*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 337732 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2296 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 05:27:06 μμ »
Πότε περιμένουμε την απάντηση της... "Αυτού Εξοχότητος" ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:44:42 »

Αποσυνδεδεμένος xenia7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2297 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 05:32:06 μμ »
Θα μας ενημερωσουν για το χρονο απαντησης........10 μερες πριν!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2298 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 05:43:20 μμ »
ρε παιδια συγγνωμη, αλλα  με την επικοινωνια που ειχε το ασεπ με τη χρυσουλα εγω καταλαβα οτι στην ουσια δεν προλαβαινουν δεκεμβρη. εσεις τι καταλαβατε?

Αποσυνδεδεμένος xenia7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2299 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 05:46:15 μμ »
Δεν τους εμπιστευομαι πλεον...Λενε οτι θελουν χωρις να υπολογιζουν τις συνεπειες..
Τη μια "δεν ξερουμε κατι", "μην εμπιστευεστε τις εφημεριδες" και απο την αλλη "ειναι μια ημερομηνια που τη συζηταμε" ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:44:42 »

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2300 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 05:49:36 μμ »
Δηλαδή το ασεπ ρίχνεί το μπαλάκι στο υπουργείο και το αντίστροφο;
Όσο για τη διόρθωση και ότι αυτό γίνεται, για να προλάβουν να διορθώσουν τα γραπτά μας: το 2002 που είχα συμετάχσει στο διαγωνισμό είχαμε δώσει 7/8 Δεκεμβρίου και τα αποτελέσματα είχαν βγει μέσα Ιουνίου....Τόσο έγκαιρα

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2301 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 06:36:28 μμ »
http://www.alfavita.gr/typos/typos23_11_08_1625.php

Δεν αφορά στην ύλη αλλά στα χάλια του συστήματος.

Την Καλημέρα μου.

Αυτό το άρθρο προσωπικά δε με βρίσκει καθόλου σύμφωνη κι αν προσέξεις στην ουσία του είναι βαθιά ρατσιστικό.
   Τα ψυχολογικά προβλήματα δεν είναι θέμα αξιολόγησης ούτε όλοι όσοι έχουν τέτοια προβλήματα παραπέμπουν κατευθείαν στο σχιζοφρενή δολοφόνο με το πριόνι. Όποιος κόβει τα φάρμακά του, βέβαια, φυσικό είναι να μην μπορεί να ανταποκριθεί στις υποχρεώσεις του, όπως δε θα μπορέσω να ανταποκριθώ κι εγώ που έχω υποθυρεοειδισμό, αν σταματήσω να παίρνω κάθε μέρα τη θυροξίνη μου. Οι περιπτώσεις που είναι τόσο βαριές ώστε να αποτελούν κίνδυνο για τους άλλους είναι ελάχιστες και δε νομίζω ότι κανείς απ' αυτούς διορίζεται στην εκπαίδευση.
Και ναι, λογικό είναι να υπάρχουν και τοξικομανείς εκπαιδευτικοί όπως υπάρχουν και σε άλλα επαγγέλματα. Ο γονιός δηλαδή που κακοποιεί το παιδί του αποτελεί λιγότερο κίνδυνο;
   Ο συντάκτης του άρθρου ξέχασε να αναφέρει (αλλά είμαι σίγουρη ότι το σκέφτηκε) τους ομοφυλόφιλους! Κι αυτοί, άραγε, δεν μπορούν να διαφθείρουν τα αθώα παιδάκια; Μήπως να περνάμε και ειδικά τεστ για τη σεξουαλική μας ταυτότητα;
Αμάν πια! Και προσωπικά δε θα είχα καμία ένσταση για την αξιολόγηση, αν ήμασταν κανονικό κράτος κι όχι μπανανία. Δεν είδες τι ωραία εφαρμόζεται η αξιολόγηση στις κρίσεις για τους διευθυντές και τους προϊστάμενους! Με τον ίδιο τρόπο θα εφαρμόζεται και στους απλούς εκπαιδευτικούς.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος lalunalu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • "What's going on..." MARVIN GAYE
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2302 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 07:55:35 μμ »
ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΔΕ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ESOS ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΣΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΛΕΟΝ
Μήπως θα μπορούσες να στείλεις το ακριβές link;

Αποσυνδεδεμένος nikolas_77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2303 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 08:22:54 μμ »
ρε παιδια συγγνωμη, αλλα  με την επικοινωνια που ειχε το ασεπ με τη χρυσουλα εγω καταλαβα οτι στην ουσια δεν προλαβαινουν δεκεμβρη. εσεις τι καταλαβατε?

Και εγώ αυτό κατάλαβα. Αλλα στην Ελλάδα ζούμε. Τα πάντα παίζονται.

Θέλουν να ανακοινώσουν την ημερομηνία 10 μέρες πριν τον διαγωνισμό, ε; Εγώ θα έλεγα να τον ανακοινώσουν 10 ώρες πριν. ASEP FEAR FACTOR RELOADED. Οι φερέλπιδες εκπαιδευτικοί καλούνται να ξεπεράσουν το άγχος και το φόβο μπροστά στο άγνωστο και υποχρεούνται να βρίσκονται σε επιφυλακή για τον επόμενο μήνα. Το σύνθημα θα δοθεί με ανακοίνωση μέσω του τύπου.  Όσοι συνάδελφοι καταφέρουν να φτάσουν εγκαίρως στα εξεταστικά κέντρα θα αποκτήσουν το δικαίωμα να συμμετάσχουν στην επόμενη φάση. Όσοι καταφέρουν και διατηρήσουν τις αισθήσεις τους μετά την μετάδοση των θεμάτων θα ξεδιπλώσουν με απαράμιλλη χάρη τις ικανότητές τους στη παπαγαλία και απομνημόνευση ασήμαντων λεπτομερειών, ήγουν τι χρώμα είχε ο χαρτοφύλακας του Άτσεσον και τι περιλάμβανε η οικοσκευή του Πατσίφικο που καταστράφηκε στις ταραχές... Οι ανώτερες διάνοιες που θα ξεπεράσουν και αυτή τη δοκιμασία με επιτυχία θα κληθούν να συμμετάσχουν στην τελευταία και πιο δύσκολη δοκιμασία του παιχνιδιού: Την μακρά αναμονή βαθμολόγησης των γραπτών. Οι συνάδελφοι καλούνται να περάσουν τις 3 φάσεις της τελευταίας δοκιμασίας: Απόγνωση, θυμός και αδιαφορία καθώς το μυστικό ιερατείο των βαθμολογητών θα αποφασίζουν για την τύχη τους. 480 από τις 20.000 κολασμένων θα γλιτώσουν από το λοιμοκαθαρτήριο και θα ανέβουν στον πάνω κόσμο. Για τους υπόλοιπους, την χυδαία και ανάξια μάζα των αμόρφωτων που είχαν το θράσος να διεκδικήσουν στοιχειώδη δικαιώματα όπως αυτό της εργασίας που τα "παλαιομοδίτικα" Συντάγματα κατοχύρωναν, η τύχη τους θα κριθεί με την πρόσθεση, αφαίρεση, διαίρεση μορίων, εμπειρίας και δε συμμαζεύεται. Μόνο που από τις πράξεις αυτές μένει πάντοτε ένα "υπόλοιπο" ξενυχτιών, αγωνίας, ψυχολογικού αδιεξόδου, μιζέριας και ελπίδας για καλύτερες μέρες που δεν χωράει σε κανέναν αριθμό. Όσο υπάρχουν άνθρωποι προσβεβλημένοι από την ανίατη ασθένεια της ελπίδας και αγωνιστικότητας, αυτό το υπόλοιπο θα μένει και θα μεγαλώνει για να χαλάει τις μαθηματικές στρογγυλοποιήσεις του κάθε πολιτικάντη δελαπατρίδη που εκτελεί διατεταγμένη υπηρεσία στο Υπουργείο Παιδείας. Είμαι αισιόδοξος. Η ημερομηνία θα αλλάξει. Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξουν και τα μυαλά.

om

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2304 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 08:28:05 μμ »
Σωστόόόόςςςςςςςς!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2305 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 08:29:16 μμ »
ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΔΕ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ESOS ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΣΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΛΕΟΝ
Μήπως θα μπορούσες να στείλεις το ακριβές link;

http://www.esos.gr/95/57/anastastosi-asep-24-11-2008.htm

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2306 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 08:45:17 μμ »
nicolas μας καλυψες ολους...
1 προταση ακομα:να μην απαντησει ο υπουργος στη βουλη,αλλα στη στιγμη της αληθειας!να μαστε σιγουροι οτι δε θα μας κοροιδεψει παλι....

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2307 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 08:48:24 μμ »
καλησπερα...αν κ αποτελει μικρη παρεκβαση......

δεν ξερω αν ηταν καποιος η καποια απο τη φουρνια που τελειωσε το σχολειο το 2000 κ εζησε ολο το σκηνικο-πειραμα τοτε επι Αρσενη με την αλλαγη του συστηματος εισαγωγης στα αει....τοτε που δωσαμε 15 μαθηματα πανελληνιες....θυμαμαι τοτε που βγαιναμε στους δρομους και φωναζαμε οτι δεν ειμαστε πειραματοζωα....να κανουν δοκιμες πανω στις ζωες μας....(την επομενη χρονια απο εμας σημειωτεον αλλαξε παλι το συστημα εισαγωγης κ εδωσαν τα μισα μαθηματα.....) βεβαια κανεις δεν μας ακουσε....κ κανεις δεν ενδιαφερθηκε....κ κανεις δεν εδωσε απαντησεις..
γιατι κ τοτε τα ιδια χαλια υπηρχαν....

και τωρα παλι σε παρομοια κατασταση...με πτυχιο στο χερι πια....να μας εχουν παλι γραμμενους κανονικα...κ  μην μπορουμε να  ξερουμε την παλιοημερομηνια του διαγωνισμου.να παιζουν μαζι μας....να παιζουμε την κολοκυθια...θα γινει η δεν θα γινει.......και να μην εχουν καν την αξιοπρεπεια να μας ενημερωσουν για το ποτε...να μας δωσουν μια ημερομηνια......ειναι απαραδεκτο...και ανηθικο..........πραγματικα ανηθικο....για ολους τους λογους που ολοι μας εχουμε γραψει παραπανω.....για ολους και για τον καθενα χωριστα...
και θυμαμαι λοιπον τοτε το 98-99 καναμε διαμαρτυριες.....και ειχαμε στο φορητο μαγνητοφωνο........

"Γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον
στο μέλλον που φτιάχνετε όπως θέλετε
αφού η ιστορία σας ανήκει
σαρώστε το λοιπόν αν επιμένετε

Στ' αυτιά μου δεν χωράνε υποσχέσεις
το έργο το 'χω δει μη με τρελαίνετε
το πλοίο των ονείρων μου με πάει
σε κόσμους που εσείς δεν τους αντέχετε

Μένω μονάχος στο παρόν μου
να σώσω οτιδήποτε - αν σώζεται -
κι ας έχω τις συνέπειες του νόμου
συνένοχο στο φόνο δε θα μ' έχετε

Γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον
το κόλπο είναι στημένο και στα μέτρα σας
ξεγράψτε με απ' τα κατάστιχά σας
στον κόπο σας δεν μπαίνω και στα έργα σας

Γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον
στο μέλλον που φτιάχνετε όπως θέλετε
αφού η ιστορία σας ανήκει
σαρώστε το λοιπόν αν επιμένετε"


και πραγματικα μετα απο τοσα χρονια........10 ολοκληρα χρονια μετα....οσο σκεφτομαι την αυριανη μερα εξω απο τον ασεπ....το ιδιο τραγουδι μου ερχεται στο μυαλο....και πραγματικα ειναι καταθλιπτικο.....ελπιζω να αλλαξει επιτελους κατι και καποια στιγμη να μην χρειαζεται να γυσισει κανεις την πλατη του στο μελλον....τοτε ειμασταν παιδια....τωρα πια οχι....αλλα πολυ φοβαμαι πως και τα παιδια μας μια απο τα ιδια θα τραγουδανε...τι να πω .. :-\

ελπιζω καποτε να αλλαξουν ολα αυτα..και να καταφερουμε να κανουμε κ εμεις κατι γι αυτην την αλλαγη.....ξεκινωντας απο αυριο....... :)


(και στη στιγμη της αληθειας να πηγαινε.....παλι δεν θα μαθαιναμε την ημερομηνια....την κραταει για χριστουγεννιατικο δωρο εκπληξη......... ;D)

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2308 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 08:57:45 μμ »
ελενη εγω ειμαι αυτης της γενιας....συμφωνω απολυτα μαζι σου!ασε που σε ολες τις προκυρηξεις για ΔΕ ειμαστε οι πιο αδικημενοι(το απολυτηριο λυκειου βγηκε μονο απο πανελληνια εξεταζομενα μαθηματα,ενω με τις δεσμες ειχαν ολοι 2 βαθμους πανω....)
μην απογοητευεσαι ομως,πρεπει να βλεπουμε το μελλον οσο πιο θετικα μπορουμε!

om

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2309 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 09:01:02 μμ »

1 προταση ακομα:να μην απαντησει ο υπουργος στη βουλη,αλλα στη στιγμη της αληθειας!να μαστε σιγουροι οτι δε θα μας κοροιδεψει παλι....

Συγγνώμη dog, αλλά διαφωνώ. Λες να μασήσει ένας πολιτικός με τον ανιχνευτή ψεύδους; Σα να το βλέπω μπροστά μου..
- Πες μας Ευριπίδη, υπάρχουν ακόμη στην Ελλάδα αδιόριστοι εκπαιδευτικοί;
- Βεβαίως και όχι! Τα σχολεία είναι πλήρη, οι εκπαιδευτικοί είναι πλήρως απασχολούμενοι και παχυλά αμοιβόμενοι
-Αυτό που απάντησες είναι...αλήθεια
- Πες μας Ευριπίδη, είναι αλήθεια ότι επιμένεις να γίνει ο διαγωνισμός στις 20-21/12;
- Ασφαλώς και όχι, εγώ ήθελα Μάρτιο. Αλλά μια χούφτα εκπαιδευτικοί, που δεν έχουν άλλη δουλειά και αρέσκονται στο διάβασμα, ασκούν αναίτιες πιέσεις να γίνει ο διαγωνισμός το συντομότερο δυνατό
- Αυτό που απάντησες είναι...αλήθεια. Και ναι, έχουμε νικητή, επιτέλους ένας που δε φοβάται να πει την αλήθεια!
Η παρουσιάστρια στους τεχνικούς: Παιδιά πρέπει να πάρουμε άλλο μηχάνημα, αυτό κάηκε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 658
Σύνολο: 659

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.