*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 337795 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2576 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 11:21:03 πμ »
εγω παλι νομιζω οτι οαιφνιδιασμος γινεται για να μην εχει και πολλους επιτυχοντες και να μη μαζευουν μορια γιατι θα αναγκαστουν να τους μονιμοποιησουν.επιπλεον ερχονται και εκλογες κ θελουν να ξεμπερδευουν με διαγωνισμους κτλ.και ολα ξεσπουν στο δικο μας κεφαλι! >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:38:24 »

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2577 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 11:40:58 πμ »
Ξέρει κανείς τι γίνετε στην διαμαρτυρία; Πήγανε πολλοί;

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2578 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 12:04:23 μμ »
Αυτά έγραψε ένας ή μία στο alfavita :

"Η Ένωση Αδιόριστων εκπαιδευτικών καλά θα κάνει να σταματήσει να λέει σαχλαμάρες! Είναι δυνατό να μην πάνε ως επιτηρητές οι μόνιμοι;  Και τελικά το πρόβλημα για έναν εκπαιδευτικό είναι αν θα δώσει ένα μήνα νωρίτερα ή ένα μήνα αργότερα; Αυτά είναι για όσους δεν θέλουν να προσπαθήσουν! Η Ένωση καλό είναι να υπερασπίζεται άλλα αιτήματα. Ευχαριστώ."

No comments

εγώ λέω να εφαρμοστεί επιτέλους η αξιολόγηση  στους μόνιμους για να δούμε και το γνωστικό τους επίπεδο και το ψυχικό τους status.
Τότε θα σου εγώ αν θα πάνε να επιτηρήσουν και αν θα σκεφτούν τους αδιόριστους
συναδέλφους τους.
΄
οχι απλά αξιολόγηση, να δώσουν ΑΣΕΠ κι αυτοί να δούμε πόσοι θα ήταν επιτυχόντες.

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2579 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 12:14:07 μμ »
Μόλις γύρισα από τη δευτεροβάθμια Θεσσαλονίκης στη Σαπφούς .Δεν υπήρχε κανείς συνάδελφος ,ήμουν εκεί στις 11 παρά 10 περίπου.Όποιος βρέθηκε εκεί ας μας δώσει πληροφορίες.Είχε τρομερή κίνηση στο δρόμο σημερα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:38:24 »

Αποσυνδεδεμένος pelazi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2580 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 12:55:08 μμ »
 Κι εγώ πήγα στη διαμαρτυρία στα Γιάννενα μαζί με 3 φίλες μου και δε βρήκα κανέναν εκεί. Έφτασα ακριβώς 10:30 περίμενα ένα τέταρτο και φύγαμε. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι δούλεμα έφαγα.
Ο χρόνος είναι /πολύ αργός για όσους περιμένουν
                     /πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται
                     /πολύ σύντομος για όσους χαίρονται
                     /πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν
                     /και αιώνιος για όσους αγαπούν

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2581 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 12:57:10 μμ »
Αν ήταν και της Αθήνας έτσι είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2582 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 01:07:11 μμ »
Στην Κρήτη τελικά έγινε διαμαρτυρία?

Αποσυνδεδεμένος ΔημΣεκ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2583 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 01:11:03 μμ »
Κοροιδια ντροπη και αηδια.  Εχω ξενερωσει φιλοι μου.  Δε μου κανει καρδια να διαβασω.  Νιωθω σαν να με κλεψανε.  Σα να μας κλεψανε ολους. Οχι μονο 20 ευρω,(πολυ καλο εισπρακτικο μεσο της ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ) οχι μονο ωρες κ ταλαιπωρια στις ουρες(στον Πειραια ετσι ηταν) οχι μονο χρηματα σε φροντιστηρια(για καποιους) οχι μονο χρηματα σε βιβλια αλλα πανω απ ολα μας εκλεψαν το δικαιωμα να παλεψουμε για να δουλεψουμε σε σχολειο. Ειμαι σιγουρος οτι κπ όπως ηξεραν την υλη(το διαβασα στο φορουμ της κοινοτητας μας εδω) ετσι ηξεραν σιγουρα κ την αλλαγη της ημερομηνιας.  Ειχα ακουσει οτι 20-21 δινουμε αλλα δεν το πιστευα.  Εδω κ 2 εβδομαδες κυκλοφορουσε(μου το ειπε μια φιλη μου δασκαλα αναπληρωτρια) κ η μητερα μιας μαθητριας μου(της κανω αρχαια)  - καθηγητρια μονιμος η οπιοα μου ανεφερε οτι τους ειπαν για επιτηρηση στον ΑΣΕΠ.  Θα θελα να μπορουσα να στειλω κατι στον ΑΣΕΠ να τον καταγγειλουμε με κπ τροπο αλλα ακομα κ η προκηρυξη εινια καλα φτιαγμενη κ καμουφλαρισμενη για να καλυψει αυτη την κλοπη. Μπορουν να πουν ολοι οτι οι 3μηνες μετα την υποβολη των αιτησεων εινια κτ που εγινε στο παρελθον κ οτι τωρα του ΥΠΕΠΘ θελει να ξεμπλοκαρει τον κλαδο κ διαφορα τετοια... Δυστυχως καποιοι ξερουν εχουν ετοιμαστει εχουν κ τα πλαστα δικαιολογητικα τους οπως διαβασα πιο πανω ηξεραν κ την υλη οπως ειπαμε και ειναι πανετοιμοι.  Απ την αρχη κτ δε μου αρεσε με τον ΑΣΕΠ. Λυπαμαι πιο πολυ για ολους εκεινους που ξοδεψαν χρηματα ωρες κ εκαναν τεραστιες θυσιες.  Εγω λογω δουλειας κ βαρεμαρας μολις κ μετα βιας θα προλαβαινα τον Φεβρουαριο να ετοιμαστω αν κ μερικα τα χω φρεσκα απ το Πανεπιστημιο κ απ το Λυκειο(τον Οκτωβριο ορκιστηκα  στο ΕΚΠΑ).  Τι να πω. Μακαρι να δουλευαν οι θεσμοι σ αυτη τη χωρα. Ειναι κριμα κ επιβεβαιωνετε οτι η ΕΛΛΑΔΑ τρωει τα παιδια της.

καλη δυναμη σ ολους,

Δημητρης

om

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2584 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 01:34:34 μμ »
Καλημέρα παιδιά, για τη διαμαρτυρία στην Αθήνα αφήνω το λόγο στα παιδιά της ΠΕΑΕ, άλλωστε έφυγα πριν να βγει η επιτροπή από το υπουργείο. Για τη συμμετοχή ουδέν σχόλιον, να σας ενημερώσω ότι ήταν εκεί και ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων παιδιών με ειδικές ανάγκες, καθώς το κρατίδιο στο οποίο ζούμε "φροντίζει" και γι' αυτά τα παιδιά, τα οποία παιδιά πάντως είτε σε καροτσάκι είτε υποβασταζόμενα ήταν εκεί.
Κάλό διάβασμα σε όλους μας, καλό κουράγιο.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2585 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 01:53:10 μμ »
Για τη Θεσσαλονίκη δεν έχω να πω, παρά ντροπή μας! Είμαστε άξιοι της μοίρας μας... Πήραμε το βραβείο της ανοιχτής παλάμης, καθώς ο αριθμός ήταν συμβολικός, όσα και τα δάχτυλα του ενός χεριού...
Green-ice, προφανώς δε μας βρήκες, γιατί περιμέναμε...μάταια... στο σημείο προσυγκέντρωσης στα ΚΤΕΛ Αθηνών μέχρι τις 11:15, μήπως και έρθουν κι άλλοι (λόγω της κίνησης).
Το ρόλο μας τον επιτελέσαμε πάντως, εμείς οι "300 του Λεωνίδα". Βέβαια πορεία δεν ήταν δυνατό να γίνει αλλά καταθέσαμε υπόμνημα διαμαρτυρίας στη δευτεροβάθμια, για να διαβιβαστεί στο ΥΠΕΠΘ.
Syllas, swtia, ariadni, εγώ και άλλη μία φίλη-συνάδελφος, εκπροσωπήσαμε την πολυπληθέστερη (μετά την Αττική) περιφέρεια της κεντρικής Μακεδονίας... Τα σχόλια δικά σας...
 
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2586 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 01:53:57 μμ »
 Λυπάμαι πολύ για αυτά που έμαθα.
δεν μπορεί 5 ή 50 άνθρωποι να φωνάζουν,να αγωνιούν,να μην το
βάζουν κάτω και όλοι οι υπόλοιποι να κάθονται αποβλακωμένοι
στα σπίτια.
Λυπάμαι υπερβολικά.
Ενισχύεται η επιλογή μου να φυγω και να ζήσω εκτός Ελλάδος
και δεν πρόκειται να γυρίσω.
Ντροπή.
Είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2587 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 01:57:30 μμ »
και στο Φόρουμ τσάμπα μιλάμε.
Εσωτερική κατανάλωση γίνεται.
Είμαστε άξιοι της μοίρας μας.
Γα αυτό ας το βουλώσουμε-λυπάμαι για την επιλογή του ρήματος αλλά
μόνο αυτό κολλάει-και πάμε σαν τα πρόβατα στη σφαγή.
Λυπάμαι.
Τέλος.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2588 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 01:58:47 μμ »
Καλημέρα από Θεσσαλονίκη. Μαζευτήκαμε λίγα άτομα. Το ραντεβού για όσους δεν μας βρήκαν ήταν στο κτελ Αθηνών απέναντι από τον Ν. Σ. Σταθμό και όχι κατευθείαν στη Σαπφούς, οπότε μέχρι να φτάσουμε Σαπφούς πήγε 11 και κάτι...και δεν βρήκαμε κανέναν εκεί. Κάναμε όμως αυτό που έπρεπε. Συναντήσαμε τον προϊστάμενο της διεύθυνσης δευτεροβάθμιας, διαμαρτυρηθήκαμε για όλα τα γνωστά και του παραδώσαμε ανοιχτή επιστολή προς τους μόνιμους και ανοιχτή επιστολή προς το υπεπθ για το απαράδεκτο της κατάστασης. Μας υποσχέθηκε ότι θα τις στείλει στο υπεπθ, αφού του είπαμε ότι και σε άλλες δευτεροβάθμιες θα γίνει ανάλογη κίνηση. Αυτά από Θεσσαλονίκη...
Έμαθα ότι στην Αθηνα ήσασταν περισσότεροι από την τρίτη, περιμένουμε όμως και την ενημέρωση της Χρυσούλας, όταν βγει από μέσα...
Τώρα πλέον μπορώ να σας ευχηθώ καλή τύχη και καλό κουράγιο στον δύσκολο μαραθώνιο στις αντοχές και στον αγώνα 100 μέτρων με το χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2589 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:25:05 μμ »
Προφανώς η απογοήτευση κάποιων συναδέλφων είναι μεγάλη. Οι συλλογικές προσπάθειες, για να φέρουν αποτελέσματα θέλουν χρόνο.Η ΠΕΑΕ δεν έχει μαγικό ραβδάκι για να τα αλλάξει όλα μέσα σε 2 μέρες!!!Και ο ραγιαδισμός που ταλανίζει το χώρο μας, είναι καλά ριζωμένος μέσα μας!!
Γι αυτό σε αντίθεση με τη συνάδελφο που πρότεινε να το βουλώσουμε, εγώ λέω ότι ήρθε η στιγμη να φωνάξουμε πιο δυνατά από ποτέ.
Όσο για τους συναδέλφους των Ιωαννίνων, προφανώς περίμεναν έξω από τη Βθμια,την ώρα που οι υπόλοιποι συνάδελφοι΄είχαν ανέβει στα γραφεία και μοιράζαν τη διαμαρτυρία. Ήταν θέμα λάθος συνεννόησης.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 747
Σύνολο: 747

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.