*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2010  (Αναγνώστηκε 676096 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margavare

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #196 στις: Ιούλιος 09, 2008, 04:03:35 μμ »
για την Πρωτοβάθμια

http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank876d.php

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:54:53 »

Αποσυνδεδεμένος mariana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #197 στις: Ιούλιος 09, 2008, 11:24:43 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος goodman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #198 στις: Ιούλιος 22, 2008, 06:23:01 μμ »
Αληθευει οτι αν παρεις μια χρονια αποσπαση, ειναι πλεον πολυ ευκολο να ξαναπάρεις και την δεύτερη χρονιά?

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS_1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #199 στις: Ιούλιος 27, 2008, 02:07:55 μμ »
1) Απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ: μπορεί να βοηθάει η προηγούμενη απόσπαση αν ζητάς το ίδιο σχολείο και υπαρχει βέβαια κενό
2) Απόσπαση σε άλλο ΠΥΣΔΕ: δεν έχει καμία σχέση με την απόσπαση προηγούμενης χρονιάς
3) Απόσπαση σε υπηρεσία (Γραφείο, Δ/νση, Υπουργείο κλπ): αν θεωρηθείς απαραίτητος βοηθά να σε ξαναπροτείνουν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:54:53 »

Αποσυνδεδεμένος ariadninipiagogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #200 στις: Ιούλιος 28, 2008, 12:54:21 πμ »
Καλησπέρα. Όπως γνωρίζετε,την Παρασκευη 25-07, ανακοινώθηκαν οι συμπληρωματικές αποσπάσεις. Στον κλάδο μας(νηπιαγωγοί) και συγκεκριμένα το μεγαλύτερο ποσοστό των νηπιαγωγων που ζητούσαμε απόσπαση στο νομο Αχαιας, μείναμε "απέξω", ενώ την προηγούμενη χρονιά είχαμε πάρει την "πολυπόθητη" απόσπαση. Προσωπικά δεν είχα τα λεγόμενα κοινωνικα κριτήρια(γάμο,παιδια,συνυπηρέτηση) αλλά υπάρχουν συναδελφοι με παιδια, που γυρίζουν στις οργανικές τους....
Υπάρχει κάποιος συναδελφος που να γνωρίζει αν θα ακολουθήσει και τρίτη φάση αποσπάσεων?
Ευχαριστω πολύ.

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #201 στις: Ιούλιος 28, 2008, 12:49:20 μμ »
καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανεις ποτε θα βγουν οι τοποθετησεις των αποσπασμένων του ΟΕΕΚ.Δυστυχώς ακόμη δεν ανακοινωθηκαν τα ΙΕΚ τοποθετησης....

Αποσυνδεδεμένος malina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • CARPE DIEM!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #202 στις: Ιούλιος 29, 2008, 01:06:54 μμ »
 :)Καλημέρα σε όλους!!!
Έκανα επανεξέταση της απόσπασής μου, αλλά δεν εγκρίθηκε πάλι. Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα, καθώς δεν είχα κάποιο σοβαρό λόγο να επικαλεστώ (όχι ότι όλοι έχουν, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα που χωράει συζήτηση...).
Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι τι γίνεται από εδώ και πέρα. Τηλεφ στο ΥΠΕΠΘ στο τμήμα αποσπάσεων και μου είπαν πως μέσα στο καλοκαίρι δεν γίνονται αιτήσεις και πως τον Σεπτ θα βγει εγκύκλιος συμπληρωματικών αποσπάσεων. Για τις χθεσινές αποσπάσεις, όμως, δεν υπήρξε εγκύκλιος, νομίζω. Μήπως το ι΄διο συμβεί και τον Σεπτ. ; Άραγε θα πρέπει να πάω από μόνη μου να κάνω αίτηση και πότε;
Γενικά, αν είναι εύκολο θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις αποσπάσεις, πόσεις φάσεις γίνονται καθ' όλη τη χρονιά (είναι κάτι πάγιο;), υπάρχουν αμοιβαίες αποσπάσεις και ποια η διαδικασία, κ.λπ.
Αν ήδη έχουν απαντηθεί όλα αυτά παλιότερα (είμαι νεά στο site και δεν ξέρω, αν και έψαξα λίγο...), θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει ένα link για να μην σας βάζω σε περεταίρω μπελάδες.
Συγγνώμη αν σας κούρασα!
Καλή τύχη σε όλους σας για ότι επιδιώκετε!!!! Καλά να περνάτε και πάνω απ' όλα να είστε καλά!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #203 στις: Ιούλιος 29, 2008, 01:42:17 μμ »
Επίσης να ρωτήσω και εγώ ως νέος στο θέμα των αποσπάσεων:
1. δηλώνεις απόσπαση όπου θες ή ανακοινώνεται κάποια λίστα με συγκεκρμένα κενά από τα οποία διαλέγεις?
2. (έχει ξανατεθεί παλαιότερα χωρίς απάντηση όμως). Πού υπάρχει κατάλογος των λεκτικών και των κωδικών των ΠΥΣΔΕ της χώρας προκειμένου να συμπληρώσουμε την αίτηση;

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ariadninipiagogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #204 στις: Ιούλιος 29, 2008, 02:19:21 μμ »
Ειχα κάνει και γω την ίδια ερώτηση σχετικα με γ' φαση αποσπάσεων...Λογικά θα γίνει και οι αιτησεις επανεξετασης(αυτες οι αιτησεις δηλαδη που δεν ικανοποιήθηκαν στις 2 πρώτες φάσεις) θα εξεταστουν με τις αιτησεις απόσπασεις των νεοδιόριστων. Δεν βγαινει συνήθως ημερομηνια και πας στην Διευθυνση που ανηκεις και κανεις μια αιτηση επανεξετασης(πάλι)...Δυσκόλα τα πράγματα φέτος...

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #205 στις: Ιούλιος 29, 2008, 02:36:15 μμ »
καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανεις ποτε θα βγουν οι τοποθετησεις των αποσπασμένων του ΟΕΕΚ.Δυστυχώς ακόμη δεν ανακοινωθηκαν τα ΙΕΚ τοποθετησης....
Επειδή γίνονται κρίσεις για τους Διευθυντές των ΙΕΚ τώρα, φαντάζομαι ότι θα καθυστερήσουν λίγο ακόμα οι τοποθετήσεις στα ΙΕΚ. Πιθανόν δηλ να γίνουν μετά τις τοποθετήσεις των διευθυντών.

Αποσυνδεδεμένος vkots

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ20 MSc
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #206 στις: Ιούλιος 29, 2008, 08:48:32 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί δεν ανοίγει το αρχείο με τις αποσπάσεις β/θμιας στον ΟΕΕΚ (β φάση);

Καλά να περνάτε!

Αποσυνδεδεμένος malina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • CARPE DIEM!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #207 στις: Ιούλιος 29, 2008, 08:59:31 μμ »
Δεν ξέρω. Εμένα ανοίγει. Στο έστειλα στο mail σου.
 :)

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #208 στις: Ιούλιος 30, 2008, 08:41:57 πμ »
καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανεις ποτε θα βγουν οι τοποθετησεις των αποσπασμένων του ΟΕΕΚ.Δυστυχώς ακόμη δεν ανακοινωθηκαν τα ΙΕΚ τοποθετησης....
Επειδή γίνονται κρίσεις για τους Διευθυντές των ΙΕΚ τώρα, φαντάζομαι ότι θα καθυστερήσουν λίγο ακόμα οι τοποθετήσεις στα ΙΕΚ. Πιθανόν δηλ να γίνουν μετά τις τοποθετήσεις των διευθυντών.
Οι πρώτες αποσπάσεις ανακοινωθηκαν Μαιο. περασαν δυο μηνες και κατι ???(τι κάνουν ΤΟΣΟ καιρό???)
τωρα γίνονται οι κρίσεις των Δ/ντων, αυριο θα ειναι κατι αλλο και μεθαυριο κατι αλλο....  :( :( :( :( :(
Να δεις που 31-8 θα ανακοινωσουν τα ΙΕΚ τοποθέτησης

Αποσυνδεδεμένος ΑΓΓΕΛΟΣ_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #209 στις: Ιούλιος 30, 2008, 09:09:24 πμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΦΕΤΟΣ ΔΙΟΡΙΖΟΜΑΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ, ΑΛΛΑ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ. ΑΦΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΩ, ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ; ΕΑΝ ΠΑΡΩ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΜΕΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΖΩ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΤΗΚΑ; ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΑΝΤΙ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 466
Σύνολο: 469

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.