*

Αποστολέας Θέμα: Εκκλησιαστικά Λύκεια  (Αναγνώστηκε 19143 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ada

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • ΠΕ 19........
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικά Λύκεια
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 01, 2008, 03:28:03 μμ »
gpapage σου είπε πως κάθε ενσταση γι αυτό το θέμα θα απορρίπτεται??? Απαράδεκτο! Κι εγώ σκόπευα αύριο να τους πάρω ή να πάω από κοντα γι αυτό αλλά και γιατί δε μου μέτρησαν την προυπηρεσία! Δλδ εμείς φταίμε για τις βλακείες τους? Προτείνω να οργανωθούμε όλοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκκλησιαστικά Λύκεια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:13:09 »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικά Λύκεια
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 01, 2008, 05:34:29 μμ »
Ξέρετε τι θα κάνω;Θα ζητήσω απο τη σχολή μου (ΤΕΙ Πληροφορικής) να μου δώσουν βεβαίωση παρακολούθησης τεσσάρων μαθημάτων Πληροφορικής ώστε να μπορώ να τη χρησιμοποιώ σε τέτοιου είδους διαγωνισμούς.  ;D ;D

Μα όπως μου τα είπε ούτε αυτό δεν αρκεί!!! Πριμοδοτείται το επιπλέον προσόν σε σχέση με τους υπόλοιπους πληροφορικάριους. Δηλαδή μόνο το ECDL. Λες και όταν έχεις πτυχίο και μεταπτυχιακό πληροφορικής δεν ξέρεις Word...

ada ρώτησα για το ενδεχόμενο ένστασης από πολλούς της ειδικότητάς μας. Και μου απάντησε ευθέως ότι δεν έχει νόημα γιατί θα απορριφθεί καθώς πρόκειται για απόφαση της αρμόδιας επιτροπής του υπουργείου. Μάλιστα όπως μου είπε αναφέρεται και στην προκήρυξη, αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βρω το σχετικό απόσπασμα... Να προσθέσω ότι η κοπέλα ήταν ευγενέστατη και άκουσε με προσοχή όλα μου τα επιχειρήματα, αναγνώρισε ότι είναι λογικό να μου φαίνεται "παράλογο", αλλά απ' ότι κατάλαβα η μόνη λύση είναι να αντιδράσουμε μαζικά και όχι μεμονωμένα. Έχω πεισμώσει σε τέτοιο βαθμό με αυτή την αδικία που είμαι ικανός να στείλω επιστολή μέχρι και στον αρχιεπίσκοπο!

Υ.Γ. Αλήθεια υπάρχουν πληροφορικάριοι που έχουν μπει στη διαδικασία να πάρουν ECDL???? Θέλω να πιστεύω ότι το λάθος έχει γίνει από άγνοια του Νόμου και όχι για να πριμοδοτηθούν συγκεκριμένα άτομα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2008, 05:39:08 μμ από gpapage »

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικά Λύκεια
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 01, 2008, 05:48:03 μμ »
ασχετο κυριως, ουσιωδες ομως: μην τυχον και δεν κανετε ενσταση!
 η οποια μπορει να λεει ο,τι θελει ανευθυνα και χωρις συνεπειες!!!
αν εγω ειχα ακουσει τον ασεπ και τις καλπικες ανακοινωσεις-προκηρυξεις του τωρα δεν θα κρατουσα στα χερια μου τα γραπτα μου!
κινηθειτε κατα τους και μαλιστα ομαδικως!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικά Λύκεια
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 01, 2008, 05:50:39 μμ »
gpapage μήπως το απόσπασμα που ψάχνεις είναι αυτό?

ε)  Για  τους  κλάδους  ΠΕ 19  Πληροφορικής  Πανεπιστημίων  και  ΠΕ 20  Πληροφορικής  Τ.Ε.Ι.  το  βασικό  πτυχίο που  αποτελεί  τυπικό  προσόν  διορισμού   δεν  θα  μοριοδοτηθεί  για  την  πιστοποιημένη  γνώση  ηλεκτρονικού  υπολογιστή.

Άρα για να μοριοδοτηθείς με πιστοποιημένη γνώση Η/Υ θες και κάτι άλλο εκτώς από το πτυχίο που αποτελεί τυπικό προσόν διορισμού.

Παιδιά έχω δει παράλογα αλλά αυτό κι αν είναι? Αφού το πτυχίο πιστοποιεί την γνώση Η/Υ τι άλλο θέλουν? Είναι σαν να ζητάν από τους καθηγητές Αγγλικών να έχουν και Proficiency. Έλεος πια!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκκλησιαστικά Λύκεια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:13:09 »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Εκκλησιαστικά Λύκεια
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 01, 2008, 06:15:21 μμ »
gpapage μήπως το απόσπασμα που ψάχνεις είναι αυτό?

ε)  Για  τους  κλάδους  ΠΕ 19  Πληροφορικής  Πανεπιστημίων  και  ΠΕ 20  Πληροφορικής  Τ.Ε.Ι.  το  βασικό  πτυχίο που  αποτελεί  τυπικό  προσόν  διορισμού   δεν  θα  μοριοδοτηθεί  για  την  πιστοποιημένη  γνώση  ηλεκτρονικού  υπολογιστή.

Άρα για να μοριοδοτηθείς με πιστοποιημένη γνώση Η/Υ θες και κάτι άλλο εκτώς από το πτυχίο που αποτελεί τυπικό προσόν διορισμού.

Παιδιά έχω δει παράλογα αλλά αυτό κι αν είναι? Αφού το πτυχίο πιστοποιεί την γνώση Η/Υ τι άλλο θέλουν? Είναι σαν να ζητάν από τους καθηγητές Αγγλικών να έχουν και Proficiency. Έλεος πια!!!


Beth σε ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση!
Πωπω!!! Και να φανταστείς ότι θα ορκιζόμουν ότι δεν έλεγε κάτι τέτοιο!!!! Ίσως όταν το διάβασα κατάλαβα ότι γενικά στους ΠΕ 19-20 δεν δίνουν τα συγκεκριμένα μόρια!!! Να υποθέσω από τη διατύπωση ότι το μεταπτυχιακό τουλάχιστον πιστοποιεί τη γνώση πληροφορικής;;; Δηλαδή όσοι έχουμε μεταπτυχιακό στην πληροφορική μήπως μπορούμε με κάποια ένσταση να διεκδικήσουμε το μισό μόριο? Πάντως όπως και να έχει πρόκειται για εμφανώς παράλογη απόφαση και ενδεχομένως και παράνομη, εφόσον το σχετικό ΦΕΚ που αναφέρεται και στην προκύρηξη αναφέρει ότι το βασικό πτυχίο πιστοποιεί γνώση Η/Υ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 712
Σύνολο: 715

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.