*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2010  (Αναγνώστηκε 683272 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2450 στις: Αύγουστος 28, 2010, 10:26:00 πμ »
Καλημέρα σε όλους!!!Έχω μια απορία.Στην περιοχή μετάθεσης που ανήκω διόρισαν δύο άτομα της ειδικότητας μου(γερμανικών).Τα λειτουργικά κενά που θα καλυφθούν είναι λιγότερα!Υπάρχει ελπίδα σαν πιο παλιά(διορίστηκα το 2008) να αποσπαστώ σε άλλο ΠΥΣΔΕ με τη β' φάση αποσπάσεων???  ???
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:18:15 »

Αποσυνδεδεμένος anna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2451 στις: Αύγουστος 28, 2010, 12:36:44 μμ »




Εφόσον φετος υπηρετήσεις την προσωρινή τοποθέτηση  ειναι σαν να υπηρέτησες την οργανική σου.
αν όμως φυγεις με απόσπαση φέτος θα χρωστας την οργανική σου.
Η γνωμη μου ειναι να υπηρετήσεις την θεση σου φετος.
για του χρονου δεν ξερουμε τι θα ισχυει.
ο νεος νομος προβέπει οτι όσοι παρουν μετάθεση του χρονου θα πρεπει την ορανικη νατην υπυρετουν δύο χρόνια.
[/quote]

καλημερα.
σε περιπτωση που μεινω να υπηρετησω φετος, κανω και αιτηση για οργανικη για του χρονου, εκτος της αιτησης αποσπασης που θα κανω για το νομο που ειναι ο συζυγος; αιτηση αποσπασης ποτε γινεται; μια φορα το χρονο; γιατι η συναδερφος ανεφερε οτι οποιαδηποτε στιγμη να κανω πρεπει να την δεχτουν,ανεξαρτητα απο τις ημερομηνιες που δινουν. και κατι ακομη. σαν συζυγος ενστολου την δικαιουμαι σιγουρα η ακομη και εκει τιποτα δεν ειναι σιγουρο; (βυσμα  χρειαζεται παντου)
 ευχαριστω και παλι.





Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2452 στις: Αύγουστος 28, 2010, 12:41:07 μμ »
σαν συζυγος ενστολου την δικαιουμαι σιγουρα η ακομη και εκει τιποτα δεν ειναι σιγουρο; (βυσμα  χρειαζεται παντου)
Τη δικαιούσαι σίγουρα. Αίτηση όντως μπορείς να κάνεις όποτε θες.

Αποσυνδεδεμένος anna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2453 στις: Αύγουστος 28, 2010, 12:54:49 μμ »
ευχαριστω πολυ συναδερφε για την απαντηση,να εισαι καλα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:18:15 »

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2454 στις: Αύγουστος 28, 2010, 01:48:37 μμ »
Για ακόμα μια φορά είδαμε  ποση αξιοκρατία υπάρχει σε αυτή τη χώρα.... >:( άνθρωποι με χώρις κανένα απολύτως δικαιολογητικό πήραν απόσπαση και άνθρωποι με σοβαρούς λόγους έμειναν στα κρύα του λουτρού....τι να πώ....κρίμα

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2455 στις: Αύγουστος 28, 2010, 02:41:12 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!Εέχει κάποιος πληροφορίες για τις αποσπάσεις σε γραφεία και διευθύνσεις της δευτεροβάθμιας, εφόσον πλέον δεν έχουμε μόνο τη β φάση αποσπάσεων σε φορείς αλλά και συμπληρωματική εγκύκλιο νέων αιτήσεων προ λίγων ημερών!!Κατά τα άλλα φεύγουν οι καθηγητές από τα γραφεία, όπως λέει και η υπουργός!Ποιό νόημα έχει η έκδοση νέας εγκυκλίου νέων αιτήσεων για γραφεία το τονίζω!!!, όχι αιτήσεις επανεξέτασης, όταν υπάρχουν τόσα κενά , τόσες συνταξιοδοτήσεις κλπ.Λίγο ανακόλουθα μου ακούγονται όλα αυτά ,εκτός και αν πρέπει να τοποθετηθούν κάποιοι ημέτεροι που δεν πρόλαβαν τον Ιούνιο!Αλλά μάλλον κάνω λάθος, αφού δεν γίνονται τέτοια πράγματα στην ''Δανία του Νότου", όπως θέλει να μας φαντασιώνεται ο πρωθυπουργός μας!

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2456 στις: Αύγουστος 28, 2010, 03:14:05 μμ »
Ξέρετε αν θα υπάρξει και γ΄ φάση???δυστυχώς δεν πήρα την απόσπαση και με βαρβάτα δικαιολογητικά....γνωστοί μου πήραν χωρίς καν δικαιολογητικά...τι να πω...για γραφείο ούτε καν ελπίζω...
τι λέτε τελικά θα υπάρξει γ΄φάση ή να σταματήσω να ελπίζω???

Αποσυνδεδεμένος pirate bay

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2457 στις: Αύγουστος 28, 2010, 03:18:25 μμ »
Η συζήτηση πάντως γιά τις συμπληρωματικές αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ ξεκινά τη Δευτέρα....

Αποσυνδεδεμένος m_PE04

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2458 στις: Αύγουστος 28, 2010, 03:41:10 μμ »
Η συζήτηση πάντως γιά τις συμπληρωματικές αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ ξεκινά τη Δευτέρα....

Ποιός σου το είπε αυτό; Εγώ που πήρα στο υπουργείο την Παρασκευή είπαν ότι ήδη έχουν ξεκινήσει οι διαδικασίες και ότι τη Δευτέρα ίσως προλάβουν να τις ανακοινώσουν.


 

Αποσυνδεδεμένος KELLYNIKOL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2459 στις: Αύγουστος 28, 2010, 04:10:26 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΦΟΣΟΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΉΘΗΚΕ ΤΌΣΟ ΜΕΓΆΛΟς ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ.
 ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑ Μ΄ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΑΠΟ Δ.Ε. ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΙΣ.
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟΣΠΑΣΗ, ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΛΟΓΙΚΗ ΤΩΝ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ, ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.
ΕΛΕΟΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ..
ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΕΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΗΚΕ-ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΒΥΣΜΑΤΩΝ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ.ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΠΛΑ ΑΗΔΙΑΣΜΕΝΗ...

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2460 στις: Αύγουστος 28, 2010, 04:28:30 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΦΟΣΟΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΉΘΗΚΕ ΤΌΣΟ ΜΕΓΆΛΟς ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ.
 ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑ Μ΄ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΑΠΟ Δ.Ε. ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΙΣ.
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟΣΠΑΣΗ, ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΛΟΓΙΚΗ ΤΩΝ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ, ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.
ΕΛΕΟΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ..
ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΕΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΗΚΕ-ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΒΥΣΜΑΤΩΝ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ.ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΠΛΑ ΑΗΔΙΑΣΜΕΝΗ...
Πραγματικά λυπάμαι. Το να έχεις οικογένεια και να μοιράζεται έτσι είναι μεγάλο πακέτο. Εγώ θα ξενιτευτώ 270χλμ. μακριά και λέγαμε με τον άντρα μου να βάλουμε μπρος για παιδί, αλλά πήγαινε-έλα είναι 70 ευρώ. *&^$#% τη διαφάνεια...
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2461 στις: Αύγουστος 28, 2010, 04:46:47 μμ »
Κατά τ'άλλα είμαστε δημόσιοι υπάλληλοι.Μας έχουν συνεχώς στο περίμενε και μας λένε σήμερα θα βγουν αύριο θα βγουν!!Πώς να οργανώσεις έτσι τη ζωή σου?
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΤΑ3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • ούτε ένας μαθητής χαμένος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2462 στις: Αύγουστος 28, 2010, 05:05:03 μμ »
μας κάναν να παρακαλάμε για το αυτονόητο. οι αιρετοί που για ένα χτύπημα στην πλάτη πουλάν την μάνα τους. οι πολιτικοί που δεν ξέρουν την αξία της οικογένειας , αφού οι ίδιοι διέλυσαν τις δικές τους.
τα 25 χρονα παιδιά θαύματα σαν την λαίδη D. (25 την έκαναν νομάρχη). Άνθρωποι που δεν νοιάζονται για το σχολείο αφού τα παιδιά τους σπουδάζουν σε ιδιωτικά.
καλό κουράγιο σε όσους δεν πήραν απόσπαση. να μη χάσουν την πίστη τους.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2463 στις: Αύγουστος 28, 2010, 05:15:39 μμ »
Αλήθεια τί θα κάνουμε αν πάρουμε τελικά στη 2η φάση απόσπαση και είμαστε ήδη στο σχολείο τοποθέτησής μας στο ΠΥΣΔΕ που ανήκουμε?Περιμένουμε ή φεύγουμε για το ΠΥΣΔΕ απόσπασης?Ας μας πει κάποιος που γνωρίζει!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!  :'(
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161774
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 418
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.