*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 337792 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kindim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1848 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 10:50:25 πμ »
Από έγκυρη πηγή του ΑΣΕΠ για την ημερομηνία του Διαγωνισμού είναι: «…οργανωνόμαστε για τις 20-21 Δεκ, αλλά είναι δύσκολο να το ξέρουμε από τώρα, θα το ξέρουμε οριστικά 15 μέρες πριν…»
Τα συμπεράσματα δικάσας.
Όπως καταλαβαίνεται το υπουργείο ενδιαφέρεται μονό για την δημοσιά εικόνα του (ένα θέατρο, βάζοντας τα σκουπίδια συνέχεια κάτω από το χαλί…)  ,αδιαφορώντας  για την ουσία των πραγμάτων…

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:36:27 »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1849 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 10:52:14 πμ »
Μια απλή ερώτηση ας κάνει όποιος πάρει τηλέφωνο στο Α.Σ.Ε.Π.

"Θα πρωτοκολλήσετε τις αιτήσεις που λάβατε ή θα δεχθείτε τους αριθμούς πρωτοκόλλου του Υπουργείου?"

Εδώ παίζεται η τιμή, η υπόληψη και το κύρος του Α.Σ.Ε.Π.

Αμα τις πρωτοκολήσουν, πάμε χαλαρά για Φλεβάρη, αν δεχθούν το πρωτόκολλο του Υπουργείου, τότε έχουμε "πραξικόπημα" από μεριά του Υπουργείου και  μπορούμε να γράψουμε και αύριο το πρωϊ.
Εγώ δεν παίρνω τηλέφωνο γιατι ξέρω την απάντηση. Θα κάτσουν να τις πρωτοκολήσουν κανονικά, όπως πρέπει, και όχι όπως θέλει το Υπουργείο, το οποίο δεν έχει καμμία δουλειά σε αυτή την διαδικασία.

την καλημέρα μου

Μετά απ' όλα αυτά που έχω ακούσει αμφιβάλλω αν μπορούμε να δίναουμε βάση και αξιοπιστία στον ΑΣΕΠ. Κι αυτοί τα ίδια χάλια είναι.

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1850 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 10:55:43 πμ »
Ό,τι κι αν γίνει τελικά είτε Δεκέμβρη δώσουμε είτε αργότερα..είναι απαράδεκτοι όλοι τους! >:( Όποτε γίνουν εκλογές, μάλλον σχετικά γρήγορα, να τα θυμόμαστε αυτά! >:(
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1851 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 11:08:43 πμ »
όταν ο ΑΣΕΠ δέχθηκε να κατατεθούν οι αιτήσεις μέσω γραφείων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης είχε ήδη αποδεχθεί ότι οι αιτήσεις μας θα πρωτοκολληθούν από το υπεπθ.
ο ΑΣΕΠ κάνει εισαγωγή της αίτησης και έλεγχο του παραβόλου πριν τον διαγωνισμό. πλήρη έλεγχο δικαιολογητικών κάνει αφού βγουν τα αποτελέσματα και μόνο για τους επιτυχόντες, διοριστέους και μη.
ο ΑΣΕΠ υπέκυψε στην πρώτη και ουσιαστική (λόγω αφαίρεσης αρμοδιοτήτων του) πίεση του υπεπθ. Λέτε να μην υποκύψει τώρα;  Το θέμα είναι αν όντως μπορεί το υπεπθ να υποστηρίξει τον διαγωνισμό για την ημερομηνία που λέει. Κοντός ψαλμός αλληλούια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:36:27 »

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1852 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 11:18:37 πμ »
να κανω μια ερωτηση κ ας μου απαντησει οποιος ξερει. στις 20-21 δε δινουν διπλωματα για cambridge proficiency?

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1853 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 11:28:55 πμ »
CHRISOYLA μπορούμε να έχουμε μία πιό άμεση απάντηση, αντί 15 μέρες νωρίτερα?
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1854 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 11:30:32 πμ »
Το λέω πολύ σοβαρά...αν θέλουμε να κάνουμε κάτι σοβαρά δε φτάνει ο μεταξύ μας διάλογος. Προτείνω να κάνουμε διαμαρτυρία έξω από το ΑΣΕΠ τη Δευτέρα. Πόσοι από εδώ μπορούν να έρθουν;
Επίσης, σε αυτό που λες Νίκη δεν υπάρχει κάποια νομική δέσμευση πέρα από τις 40 μέρες μετ΄πα την έκδοση του ΦΕΚ...και έτσι είναι μέσα στις ημερομηνίες

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1855 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 11:49:36 πμ »
Το λέω πολύ σοβαρά...αν θέλουμε να κάνουμε κάτι σοβαρά δε φτάνει ο μεταξύ μας διάλογος. Προτείνω να κάνουμε διαμαρτυρία έξω από το ΑΣΕΠ τη Δευτέρα. Πόσοι από εδώ μπορούν να έρθουν;
Επίσης, σε αυτό που λες Νίκη δεν υπάρχει κάποια νομική δέσμευση πέρα από τις 40 μέρες μετ΄πα την έκδοση του ΦΕΚ...και έτσι είναι μέσα στις ημερομηνίες

Εγώ είμαι μέσα στη διαμαρτυρία!! Οργανώστε το και έρχομαι!! Που πρέπει να δηλώσουμε;

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1856 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 11:55:59 πμ »
Το λέω πολύ σοβαρά...αν θέλουμε να κάνουμε κάτι σοβαρά δε φτάνει ο μεταξύ μας διάλογος. Προτείνω να κάνουμε διαμαρτυρία έξω από το ΑΣΕΠ τη Δευτέρα. Πόσοι από εδώ μπορούν να έρθουν;
Επίσης, σε αυτό που λες Νίκη δεν υπάρχει κάποια νομική δέσμευση πέρα από τις 40 μέρες μετ΄πα την έκδοση του ΦΕΚ...και έτσι είναι μέσα στις ημερομηνίες

Εγώ είμαι μέσα στη διαμαρτυρία!! Οργανώστε το και έρχομαι!! Που πρέπει να δηλώσουμε;
και εγω ειμαι μεσα. ενημερωστε μας.

Αποσυνδεδεμένος fotini.1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1857 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 11:57:03 πμ »
άκρα του τάφου σιωπή....
και εγώ είμαι μέσα. θα βγεί κείμενο-πρόσκληση από την ένωση? μήπως θα πρέπει να γίνει ανοιχτό κάλεσμα(δηλαδή όχι μόνο οι αδιόριστοι)?
όσο για το διάβασμα, προτείνω να έχουμε και μία τσάντα σχολική με τα βιβλία μας. η ωφέλεια θα είναι διπλή γιατί θα φοβηθούν ότι κουβαλάμε μολότωφ...
άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα να σου χαλάνε τ' όνειρο και συ να τους αφήνεις...

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1858 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 12:01:59 μμ »
άκρα του τάφου σιωπή....
και εγώ είμαι μέσα. θα βγεί κείμενο-πρόσκληση από την ένωση? μήπως θα πρέπει να γίνει ανοιχτό κάλεσμα(δηλαδή όχι μόνο οι αδιόριστοι)?
όσο για το διάβασμα, προτείνω να έχουμε και μία τσάντα σχολική με τα βιβλία μας. η ωφέλεια θα είναι διπλή γιατί θα φοβηθούν ότι κουβαλάμε μολότωφ...
συμφωνω. οχι μονο οι αδιοριστοι. το διαβασμα δεν εχει σημασια για λιγες ωρες, αλλα πραγματι τσαντα με βιβλια χρησιμευει και σαν ασπιδα και σαν οπλο! (εχουμε περασει και αλλα και δεν θα παμε τωρα απροετοιμαστοι...!)

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1859 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 12:04:22 μμ »
Αν και για αυτά τα ρπάγματα δεν πρέπι να γίνονται γκάλοπ, η προηγούμενη κακή εμπειρία με φοβίσει. Κι αν είμαστε 3και ο κούκος μη μας πουν να δώσουμε σε 3 μέρες...Έχω στείλει μειλ σε όλα τα μέλη του συλλόγου, αλλά καταλαβαίνετε ότι μάλλον μόνο οι Αθηναίοι θα τα καταφέρουμε. Ζήτησα απάντηση μέχρι το βράδυ. Αργά το βράδυ θα βγάλουμε ανακοίνωση και από αύριο θα ανακοινωθεί. Ελπίζω ότι δε θα υπάρξει διαφωνία...Τουλάχιστον ο καθένας ας ενημερώσει όσους μπορεί

Αποσυνδεδεμένος ZOYZOY

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1860 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 12:04:44 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ alfavita ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ ΟΛΟ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ; ΠΩΣ ΤΟ ΕΡΜΗΝΕΥΕΤΕ; ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΕΜΠΝΕΥΣΗ :-X :-X :-X :-X :-X ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ......Ο ΒΕΗΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ ΑΠΕΙΛΟΥΣΕ ΜΕ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΝ ΤΟ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2008...........................ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΤΟΥ;  ??? ??? ??? ??? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2008, 12:10:24 μμ από ZOYZOY »

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1861 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 12:06:37 μμ »
Μια απλή ερώτηση ας κάνει όποιος πάρει τηλέφωνο στο Α.Σ.Ε.Π.

"Θα πρωτοκολλήσετε τις αιτήσεις που λάβατε ή θα δεχθείτε τους αριθμούς πρωτοκόλλου του Υπουργείου?"

Εδώ παίζεται η τιμή, η υπόληψη και το κύρος του Α.Σ.Ε.Π.

Αμα τις πρωτοκολήσουν, πάμε χαλαρά για Φλεβάρη, αν δεχθούν το πρωτόκολλο του Υπουργείου, τότε έχουμε "πραξικόπημα" από μεριά του Υπουργείου και  μπορούμε να γράψουμε και αύριο το πρωϊ.
Εγώ δεν παίρνω τηλέφωνο γιατι ξέρω την απάντηση. Θα κάτσουν να τις πρωτοκολήσουν κανονικά, όπως πρέπει, και όχι όπως θέλει το Υπουργείο, το οποίο δεν έχει καμμία δουλειά σε αυτή την διαδικασία.

την καλημέρα μου

Μετά απ' όλα αυτά που έχω ακούσει αμφιβάλλω αν μπορούμε να δίναουμε βάση και αξιοπιστία στον ΑΣΕΠ. Κι αυτοί τα ίδια χάλια είναι.

αυτὀ με τα πρωτοκολα δε το καταλαβα... μπορειτε να μου το εξηγησετε; :-[ :-[

πηρα κι εγω τηλ σημερα και μετα απο μιση ωρα που καταφερα να πιασω γραμμη,η απαντηση ηταν η γνωστη "τιποτα δεν ειναι οριστικο ακομη,οταν επισημοποιηθει θα ενημερωθειτε απο τον Τυπο αμεσα"
 :o ::) :-X

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 730
Σύνολο: 730

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.