*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 336015 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1386 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 04:44:03 μμ »
Για όσους ρωτούσαν πού είναι ο Μάρκος..Ο Μάρκος έχει άδεια από τη δουλειά του έως τις 24 και δεν έχει στο σπίτι ίντερνετ, όμως είναι πρόθυμος να κάνει μία μεγάλη θυσία για εμάς..να πάει να βρεί τη γλυκιά τηλεφωνήτρια του ασέπ και να της αποσπάσει πληροφορίες!!!  ;D ;D Πάντως τηλεφώνησε και του είπαν ότι δεν ξέρουν τίποτα για 21 Δεκέμβρη!
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:35:36 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1387 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 04:55:40 μμ »
Συμφωνώ ότι η συμπεριφορά τους είναι απαράδεκτη.Το ξεκαθαρίσαμε αυτό και τέλος! Διαφωνώ στο ότι δεν είχαμε χρόνο. Το λέει ένας άνθρωπος αυτό που επαναλαμβάνω ξεκίνησε τέλος Αυγούστου. Φυσικά, και είμαστε άνθρωποι. Εγώ πχ έχω οικογένεια, δουλειά, πανεπιστήμιο (δεύτερο). Σηκώνομαι 6:00 το πρωί για να διαβάσω. Δεν είχα κανένα βιβλίο και έτρεξα, όπως όλοι. Είμαι σε πολύ χειρότερη θέση, πιστέψτε με από πολλού εδώ μέσα, αλλά δεν μπορώ να ισχυριστώ ότι δεν είχαμε χρόνο αυτή τη φορά. Έτερον εκάτερον.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1388 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 04:58:46 μμ »
Όσο δε μας δίνουν συγκεκριμένη βιβλιογραφία προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα είμαι ποτέ έτοιμη και επομένως ο χρόνος δεν θα είναι αρκετός...!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1389 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 05:15:24 μμ »
Προτιμώ το γεγονός ότι δεν έχουμε βιβλιογραφία, γιατί τότε θα ήταν η χαρά των παπαγάλων. Θεωρώ ότι σε τέτοιου είδους εξετάσεις δεν πρέπει να δίνουν βιβλιογραφία, αλλά θεματικές ενότητες. Πάντως, πρέπει να αξιολογείς τις συμβουλές που σου δίνει ο άλλος. Στις αναλύσεις των κειμένων  δε συμφωνώ ότι πρέπει να διαβάσουμε επιστημονικές αναλύσεις. Έχασα πολύτιμο χρόνο μπαίνοντας σε αυτή τη διαδικασία. Καλό είναι να αξιολογείς το διάβασμα σου βάσει προηγούμενων θεμάτων ή τεστ προσομοίωσης. Εκεί βλέπεις τι έχεις κάνει και προσπαθείς να βελτιωθείς. Λες, κάτσε βαδίζω λάθος και αλλάζω πορεία. Το έπαθα στα παιδαγωγικά σχεδόν ένα μήνα διάβαζα εις μάτην, ακούγοντας τι έλεγε ο ένας και ο άλλος. Τώρα είμαι σε αξιοπρεπές επίπεδο, γιατί προσαρμόστηκα σε πρακτικές λύσεις. Άρα, αν διαβάζεις σωστά, ο χρόνος επαρκεί. Την επόμενη φορά θα ξέρω προς τα πού να προσανατολιστώ. Δυστυχώς, όσοι δίνουμε για πρώτη φορά μας παίρνει χρόνο να βρούμε το σωστό δρόμο.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:35:36 »

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1390 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 05:24:10 μμ »
Louiza εγώ δίνω για δευτερη φορά και έχω να σου επισημάνω κάτι!Είμαστε άνθρωποι και έχουμε και άλλες υποχρεώσεις ή δικαιώματα πέρα από το διάβασμα!Επιπλέον κάποιος που τελειώνει Σεπτέμβρη δε νομίζω ότι θα προετοιμαστεί και θα είναι σίγουρος για τον εαυτό του!Τέλος είδες εσύ πουθενά ξεκάθαρη βιβλιογραφία;;;Γιατί από τη στιγμή που βγαίνει η ύλη τρέχουμε για να μαζέψουμε βιβλία... των βιβλίων... των βιβλίων....χωρίς να ξέρουμε αν είναι τα σωστά ή έστω αρκετά!Αυτός δεν είναι διαγωνισμός αλλά τυφλόμυγα...!
Οπότε η Kalipso έχει απόλυτο δίκιο!Είναι θέμα σοβαρότητας!

H maryk exei apolito dikio !!! Ena ap' ta polla paradeigmata eimai egw... Exw teliwsei to noemvrio kai orkistika molis xtes, exw pelagwsei den kserw ti na piasw kai ti na afisw...

Αποσυνδεδεμένος margitan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1391 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 05:28:19 μμ »
.........και εγώ συμφωνώ ότι καλύτερα που δεν έχουμε βιβλιογραφία για τους ίδιους λόγους. ¨Οπως και καλύτερα να μην είχαμε ασεπ αφού οι πλαγιομετωπικές διαρροές είναι σίγουρες στα θέματα προυπηρεσίας. Γιατί χαλάσανε την δόλια την επετηρίδα???????? αφού και τώρα μια υπο-επετηρίδα έχουμε πάλι και μάλιστα όχι κατά σειρά "παλαίωσης" των πτυχίων αλλά you know...... Τουλάχιστον ήξερα ότι καποια στιγμή έστω και στα γεράματα μου θα είχα μια σταθερή δουλεια. τώρα θα γεράσω προσπαθώντας!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1392 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 05:34:49 μμ »
Θεωρητικά ο χρόνος προετοιμασίας είναι αρκετός..Ωστόσο, αν υπολογίσουμε ότι αρκετοί δουλεύουν 8ωρο, έχουν οικογενειακές υποχρεώσεις κ.τ.λ., ο χρόνος δεν είναι αρκετός..Δεν πιστεύω, ότι ο διαγωνισμός θα γίνει Δεκέμβριο..Το μόνο που με αγχώνει είναι ότι έχω κανονίσει ταξίδι στις 20 Δεκεμβρίου και δεν θέλω με τίποτα να ματαιωθεί..Θεωρώ, ότι τις ίδιες πιθανότητες θα έχω είτε γίνει Δεκέμβριο είτε Ιανουάριο..Άν γίνει Δεκέμβριο ίσως είναι για καλό, καθώς οι βάσεις διορισμού-αναπλήρωσης-ωρομισθίας να είναι χαμηλότερες την επόμενη χρονιά..Θέλω να πώ, ότι δεν χρειάζεται να τα "βάψουμε μαύρα", τα θετικά και στις 2 περιπτώσεις είναι πολλά..
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1393 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 05:47:17 μμ »
Και θα κάνουμε Χριστούγεννα σαν άνθρωποι!! Πού το βάζεις αυτό. Τώρα, παιδιά είναι τρελό να λέμε ότι η δική μας περίπτωση δεν προβλέφθηκε από τον ΑΣΕΠ. Και εγώ τον Αύγουστο ήμουν στο νοσοκομείο. Πρέπει, δηλαδή, να μου δώσουν επιπλέον χρόνο; Μην τρελαθούμε, τελείως! Όπως είπε η Νίκη, τα ίδια αποτελέσματα θα έχουμε όποτε και να δώσουμε. Ηρεμήστε και αφήστε τους να ανακοινώσου όπιοια ημερομηνία θέλουν. Σε αυτούς που αποφοίτησαν τώρα εύχομαι καλή επιτυχία και καλό κουράγιο. Η αγορά εργασίας είναι μια αρένα και χρειάζεται γερό στομάχι. Άλλοτε θα είμαστε σε αυτούς που χαμογελούν και άλλοτε στου λυπημένους. Έτσι είναι η ζωή!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1394 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 05:53:45 μμ »
οσοι πάνως έχουν την εμπειρία από προηγούμενους διαγωνισμούς κι εργάζονται ως αναπληρωτές, ωρομίσθιοι ή σε φροντιστήρια, έχουν σίγουρα ένα πλεονέκτημα σε σύγκριση με τους "άπειρους" συναδέλφους. Θέλω να πω: μπορεί όσοι εργάζονται να έχουν λίγο χρόνο για διάβασμα, αλλά η εμπειρία νμίζω ότι καλύπτει το έλειμμα αυτό .

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1395 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 06:07:03 μμ »
Εγώ έχω ακούσει για περιπτώσεις με μεγάλη εμπειρία από ιδιαίτερα μαθήματα, που δεν διορίστηκαν και "φρέσκοι" πτυχιούχοι να διορίζονται αμέσως..Εκτός από εμπειρία λοιπόν, χρειάζεται και τύχη και ηρεμία την ώρα της εξέτασης.
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1396 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 06:13:49 μμ »
Χρειάζεται και τύχη, αλλά οι στατιστικές δείχνουν ότι οι 30 και άνω έχουν μεγαλύτερη επιτυχία. Αυτό, βέβαια, επιδέχεται πολλών εξηγήσεων. Η εμπειρία σε βοηθάει πολύ. Εμένα με βοήθησε πολύ στο γνωστικό. Κυρίως ξέφυγα το σκόπελο να διαβάσω άσχετα βιβλία για τον ΑΣΕΠ. Κοίταξα όλα τα θέματα προηγούμενων ετών. Δεν υπήρχε ούτε μία ερώτηση ανάπτυξης στα αρχαία π.χ. που να μην την ήξερα. Παρόλα αυτά διάβαζα κουφά στο forum ότι η απάντηση είναι μόνο στον Κακριδή κτλ. Δεν είναι φυσικό αυτοί οι άνθρωποι που τα λένε να παρασύρουν τα άπειρα παιδιά; Στα παιδαγωγικά, επειδή δεν είχα ιδέα παρασύρθηκα και άρχισα να διαβάζω επιστημονικά βιβλία. Σας πληροφορώ ότι με μπέρδεψαν περισσότερο. Το forum και αυτά που λέγονται είναι χρήσιμα, αλλά ενίοτε και επικίνδυνα. Στα παιδαγωγικά θα μπορούσα να έχω προετοιμαστεί καλύτερα, αν έκανα αυτό που κάνω τώρα.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος thegreat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 "Γύρε εδώ κι ακούμπησε και μένε και όλο μένε"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1397 στις: Νοέμβριος 16, 2008, 11:31:05 πμ »
Στον Ελεύθερο Τύπο σήμερα έχει μια καταχώριση για το αυριανό ένθετο "Βρίσκω δουλειά" στο οποίο πρώτος τίτλος είναι: 20 Δεκεμβρίου ο διαγωνισμός των καθηγητών! Έχω χάσει κάποιο επεισόδιο και είμαι ο μόνος που δεν γνωρίζει ότι ο διαγωνισμός θα γίνει το Δεκέμβρη; Εσείς σε ποιο επεισόδιο βρίσκεστε;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2008, 11:53:11 πμ από thegreat »
Ω ψυχή ταληθινό
Τραγούδι που δεν τόπα,
Κάμε το μια προσευχή
Και λάτρευε και σώπα...

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1398 στις: Νοέμβριος 16, 2008, 11:36:00 πμ »
Στον Ελεύθερο Τύπο σήμερα έχει μια καταχώρηση για το αυριανό ένθετο "Βρίσκω δουλειά" στο οποίο πρώτος τίτλος είναι: 20 Δεκεμβρίου ο διαγωνισμός των καθηγητών! Έχω χάσει κάποιο επεισόδιο και είμαι ο μόνος που δεν γνωρίζει ότι ο διαγωνισμός θα γίνει το Δεκέμβρη; Εσείς σε ποιο επεισόδιο βρίσκεστε;

Ωχ Ωχ Ωχ!!!Να τα μας πάλι...

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1399 στις: Νοέμβριος 16, 2008, 11:50:02 πμ »
Αυτήν την εβδομάδα θα ανακοινωθεί η ημερομηνία?
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 680
Σύνολο: 692

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.