*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά  (Αναγνώστηκε 405569 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Moreno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1988 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:43:26 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση!

Διαβάζοντας το ΠΔ 50/1996 (αρθρο 14) :

5. Η τοποθέτηση των υπεράριθμων εκπαιδευτικών της Α/θμιας Εκπαίδευσης γίνεται
ως εξής:
• α) Όταν η υπεραριθμία σε ένα σχολείο οφείλεται σε ίδρυση αντίστοιχου νέου
σχολείου στη σχολική περιφέρειά του και στο οποίο μετακινούνται μαθητές
του αρχικού σχολείου, οι υπεράριθμοι τοποθετούνται, εφόσον το επιθυμούν
κατά απόλυτη προτεραιότητα στο νέο σχολείο. Η τοποθέτηση γίνεται με βάση
το σύνολο των μονάδων μετάθεσης.
• β) Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να τοποθετηθούν σε κενές οργανικές
θέσεις σχολείων της ίδιας ομάδας όπου ανήκει το σχολείο στο οποίο κρίθηκαν
ως υπεράριθμοι, τοποθετούνται κατά απόλυτη προτεραιότητα, συγκρινόμενοι
μόνο μεταξύ τους, με βάση το σύνολο των μονάδων μετάθεσης και τις
δηλώσεις προτίμησής τους σε κενές οργανικές θέσεις σχολείων της ίδιας
ομάδας και όπου αυτό δεν είναι δυνατόν σε κενές θέσεις όμορης ομάδας
σχολείων του ίδιου γραφείου ή της ίδιας διεύθυνσης όπου δεν λειτουργεί
γραφείο.
• γ) Όσοι εκπαιδευτικοί δεν επιθυμούν ή δεν κατέστη δυνατόν να τοποθετηθούν
σύμφωνα με τη διαδικασία των προηγούμενων περιπτώσεων (α) και (β) της
παραγράφου αυτής τοποθετούνται σε κενές θέσεις σχολείων της ίδιας
περιοχής μετάθεσης κατά τη διαδικασία των διατάξεων του άρθρου 15 αυτού
του Π.Δ. συγκρινόμενοι με όλους τους εκπαιδευτικούς που ζητούν μετάθεση ή
τοποθέτηση.


απο το γ εκτιμώ ότι γίνεται (διοτι λέει "οσοι εκπαιδευτικοί δεν επιθυμούν...")
Εκτός αν κάτι δεν ερμηνεύω σωστά.
Από την άλλη το ΠΔ μιλάει γενικά για υπεράριθμους χωρίς να τους διαχωρίζει σε οργανικά ή λειτουργικά υπεράριθμους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:41:54 »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1729
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1989 στις: Ιούλιος 28, 2023, 08:14:02 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση!

Διαβάζοντας το ΠΔ 50/1996 (αρθρο 14) :

5. Η τοποθέτηση των υπεράριθμων εκπαιδευτικών της Α/θμιας Εκπαίδευσης γίνεται
ως εξής:
• α) Όταν η υπεραριθμία σε ένα σχολείο οφείλεται σε ίδρυση αντίστοιχου νέου
σχολείου στη σχολική περιφέρειά του και στο οποίο μετακινούνται μαθητές
του αρχικού σχολείου, οι υπεράριθμοι τοποθετούνται, εφόσον το επιθυμούν
κατά απόλυτη προτεραιότητα στο νέο σχολείο. Η τοποθέτηση γίνεται με βάση
το σύνολο των μονάδων μετάθεσης.
• β) Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να τοποθετηθούν σε κενές οργανικές
θέσεις σχολείων της ίδιας ομάδας όπου ανήκει το σχολείο στο οποίο κρίθηκαν
ως υπεράριθμοι, τοποθετούνται κατά απόλυτη προτεραιότητα, συγκρινόμενοι
μόνο μεταξύ τους, με βάση το σύνολο των μονάδων μετάθεσης και τις
δηλώσεις προτίμησής τους σε κενές οργανικές θέσεις σχολείων της ίδιας
ομάδας και όπου αυτό δεν είναι δυνατόν σε κενές θέσεις όμορης ομάδας
σχολείων του ίδιου γραφείου ή της ίδιας διεύθυνσης όπου δεν λειτουργεί
γραφείο.
• γ) Όσοι εκπαιδευτικοί δεν επιθυμούν ή δεν κατέστη δυνατόν να τοποθετηθούν
σύμφωνα με τη διαδικασία των προηγούμενων περιπτώσεων (α) και (β) της
παραγράφου αυτής τοποθετούνται σε κενές θέσεις σχολείων της ίδιας
περιοχής μετάθεσης κατά τη διαδικασία των διατάξεων του άρθρου 15 αυτού
του Π.Δ. συγκρινόμενοι με όλους τους εκπαιδευτικούς που ζητούν μετάθεση ή
τοποθέτηση.


απο το γ εκτιμώ ότι γίνεται (διοτι λέει "οσοι εκπαιδευτικοί δεν επιθυμούν...")
Εκτός αν κάτι δεν ερμηνεύω σωστά.
Από την άλλη το ΠΔ μιλάει γενικά για υπεράριθμους χωρίς να τους διαχωρίζει σε οργανικά ή λειτουργικά υπεράριθμους.

κοιτα το αρθ 14 μεχρι και την παρ 6 αναφερεται στους οργανικα υπεραριθμους. Οι παραγραφοι που αναφερονται σε λειτουργικες διαδικασιες ειναι η 7 (αναφορα σε συμπληρωση ωραριου) και η 9 (οπου λεει να χρησιμοποιηθουν και η  3 βii και της παραγράφου 7 εδαφ. Β και 8 για λειτουργικες διαδικασιες). Ομως θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει και η 5 διασταλτικα απο το πυσπε αφου κουμπωνει και σε λειτουργικες διαδικασιες. Τοσες και τοσες διασταλτικες ασελγειες εχουν κανει τα ΥΣ σε αυτο το ερμο το πΔ. αυτο θα τους πειραζε..

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1990 στις: Ιούλιος 28, 2023, 10:58:58 μμ »
Δήλωσα δυσπρόσιτο (10 μόρια) για οργανική και την πήρα. Μου φάνηκε καλή περιοχή (για δυσπρόσιτο) και ότι θα μπορούσα να το υποστηρίξω. Τελικά όμως όπως έμαθα το συγκεκριμένο σχολείο έχει 0 ώρες για εμένα και βγήκα υπεράριθμη. Είμαι η μόνη υπεράριθμη στην ειδικότητά μου στο νομό μου. Ενημερώθηκα ότι θα κληθώ να διαλέξω άλλο λειτουργικό κενό για φέτος.
1) για να πάρω τα δυσπρόσιτα μόρια και να μπορέσω σε δύο χρόνια να κάνω διπλασιασμό πρέπει στα λειτουργικά κενά να βγει δυσπρόσιτο με 10 (ή παραπάνω μόρια) και να το δηλώσω και να το πάρω;
2) αν τα δηλώσω με βάση την πραγματική προτίμησή μου, δηλαδή αυτά που είναι πιο κοντά στην πρωτεύουσα του νομού πρώτα, θα πάρω τα μόρια του σχολείου του λειτουργικού κενού;

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1729
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1991 στις: Ιούλιος 29, 2023, 11:29:44 πμ »
Δήλωσα δυσπρόσιτο (10 μόρια) για οργανική και την πήρα. Μου φάνηκε καλή περιοχή (για δυσπρόσιτο) και ότι θα μπορούσα να το υποστηρίξω. Τελικά όμως όπως έμαθα το συγκεκριμένο σχολείο έχει 0 ώρες για εμένα και βγήκα υπεράριθμη. Είμαι η μόνη υπεράριθμη στην ειδικότητά μου στο νομό μου. Ενημερώθηκα ότι θα κληθώ να διαλέξω άλλο λειτουργικό κενό για φέτος.
1) για να πάρω τα δυσπρόσιτα μόρια και να μπορέσω σε δύο χρόνια να κάνω διπλασιασμό πρέπει στα λειτουργικά κενά να βγει δυσπρόσιτο με 10 (ή παραπάνω μόρια) και να το δηλώσω και να το πάρω;
2) αν τα δηλώσω με βάση την πραγματική προτίμησή μου, δηλαδή αυτά που είναι πιο κοντά στην πρωτεύουσα του νομού πρώτα, θα πάρω τα μόρια του σχολείου του λειτουργικού κενού;
εφοσον εισαι πλεοναζον προσωπικο και θα πρεπει να σε διαθεσουν εξ ολοκληρου και για τις αναγκες υπηρεσιας σε αλλη σχολικη μοναδα, τοτε (βλ εγκυκλιο μεταθεσεων)
1) ναι
2)παιρνεις τα δυσπροσιτα μορια της οργανικης θεσης για αυτην τη συγκεκριμενη χρονιά χωρις ομως να θεμελιωνεις διπλασιασμο εαν και εφοσον συμβει και τη δευτερη χρονια το ιδιο
(στο φορουμ ομως υπαρχουν πιο εξειδικευμενοι ως προς τα μορια ΔΣ και δυσπροσιτων σχολειων, οποτε θα διορθωσουν τυχον λαθη στην αναρτηση)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2023, 11:36:12 πμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:41:54 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1992 στις: Ιούλιος 29, 2023, 12:07:35 μμ »
Συμπληρώνοντας στο σχόλιο του g.t, τα μόρια διπλασιάζονται μόνο όταν υπηρετήσεις πραγματικά στο δυσπρόσιτο. Οπότε αν θέλεις διπλασιασμό πρέπει να διαλέξεις και πάλι σχολείο με πάνω από 10 ΜΣΔ (ελπίζω να υπάρχει διαθέσιμο) με την προϋπόθεση ότι θα υπηρετήσεις και τη δεύτερη χρονιά σε δυσπρόσιτο. Σωστά γράφει ο g.t ότι τα μονά μόρια του σχολείου από το οποίο βγήκες υπεράριθμη θα τα πάρεις, επειδή δεν μετακινείσαι σε άλλο σχολείο με δική σου υπαιτιότητα.

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1993 στις: Ιούλιος 30, 2023, 02:00:52 πμ »
Συμπληρώνοντας στο σχόλιο του g.t, τα μόρια διπλασιάζονται μόνο όταν υπηρετήσεις πραγματικά στο δυσπρόσιτο. Οπότε αν θέλεις διπλασιασμό πρέπει να διαλέξεις και πάλι σχολείο με πάνω από 10 ΜΣΔ (ελπίζω να υπάρχει διαθέσιμο) με την προϋπόθεση ότι θα υπηρετήσεις και τη δεύτερη χρονιά σε δυσπρόσιτο. Σωστά γράφει ο g.t ότι τα μονά μόρια του σχολείου από το οποίο βγήκες υπεράριθμη θα τα πάρεις, επειδή δεν μετακινείσαι σε άλλο σχολείο με δική σου υπαιτιότητα.

Ευχαριστώ πολύ Lasid και g.t. για τις απαντήσεις.
Θα ήθελα να διπλασιάσω αλλά έτσι όπως τα ακούω τα πράγματα είναι πολύ δύσκολο γιατί πρέπει και φέτος και του χρόνου να βρω κάποιο δυσπρόσιτο λειτουργικό κενό και απ' ότι καταλαβαίνω πρέπει να είναι και στην ίδια ομάδα σχολείων που είναι το οργανικό μου κενό για να προηγούμαι στην τοποθέτηση σε σχέση με άλλους/ες εκπαιδευτικούς που θα κάνουν αίτηση βελτίωσης θέσης/ απόσπασης σωστά; ή προηγούμαι όλων, για όλες τις ομάδες σχολείων του νομού, επειδή είμαι υπεράριθμη;
Όταν δήλωσα για οργανική υπήρχαν 4 δυσπρόσιτα κενά. Πήρα το πρώτο εγώ και τα άλλα τρία τα πήραν άλλες κοπέλες μετά από εμένα (με βάση τα μόρια) οπότε καλύφθηκαν αυτά τα δυσπρόσιτα κενά τώρα. Παρά το ότι προηγούμαι στα μόρια, τώρα νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι γιατί οι κοπέλες πήραν την οργανική τους. Άρα από αυτά που διαβάζω ο διπλασιασμός ακόμα και αν φέτος πάω σε δυσπρόσιτο παραμένει στον αέρα γιατί δεν ξέρω που θα βρεθώ του χρόνου.
Του χρόνου θα έχω δικαίωμα για απόσπαση/μετάθεση σε άλλους νομούς αλλά επειδή τα λειτουργικά κενά βγαίνουν τον Ιούλιο, δηλαδή πολύ αργότερα από την περίοδο που κάνουμε αιτήσεις απόσπασης εγώ δεν θα μπορώ να ξέρω αν στο νομό μου θα προκύψει κάποιο δυσπρόσιτο κενό ώστε αν δεν προκύψει να δηλώσω για απόσπαση σε άλλο νομό.
Μια ακόμα ερώτηση. Αν φέτος είμαι σε δυσπρόσιτο και του χρόνου δεν υπάρχει αρχικά δυσπρόσιτο κενό στον νομό μου τον Σεπτέμβριο αλλά μετά από κάποιους μήνες πχ. Νοέμβριο δημιουργηθεί κενό λόγω άδειας μπορώ να ζητήσω απόσπαση για το κενό αυτό και να διπλασιαστούν τα μόρια για τους υπόλοιπους μήνες; ή επειδή δεν είναι συνεχόμενη η παραμονή μου στο δυσπρόσιτο δεν διπλασιάζονται;


Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1729
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1994 στις: Ιούλιος 30, 2023, 09:56:05 πμ »
Ευχαριστώ πολύ Lasid και g.t. για τις απαντήσεις.
Θα ήθελα να διπλασιάσω αλλά έτσι όπως τα ακούω τα πράγματα είναι πολύ δύσκολο γιατί πρέπει και φέτος και του χρόνου να βρω κάποιο δυσπρόσιτο λειτουργικό κενό και απ' ότι καταλαβαίνω πρέπει να είναι και στην ίδια ομάδα σχολείων που είναι το οργανικό μου κενό για να προηγούμαι στην τοποθέτηση σε σχέση με άλλους/ες εκπαιδευτικούς που θα κάνουν αίτηση βελτίωσης θέσης/ απόσπασης σωστά; ή προηγούμαι όλων, για όλες τις ομάδες σχολείων του νομού, επειδή είμαι υπεράριθμη;

προηγείσαι ΜΟΝΟ στην  ομαδα σχολειων που εχεις την οργανικη σου. Ομως μπορεις να δηλωσεις και σχολειο της ομορης ομαδας, αλλα εκει προτεραιοτητα εχουν οι εκπκοι εκεινης της ομαδας και στη συνεχεια εσυ. Μπορεις βεβαια να δηλωσεις και σχολεια μη ομορων ομαδων και να συγκριθεις με βαση τα μορια με τους εκπκους των αλλων μη ομρων ομαδων 
Όταν δήλωσα για οργανική υπήρχαν 4 δυσπρόσιτα κενά. Πήρα το πρώτο εγώ και τα άλλα τρία τα πήραν άλλες κοπέλες μετά από εμένα (με βάση τα μόρια) οπότε καλύφθηκαν αυτά τα δυσπρόσιτα κενά τώρα. Παρά το ότι προηγούμαι στα μόρια, τώρα νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι γιατί οι κοπέλες πήραν την οργανική τους.
ΣΩΣΤΑ
 Άρα από αυτά που διαβάζω ο διπλασιασμός ακόμα και αν φέτος πάω σε δυσπρόσιτο παραμένει στον αέρα γιατί δεν ξέρω που θα βρεθώ του χρόνου.
Του χρόνου θα έχω δικαίωμα για απόσπαση/μετάθεση σε άλλους νομούς αλλά επειδή τα λειτουργικά κενά βγαίνουν τον Ιούλιο, δηλαδή πολύ αργότερα από την περίοδο που κάνουμε αιτήσεις απόσπασης εγώ δεν θα μπορώ να ξέρω αν στο νομό μου θα προκύψει κάποιο δυσπρόσιτο κενό ώστε αν δεν προκύψει να δηλώσω για απόσπαση σε άλλο νομό.
σωστά, αν και ολο και καποια ιδεα θα εχεις παρει μεχρι τον απριλιο που γινονται οι αιτησεις αποσπασης, αφου εκεινη την εποχη  θα εχεις εικονα εστω για την οργανικη κατασταση των δυσπροσιτων σχολειων που ειναι ο προπομπος της λειτουργικης , μιας και για να γινουν οι μεταθεσεις θα εχουν προυπολογιστει τα οργανικα κενα.  Επιπλεον θα εχουν μεσολαβησει οι μεταθεσεις και ισως να εχει αδειασει καποιο απο τα δυσπροσιτα. Ακομα θα μπορεσεις ισως να μαθεις τις προθεσεις για πιθανη αιτηση αποσπασης  των συναδελφων που ανηκουν στα αλλα δυσπροσιτα
Μια ακόμα ερώτηση. Αν φέτος είμαι σε δυσπρόσιτο και του χρόνου δεν υπάρχει αρχικά δυσπρόσιτο κενό στον νομό μου τον Σεπτέμβριο αλλά μετά από κάποιους μήνες πχ. Νοέμβριο δημιουργηθεί κενό λόγω άδειας μπορώ να ζητήσω απόσπαση για το κενό αυτό και να διπλασιαστούν τα μόρια για τους υπόλοιπους μήνες; ή επειδή δεν είναι συνεχόμενη η παραμονή μου στο δυσπρόσιτο δεν διπλασιάζονται;
κατ αρχας να ξερεις οτι αν επαιρνες τοποθετηση σε λειτουργικο κενο για 2 συνεχομενα διδακτικα ετη  τις 2πλασιασμενες μοναδες θα τις επαιρνες αναλογικα μονο για το διαστημα απο 1/9 εως και 30/6, ενω για τους καλοκαιρινους μηνες θα λαμβανες τα μορια οργανικης. Ως προς το τελευταιο ερωτημά σου η απαντηση ειναι αρνητικη δηλ για να παρεις τον διπλασιασμο θα πρεπει να τοποθετηθεις σε λειτουργικο για 2 συνεχομενα διδακτικα ετη, αλλα μεχρι 30/9 καθε διδακτικου ετους να ειναι η τοποθετηση αυτη (βλ εγκυκλιο μεταθεσεων)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2023, 10:04:49 πμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος XPap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1995 στις: Ιούλιος 30, 2023, 11:33:42 μμ »
Να ρωτησω κατι. Τωρα που θα μας στειλουν σε λειτουργικο κενο εμας που δεν πηραμε οργανικη τι γινεται στην περιπτωση που δεν συμπληρωνουμε ωραριο [και πολλες απο τις ωρες που ειναι για μας α αναθεση εχουν δοθει ως β αναθεση]; Πηγαινουμε σε αλλο σχολειο για συμπληρωση ενω υπαρχουν ωρες α αναθεσης;

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1996 στις: Ιούλιος 30, 2023, 11:44:37 μμ »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1729
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1997 στις: Ιούλιος 30, 2023, 11:47:07 μμ »
Να ρωτησω κατι. Τωρα που θα μας στειλουν σε λειτουργικο κενο εμας που δεν πηραμε οργανικη τι γινεται στην περιπτωση που δεν συμπληρωνουμε ωραριο [και πολλες απο τις ωρες που ειναι για μας α αναθεση εχουν δοθει ως β αναθεση]; Πηγαινουμε σε αλλο σχολειο για συμπληρωση ενω υπαρχουν ωρες α αναθεσης;
το υπηρεσ συμβουλιο οταν θα αναρτήσει πινακα με λειτουργικα κενα, πριν θα εχει φροντισει να δωσει ολες τις ωρες α+β αναθεσης καθε σχολειου στους οργανικα ανηκοντες του σχολειου και εαν και εφοσον παραμενουν ακαλυπτες πχ 6 ωρες Α αναθεσης θα τις ανεβασει στην ιστοσελίδα μαζί με τα υπολοιπα κενα των αλλων ειδικοτητων/σχολειων και θα καλεσει τους εκπκους να κανουν δήλωση σχολειων. Αρα  στον πινακα κενών θα υπαρχει γι αυτό το σχολειο αυτο και για τη συγκεκριμενη ειδικοτητα ένα ελλειμμα πχ 6 ωρων που σημαινει πως ο καθηγητης που θα διατεθει εκει θα βρει μονο αυτες τις 6 ωρες  Α αναθεσης ακαλυπτες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2023, 08:55:21 πμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1729
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1998 στις: Ιούλιος 30, 2023, 11:48:17 μμ »

Αποσυνδεδεμένος XPap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #1999 στις: Ιούλιος 31, 2023, 08:28:45 πμ »
το υπηρεσ συμβουλιο οταν θα αναρτήσει πινακα με λειτουργικα κενα, πριν θα εχει φροντισει να δωσει ολες τις ωρες α+β αναθεσης καθε σχολειου στους οργανικα ανηκοντες του σχολειου και εαν και εφοσον παραμενουν ακαλυπτες ωρες Α αναθεσης θα τις ανεβασει στην ιστοσελίδα και θα καλεσει τους εκπκους να κανουν δήλωση σχολειων. Αρα αν σε ενα σχολειο και σε μια συγκεκριμενη ειδικοτητα υπαρχει στον πινακα ελλειμμα πχ 6 ωρων σημαινει πως ο καθηγητης που θα παει εκει θα βρει μονο αυτες τις 6 ωρες  Α αναθεσης ακαλυπτες
Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1729
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #2000 στις: Ιούλιος 31, 2023, 10:04:36 πμ »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #2001 στις: Ιούλιος 31, 2023, 10:42:31 πμ »
Άσχετο.
Στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ έχετε πρόσβαση σε νέες αναρτήσεις;
Φαίνεται να έχει σταματήσει να τροφοδοτείται από τις 26/7 σε πανελλαδικό και τοπικό επίπεδο. Μιλώ για το υπουργείο παιδείας βέβαια.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 385
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 328
Σύνολο: 337

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.