσουν οι δευτεροβαθμιες? αυτο που μετραει πρωτα απο ολα δεν ειναι το ποσο καλα θα γραψεις στο διαγωνισμο; και εφοσον γραψεις πανω απο τη βαση μετρανε οι οποιεσδηποτε προσαυξησεις...
αν τα πραγματα ειναι ετσι μηπως να επικεντρωθουμε στο να γραψουμε οσο γινεται καλυτερα και να σταματησουμε να πανικοβαλλομαστε??
δε ξερω κιολας...πρωτη φορα δινω..ισως λοιπον τα βλεπω ρομαντικα τα πραγματα αλλα προσωπικα θα συμφωνησω με αυτο που ειπε η vania πιο πανω
Παράθεση
εξακολουθω να μην καταλαβαινω δλδ αν εχεις γνωστο στη ββαθμια τι???μπορει να σου αλλαξει τα στοιχεια???αφου τα δικαιολογητικα θα περσατουν και απο δευτερο χερι απο τον ασεπ...πως να γινει ατασθαλια και σε τι???ο διαγωνισμος να γινει,να γραψω καλα κι ολα τα αλλα δεν με απασχολουν...

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #845 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 01:14:21 μμ »
βλεπω μεγαλο πανικο αλλα δε καταλαβαινω τι ακριβως φοβομαστε...τι μπορουν να αλλοιωσουν οι δευτεροβαθμιες? αυτο που μετραει πρωτα απο ολα δεν ειναι το ποσο καλα θα γραψεις στο διαγωνισμο; και εφοσον γραψεις πανω απο τη βαση μετρανε οι οποιεσδηποτε προσαυξησεις...
αν τα πραγματα ειναι ετσι μηπως να επικεντρωθουμε στο να γραψουμε οσο γινεται καλυτερα και να σταματησουμε να πανικοβαλλομαστε??
δε ξερω κιολας...πρωτη φορα δινω..ισως λοιπον τα βλεπω ρομαντικα τα πραγματα αλλα προσωπικα θα συμφωνησω με αυτο που ειπε η vania πιο πανω
Παράθεση
εξακολουθω να μην καταλαβαινω δλδ αν εχεις γνωστο στη ββαθμια τι???μπορει να σου αλλαξει τα στοιχεια???αφου τα δικαιολογητικα θα περσατουν και απο δευτερο χερι απο τον ασεπ...πως να γινει ατασθαλια και σε τι???ο διαγωνισμος να γινει,να γραψω καλα κι ολα τα αλλα δεν με απασχολουν...


συμφωνώ απολυτα. το μονο που με χαλαει ειναι η ταλαιπωρια, οτι θα πρεπει να περιμενω στην ουρα ποση ωρα για να καταθεσω αιτησεις κ το αλλο που με φοβιζει ειναι οτι οι καταθεσεις θα γινουν για να επιταχυνθει η διαδικασια κ δε θελω να επιταχυνθει πολυ, δηλαδη πριν το Φλεβαρη

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #846 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 01:15:14 μμ »
βλεπω μεγαλο πανικο αλλα δε καταλαβαινω τι ακριβως φοβομαστε...τι μπορουν να αλλοιωσουν οι δευτεροβαθμιες? αυτο που μετραει πρωτα απο ολα δεν ειναι το ποσο καλα θα γραψεις στο διαγωνισμο; και εφοσον γραψεις πανω απο τη βαση μετρανε οι οποιεσδηποτε προσαυξησεις...
αν τα πραγματα ειναι ετσι μηπως να επικεντρωθουμε στο να γραψουμε οσο γινεται καλυτερα και να σταματησουμε να πανικοβαλλομαστε??
δε ξερω κιολας...πρωτη φορα δινω..ισως λοιπον τα βλεπω ρομαντικα τα πραγματα αλλα προσωπικα θα συμφωνησω με αυτο που ειπε η vania πιο πανω
Παράθεση
εξακολουθω να μην καταλαβαινω δλδ αν εχεις γνωστο στη ββαθμια τι???μπορει να σου αλλαξει τα στοιχεια???αφου τα δικαιολογητικα θα περσατουν και απο δευτερο χερι απο τον ασεπ...πως να γινει ατασθαλια και σε τι???ο διαγωνισμος να γινει,να γραψω καλα κι ολα τα αλλα δεν με απασχολουν...


Ωστόσο, η αιτιολόγηση γι'αυτήν την αλλαγή έχει να κάνει με την επίσπευση των διαδικασιών, όπως έχουν προτρέξει άλλωστε να δηλώσουν. Πώς λοιπόν θα επιτευχθεί επίσπευση, από τη στιγμή που παρεμβάλλονται δυο αρχές; Εγώ, αυτό εξακολουθώ να επιμένω ότι δεν καταννοώ.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος lolipop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όλα θα πάνε καλά...πιστέψτε το
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #847 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 04:46:29 μμ »
Κάτι ύποπτο υπάρχει εδώ. Βέβαια τι επίσπευση είναι αυτή; Απλά θα γίνει διπλός έλεγχος των αιτήσεών μας. Αλλά προς τι ο διπλός έλεγχος από δύο φορείς;

Τίποτα δεν περνάει από το χέρι μας. Είμαστε έρμαια της αναξιοκρατίας, της αδικίας και της καταπάτησης των διακαιωμάτων μας. Το μόνο που μας μένει να κάνουμε είναι να διαβάζουμε και να εναποθέτουμε τις ελπίδες μας στο Θεό. Γιατί και να κινηθούμε είναι τόσο βρώμικο το σύστημα και τόσο σάπιο στην καρδιά του που δε νομίζω να καταφέρουμε να αλλάξουμε τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος palaipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #848 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 08:00:44 μμ »
τι μπορουν να αλλοιωσουν οι δευτεροβαθμιες?  ??? ???
Τα πάντα και τίποτα.
 Πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί με αυτά που βλέπουν τα ματάκια μας στο αξιοκρατικότατο σύστημα. Εδώ ρε παιδιά στέλναν δικαιολογητικά στον ΑΣΕΠ για θέσεις στο δημόσιο και τα χάνανε από τις νομαρχίες φίλος μηχανικός ..και δεν είναι καθόλου ράδιο αρβύλα. Να ετοιμάζεστε για τα πάντα και χωρίς να ξέρω τι αποδεικτικό θα δώσουν στις δευτεροβάθμιες για τα δικαιολογητικά αλλά καλό θα ήταν όλα τα δικαιολογητικά που έχετε καλό είναι να έχουν πρόσφατη επικύρωση.. λέω τώρα εγώ μπορεί να λέω και βλακείες.
Προσωπικά αν τολμήσουν και χάσουν κάπου το μεταπτυχιακό μου ή δεν το αναγνωρίσουν όπως έκανε την προηγούμενη φορά ο ΑΣΕΠ (μεταπτυχιακό στην πολιτισμική πληροφορική με μαθήματα σχετικά με μουσείο και εκπαίδευση) θα γίνει .......

Αποσυνδεδεμένος Εξαίφνης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #849 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 10:02:26 μμ »
Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω τους κωδικούς των πανεπιστημίων;

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #850 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 10:21:05 μμ »
Μπήκατε στο ΑΒ?Διαβάσατε?
Δεν κατάλαβα ποια ακριβώς δικαιολογητικά θα συγκεντρώσουμε στο φάκελο,αφού
ήδη το όνομα μου και η ιδιότητα μου,αυτή της φιλολόγου, είναι ήδη καταχωρημένη στο σύστημα.
Παρά ταύτα,πάλι πρέπει να πάω το πτυχίο?
Χαζό μου φαίνεται.
Τέλος πάντων.
Κάποιος που τα ξεκαθάρισε ας μου πει τι πρέπει να κάνω.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #851 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 10:51:57 μμ »
Παιδιά παρατυπίες σίγουρα γίνονται όπως γίνονταν από πάντα. Εδώ συμβαίνουν στις πανελλήνιες που θεωρούνταν ο πλέον αξιοκρατικός θεσμός, στον ΑΣΕΠ δε θα γίνεται. Αυτό που με ενθαρρύνει είναι ότι αρκετοί φίλοι μου που σίγουρα δεν είχαν μέσο πέτυχαν ακόμη και με τις παρατυπίες. Οπότε ας προσπαθήσουμε όσο μπορεί ο καθένας περισσότερο για το καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #852 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 11:00:57 μμ »
Μπήκατε στο ΑΒ?Διαβάσατε?
Δεν κατάλαβα ποια ακριβώς δικαιολογητικά θα συγκεντρώσουμε στο φάκελο,αφού
ήδη το όνομα μου και η ιδιότητα μου,αυτή της φιλολόγου, είναι ήδη καταχωρημένη στο σύστημα.
Παρά ταύτα,πάλι πρέπει να πάω το πτυχίο?
Χαζό μου φαίνεται.
Τέλος πάντων.
Κάποιος που τα ξεκαθάρισε ας μου πει τι πρέπει να κάνω.
Ευχαριστώ.

επικυρωμενο αντιγραφο πτυχιου αν εχεις μεταπτυχιακο κ αυτο. φωτοαντιγραφο αιτησης, φωτοαντιγραφο ταυτοτητασ κ προυπηρεσια αν υπαρχει. κ βεβαια οπωσδηποτε το παραβολο των 20 ευρω

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #853 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 11:01:54 μμ »
δεν μπορώ να καταλάβω τον πανικό σας για λάθη στις β/θμιες. αφού την αίτηση ΕΣΥ θα την ελεγξεις και θα την υπογράψεις και θα την βάλεις ο ίδιος στο φάκελο, όπου θα έχουν τοποθετηθεί και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά. εσύ θα κλείσεις το φάκελο και φυσικά θα πάρεις και αριθμό πρωτοκόλλου. πού βρίσκεται το πρόβλημα; να μιλήσουν οι υπάλληλοι στις β/θμιες που θα τους πέσει τέτοια δουλειά το καταλαβαίνω. να μιλήσουμε για μια ταλαιπωρία ανάλογη με αυτήν της κατάθεσης αίτησης για αναπληρωτές άντε και αυτό το καταλαβαίνω (αν και στο ταχυδρομείο τη 1 ώρα τη θέλω σίγουρα). για ποια λάθη μιλάτε και μάλιστα αφήνετε να εννοηθεί και για εσκεμμένα λάθη;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2008, 11:04:14 μμ από rozy4 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 744
Σύνολο: 744

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.