*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 338117 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #966 στις: Οκτώβριος 22, 2008, 03:19:32 μμ »
πηγα σημερα ββαθμια για να παρω την προυπηρεσια μου. δεν ηξερε ανθρωπος να μου απαντησει για τις αιτησεις. κατα τις 1230 εκαναν επιμορφωτικη ενημερωση για το τι θα γινει. μετα παω στο κεπ για να παρω την αιτηση κ την προκηρυξη. η απαντηση τους ηταν οτι αυριο θα ερθουν αφου απο αυριο αρχιζουν να κατατιθενται οι αιτησεις. κ αν εγω για τον αλφα βητα λογο θελω να την καταθεσω αυριο τι θα γινει? θα συμπληρωσω την αιτηση στο ποδι? δεν εχουν το θεο τους. επισης εκαναν λαθος στο χρονο κτησης πτυχιου μου. φαινεται οτι το πηρα 2007 κ οχι 2006 κ μου ειπαν οτι ειναι πολυ δυσκολα να παρω ωρες πδσ εφοσον πηρα το πτυχιο περυσι. τρεχα γυρευε δηλαδη.......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:42:18 »

Αποσυνδεδεμένος angi8

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • πάμε για άλλες πολιτείες..μακρινές.. ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #967 στις: Οκτώβριος 22, 2008, 03:25:00 μμ »
Την αίτηση μπορείς να την κατεβάζεις από το ασέπ,αν θέλεις..πάντως έχεις δίκιο είναι τελείως ανοργάνωτη η όλη διαδικασία..εγώ πήρα τηλ πριν μέρες να ρωτήσω για την προυπηρεσια,αν μπορούν να μου δώσουν και μου είπαν από την πέμπτη και μετά..γιατί δεν είχαν καμία ενημέρωση
ο έρωτας, η εργασία και η γνώση είναι οι αστείρευτες πηγές της ζωής, αυτές που πρέπει να την κυβερνούν..

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #968 στις: Οκτώβριος 22, 2008, 03:25:34 μμ »
κανε κανονικα την αιτηση σου με ετος κτησης πτυχιου το 2007(δεν εχει να σε επηρεασει σε κατι) και μετα στειλε με συστημενη επιστολη στο υπ.παιδειας αιτηση με την οποια θα ζητας την διορθωση στο ετος πτυχιου. μη πας μεσω επιθεωρησης,θα αργησει η διαδικασια.
το ιδιο προβλημα ειχα και γω και ετσι  διορθωσα το λαθος.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #969 στις: Οκτώβριος 22, 2008, 04:14:10 μμ »
πηγα σημερα ββαθμια για να παρω την προυπηρεσια μου. δεν ηξερε ανθρωπος να μου απαντησει για τις αιτησεις. κατα τις 1230 εκαναν επιμορφωτικη ενημερωση για το τι θα γινει. μετα παω στο κεπ για να παρω την αιτηση κ την προκηρυξη. η απαντηση τους ηταν οτι αυριο θα ερθουν αφου απο αυριο αρχιζουν να κατατιθενται οι αιτησεις. κ αν εγω για τον αλφα βητα λογο θελω να την καταθεσω αυριο τι θα γινει? θα συμπληρωσω την αιτηση στο ποδι? δεν εχουν το θεο τους. επισης εκαναν λαθος στο χρονο κτησης πτυχιου μου. φαινεται οτι το πηρα 2007 κ οχι 2006 κ μου ειπαν οτι ειναι πολυ δυσκολα να παρω ωρες πδσ εφοσον πηρα το πτυχιο περυσι. τρεχα γυρευε δηλαδη.......
Γιατί είπαμε ότι τα καταθέτουμε στις δευτεροβάθμιες, για την επίσπευση της διαδικασίας; Από πότε άρχισε το υπουργείο να λέει ανέκδοτα, βρε παιδιά. Εγώ πιστεύω ότι θα δώσουν παράταση, γιατί αποκλείεται σε δύο εβδομάδες να προλάβουμε.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:42:18 »

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #970 στις: Οκτώβριος 22, 2008, 07:08:46 μμ »
πηγα σημερα ββαθμια για να παρω την προυπηρεσια μου. δεν ηξερε ανθρωπος να μου απαντησει για τις αιτησεις. κατα τις 1230 εκαναν επιμορφωτικη ενημερωση για το τι θα γινει.
στην εξεδωσαν; γιατι εμενα με "εστειλαν" λεγοντας μου ας ξεκινησει πρωτα η καταθεση αιτησεων και βλεπουμε... >:(

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #971 στις: Οκτώβριος 22, 2008, 07:10:06 μμ »
πηγα σημερα ββαθμια για να παρω την προυπηρεσια μου. δεν ηξερε ανθρωπος να μου απαντησει για τις αιτησεις. κατα τις 1230 εκαναν επιμορφωτικη ενημερωση για το τι θα γινει.
στην εξεδωσαν; γιατι εμενα με "εστειλαν" λεγοντας μου ας ξεκινησει πρωτα η καταθεση αιτησεων και βλεπουμε... >:(

ναι ενταξει σε αυτο δεν εχω παραπονο μου την εδωσαν

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #972 στις: Οκτώβριος 22, 2008, 10:33:42 μμ »
πηρα τηλ στην ββαθμια ηρακλειου και μου παν πως εκεινοι απλα παραλαμβανουν τις αιτησεις μεσα σε εναν κιτρινο φακελο χωρις να τις ελεγχουν...δλδ δεν θα βαλουμε τα δικαιολογητικα στον φακελο  ποστ ασεπ???

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #973 στις: Οκτώβριος 22, 2008, 10:40:31 μμ »
Ναι ρε παιδια ειναι πολυ μπερδεμα. Ας γραψει καποιος ακριβως τι χαρτια βαζουμε και που, τι γραφουμε απεξω και που τα στελνουμε γιατι καταντησαμε σπασμενο τηλ.

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #974 στις: Οκτώβριος 22, 2008, 10:41:24 μμ »
Σε φάκελο Α4

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #975 στις: Οκτώβριος 22, 2008, 10:51:15 μμ »
συμφωνω με σιρινα!!!ας μας τα πει καποιος αναλυτικα... θελουν ενα ατιγραφο ταυτοτητας επικυρωμενο????ενα ατιγραφο πτυχιου επικυρωμενο???την βεβαιωση απο το παραβολο των 20 ευρω την βαζουμε στα χαρτια μεσα στον φακελο???εμεις κραταμε κατι??την αιτηση την παιρνιυμε απο τα κεπ και την στελνουμε με τα δικαιολογητικα και εμεις κραταμε μια φωτοτυπια???επειδη μπερδευτηκα υπαρχει και αλλη αιτηση ηλεκτωνικη που πρεπει να κανουμε???και τελος στον φακελο τι γραφουμε απεξω???ας μας βοηθησει καποιος παρακαλωωωωωωωω...κοιταξα και το φεκ και δεν καταλαβα :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος angi8

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • πάμε για άλλες πολιτείες..μακρινές.. ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #976 στις: Οκτώβριος 22, 2008, 10:53:29 μμ »
Λοιπόν παιδιά, δεν χρειάζεται φάκελο ποστ-ασεπ..αφού δεν θα τα στείλουμε με το ταχυδρομείο..χρειάζεται ένας φάκελος Α4..Στο φάκελο με δική μας ευθύνη πρέπει να εμπεριέχονται τα απαιτούμενα δικαιολογητικά (υπάρχουν αναλυτικά στην προκήρυξη κεφ.Ε΄,ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ). Στο φάκελο όμως πρέπει να αναγράψουμε αναλυτικά Επώνυμο, Όνομα, Μητρώνυμο, Κλάδο ειδικότητα στο οποίο θα διαγωνιστούμε και Αριθμό Φορολογικού Μητρώου. Όλα με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ..ελπίζω να βοήθησα..
ο έρωτας, η εργασία και η γνώση είναι οι αστείρευτες πηγές της ζωής, αυτές που πρέπει να την κυβερνούν..

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #977 στις: Οκτώβριος 23, 2008, 12:08:38 πμ »
http://www.alfavita.gr/ASEP/asep22_10_08_1728.php
 σε αυτη τη διευθυνση τα γραφει αναλυτικοτητα. γενικα το αλφαβιτα δινει αναλυτικες οδηγιες. αν μπειτε στο www.alfavita.gr δε νομιζω οτι θα εχετε αποριες

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #978 στις: Οκτώβριος 23, 2008, 10:46:12 πμ »
συμφωνω με σιρινα!!!ας μας τα πει καποιος αναλυτικα... θελουν ενα ατιγραφο ταυτοτητας επικυρωμενο????ενα ατιγραφο πτυχιου επικυρωμενο???την βεβαιωση απο το παραβολο των 20 ευρω την βαζουμε στα χαρτια μεσα στον φακελο???εμεις κραταμε κατι??την αιτηση την παιρνιυμε απο τα κεπ και την στελνουμε με τα δικαιολογητικα και εμεις κραταμε μια φωτοτυπια???επειδη μπερδευτηκα υπαρχει και αλλη αιτηση ηλεκτωνικη που πρεπει να κανουμε???και τελος στον φακελο τι γραφουμε απεξω???ας μας βοηθησει καποιος παρακαλωωωωωωωω...κοιταξα και το φεκ και δεν καταλαβα :'( :'( :'( :'(
απο αβ τα χω διαβασει αλλα εξακολουθω να χω τις ιδιες αποριες...και τωρα εχω και αλλες 3...απο οτι καταλαβα συμπληρωνουμε και μια ηλεκτρωνικη αιτηση...αυτην την στελνουμε μεσω μειλ καπου???εκει στην παιδαγωφικη καταρτηση εμεις βαζουμε τικ???και στην ελληνομαθεια επισης??ξερω οτι γινομαι φορτικη αλλα εχω αγχωθει :'( :'( :'(ας τα πει καποιος αναλυτικα για να ηρεμησουμε :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος angi8

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • πάμε για άλλες πολιτείες..μακρινές.. ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #979 στις: Οκτώβριος 23, 2008, 10:59:36 πμ »
vania νομίζω ότι πολύ αγχωμένη..δε συμπληρώνεις εσύ καμία ηλεκτρονική αίτηση..αυτό που είδες είναι η αίτηση που θα συμπληρώσει ο υπάλληλος της δευτεροβάθμιας με βάση τα στοιχεία σου..το αντίγραφο αυτής της αίτησης θα το ελέγξεις απλά εσύ, αν δηλαδή έχει περάσει σωστά τα στοιχεία σου..
ο έρωτας, η εργασία και η γνώση είναι οι αστείρευτες πηγές της ζωής, αυτές που πρέπει να την κυβερνούν..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 781
Σύνολο: 795

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.