*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 337844 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2646 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 11:51:28 πμ »
Καλημέρα,
να ρωτήσω κάτι: πότε θα ανακοινωθεί ο πίνακας αποκλειομένων από το ΑΣΕΠ και τα εξεταστικά κέντρα; Ξέρει κανείς τίποτα;

τετα μου γιατι αγχωνεσαι? σαββατο 20 δεκεμβριου δινουμε, την παρασκευη στις 19 μπορει να φιλοτιμηθουν να βγαλουν τα εξεταστικα κεντρα. α οσο για τους αποκλειομενους θα δωσεις πρωτα, θα εισαι στους διοριστεους κ μετα θα σου πουν οτι συγγνωμη αλλα ειστε αποκλειομενη γιατι η αιτηση σας ηταν ανυπογραφη.......
 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:13:25 »

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2647 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 12:04:57 μμ »
Σκεφτόμουν και εγώ να πάω δώσω στο Τεστ Δεξιοτήτων αλλά τώρα δεν θέλω να χάσω μία μέρα από το διάβασμα οπότε δεν θα πάω.

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2648 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 12:13:09 μμ »
Παιδιά δείτε τι έγραψε κάποιος "φωστήρας" στο alfavita(πρέπει να έιναι σημερινό ή χθεσινό). Πολύ θα ήθελα να τον είχα μπροστα μου! >:(
Τι να πω πια...


Η "διαμαρτυρία" (ο θεός να την κάνει) κυρίως των φιλολόγων θυμίζει τα κακομαθημένα παιδάκια του σχολείου που παρακαλούν για λίγες ακόμα μέρες διάβασμα πριν τις εξετάσεις, που τρέμουν στην ιδέα πως κάποια μέρα θα μπει ο καθηγητής στην τάξη και απροειδοποίητα θα τους πει "βγάλτε μια κόλα χαρτί"....συμπεριφορά 15χρονων που φιλοδοξούν να διδαξουν υπό συνθήκες πίεσης. Χαμένη γενιά αυτή των φιλολόγων και των λοιπών της 2Π. Καλά κάνει ο Υπουργός και το ΑΣΕΠ. Όλοι έπρεπε να ήταν έτοιμοι από την επομένη του προηγούμενου διαγωνισμού....η μελέτη της επιστήμης είναι μια διαρκής υπόθεση και δεν εξαντλείται στο διάστημα ενός διαγωνισμού, είναι τρόπος ζωής που δεν εξαρτάται από την ημερομηνία ενός διαγωνισμού ΑΣΕΠ. Πάντως θέλω να ελπίζω πως οι "διαμαρτυρόμενοι" είναι μια θλιβερή μειονότητα και πως από τους 18.000 υποψηφίους της ΠΕ2 θα διακριθούν οι καλύτεροι και όσοι προετοίμαστηκαν από την στιγμή της γέννησής τους ακόμα θάλεγα (Φιλόλογος δεν γίνεσαι, γεννιέσαι!!) Καλή επιτυχία στους άριστους!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 28, 2008, 12:16:40 μμ από aziuol »
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2649 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 12:15:47 μμ »
Δείτε τι του απάντησε κάποιος συνάδελφος

Φίλε/η 423, στον προηγούμενο διαγωνισμό διάβασα ακριβώς ενάμιση μήνα και δεν διορίστηκα για μία (ακριβώς μία) ερώτηση πολλαπλής επιλογής. Ήθελα τώρα να διαβάσω λίγο περισσότερο για να είμαι σίγουρος και είχα προγραμματίσει το διάβασμά μου με βάση όσα πίστευα πως ίσχυαν, πλην όμως το ΥΠΕΠΘ μου στερεί αυτό το δικαίωμα. Γιατί; Δεν είναι στοιχειώδης υποχρέωση του κράτους προς κάθε πολίτη να μην τον αιφνιδιάζει; Δεν είναι χρέος του κάθε πολίτη να αντιτάσσεται στη χυδαιότητα της εξουσίας; Λάβε υπόψη σου ότι είμαι 42 ετών και εργαζόμενος (πολύ γνωστός στην περιοχή μου) φροντιστής. Αυτά τα περί αρίστων είναι κουραφέξαλα, πρέπει να είσαι πολύ μικρός/η στην ηλικία για να τα λες. Δεν είναι άριστος όποιος ξέρει "σε ποιο διήγημα του Βιζυηνού είναι ήρωας ο Πασχάλης" (ερώτηση Νέων Ελληνικών από τον τελευταίο διαγωνισμό). Άριστος είναι όποιος μπορεί να εμπνεύσει τα παιδιά και να τους εμφυσήσει λίγη ανθρωπιά. Αν είσαι εκπαιδευτικός, σκέψου πώς θα αντιμετωπίσεις κάποιον "μη άριστο" στην τάξη σου. Όχι, δεν είμαστε όλοι ίσα κι όμοια αν θες, είμαστε όμως όλοι άνθρωποι και γι' αυτό μας οφείλεται σεβασμός.
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:13:25 »

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2650 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 12:35:59 μμ »
Καλημέρα,
να ρωτήσω κάτι: πότε θα ανακοινωθεί ο πίνακας αποκλειομένων από το ΑΣΕΠ και τα εξεταστικά κέντρα; Ξέρει κανείς τίποτα;

τετα μου γιατι αγχωνεσαι? σαββατο 20 δεκεμβριου δινουμε, την παρασκευη στις 19 μπορει να φιλοτιμηθουν να βγαλουν τα εξεταστικα κεντρα. α οσο για τους αποκλειομενους θα δωσεις πρωτα, θα εισαι στους διοριστεους κ μετα θα σου πουν οτι συγγνωμη αλλα ειστε αποκλειομενη γιατι η αιτηση σας ηταν ανυπογραφη.......
 ;D ;D ;D
maryvas,
μιλάς με ένα άτομο που το άγχος είναι η δεύτερη φύση του. γενικά σε διαγωνισμούς και όλα τα συναφή με πιάνει πανικός. Νομίζω ότι δεν έχω κάνει σωστά την αίτηση και τα τοιαύτα. να σου πω δε ότι φέτος και ενώ έχω παραδώσει την αίτηση στη δευτεροβάθμια και πηγαίνω στο σπίτι μου, θυμάμαι ότι δεν έχω βάλει υπογραφή στην πίσω σελίδα της αίτησης. μιλάμε για επιφοίτηση. γυρνάω στην δευτεροβάθμια σε έξαλλη κατάσταση και ζητάω να το διορθώσω. ευτυχώς που η συνάδελφος εκεί ήταν πολύ ευγενική. πράγματι είχα ξεχάσει να υπογράψω αυτό το τμήμα της αίτησης και με την ευκαιρία την έλεγξα και άλλες τέσσερις φορές και μετά έφυγα. άσε που όλο το προηγούμενο διάστημα είχα τρελλαθεί με τη συγκέντρωση των δικαιολογητικών, γιατί φέτος ζητούσαν αναλυτική βαθμολογία για το μεταπτυχιακό και ήμουν σε αναβρασμό μέχρι να επικοινωνήσω με το παν/μιο μου στην Αγγλία να τους στείλω φαξ με τα δικαιολογητικά και να τους εκλιπαρώ να μου το έχουν έτοιμο μέσα σε μια εβδομάδα και να το περιμένω με το ταχυδρομείο. είχα φθάσει να ελέγχω την ταχυδρομική μου αλληλογραφία κάθε δύο ώρες. αφού με είχαν πάρει χαμπάρι όλοι οι γείτονες!!!.
τι να πω είμαι κλασσική περίπτωση ασεποειδούς, όπωσ είχε γράψει και ένας συνάδελφος πολύ επιτυχημένα.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2651 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 12:46:03 μμ »
teta, υπαρχουν 2 ειδη αγχους, το δημιουργικο κ το καταστροφικο. προσπαθησε να απαλλαγεις απο το πολυ αγχος γιατι μονο σε κακο θα σου βγει. να σκεφτεσαι οτι κανεις ο,τι μπορεις, οτι τα εχεις καλα με τον εαυτο σου κ απο κει κ περα ο,τι ειναι να γινει, θα γινει. η ζωη ουτε αρχιζει ουτε τελειωνει με ενα ασεπ....
 ;)

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2652 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 01:10:25 μμ »

Η "διαμαρτυρία" (ο θεός να την κάνει) κυρίως των φιλολόγων θυμίζει τα κακομαθημένα παιδάκια του σχολείου που παρακαλούν για λίγες ακόμα μέρες διάβασμα πριν τις εξετάσεις, που τρέμουν στην ιδέα πως κάποια μέρα θα μπει ο καθηγητής στην τάξη και απροειδοποίητα θα τους πει "βγάλτε μια κόλα χαρτί"....συμπεριφορά 15χρονων που φιλοδοξούν να διδαξουν υπό συνθήκες πίεσης. Χαμένη γενιά αυτή των φιλολόγων και των λοιπών της 2Π. Καλά κάνει ο Υπουργός και το ΑΣΕΠ. Όλοι έπρεπε να ήταν έτοιμοι από την επομένη του προηγούμενου διαγωνισμού....η μελέτη της επιστήμης είναι μια διαρκής υπόθεση και δεν εξαντλείται στο διάστημα ενός διαγωνισμού, είναι τρόπος ζωής που δεν εξαρτάται από την ημερομηνία ενός διαγωνισμού ΑΣΕΠ. Πάντως θέλω να ελπίζω πως οι "διαμαρτυρόμενοι" είναι μια θλιβερή μειονότητα και πως από τους 18.000 υποψηφίους της ΠΕ2 θα διακριθούν οι καλύτεροι και όσοι προετοίμαστηκαν από την στιγμή της γέννησής τους ακόμα θάλεγα (Φιλόλογος δεν γίνεσαι, γεννιέσαι!!) Καλή επιτυχία στους άριστους!
 

[/quote]
Πολύ καλό Mr Άριστε αλλά δε γεννήθηκαν όλοι φιλόλογοι όπως εσύ.Απλά θέλω να σου πω πως έχεις εν μέρει  δίκιο , είναι θέμα και μακρόχρονης προετοιμασίας αλλά και ψυχολογικής ισορροπίας και το δεύτερο η Ελλάδα δε μας το παρέχει.Αν εσύ έχεις φιλολογικό backgroud δε νομίζω πως έχεις ανάγκη ένα ΑΣΕΠ για να αποδείξεις την αξία σου και τις γνώσεις.Μπορείς να βρεις οπουδήποτε εργασία και να ξεχωρίσεις.Άσε τους άλλους που δε γεννήθηκαν φιλόλογοι να προσπαθούν να γίνουν ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 28, 2008, 01:14:31 μμ από Supreme »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2653 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 01:30:45 μμ »
ναι, αυτο πιστευω και γω ψυχολογικης ισορροπιας κυριως.

και μια που μιλησαμε για ψυχολογικη ισορροπια (η οποια,ως γνωστο, δεν ερχεται μονο με το διαβασμα) τι εγινε ρε παιδια ? ολοι πεσατε με τα μουτρα στη μελετη? και γω με ποιον/ποια θα παω για καφε το σαββατο? ελεος!! ειπαμε ψυχολογικη ισορροπια και ηρεμια.
-στειλτε,παρακαλω, προσωπικο μνμ να κανονισουμε για ενα καφεδακι,και αφηστε λιγο τον εγκεφαλο να ηρεμησει.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2654 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 01:38:22 μμ »
αυτον τον φωστηρα του αλφαβητα πρεπει να τον κανει εκπροσωπο τυπου το υπουργειο παιδειας...αν δεν ειναι ηδη δηλαδη...εκφραζει απολυτα την αναχρονιστικη,φασιστικη,στενη,καθολου δημοκρατικη αντιληψη ορισμενων στενομυαλων που μεχρι κ ο παππους μου συντηρητικη θα την εβρισκε.ακου λεει να ειμαστε ανα πασα στιγμη καθ ολα ετοιμοι...ας δωσουν λοιπον κ οι μονιμοι τα θεματα του ασεπ μια τυχαια μερα στο σχολειο,να δουμε ποσο ετοιμοι ειναι...κ ας δωσει κ αυτος ο κυριος που τα γραφει αυτα επισης...κ να υπενθυμισω οτι ακομα κ να γραψει,οτι το να ειναι καποιος σ ολη του τη ζωη πανω απο ενα βιβλιο κ να εχει γινει <σπασικλακι> κ <φυτο>,μπορει να τον κανει να γραψει στον ασεπ.δε σημαινει ομως οτι μπορει κ να διδαξει σωστα,εχοντας ΜΗΔΕΝ απο εμπειριες στη ζωη του...γιατι δε διδασκουμε μονο υλη,αλλα αξιες,τροπους συμπεριφορας κτλ...

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2655 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 01:53:16 μμ »
αυτον τον φωστηρα του αλφαβητα πρεπει να τον κανει εκπροσωπο τυπου το υπουργειο παιδειας...αν δεν ειναι ηδη δηλαδη...εκφραζει απολυτα την αναχρονιστικη,φασιστικη,στενη,καθολου δημοκρατικη αντιληψη ορισμενων στενομυαλων που μεχρι κ ο παππους μου συντηρητικη θα την εβρισκε.ακου λεει να ειμαστε ανα πασα στιγμη καθ ολα ετοιμοι...ας δωσουν λοιπον κ οι μονιμοι τα θεματα του ασεπ μια τυχαια μερα στο σχολειο,να δουμε ποσο ετοιμοι ειναι...κ ας δωσει κ αυτος ο κυριος που τα γραφει αυτα επισης...κ να υπενθυμισω οτι ακομα κ να γραψει,οτι το να ειναι καποιος σ ολη του τη ζωη πανω απο ενα βιβλιο κ να εχει γινει <σπασικλακι> κ <φυτο>,μπορει να τον κανει να γραψει στον ασεπ.δε σημαινει ομως οτι μπορει κ να διδαξει σωστα,εχοντας ΜΗΔΕΝ απο εμπειριες στη ζωη του...γιατι δε διδασκουμε μονο υλη,αλλα αξιες,τροπους συμπεριφορας κτλ...

dog εγραψες παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!
υποκλινομαι στη δημοκρατικοτητα σου, δημοκρατικε ανθρωπε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2656 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 02:09:11 μμ »
............. το πριόνι............(μεγαλη Αννιτα Πανια)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος aggeloskar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2657 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 02:29:59 μμ »
Τι να πω πια...


Η "διαμαρτυρία" (ο θεός να την κάνει) κυρίως των φιλολόγων θυμίζει τα κακομαθημένα παιδάκια του σχολείου που παρακαλούν για λίγες ακόμα μέρες διάβασμα πριν τις εξετάσεις, που τρέμουν στην ιδέα πως κάποια μέρα θα μπει ο καθηγητής στην τάξη και απροειδοποίητα θα τους πει "βγάλτε μια κόλα χαρτί"....συμπεριφορά 15χρονων που φιλοδοξούν να διδαξουν υπό συνθήκες πίεσης. Χαμένη γενιά αυτή των φιλολόγων και των λοιπών της 2Π. Καλά κάνει ο Υπουργός και το ΑΣΕΠ. Όλοι έπρεπε να ήταν έτοιμοι από την επομένη του προηγούμενου διαγωνισμού....η μελέτη της επιστήμης είναι μια διαρκής υπόθεση και δεν εξαντλείται στο διάστημα ενός διαγωνισμού, είναι τρόπος ζωής που δεν εξαρτάται από την ημερομηνία ενός διαγωνισμού ΑΣΕΠ. Πάντως θέλω να ελπίζω πως οι "διαμαρτυρόμενοι" είναι μια θλιβερή μειονότητα και πως από τους 18.000 υποψηφίους της ΠΕ2 θα διακριθούν οι καλύτεροι και όσοι προετοίμαστηκαν από την στιγμή της γέννησής τους ακόμα θάλεγα (Φιλόλογος δεν γίνεσαι, γεννιέσαι!!) Καλή επιτυχία στους άριστους!
 

[/quote] Homo Asepiens... Ο χαμένος κρίκος της αλυσίδας της εξέλιξης  βρέθηκε.... Γράφει στο alfavita...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 28, 2008, 02:31:43 μμ από aggeloskar »

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2658 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 02:38:44 μμ »
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΔΕ ΓΙΝΕΣΑΙ.ΓΙΕΝΙΕΣΑΙ.ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΑΛΦΑΒΙΤΑ.ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟΝ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ ΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ.ΕΛΕΟΣ

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2659 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 02:42:38 μμ »
δεν αξιζει το κοπο ρε παιδια να ασχολουμαστε. αξια δινουμε ετσι.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 758
Σύνολο: 762

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.