*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά  (Αναγνώστηκε 404514 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #616 στις: Σεπτέμβριος 05, 2015, 11:16:59 πμ »
Η άδεια είναι ανεξάρτητη.  Οπότε θα πάρεις τα μόρια του νέου σχολείου .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:41:26 »

Αποσυνδεδεμένος chriskas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #617 στις: Σεπτέμβριος 05, 2015, 05:46:38 μμ »
Knkn ευχαριστώ για την απάντηση.. Με χαροποιησες ιδιαίτερα.. Μακάρι να ισχύει ;)

Αποσυνδεδεμένος df478

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #618 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 05:24:43 μμ »
Καλησπέρα!!
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, στις τοποθετήσεις στα λειτουργικά κενά του Σεπτεμβρίου γίνονται με βάση τις όμορες ομάδες κτλπ ή όλο το πυσδε μετράει σαν ένα;

για παράδειγμα εχώ λίγες έως καθόλου ώρες στην οργανική μου θέση κ με κρίνουν λειτουργικά υπεράριθμο. Υπάρχουν κενά σε σχολεία άχετα με το δήμο που έχω ογανική (αλλά στο ίδιο πυσδε), ενώ στους δικούς μου όμορους δήμους δεν υπάρχει τπτ. Μπορώ αυτά τα κενά να τα ζητήσω ή δεν επιτρέπεται γιατί δεν είναι στην ίδια ομάδα, ή στον όμορο δήμο με το σχολείο της οργανικής μου;

(το Σεπτέμβρη όλα τα λειτουργικά κενά που υπάρχουν σε ένα πυσδε δε μετράνε όλα το ίδιο, ενώ οι όμορες ομάδες δεν ισχύουν για τις βελτιώσεις το καλοκαίρι;)

Αποσυνδεδεμένος gng

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #619 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 09:58:56 μμ »
Τοποθετήθηκα  σε λειτουργικό κενό. Όταν παρουσιάστηκα για ν΄αναλάβω υπηρεσία μου ανακοινώθηκε ότι το κενό δεν υφίσταται πλέον λόγω συρρίκνωσης των τμημάτων (είχαν γίνει την προηγούμενη μέρα πολλές μετεγγραφές). Το συγκεκριμένο σχολείο ήταν η δεύτερη επιλογή μου. Έκανα ένσταση στο ΠΥΣΔΕ και η πρώτη αντίδραση ήταν να με τοποθετήσουν εξ ολοκλήρου σ΄ ένα σχολείο που δεν ήταν στις επιλογές μου. Είμαι στη διάθεση και με πολλά μόρια πράγμα που σημαίνει πως αν “διορθωθεί” η αδικία εις βάρος μου θα γίνει καραμπόλα μ΄όλους τους συναδέλφους που τοποθετήθηκαν με λιγότερα μόρια από εμένα. Ξέρεις κανείς τι προβλέπεται; Ποια είναι η δίκαιη και νόμιμη λύση σε μια τέτοια περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:41:26 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #620 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 10:14:56 μμ »
Καλησπέρα!!
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, στις τοποθετήσεις στα λειτουργικά κενά του Σεπτεμβρίου γίνονται με βάση τις όμορες ομάδες κτλπ ή όλο το πυσδε μετράει σαν ένα;

για παράδειγμα εχώ λίγες έως καθόλου ώρες στην οργανική μου θέση κ με κρίνουν λειτουργικά υπεράριθμο. Υπάρχουν κενά σε σχολεία άχετα με το δήμο που έχω ογανική (αλλά στο ίδιο πυσδε), ενώ στους δικούς μου όμορους δήμους δεν υπάρχει τπτ. Μπορώ αυτά τα κενά να τα ζητήσω ή δεν επιτρέπεται γιατί δεν είναι στην ίδια ομάδα, ή στον όμορο δήμο με το σχολείο της οργανικής μου;

(το Σεπτέμβρη όλα τα λειτουργικά κενά που υπάρχουν σε ένα πυσδε δε μετράνε όλα το ίδιο, ενώ οι όμορες ομάδες δεν ισχύουν για τις βελτιώσεις το καλοκαίρι;)
Στο ΠΥΣΔΕ που ανήκω μπορεί κάποιος να ζητήσει όποιο κενό θέλει. Λογικά το ίδιο θα ισχύει παντού.
  

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #621 στις: Σεπτέμβριος 12, 2015, 08:03:25 πμ »
Οι φετινές τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά θα αργήσουν λόγω εκλογών ; Έχετε τοποθετηθεί σε κάποια πυσδε ;  σε εμάς ούτε κενά δεν έχουν βγάλει .

Αποσυνδεδεμένος mg_eagle

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #622 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 03:41:12 μμ »
Καλησπερα, ποιος μπορει να ξεκαθαρισει το τοπιο οσον αφορα στα εξης:

Σε ΠΥΣΔΕ με 2 περιοχες μεταθεσης (Α και Β), στην περιπτωση που εχουν συμπληρωθει τα κενα στην Α και εξακολουθουν να υπαρχουν ατομα σε διαθεση (και στην Α και στην Β), τα κενα στη Β ποιος προηγειται να τα καλυψει και βασει ποιου νομου?? Οι της διαθεσης της Β, της Α ή οι αποσπασμενοι??
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2015, 05:21:46 μμ από mgerf »

Αποσυνδεδεμένος nefeli999

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #623 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 04:03:27 μμ »
Τοποθετήθηκα  σε λειτουργικό κενό. Όταν παρουσιάστηκα για ν΄αναλάβω υπηρεσία μου ανακοινώθηκε ότι το κενό δεν υφίσταται πλέον λόγω συρρίκνωσης των τμημάτων (είχαν γίνει την προηγούμενη μέρα πολλές μετεγγραφές). Το συγκεκριμένο σχολείο ήταν η δεύτερη επιλογή μου. Έκανα ένσταση στο ΠΥΣΔΕ και η πρώτη αντίδραση ήταν να με τοποθετήσουν εξ ολοκλήρου σ΄ ένα σχολείο που δεν ήταν στις επιλογές μου. Είμαι στη διάθεση και με πολλά μόρια πράγμα που σημαίνει πως αν “διορθωθεί” η αδικία εις βάρος μου θα γίνει καραμπόλα μ΄όλους τους συναδέλφους που τοποθετήθηκαν με λιγότερα μόρια από εμένα. Ξέρεις κανείς τι προβλέπεται; Ποια είναι η δίκαιη και νόμιμη λύση σε μια τέτοια περίπτωση;
Κάνεις ένσταση και επιλέγεις σχολείο σύμφωνα με τα μόρια σου.

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #624 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 05:06:03 μμ »
Οι φετινές τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά θα αργήσουν λόγω εκλογών ; Έχετε τοποθετηθεί σε κάποια πυσδε ;  σε εμάς ούτε κενά δεν έχουν βγάλει .

Σε μας εχουν βγει τα κενα, ακόμα γίνονται δηλώσεις, αλλά θα τοποθετηθουμε μετα τις εκλογές.
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #625 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 05:09:30 μμ »
Τοποθετήθηκα  σε λειτουργικό κενό. Όταν παρουσιάστηκα για ν΄αναλάβω υπηρεσία μου ανακοινώθηκε ότι το κενό δεν υφίσταται πλέον λόγω συρρίκνωσης των τμημάτων (είχαν γίνει την προηγούμενη μέρα πολλές μετεγγραφές). Το συγκεκριμένο σχολείο ήταν η δεύτερη επιλογή μου. Έκανα ένσταση στο ΠΥΣΔΕ και η πρώτη αντίδραση ήταν να με τοποθετήσουν εξ ολοκλήρου σ΄ ένα σχολείο που δεν ήταν στις επιλογές μου. Είμαι στη διάθεση και με πολλά μόρια πράγμα που σημαίνει πως αν “διορθωθεί” η αδικία εις βάρος μου θα γίνει καραμπόλα μ΄όλους τους συναδέλφους που τοποθετήθηκαν με λιγότερα μόρια από εμένα. Ξέρεις κανείς τι προβλέπεται; Ποια είναι η δίκαιη και νόμιμη λύση σε μια τέτοια περίπτωση;

Στο δικο μου πυσδε σε παρομοια περιπτωση δε διορθωθηκε η αδικια.ειναι αδυνατο μου ειπαν να ξαναγινει τοποθετηση καραμπολα ολων,αφου τοποθετηθηκαν μοιρασαν μαθηματα κ ξεκινησαν.τους καλυπτει ο νομος μου ειπαν,αλλα δε μου εδειξαν το νομο.μακαρι να βγαλεις ακρη,γιατί δεν ειναι δικο σου το λαθος!
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος gng

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #626 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 08:45:38 μμ »
Στο δικο μου πυσδε σε παρομοια περιπτωση δε διορθωθηκε η αδικια.ειναι αδυνατο μου ειπαν να ξαναγινει τοποθετηση καραμπολα ολων,αφου τοποθετηθηκαν μοιρασαν μαθηματα κ ξεκινησαν.τους καλυπτει ο νομος μου ειπαν,αλλα δε μου εδειξαν το νομο.μακαρι να βγαλεις ακρη,γιατί δεν ειναι δικο σου το λαθος!

Εγώ έκανα νύξη για την “καραμπόλα” αλλά εμμέσως μου το απέκλεισαν. Κι όχι μόνο αυτό αλλά στις συμπληρωματικές τοποθετήσεις έβαλαν συναδέλφους σε σχολεία της επιλογής μου. Τρέχω μόνη μου να βρω σχολεία..., ενώ το πυσδε με συμβουλεύει να μην αγχώνομαι κι ότι μπορεί να βρεθεί ολόκληρο κενό από βδομάδα(;). Εν τέλει τοποθετήθηκα για λίγες ώρες σε σχολείο που μόνη μου αναζήτησα. Πείτε μου, όμως, είμαι υποχρεωμένη ό,τι κι αν μου προτείνουν ως συμπλήρωση να το δεχθώ; Να συμπληρώσω ότι έχουν τοποθετηθεί ακόμη και οι αποσπασμένοι σε “μικρά” κενά της περιοχής μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2015, 08:50:06 μμ από sopedesp »

Αποσυνδεδεμένος nefeli999

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #627 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 10:58:57 μμ »
Εγώ έκανα νύξη για την “καραμπόλα” αλλά εμμέσως μου το απέκλεισαν. Κι όχι μόνο αυτό αλλά στις συμπληρωματικές τοποθετήσεις έβαλαν συναδέλφους σε σχολεία της επιλογής μου. Τρέχω μόνη μου να βρω σχολεία..., ενώ το πυσδε με συμβουλεύει να μην αγχώνομαι κι ότι μπορεί να βρεθεί ολόκληρο κενό από βδομάδα(;). Εν τέλει τοποθετήθηκα για λίγες ώρες σε σχολείο που μόνη μου αναζήτησα. Πείτε μου, όμως, είμαι υποχρεωμένη ό,τι κι αν μου προτείνουν ως συμπλήρωση να το δεχθώ; Να συμπληρώσω ότι έχουν τοποθετηθεί ακόμη και οι αποσπασμένοι σε “μικρά” κενά της περιοχής μου.

θα σου πρότεινα να ζητήσεις απάντηση στην ένσταση γραπτώς. ποιος ακριβώς νόμος τους καλύπτει? στο δικό μας πύσδε Ιανουάριο μήνα δε δίστασαν να κάνουν αλλαγές σε κενό που δημιουργήθηκε όταν το ζήτησε αυτός που είχε περισσότερα μόρια.

Αποσυνδεδεμένος gm2703

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #628 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 06:18:36 μμ »
  ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΔΔΕ,,ΔΙΕΘΕΣΑΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ  ΜΕ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΘΕΣΗ(ΕΙΧΕ ΠΛΗΡΕΣ ΩΡΑΡΙΟ), ΣΤΗ ΔΙΠΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ  ΜΑΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ  ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ ΤΟΥ!!!!ΤΟ  ΧΑΤΗΡΙ ΤΟΥ ΤΟ  ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ  ΠΕΡΣΥ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 860
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #629 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 06:31:17 μμ »
χαλαρα, κανεις μια ωραιοτατη ενσταση γιατι για να γινουν διαθεσεις στην οικεια Α/μια σε ειδικοτητες πρεπει να εχουν καλυφθει πληρως τα κενα στην Β/μια.

αυτος, για να πηγε Α/μια, προφανως καποιος καλυψε το κενο του στην οργανικη. Αν ο τελευταιος δεν εχει προβλημα να παει στο σχολειο Β/μιας και να αντικαταστησει τον αλλον που θελει να κατεβει Α/μια τοτε γινεται αν δεν αδικειται καποιος αλλος ενδιαφερομενος
We are so many...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159629
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 476
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 468
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.