*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη  (Αναγνώστηκε 268355 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1400 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 12:34:35 μμ »
ακαταλληλος να διδαξει γενικα και οπουδηποτε  ειναι ο οποιοσδηποτε εκπαιδευτικος που δεν εχει εστω μια επιτυχια στον ασεπ...
μην το παρεις προσωπικα.


Εσύ ποια είσαι που θα κρίνεις τον τρόπο διδασκαλίας του καθενός?
Εσύ που είσαι τόσο χαρισματική γιατί δε διορίστηκες ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:00:58 »

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1401 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 12:52:00 μμ »
tem, συμφωνω απολυτα. ποιος κρινει ολους του επιτυχοχοντες του asep ικανους στη διδασκαλια; οι ιδιοι ή η εκαστοτε κυβερνηση; καλος εκπαιδευτικος γινεσαι μεσα απο την εμπειρια-τη διδασκαλια και οχι απο εναν παπαγαλιστικο διαγωνισμο!

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1402 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:01:41 μμ »
Το συγκεκριμένο μήνυμα το έγραψα και το έσβησα πολλές φορές για να είναι πολίτικαλ κορεκτ.
Απαράδεκτος ο χαρακτηρισμός "ακατάλληλος" γενικώς και αορίστως για άτομα που έχουν διδάξει.
Ας μας πει η κυρία που είναι κατάλληλη,πόσες ώρες διδασκαλίας έχει στο βιογραφικό της ?
Γενικώς,ιδιαίτερα φροντιστήρια κτλ.

Αποσυνδεδεμένος melina.an

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1403 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:22:52 μμ »
ΝΑΙ.... ΝΑΙ .... ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΕΙΣΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΗ  ..... ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ?
Συγγνώμη παιδιά που φωνάζω...... αλλά δεν μπορώ να ακουω...... μ@@@@@ς




Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:00:58 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1404 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:40:37 μμ »
Kαλά αυτή την ψώνισε χωρίς να διοριστεί. Σκέψου και να διοριστεί τι έχει να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος melina.an

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1405 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:50:34 μμ »
ΤΕΜ,
μιλάμε για πολύ γέλιο  εδώ ...... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Γέλασα σήμερα πολύ .... να΄σαι καλά!!

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1406 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:53:06 μμ »
Ναι,ευθυμήσαμε πάλι σήμερις.
Ποιο σημείο ακριβώς σου άρεσε εσένα?

Αποσυνδεδεμένος niovi2908

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1407 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 03:41:49 μμ »
Μάλιστα......δηλαδή οι ωρες μας κατ οίκον μαθήματα και στα φροντηστήρια δε μας δίνουν εμεπιρία σωστά;;;
δηλαδή μου λες οτι η διδακτική εμπειρία αποκτάται μόνο μέσω ασεπ...με το αν θα γράψω καλά....
τι ακούω....
και να να σου πω και κάτι άλλο;Εγώ είμαι πε03 αν το παιδί μου δε στροφάρεει στα φιλολογικά τοτέ θα του έκανα ιδιαιτερα...δηλαδή με ένα αδιόριστο καθηγητή...με τη δική σου λογική ο αδιόριστος δεν έχει εμπειρία....
τότε γιατί κάνουν τα π[αιδία μθήματα στο σπίτι; έχω παιδία λυκείου που ο κθηγητής αντί για μάθημα κάνει χαβαλε...
ε βέβαια αλλά ξέχασα....εχεί εμπέιρια αφού διορίστηκε μέσω ασέπ...άρα κάνει τέλειο μάθημα....άρα γιατί τα παιδία έχουν πρόβλημα;;;;;
μάλλον μου λένε ψέματα!

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1408 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 03:55:53 μμ »
δυστυχως, υπαρχουν καποιοι, ως επι τω πλειστω νεοι, οι οποιοι εγραψαν λιγο πανω απο τη βαση στον ασεπ και θεωρουν τους εαυτους τους εμπειρους και καλους καθηγητες! και..το μονο τους προβλημα ειναι οι υπολοιποι που χρονια τωρα παλευουν να αποκτησουν καποια μορια προσδοκωντας στο 40%. δεν ξερουν οτι το προβλημα ειναι η κυβερνηση και οι λιγες θεσεις. αργοτερα θα σκοτωνονται μεταξυ τους οι του ασεπ με προυπηρεσια και οι του ασεπ χωρις. πρεπει ενωμενοι να διεκδικησουμε να μη χασουμε τα κεκτημενα μας. ειναι ντροπη πια αυτο το αισχος μεταξυ μας!δεν θα καταφερουμε τιποτα ετσι!

Αποσυνδεδεμένος melina.an

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1409 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 07:13:19 μμ »
Με το γεγονός ότι διατυπώνει άποψη λες και είναι ο Μπαμπινιώτης! ;D ;D ;D ή μήπως κανένας Κριαράς.??
Δεν υπάρχει λόγος σοβαρής επιχειρηματολογίας...όταν ακούς τέτοια.....τουλάχιστον προσφέρει έργο...

Γ Ε Λ Ι Ο!!!

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1410 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 07:55:37 μμ »
Κοίτα,η συγκεκριμένη κοπέλα,η αλήθεια είναι, ότι ψάχνεται πολύ με σεμινάρια κτλ. Σύμφωνα με τα λεγόμενά της έτσι?
Σίγουρα είναι αξιέπαινη για την επιτυχία της σε τόσο μικρή ηλικία.
Αλλά δε μπορεί να ακυρώνει καθηγητές που έβαλαν γενιές και γενιές μαθητών στα πανεπιστήμια και που ωστόσο δεν κατάφεραν να περάσουν τη βάση.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1411 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:20:45 πμ »
καλα και εσας ποιος σας ειπε οτι δεν ειμαι διορισμενη ή οτι διοριστηκα ή οτι δεν ειμαι σε πολυ καλο δρομο???? εμενα ειναι θεμα χρονου αγαπητοι μου και απο τα 24 μου εσεις να κλαιγεστε...
αλλα δεν καταλαβαινω προς τι η προσωπικη επιθεση???μαλλον δεν σας αρεσει η ειλικρινεια μου τι να πω ή δεν σας αρεσει η αληθεια...το χω ξαναπει ... εδω ο καθενας λεει τη γνωμη του και εγω ειπα την δικη μου που πολλεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςς φορες εχω εξηγησει αλλα αρνειστε να καταλαβαιτε...αλλα αν δεν σας αρεσει ο αντιλογος τοτε μην βγαινετε να ρωτατε τη γνωμη του αλλου... ελεος πια...πανω πανω εχουμε την επιθεση...αποδειξτε οτι αξιζετε στον ασεπ υπο ισους ορους...τα αλλα ειναι αμπελοφιλοσοφιες και λογια του αερα...

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1412 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 07:01:06 πμ »
καλα και εσας ποιος σας ειπε οτι δεν ειμαι διορισμενη ή οτι διοριστηκα ή οτι δεν ειμαι σε πολυ καλο δρομο???? εμενα ειναι θεμα χρονου αγαπητοι μου και απο τα 24 μου εσεις να κλαιγεστε...
αλλα δεν καταλαβαινω προς τι η προσωπικη επιθεση???μαλλον δεν σας αρεσει η ειλικρινεια μου τι να πω ή δεν σας αρεσει η αληθεια...το χω ξαναπει ... εδω ο καθενας λεει τη γνωμη του και εγω ειπα την δικη μου που πολλεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςς φορες εχω εξηγησει αλλα αρνειστε να καταλαβαιτε...αλλα αν δεν σας αρεσει ο αντιλογος τοτε μην βγαινετε να ρωτατε τη γνωμη του αλλου... ελεος πια...πανω πανω εχουμε την επιθεση...αποδειξτε οτι αξιζετε στον ασεπ υπο ισους ορους...τα αλλα ειναι αμπελοφιλοσοφιες και λογια του αερα...

Εσύ μας το είπες στις τόσες φορές,παρότι είσαι μόνο 24, που έχεις γκρινιάξει. Μια για την ωρομισθία στην Κρήτη, μια για τα σδε.
Να σε δω τι θα κάνεις όταν μπεις στην τάξη. Θα πεις στα παιδιά "καλημέρα είμαι η Βάνια και διορίστηκα με ασεπ"?
Στα τρυφερά τους αν διορίστηκες με ασεπ ή όχι,έργο θέλουν να δουν.

Που θα μας πεις εσύ ακατάλληλους! Ποια είσαι εσύ?
Ας διοριζόσουν αφού είσαι τόσο ικανή!

Και βέβαια είσαι σε πολύ καλή θέση και μπράβο σου. Τα έχουμε ξαναπεί Βάνια,θυμάσαι εκείνο το θεματάκι που άνοιξες και που πάλι σε έτρωγε η γκρίνια και η μιζέρια,
παρά το γεγονός ότι είσαι σε πολύ καλή θέση και τσατίστηκες και το διέγραψες?

Ε,το ίδιο ακριβώς σου λέω και τώρα.
Είσαι αξιέπαινη για τα όσα έχεις καταφέρει μέχρι τώρα,παρά το νεαρό της ηλικίας σου. Δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό.
Σκέψου να σου δώσουν φέτος γ λυκείου,ένα πολύ δυνατό τμήμα μάλιστα. Ε μη μου πεις ότι θα σταθείς καλύτερα από έναν 35άρη φιλόλογο που 10 χρόνια βοηθάει παιδιά να μπαίνουν στα πανεπιστήμια. Αλλά και να μου το πεις,εδώ μέσα που όλοι κάνουμε την ίδια δουλειά,δε θα σε πιστέψει κανένας.

Σου εύχομαι από καρδιάς να τακτοποιηθείς όσο καλύτερα γίνεται το συντομότερο δυνατό και να μην ταλαιπωρηθείς όπως άλλοι συνάδελφοί σου.
Αλλά δεν έχουν όλοι ,ή δε θέλουν να τον έχουν, το μπαμπά από πίσω να τα σκάει για να παίρνουν σβάρνα τα σεμινάρια και να σκάνε τα χιλιάρικα.

Και τέλος,κόψτε την καραμέλα "η αλήθεια πονάει". Η αλήθεια είναι ότι δε μπορείς να κρίνεις κανέναν καθηγητή για τον τρόπο που στέκεται στην τάξη και κάνει μάθημα.
Ούτε φιλόλογο ,γιατί εδώ ζούμε όλοι και βλέπουμε τι γίνεται κάθε φορά,ούτε μαθηματικό για τον ίδιο λόγο και βέβαια ούτε και φυσικό που έχει να εξετάστηκε σε γεωλογία και βιολογία.
Ναι ρε γαμώ το,βιολογία δε ξέρω. Δε μου τη δίδαξε κανείς, τι να κάνουμε τώρα?
Θα με λες  εσύ ακατάλληλη?

Ελπίζω η επιθυμία σου να διδάξεις, να είναι μεγαλύτερη από την επιθυμία σου απλά να να διοριστείς.
Γιατί τα παιδιά δεν είναι χαζά ξέρεις.
Κάτι τέτοια ψώνια τα παίρνουν στο ψιλό.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1413 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:01:43 πμ »
αμαν επιθεση................... :) :) :) :)
εχω ξεκαθαρισει τη θεση μου πολλες φορες και εχω μιλησει και για τα υπερ και τα κατα του ασεπ και για την καταλληλοτητα καθηγητων αλλα δεν μπορω καθε φορα να γραφω κατεβατο....δεν ειπα πως μοναχα εγω ειμαι η τελεια....εσεις βγαλατε αυτο το συμπερασμα...αυτο που λεω ειναι οτι το χαρτι του ασεπ ειναι μια αποδειξη χειροπιαστη :)...και πως η επιτυχια σε αυτον δηλωνει την ικανοτητα του αλλου σας καθηγητη εφοσον απο εκει φαινεται το γνωστικο κομματι...επισης εχω πει πως και η διαδικασια απο μονη της σου δινει πολλα ακομα κι αν δεν πετυχει καποιος τελικα διοτι υπαρχουν κι αυτες οι περιπτωσεις...ΤΕΜ σε εσενα τα χω πει και τα ξερεις αναλυτικα οποτε δεν καταλαβαινω προς τι ολα αυτα... ???αλλα πλεον ειμαστε κορεσμενοι ....  πρεπει κακως ή καλως να γινει μια διακριση και ο ασεπ ειναι βασικο κριτηριο γιατι ειναι το μονο χαρτι που αποτελει χειρ ???οπιαστη αποδειξη...δεν ειπα πως δεν υπαρχουν ατομα που αποτυγχανουν στον ασεπ αλλα ειναι καλοι στα φροντιστηρια που εργαζονται αλλα ειπα και η ατυχια εχει τα ορια της...μια επιτυχια στον ασεπ αν εισαι τοοοοοοοοσοο καλος την εχεις...
οσο αφορα εμενα εγω 2 χρονια τωρα δουλευ ???ω σχεδον αποκλειστικα με Γ λυκειου αλλα δεν θα θελα να επεκταθω και να μιλησω για μενα γιατι και παλι θα κατηγορηθω ως ψωνιο...
ευχομαι αληθεια ολοιιιιιιιιιιιιιιιιι να διοριζομασταν με το πτυχιο και μονο αλλα το χω πει αυτο δεν γινεται....ναι και εγω γκρινιαζω οπως κι ολοι μας αλλα εχω μαθει να ξεχωριζω το δικαιο...οχι επειδη με συμφερει αλλα γιατι ετσι εχει...
οπως και να χει καλη συνεχεια σε ολους...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159797
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 452
Σύνολο: 462

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.