*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 338060 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος linager

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2240 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 10:16:16 μμ »
Σημερα με ενημερωσε φιλη μου που παρακολουθει μαθηματα σε φροντιστηριο (Μπονιας) οτι ο διαγωνισμος θα γινει τελικα στις 20-21 Δεκεμβριου και οτι εστειλαν ηδη σε καθηγητες (αναπληρωτες και μη) το εντυπο που τους καλει να συμμετασχουν ως επιτηρητες στο διαγωνισμο... Μαλλον λοιπον τα νεα ειναι ασχημα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:01:06 »

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2241 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 10:18:15 μμ »
Για το καλο μας το κανουν και δεν το χουμε καταλαβει ακομα....Τους εχουμε παρεξηγησει τους ανθρωπους!!!!!!

αμαν βρε παιδια τελικα ειμαστε πολυ καχυποπτοι. εδω ολοκληρο υπεπθ κ ασεπ εναγωνιως προσπαθουν να μας εξυπηρετισουν, σκεφτονται το δικο μας καλο κ εμεις οι αχαριστοι παμε κ κανουμε πορειες....εμα δεν ειναι πραγματα αυτα. κ το ξαναλεω. ως κ τα κυλικεια ενημερωθηκαν να ειναι ανοιχτα μηπως πεινασουμε κ διψασουμε
καθολου τσιπα δεν εχουμε πανω μας....... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2242 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 10:21:32 μμ »
Σημερα με ενημερωσε φιλη μου που παρακολουθει μαθηματα σε φροντιστηριο (Μπονιας) οτι ο διαγωνισμος θα γινει τελικα στις 20-21 Δεκεμβριου και οτι εστειλαν ηδη σε καθηγητες (αναπληρωτες και μη) το εντυπο που τους καλει να συμμετασχουν ως επιτηρητες στο διαγωνισμο... Μαλλον λοιπον τα νεα ειναι ασχημα...

κ εγω στο φροντιστηριο που ειμαι πηγα σημερα να γραψω διαγωνισμα. μας μενουν 4 μαθηματα.ενα 7 κ 8/12 κ ενα 26 κ  26/1. κ μου λεει η γραμματεας οτι αλλαξε το προγραμμα μας μηπως κατσει καμια στραβη. κ της λεω οχι μηπως ηδη εκατσε κ κουνουσε το κεφαλι της. η αναπληρωση λοιπον αυτη, επειδη ο καθηγητης ερχεται απο αθηνα θα γινει την ιδια μερα. δλδ στις 7 κ 8/12 θα ειμαι απο το πρωι μεχρι το βραδυ φροντιστηριο για να συμπληρωσω 12ωρο. ετσι θα βγαλουν τα φροντιστηρια την υλη τους....

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2243 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 10:27:55 μμ »
Απ ότι ξέρω σχολικοί σύμβουλοι - σίγουρα πρέπει να έχουν διδακτορικό
Πολύ καλά θα ήταν αν συνέβαινε κάτι τέτοιο!!! Εγώ ξέρω κατόχους διδακτορικού γλωσσολογίας που βαθμολογούσαν διδακτική νέων. Κι αυτοί γνώριζαν μόνο το δεύτερο ερώτημα (και αν η κοινωνιογλωσσολογία ή η ανάλυση λόγου ήταν το αντικείμενό τους, γιατί αυτού που ξέρω δεν ήταν!). Το πρώτο πώς το βαθμολόγησαν;; Μόνο το διδακτορικό στο γνωστικό μετράει. Δυστυχώς. Και αυτό νομίζω ότι ισχύει και για τις τρεις διδακτικές. Και το καλύτερο?? Δεν είναι απαραίτητο ούτε διδακτορικό να έχουν! Όταν είχα πάει τον Οκτώβριο να δω το γραπτό μου, η υπάλληλος του ΑΣΕΠ μου είπε (μετά από δικές μου επίμονες ερωτήσεις) ότι "και κάποιος με μεταπτυχιακό και πολλή διδακτική εμπειρία" μπορεί να διορθώσει! Ελπίζω τουλάχιστον να εννοούσε σχολικό σύμβουλο, και όχι καθηγητές, γιατί θα φουντάρω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:01:06 »

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2244 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 10:31:49 μμ »
απ'ο,τι μας λεει ο καθηγητης μας διορθωνουν διδακτορες με διδακτορικο οχι φυσικα πανω στα παιδαγωγικα αλλα στο γνωστικο.

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2245 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 10:41:06 μμ »
Γιατί οι σχολικοί σύμβουλοι είναι γνώστες της σχολικής ύλης; Δε νομίζω.Εμείς ξέρουμε περισσότερα από αυτούς :)

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2246 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 10:44:25 μμ »
απ'ο,τι μας λεει ο καθηγητης μας διορθωνουν διδακτορες με διδακτορικο οχι φυσικα πανω στα παιδαγωγικα αλλα στο γνωστικο.
Ναι ωραία τα λένε!!! γι αυτό υπάρχουν αποκλίσεις 30 βαθμών απο βαθμολογητή σε βαθμολογητή!!!
δεν ξέρω για τους τωρινούς διαγωνισμούς, ξέρω όμως μετα βεβαιότητος να σας πω( αν κ φοβάμαι να μην λειτουργήσει ανασταλτικά στο διαβασμά σας),
...οτι το 2002 είχαν προσλάβει ως διορθωτές υπαλλήλους του υπουργειου παιδείας που δούλευαν στα γραφεία κ δεν ήταν καν εκπαιδευτικοί...!!! κ ξέρω προσωπικό παράδειγμα..μήπως σ αυτους  ανέθεταν τα πολλαπλης επιλογής;; μήπως δεν υπήρχαν τότε αυτοματοι διορθωτές ;  >:( μόνο μια τέτοια απάντηση θα έσωζε...

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2247 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 10:57:11 μμ »
Παιδιά,ούτε εγώ τα τρώω αυτά περί Διδακτόρων...
Άρα,πρέπει ο σύλλογος να απαιτήσει διαφάνεια και ενημέρωση και στο ζήτημα της διόρθωσης.
Δεν μας ικανοποιεί η απάντηση,τα διορθώνουν Διδάκτορες..άι χαθείτε από μπροστά μας.
Να δημοσιοποιηθούν τα ονόματα τους  μετά τη διόρθωση τότε.
Πλήρης διαφάνεια.'Οχι κάτω απ το τραπέζι διορθωτές.

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2248 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 10:58:43 μμ »
Οι Διδάκτορες διδάσκουν σε πανεπιστήμιο ή είναι και αυτοί άνεργοι?

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2249 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 11:00:07 μμ »
με το κομμάτι!!! με το κομμάτι!!!
ολα με το κομμάτι πληρώνονται....

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2250 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 11:11:19 μμ »
Στην τελευταία συνάντηση με τον Βέη, εκτός της ημερομηνίας είχε ζητηθεί να δίνονται και τα ονόματα τωνδιορθωτών και οι οδηγίες και οι σωστές απαντήσεις για όλα τα μαθήματα. Θυμάστε πια ήταν η απάντηση;..."Υπάρχει η υποκειμενικότητα του διορθωτή". Επιπλέον, όταν ένας συνάδλεφος της ΠΕ04 είπε ότι για τη φυσική δεν υπάρχουν καν τόσοι διδακτορικοί στην ειδική διδακτική η απάντηση που πήρε ήταν ότι μετά τους διδακτορικούς ακολουθούν οι μεταπτυχικαοί κοκ. Λοιπόν, δεν ξέρω τι ψάχνουμε και τι καινούργιο περιμένουμε να καταλάβουμε. Αν την Τρίτη δεν πάρουν μια ισχυρή απάντηση έρχονται χειρότερα.Την καληνύχτα μου σε όλους και τα λέμε αύριο.

Υ.Γ. Αύριο το πρωί έχουμε κανονίσει με συναδέλφους από την ΠΕΑΕ να τηλεφωνούν στις πρωινές ενημερωτικές εκπομπές. Έχω στείλει παντού emails και fax. Κάντε το και εσείς. Αρκεί την Τρίτη να μην είμαστε 10 κορμιά

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2251 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 11:12:04 μμ »
Οι Διδάκτορες διδάσκουν σε πανεπιστήμιο ή είναι και αυτοί άνεργοι?
Υποτίθεται ότι όσοι διορθώνουν θα πρέπει να είναι μέλη ΔΕΠ, αλλά και άνεργοι με έναν διδακτορικό τίτλο τους κάνουν!!!

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2252 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 11:22:20 μμ »
Στην τελευταία συνάντηση με τον Βέη, εκτός της ημερομηνίας είχε ζητηθεί να δίνονται και τα ονόματα τωνδιορθωτών και οι οδηγίες και οι σωστές απαντήσεις για όλα τα μαθήματα. Θυμάστε πια ήταν η απάντηση;..."Υπάρχει η υποκειμενικότητα του διορθωτή". Επιπλέον, όταν ένας συνάδλεφος της ΠΕ04 είπε ότι για τη φυσική δεν υπάρχουν καν τόσοι διδακτορικοί στην ειδική διδακτική η απάντηση που πήρε ήταν ότι μετά τους διδακτορικούς ακολουθούν οι μεταπτυχικαοί κοκ. Λοιπόν, δεν ξέρω τι ψάχνουμε και τι καινούργιο περιμένουμε να καταλάβουμε. Αν την Τρίτη δεν πάρουν μια ισχυρή απάντηση έρχονται χειρότερα.Την καληνύχτα μου σε όλους και τα λέμε αύριο.

Υ.Γ. Αύριο το πρωί έχουμε κανονίσει με συναδέλφους από την ΠΕΑΕ να τηλεφωνούν στις πρωινές ενημερωτικές εκπομπές. Έχω στείλει παντού emails και fax. Κάντε το και εσείς. Αρκεί την Τρίτη να μην είμαστε 10 κορμιά

Και αφισοκολλήσεις παιδιά της αφίσας της πεαε κ της επιστολής προς τους γονεις στις γειτονιές μας...δεν είναι κακο να θυμηθούμε τα φοιτητικά μας χρόνια!!! μόνο προσέχετε να μην είναι σε σημεία που απαγορεύεται!!!
στις εισόδους πολυκατοικιών, σε σημεία ειδικά για αφίσες..μια χαρά μου φαίνεται!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 23, 2008, 11:29:22 μμ από Georgia s »

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2253 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 11:34:42 μμ »
Στην τελευταία συνάντηση με τον Βέη, εκτός της ημερομηνίας είχε ζητηθεί να δίνονται και τα ονόματα τωνδιορθωτών και οι οδηγίες και οι σωστές απαντήσεις για όλα τα μαθήματα. Θυμάστε πια ήταν η απάντηση;..."Υπάρχει η υποκειμενικότητα του διορθωτή". Επιπλέον, όταν ένας συνάδλεφος της ΠΕ04 είπε ότι για τη φυσική δεν υπάρχουν καν τόσοι διδακτορικοί στην ειδική διδακτική η απάντηση που πήρε ήταν ότι μετά τους διδακτορικούς ακολουθούν οι μεταπτυχικαοί κοκ. Λοιπόν, δεν ξέρω τι ψάχνουμε και τι καινούργιο περιμένουμε να καταλάβουμε. Αν την Τρίτη δεν πάρουν μια ισχυρή απάντηση έρχονται χειρότερα.Την καληνύχτα μου σε όλους και τα λέμε αύριο


Υ.Γ. Αύριο το πρωί έχουμε κανονίσει με συναδέλφους από την ΠΕΑΕ να τηλεφωνούν στις πρωινές ενημερωτικές εκπομπές. Έχω στείλει παντού emails και fax. Κάντε το και εσείς. Αρκεί την Τρίτη να μην είμαστε 10 κορμιά


ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ.
Ό, τι κι αν κάνουν θα νικήσουμε – ο κόσμος μας ανήκει. Το μέλλον είναι μες στην τσέπη μας σαν το κλειδί του σπιτιού μας».Τ.Λειβαδίτης
 - 3 σχόλια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 770
Σύνολο: 778

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.