*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2010  (Αναγνώστηκε 679924 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margavare

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1330 στις: Ιούνιος 30, 2010, 10:39:35 μμ »
Οι αποσπάσεις σε βιβλιοθήκες πότε θα βγουν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:11:04 »

Αποσυνδεδεμένος valanidas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1331 στις: Ιούνιος 30, 2010, 10:42:44 μμ »
Μια ερώτηση οι σχολικές βιβλιοθήκες που λειτουργούν με αποσπασμένους καθηγητές ,το καλοκαίρι δουλεύουν??? 

Αποσυνδεδεμένος ninja

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1332 στις: Ιούνιος 30, 2010, 11:50:45 μμ »
το πού πηγαίνουν οι αποσπασμένοι στον ΟΕΕΚ, δηλαδή σε ποια ΙΕΚ πότε βγαίνει?

Αποσυνδεδεμένος vgargan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη (Δημόσια) εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Βασίλης Γαργανουράκης - Πρόσωπικη Ιστοσελίδα
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1333 στις: Ιούλιος 01, 2010, 12:11:38 πμ »
Μια ερώτηση οι σχολικές βιβλιοθήκες που λειτουργούν με αποσπασμένους καθηγητές ,το καλοκαίρι δουλεύουν???  

Όχι, οι σχολικές βιβλιοθήκες είναι για να χρησιμοποιούνται από τους μαθητές αρα χωρίς μαθητές οι βιβλιοθήκες είναι κλειστές.

Για όσους μπορούν να αποσπαστούν είναι πολύ καλή θέση: έχεις το 80% του χρόνου σου ελευθερο σε ένα γραφείο με προσωπικό υπολογιστή, ιντερνετ, τηλέφωνο και φαξ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2010, 12:24:53 πμ από vgargan »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:11:04 »

Αποσυνδεδεμένος christy_xd@1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1334 στις: Ιούλιος 01, 2010, 01:11:10 πμ »
Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα να έχουμε όλοι μας!!!Όχι,όχι δν θέλω αντιρρήσεις καλός θα είναι ο μήνας...!Είναι η πρώτη φορά που στέλνω μην αν και ενημερώνομαι συνεχώς από το pde.gr.Διαβάζω το συγκεκριμένο forum και σήμερα κόντεψα να "πηδηχτώ απ΄το παράθυρο" με αυτά που είδαν τα μπλε ματάκια μου...Είναι δυνατόν βρε παιδιά να ρωτάται με ποια κριτήρια γίνονται οι αποσπάσεις?Σήμερα είδα πως αποσπάστηκε μία γνωστή μου σε Γραφείο,ανύπανδρη,χωρίς παιδιά,σκυλιά,με 3 χρόνια προυπηρεσίας,500 κ χιλιόμετρα μακριά από το σπίτι της(υποθετικά οι αποσπάσεις γίνονται για να έρθουμε πιο κοντά στα σπίτια μας),φαινομενικά χωρίς πρόβλημα υγείας(αν είχε θα ζητούσε απόσπαση στη Θεσσαλονίκη που και κοντά στο σπίτι της θα ήταν και κοντά σε κάποιο νοσοκομείο αν είχε πρόβλημα με τν υγεία της-όχι στο Νομό Έβρου που τελικά αποσπάστηκε)...Τεσπάντων καλά να είναι η κοπέλα.Από το γραφείο στο οποίο ανήκω μου λένε πως δω θα πάρω με τίποτα την απόσπαση γιατί δν έχω κάποιο δικαιολογητικό(αν και 2 χρόνια βρίσκομαι σε Νηπιαγωγείο με μειονοτικό πληθυσμό,δυσ/σιτο).Μην βιαστείτε να πείτε πως όλα αυτά τα λέω από κακία γιατί έκανα ανάκληση της αίτησης απόσπασής μου,αλλά έτσι για το γα...το και την κοροϊδία...Άντε λοιπόν βρείτε τώρα με ποια κριτήρια έγινε η απόσπαση της συγκεκριμένης κοπελιάς...εδώ σας θέλω..!

Αποσυνδεδεμένος SOKAL

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1335 στις: Ιούλιος 01, 2010, 01:17:55 πμ »
ετσι ειναι εσυ δεν ειχες χρυσο δοντι!!!!!!αλιμονο σε εμας που εχουνε λογους και περιμενουμε σαν τους μ..........!!!!!!!τα πολυμπριζα σε αυτην τη  χωρα δεν εχουν τελειωμο!!!!!!!!! ο,τι μα ο,τι μ.........ζητησουν τους την κανουν ελεος !!!!! ποτε θα ξυπνησουμε να αρχισουμε τιις καταγγελιες!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος pamast

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1336 στις: Ιούλιος 01, 2010, 02:08:45 πμ »
παντρεμενη με 3 παιδια,συζυγος εκπαιδευτικος,σοβαροι λογοι υγειας συζυγου (με χαρτια απο επιτροπες)και με ολα τα προσοντα που ηθελαν  και..........ναι δεν πηρα αποσπαση σε γραφειο!!!!!!!!(οι λογοι βεβαια που ηθελα γραφειο ηταν καθαρα πρακτικοι για την οικογενεια μου και οχι για την καρεκλα,το ωραριο και το παλουκι της δουλειας!!!!!!!!!!)
βεβαια πηρε αποσπαση κοπελα παντρεμενη χωρις παιδια...............ισως εχει περισσοτερη αναγκη απο μενα,,εγω ας αρχισω να μαζευω βαλιτσα για το νησι με κορη 15,και 8 και 10μηνο τεκνο!!!!!!!!!!!!!γιατι οπως μου λενε αποκλειεται να παρω σε σχολειο ,λογω ειδικοτητας (πε 11)
ποια αξιοκρατια βρε παιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και το ασχημο ειναι οτι αυτη την αναμονη και αυτο το αγχος θα πρεπει να το περνω για 10 χρονια τουλαχιστον εφοσον μεταθεση ουτε που να το σκεφτω!!!!!!!!!! ποιος νοιαζεται για την οικογενεια που θα διαλυθει!!!τα παιδια ρωτανε ολη μερα αν θα φυγουμε ή οχι απο την πολη μας!!!!!!!!!ποιος πληρωνει αυτη την ψυχολογια των παιδιων μας????????? μηπως το αξιοκρατικο συστημα της Διαμαντοπουλου?????????? τους σιχαθηκα ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
γνωριζει κανεις κατι για τις μεταταξεις για διοικητικους?ολα αρχιζω να τα σκεφτομαι!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος palelos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1337 στις: Ιούλιος 01, 2010, 02:11:16 πμ »
ετσι ειναι εσυ δεν ειχες χρυσο δοντι!!!!!! αλιμονο σε εμας που εχουνε λογους και περιμενουμε σαν τους μ..........!!!!!!!τα πολυμπριζα σε αυτην τη  χωρα δεν εχουν τελειωμο!!!!!!!!! ο,τι μα ο,τι μ.........ζητησουν τους την κανουν ελεος !!!!! ποτε θα ξυπνησουμε να αρχισουμε τιις καταγγελιες!!!!!!!!

+1 και ισχύει για όσους δεν  βάλανε  δόντι. Είδα άτομο πιο μπλέ δεν γινόταν το οποίο πήρε πέρυσι απόσπαση τριετίας  είχε από κοντά  πέρυσι  γαλάζιο υφυπουργό  και φέτος ξαναπήρε  απόσπαση.
Να ρωτήσω κάτι άλλο.... Αίτηση επανεξέτασης της αίτησης απόσπασης θα υπάρξει?  Ρωτάω γιατί.....   κάποιος ίδιας ειδικότητας με εμένα σήμερα έκανε απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ γιατί στο σχολείο που είχε τοποθετηθεί   πέρυσι ήταν υπεράριθμος,  και  το πυσδε για τις ανάγκες της υπηρεσίας τον έκανε απόσπαση.

Είχαμε πάρει και οι δύο πέρυσι μετάθεση στην ίδια περιοχή εγώ υπηρέτησα κανονικότατα οργανική και αυτός είχε κριθεί υπεράριθμος.

Φέτος  έκανα αίτηση απόσπασης σε φορέα άλλης περιοχής  χωρίς βίσμα, και ο συνάδερφος  φέτος  ζήτησε απόσπαση εντός πυσδε στο σχολείο που είμαι εγώ.

Περίπτωση να έρθει στο σχολείο μου χωρίς να φύγω εγώ δεν υπάρχει σύμφωνα με  τα λεγόμενα της υπουργού.
Ι am back..   Σας  έλλειψα?

Αποσυνδεδεμένος christy_xd@1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1338 στις: Ιούλιος 01, 2010, 02:48:55 πμ »
Από το Γραφείο μου πάντως μου είπαν πως αν τύχει και πάρω απόσπαση-ααααααν- θα πρέπει να παραμείνω στη θέση μου μέχρι να έρθει άλλη αναπλ και μετά να φύγω(μιλάω για α'/θμια).Βέβαια δεν γνωρίζω αν παίζει ρόλο το γεγονός πως η οργανική μου είναι σε δυσ/σιτο σχολείο.Όσον αφορά τα προηγούμενα που ανέφερες...πώς είναι δυνατόν η κοπελιά που προανάφερα να μην έχει κάποιο κοινωνικό κριτήριο,ούτε τρελά μόρια και να αποσπάται σε γραφείο και οι κοπέλες που ήταν φέτος στο Γραφείο που ανήκω να έχουν πάρει πόδι όλες!!!(οι "δηλωμένες" και "χρωματισμένες" μπλε)...Όσον αφορά για το αν ξυπνήσουμε ποτέ και αρχίσουμε τις καταγγελίες(SOKAL),άντε και την έκανα ποιος θα με υπολογίσει?Θα με δικαιώσει το σύστημα που είναι το ίδιο που κάνει τις "ματσακονίτσες"?Ή μήπως οι εργατοπατέρες του κλάδου μας?Εδώ δεν μπορεί να βρει το δίκιο της,να πάρει απόσπαση,η κυρία με τα 3 παιδάκια(μαργα,πραγματικά κρίμα) και θα το βρούμε όλοι οι υπόλοιποι?

Αποσυνδεδεμένος mana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1339 στις: Ιούλιος 01, 2010, 09:11:47 πμ »
Καλημέρα μήπως εχει κανείς ενημέρωση για το πότε θα βγουν οι αποσπάσεις στα σχολεία, οι ενστάσεις για τις αποσπάσεις πότε περίπου ξεκινάνε??

ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1340 στις: Ιούλιος 01, 2010, 09:42:01 πμ »
Από το Γραφείο μου πάντως μου είπαν πως αν τύχει και πάρω απόσπαση-ααααααν- θα πρέπει να παραμείνω στη θέση μου μέχρι να έρθει άλλη αναπλ και μετά να φύγω(μιλάω για α'/θμια).Βέβαια δεν γνωρίζω αν παίζει ρόλο το γεγονός πως η οργανική μου είναι σε δυσ/σιτο σχολείο.

Βρήκα αυτό:

Οι αποσπώμενοι εκπαιδευτικοί από δυσπρόσιτα σχολεία αποχωρούν μετά την ανάληψη υπηρεσίας από τους αντικαταστάτες τους, εκτός της περιπτώσεως που οι αποσπώμενοι πλεονάζουν.

Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος lilo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Πότε θα κάνει ξαστεριά.......
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1341 στις: Ιούλιος 01, 2010, 10:11:23 πμ »
Κανένα νέο για μειονοτικά???
ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος helen23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1342 στις: Ιούλιος 01, 2010, 10:24:36 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι και καλό μήνα. Πραγματικά έχω μέινει άφωνη το τελευταίο διάστημα με όλα όσα γίνονται στην εκπαίδευση κι ειδικά με τις αποσπάσεις. Πραγματικά απορώ όμως γιατί κανείς δε μιλάει και κανείς δε διαμαρτύρεται?!?!?!? Μας έχουν ισοπεδώσει κι έπεται συνέχεια... Πότε θα ξυπνήσουμε?

Αποσυνδεδεμένος christy_xd@1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #1343 στις: Ιούλιος 01, 2010, 10:41:55 πμ »
Καλημέρα!!!Ναι καλέ,αφού μου το είπαν ξεκάθαρα οι άνθρωποι,θα καθίσω στη θέση μου μέχρι να έρθει κάποια άλλη αναπληρώτρια.Άν λάβεις υπόψην σου δε το ότι είμαι στα κατσάβραχα και σε δυσ/σιτο Νηπιαγωγείο θα κάνουν ουράαααα να με αντικαταστήσουν.Βέβαια παίζει και το άλλο όπως μου είπαν από 2 Γραφεία...Μπορεί να πάρω την απόσπαση τυπικά αλλά ουσιαστικά να μην βρεθεί γρήγορα αναπληρώτρια και να καθήσω αρκετό διάστημα στη θέση μου.Βέβαια εγώ ακούγοντάς τα όλα αυτά έκανα αίτηση ανάκλησης της αποσπάσεώς μου και τώρα περιμένω...τουλάχιστον εκεί που είμαι τα μόρια είναι πάνω από 10!!!Το μόνο για το οποίο αξίζει να μείνεις...άντε και για το ότι έχουμε περισσότερες αργίες οι εκπαιδευτικόι εκεί πάνω λόγω των μουσουλμανικών εορτών και καπάκι των δικών μας.Όσοι συνάδελφοι σκέπτεστε τα μειονοτικά αξίζει τον κόπο.Στην αρχή βέβαια είναι πακέτο αλλά μετά δν θα θέλετε να φύγετε!!!




 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 544
Σύνολο: 567

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.