*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη  (Αναγνώστηκε 266503 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1022 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 06:12:48 μμ »
 kwstas peo3,  έχω γράψει άπειρες φορές ότι πήρα ώρες χωρίς μέσον, μόνο και μόνο με πολύ περπάτημα στα σχολεία και μοίρασμα βιογραφικών. Αν είχα μέσο θα τις είχα πάρει τις ώρες από το 1997 που τελείωσα κι όχι από το 2007. Σταμάτηστε πια αυτό το φάγωμα και καταλάβετε ότι ναι μπορεί η ΠΔΣ να θέλει μέσο,αλλά όχι μόνο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:00:27 »

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1023 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 07:19:01 μμ »
συμβαίνει και αυτό αλλά όταν στις 100 περιπτώσεις οι 95 είναι με μέσον και  οι 5 χωρίς μέσον τότε  η επιλογή κλείνει προς την θέσπιση αντικειμενικών και μετρήσιμων κριτηρίων , αφού οι περισσότεροι αδικούνται. Οι περιπτώσεις για τις οποίες μιλάς είναι υπαρκτές αλλά ελάχιστες στον αριθμό και δεν αλλάζουν σημαντικά  την συνολική άσχημη εικόνα της πδς.

Αποσυνδεδεμένος kwstas_pe03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1024 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 07:29:35 μμ »
kwstas peo3,  έχω γράψει άπειρες φορές ότι πήρα ώρες χωρίς μέσον, μόνο και μόνο με πολύ περπάτημα στα σχολεία και μοίρασμα βιογραφικών. Αν είχα μέσο θα τις είχα πάρει τις ώρες από το 1997 που τελείωσα κι όχι από το 2007. Σταμάτηστε πια αυτό το φάγωμα και καταλάβετε ότι ναι μπορεί η ΠΔΣ να θέλει μέσο,αλλά όχι μόνο...

Yπέροχη λογική!
Θα σταματήσω να φαγώνομαι και θα αρχίσω το περπάτημα! Από ότι κατάλαβα, εσύ από το 1997 που περπάταγες (και μοίραζες βιογραφικά) βρήκες πρόσθετη μετά από 10 χρόνια! Τα θερμά συγχαρητήριά μου πρώτον και δεύτερον με ηρέμησες, διότι σε καμιά 10ετία θα το έχω σίγουρο το 6ωρο της πρόσθετης!!
Τι αγχώνομαι ο μα@@@@@!!!!!

Έλεος!! Τί άλλο θα ακούσουμε!!

Προτείνω να πούμε στις καθηγητές σχολές μας να βάλουν στην επαγγελματική αποκατάσταση: "όταν με το κακό πάρετε το πτυχίο σας, θα πρέπει για 10 χρόνια περίπου να γυρνάτε από σχολείο σε σχολείο μοιράζοντας βιογραφικά και τότε θα βρείτε αξιοκρατικά κάποιες ώρες πρόσθετη. Αν όμως έχετε μέσον, μπορείτε να βρείτε κατευθείαν ώρες και φυσικά διορισμό μετά από λίγα χρόνια".

Ηθικό Δίδαγμα: Ή ψάξτε να βρείτε μέσον, ή αρχίστε το περπάτημα και το μοίρασμα των βιογραφικών σας για 10 χρόνια. Μην φαγώνεστε όμως, δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος!!!

Αποσυνδεδεμένος kwstas_pe03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1025 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 07:36:17 μμ »
Λοιπόν συνάδελφοι, δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ πάω να αγοράσω σπορτεξάκια και από Δευτέρα ξεκινάω! Σε 10 χρόνια θα σας πω τα αποτελέσματά μου..

Πάντως, δεν ξέρω αν βρω πρόσθετη αλλά θα κάνω μια χαρά γάμπες σίγουρα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:00:27 »

Αποσυνδεδεμένος kwstas_pe03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1026 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 07:57:05 μμ »
Πέρα από την πλάκα,
ας γράψει κάποιος που έχει ευχέρεια λόγου ένα κείμενο για την διαδικασία προσλήψεων της ΠΔΣ να την στείλω στα ΜΜΕ.
Αν δεν κινητοποιηθούμε δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ κάτι!
Αυτοί πρέπει να το ακούν ξανά και ξανά μπας και κάνουν κάτι.

Περιμένω το κείμενο!!

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1027 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 08:37:15 μμ »
kwstas pe03,λυπάμαι πολύ για το ειρωνικό σου ύφος.Εγώ δε σου μίλησα σε αυτόν τον τόνο.Όσο για τη δεκαετία που πέρασε μέχρι να δουλέψω στην ΠΔΣ απλώς δεν είχα ασχοληθεί ποτέ μου γιατί δούλευα 8ώρα τη μέρα σε φροντιστήρια και όλοι μου έλεγαν να μην το ψάχνω γιατί μόνο με μέσον μπορεί κανείς.
Συμφωνώ ότι δεν είναι εύκολο να δουλέψεις στην ΠΔΣ και ότι συνήθως θέλει μέσο,απλά αναφέρω ότι δεν είναι πάντα απόλυτο.Σταματάω τη συζήτηση εδώ γιατί δε βλέπω να οδηγεί κάπου.Εξάλλου πρέπει να πάω να γυμνάσω και πάλι τις γάμπες μου....Συμβούλη μου,τα σπορτεξάκια σου να είναι geox,δε μυρίζουν και τα πόδια.
Καλή τύχη σε όλους!!!

Αποσυνδεδεμένος sakis79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1028 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 09:07:26 μμ »
Το περπάτημα όμως κάνει καλό!

Είμαι σε δίλημμα: σωματική ευεξία ή μονιμότητα=σαπιοκοιλιάς;;;  ???  :P

Αποσυνδεδεμένος kwstas_pe03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1029 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 11:00:54 μμ »


kwstas pe03,λυπάμαι πολύ για το ειρωνικό σου ύφος.Εγώ δε σου μίλησα σε αυτόν τον τόνο.Όσο για τη δεκαετία που πέρασε μέχρι να δουλέψω στην ΠΔΣ απλώς δεν είχα ασχοληθεί ποτέ μου γιατί δούλευα 8ώρα τη μέρα σε φροντιστήρια και όλοι μου έλεγαν να μην το ψάχνω γιατί μόνο με μέσον μπορεί κανείς.
Συμφωνώ ότι δεν είναι εύκολο να δουλέψεις στην ΠΔΣ και ότι συνήθως θέλει μέσο,απλά αναφέρω ότι δεν είναι πάντα απόλυτο.Σταματάω τη συζήτηση εδώ γιατί δε βλέπω να οδηγεί κάπου.Εξάλλου πρέπει να πάω να γυμνάσω και πάλι τις γάμπες μου....Συμβούλη μου,τα σπορτεξάκια σου να είναι geox,δε μυρίζουν και τα πόδια.
Καλή τύχη σε όλους!!!

Λυπάμαι που λυπάσαι διότι εγώ ευχαριστήθηκα την συζήτησή μας.

Πάντως να ξέρεις ότι και ο τρόπος που βρήκες εσύ τις ώρες με μέσο τις πήρες. Απλά έπρεπε να το παλέψεις για να βρεις γνωστό και αυτός ο γνωστός/οί είναι διευθυντές σε σχολεία. Δεν υπάρχει καμία διαφορά με κάποιον που γνωρίζει ήδη κάποιον και τον "βάζει".

Επίσης να ξέρεις ότι σίγουρα υπήρχαν καλύτεροι (με περισσότερα ίσως πτυχία, επιτυχίες ΑΣΕΠ, κοινωνικά κριτήρια) από εσένα αλλά παρόλα αυτά, του πήρες τη "θέση". Γιατί το να πηγαίνουμε και να χτυπάμε πόρτες σχολείων παρακαλώντας, εμένα καθόλου αντικειμενικός τρόπος πρόσληψης μου φαίνεται.

Τώρα, αν εσύ είσαι περήφανη, τι να πώ.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1030 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 11:03:34 μμ »
Κώστα,δεν αφήνεις τις εξυπνάδες λέω εγώ.
Άντε μπράβο.
Από πότε έμαθες την προσωπική ιστορία του καθενός και τον κρίνεις και από πάνω?

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1031 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 11:10:14 μμ »
kwstas pe03,λυπάμαι πολύ για το ειρωνικό σου ύφος.Εγώ δε σου μίλησα σε αυτόν τον τόνο.Όσο για τη δεκαετία που πέρασε μέχρι να δουλέψω στην ΠΔΣ απλώς δεν είχα ασχοληθεί ποτέ μου γιατί δούλευα 8ώρα τη μέρα σε φροντιστήρια και όλοι μου έλεγαν να μην το ψάχνω γιατί μόνο με μέσον μπορεί κανείς.
Συμφωνώ ότι δεν είναι εύκολο να δουλέψεις στην ΠΔΣ και ότι συνήθως θέλει μέσο,απλά αναφέρω ότι δεν είναι πάντα απόλυτο.Σταματάω τη συζήτηση εδώ γιατί δε βλέπω να οδηγεί κάπου.Εξάλλου πρέπει να πάω να γυμνάσω και πάλι τις γάμπες μου....Συμβούλη μου,τα σπορτεξάκια σου να είναι geox,δε μυρίζουν και τα πόδια.
Καλή τύχη σε όλους!!!
Ειναι ελπιδοφορο αυτο που γραφεις αλλα εχω την εντυπωση πως το εκαναν κι αλλοι χωρις αποτελεσμα(αναμεσα τους κι εγω).Αν και διαθετω ενα ενδιαφερον βιογραφικο και δυο επιτυχιες στον Ασεπ (στον τελευταιο μαλιστα πηρα 16 μορια πανω απο τη βαση) και 13 χρονια διδακτικη εμπειρια κανεις δε συγκινηθηκε ουτε καν απο το παλιο μου σχολειο που υπηρξα αριστουχος και μπηκα με την πρωτη στη φιλολογια αθηνων.Ολοι δεν ηξεραν τιποτα και ισχυριζονταν οτι δε συμμετεχουν καθολου στην επιλογη.Τι λετε αξιζει να επιμεινω ή οντως δεν εχουν σχεση?
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος kwstas_pe03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1032 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 11:11:41 μμ »
Κώστα,δεν αφήνεις τις εξυπνάδες λέω εγώ.
Άντε μπράβο.
Από πότε έμαθες την προσωπική ιστορία του καθενός και τον κρίνεις και από πάνω?

Καταρχήν έμαθα αυτό που ακριβώς είπε η κοπέλα.

Δεύτερον μπορώ να λέω την άποψή μου άνετα, και με εξυπνάδες αν θέλω.

Τρίτον, επειδή νόμιζα (από άλλες συζητήσεις που έχουν γίνει και συμμετείχες) ότι είσαι αντιδραστική με το σύστημα (όπως και εγώ άλλωστε) στην συγκεκριμένη συζήτηση τί σε πείραξε ακριβώς; Διότι δεν ξέρω αν κατάλαβες αλλά εμένα η επίθεσή μου έγινε κυρίως στην φράση της "μη φαγώνεστε=δεν τρέχει και τίποτα με την ΠΔΣ!!"

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1033 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 11:17:23 μμ »
Πράγματι αυτή η ατάκα ήταν κάπως περίεργη να το πω....
Προσωπικά αφού είχε τα κότσια και έτρεξε για να ζητήσει δουλειά,εγώ την παραδέχομαι.
Τουλάχιστον αυτή έτρεξε,το έψαξε.
Δεν έστειλε το μπαμπά της να της κάνει την αίτηση για την πδσ ,επειδή αυτή βαριόταν.

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1034 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 11:27:21 μμ »
4 χρονια που κανω αιτηση στη γ΄ αθηνας μου λενε οτι δεν εχουν φτιαχτει τμηματα. Το ιδιο και στη β΄ αθηνας. Δεν δινουν ωρες ΠΔΣ

H constans ΠΕ04 πηρε ωρες στην Γ αθηνας απ οτι διαβασα. Αφησα βιογραφικα σε σχολεια και ζητησα απο τους λυκειαρχες να κανουν προταση στη δευτεροβαθμια ,μου ειπαν οτι θα το ζητησουν αλλα δεν περναει απο το χερι τους.Τελικα δεν εγινε τιποτα.Τις πρωτες μερες η δευτεροβαθμια μου ελεγε οτι περιμενουν να φτιαχνουν τμηματα και τις τελευταιες μερες της επικοινωνιας μας,ελεγε δεν φτιαχτηκαν τμηματα.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1035 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 11:34:03 μμ »
Ε τώρα τι να πω!
Άμα ακόμη και πίσω από τα ψευδώνυμα ενός φόρουμ λέμε ψέματα μεταξύ μας.........
Καλά μας κάνουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 404
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.