*

Αποστολέας Θέμα: μη προσκόμιση βεβαίωσης βαθμού πτυχίου  (Αναγνώστηκε 1610 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος altheliel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μη προσκόμιση βεβαίωσης βαθμού πτυχίου
« στις: Ιούνιος 02, 2008, 11:19:27 πμ »
Καλημέρα, συνάδελφοι...
Είμαι ΠΕ02 και την προηγούμενη Τετάρτη μετά πολλών κόπων και βασάνων κατάφερα και πήρα άδεια από την εργασία μου και έκανα την αίτηση. Παρόλα αυτά δεν προσκόμισα βεβαίωση αριθμητικής αναγραφής του βαθμού του πτυχίου μου, μιας και πηγαίνοντας Ζωγράφου την ίδια ημέρα στη γραμματεία, η σχολή είχε τριήμερη κατάληψη. Κατόπιν τούτων και υπό το πρίσμα του ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να ξαναπάρω άδεια (για να ξανανεβαίνω Ζωγράφου), σκέφτομαι τελικά να μην προσκομίσω τη βεβαίωση.
Ερωτώ λοιπόν, ποιο είναι το worst case scenario που μπορεί να συμβεί; να μου ακυρώσουν την αίτηση ή να μου κατεβάσουν τον αριθμό του πτυχίου στο κατώτατο του χαρακτηρισμού του, όπως προβλέπει η εγκύκλιος;
Και μία ακόμη ερώτηση... Με 6 μόρια πάνω από τη βάση του παρελθόντος διαγωνισμού και μηδενική λοιπή προϋπηρεσία, ποιες είναι οι πιθανότητες που έχω για ωρομίσθια; (για αναπληρώτρια είμαι βεβαία πως απλώς δεν υπάρχουν)

Ευχαριστώ πολύ...  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: μη προσκόμιση βεβαίωσης βαθμού πτυχίου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:53 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: μη προσκόμιση βεβαίωσης βαθμού πτυχίου
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 02, 2008, 11:23:25 πμ »
Αν δεν προσκομίσεις το αντίγραφο ή τη βεβαίωση με την αριθμητική αναγραφή του βαθμού σου τότε θα περάσεις στον πίνακα με βαθμό πτυχίου πχ 5 αν ο χαρακτιρισμός είναι Καλώς κτλ. Να σου ακυρώσουν την αίτηση δεν νομίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2008, 11:25:02 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: μη προσκόμιση βεβαίωσης βαθμού πτυχίου
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 02, 2008, 12:14:36 μμ »
Άμα μπορείς στείλε κάποιον στη σχολή να την πάρει τη βεβαίωση για να σου φύγει το άγχος.

Τώρα..........όταν λες 6 μόρια παρελθόντος διαγωνισμού,τι εννοείς?
Πότε τα πήρες αυτά τα μόρια?

Αν τα πήρες το 2006,τα έχεις όπως είναι,6 μόρια δηλαδή μετα οποία δε νομίζω να μπορείς να πας για ωρομισθία στην Αθήνα τουλάχιστον.
Αν τα πήρες το 2004 τότε στον πίνακα που συνήθως βγαίνει κατά Αύγουστο θα φανεί ότι έχεις τα μισά.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: μη προσκόμιση βεβαίωσης βαθμού πτυχίου
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 02, 2008, 01:10:49 μμ »
Δεν το διευκρινίζεις το θέμα με το βαθμό πτυχίου με τη Β/θμια μη βρεθείς προ δυσάρεστης έκπληξης? Ίσως η mat κάτι παραπάνω να γνωρίζει, γιατί λογικό είναι να μη σου ακυρώνουν την αίτηση άπαξ και στη δέχτηκαν. Ίσως θα μπορούσες να προμηθευτείς το αντίγραφο και να το καταθέσεις στην περίοδο ενστάεων.. Βλακεία είπα??
Και εμένα η προσωπική μου εμπειρία πάντως αποκλείει την Αττική.. Έρχεται όμως νέος ΑΣΕΠ, όπου τα 6 μόρια ίσως γίνουν τόσα ώστε να διοριστείς!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: μη προσκόμιση βεβαίωσης βαθμού πτυχίου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:53 »

Αποσυνδεδεμένος altheliel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: μη προσκόμιση βεβαίωσης βαθμού πτυχίου
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 02, 2008, 02:38:11 μμ »
Καταρχάς, ευχαριστώ θερμά όλους σας για την άμεση απόκριση...  :)
Στην Β/θμια μου είπαν να το προσκομίσω εντός προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων, 4/6 i.e... Το θέμα είναι πως δεν έχω κάποιον να "εξουσιοδοτήσω" να κάνει τη "βρώμικη δουλειά", αλλιώς θα το έπαιρνα και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο...  ;)
Όπως και να'χει και επειδή οι πιθανότητες διορισμού είναι από ελάχιστες έως ανύπαρκτες μάλλον θα το ριψοκινδυνεύσω και θα το αφήσω ως έχει...

@Αγάπη, pe06: Όπως έγραψα στο αρχικό μου ποστ, τα 6 μόρια είναι "του παρελθόντος διαγωνισμού", επομένως μιλάμε για τον αμέσως προηγούμενο δλδ του 2006. Καλά, για Αττική ούτε καν που το σκέφτηκα η δόλια... Περιφέρεια Πελοποννήσου διάλεξα και Δ' Αρκαδίας πρώτη-πρώτη, μήπως και...  :-\

Οψόμεθα...  :)

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
Απ: μη προσκόμιση βεβαίωσης βαθμού πτυχίου
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 02, 2008, 03:51:44 μμ »
με το θεμα του βαθμου πτυχιου μην σγχωνεσαι. θα μπεις βεβαια με βαθμο 5 στις λιστες, αλλα μετα, μολις εχεις τη βεβαιωση του βαθμου σου, κανεις μια "αιτηση θεραπειας" κ ολα οκ! θα το αλλαξουν απ το υπουργειο.
do it!

Αποσυνδεδεμένος l.d.k.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: μη προσκόμιση βεβαίωσης βαθμού πτυχίου
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 02, 2008, 11:34:48 μμ »
εγώ φέτος τους πήγα βεβαίωση με τον ακριβή βαθμό πτυχίου.Τα προηγούμενα χρόνια λοιπόν απλώς φαινόταν 6,5 που είναι η βάση του λίαν καλώς. Κανένα άλλο πρόβλημα δεν υπήρξε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 335

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.