*

Αποστολέας Θέμα: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 121158 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος christat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #224 στις: Αύγουστος 28, 2006, 06:21:03 μμ »
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! Είμαι ΠΕ 06 και με ειδοποιήσανε τηλεφωνικά από το υπουργείο για συμπληρωματικό διορισμό μέσω ΑΣΕΠ. Είμαι κι εγώ σε αναμονή της εγκυκλίου γιατί δεν είμαι σίγουρη τι ακριβώς έχει γίνει. 'Εχουν κάνει το ίδιο και με το δικό σας κλάδο? Από αυτά που διαβάζω μάλλον όχι. Έχετε ακούσει κάτι ανάλογο για άλλο κλάδο? Sorry που γράφω σε εσάς αλλά ο δικός μας κλάδος δεν εκπροσωπείται τόσο δυναμικά στο site.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:28:59 »

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #225 στις: Αύγουστος 28, 2006, 06:32:31 μμ »
Πότε σε ειδοποίησαν;

Αποσυνδεδεμένος Georgia_24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Think positive!
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #226 στις: Αύγουστος 28, 2006, 06:44:17 μμ »
> Μετά απο πολλές προσπάθειες κατάφερα να μιλήσω με το υπουργείο. Μου είπε η κυρία στο τηλ.(210
> 3723109) οτι ισως βγει άυριο η εγκύκλιος και οτι ο αριθμος των ΠΕ19 θα είναι 140. Υπομονή για
> ακόμη μια μέρα!!!

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής. Αν με το καλό βγει αύριο η εγκύκλιος, θα δίνει το δικαίωμα σε όσους έκαναν αίτηση για διορισμό τον Αύγουστο να κάνουν εκ νέου αίτηση για να αλλάξουν τις περιοχές προτίμησης; Από όσο έχω ακούσει πάρα πολλά άτομα, μετά και τον αποκλεισμό πολλών περιοχών λόγω κάλυψης των κενών θέσεων, έχουν επιλεγμένες λίγες από τις εναπομείνουσες περιοχές -και με σειρά όχι αυτή που θα ήθελαν. Οπότε είναι συνετό να μας επιτρέψουν να κάνουμε αίτηση και να επιλέξουμε τις νέες περιοχές μας (εξάλλου μόνο νησιά έχουν μείνει ουσιαστικά).

Αυτά τα 33 άτομα που δεν έκαναν αίτηση αφορά τον κλάδο ΠΕ20, έτσι δεν είναι; Λογικά θα πρέπει να αναφέρεστε στα άτομα που βρίσκονται στις πρώτες θέσεις του Ενιαίου Πίνακα ΠΕ20 και, ενώ θα μπορούσαν να διοριστούν βάσει μορίων, δεν διορίστηκαν (ο καθένας για τους δικούς του προσωπικούς λόγους). Στον κλάδο ΠΕ19 υπάρχουν 43-45 τέτοια άτομα, έτσι δεν είναι;

Μετά τις συμπληρωματικές αιτήσεις, υπάρχει περίπτωση να προστεθούν στον ενιαίο πίνακα καινούργια άτομα που δεν υπήρχαν πριν; Νομίζω ότι στον πίνακα υπάρχουν όλοι όσοι έκαναν αίτηση για διορισμό. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος. Πριν λίγες μέρες είχα συγκρίνει τον ενιαίο πίνακα με τον πίνακα αναπληρωτών εστιάζοντας την προσοχή μου στους έχοντες πάνω από 3,5 μόρια (κλάδος ΠΕ19) και βρήκα ότι στον πίνακα αναπληρωτών απλώς υπήρχαν 9-10 ατομα παραπάνω (δεν θυμάμαι τον ακριβή αριθμό, πάντως ήταν λίγα). Μπορούν να κάνουν συμπληρωματική αίτηση άλλα άτομα εκτός από αυτά;



 Καλησπέρα σε όλους!  :)

 Για να απαντήσω στην ερώτησή σου σχετικά με τον κλάδο ΠΕ19, τα άτομα που βρίσκονται στον πίνακα αναπληρωτών με μόρια >= 3.75 και δεν έχουν κάνει αίτηση διορισμού (βασικά είναι όλοι άνδρες και δεν έχουν πάει στρατό, ίσως κάποιοι από αυτούς να κάνουν τώρα αίτηση αν απολύθηκαν) είναι 15. Άρα αυτοί είναι οι μόνοι αν δε κάνω λάθος από τον πίνακα αναπληρωτών που δικαιούνται τώρα να κάνουν αίτηση διορισμού, αν φυσικά πρόλαβαν να τελειώσουν το στρατό. Από αυτούς ξέρω 3-4 άτομα που δεν πήγαν στρατό φέτος, λόγω δουλειάς, διδακτορικών κλπ.

 Ένα καλό κόλπο όμως για να υπολογίσεις πόσοι από αυτούς πραγματικά μπορούν να κάνουν αίτηση τώρα, είναι νομίζω το εξής: Κοίταξε πόσα από αυτά τα 15-16 άτομα απέκτησαν προϋπηρεσία τη χρονιά 2005 - 2006, οπότε αυτοί δε πήγαν στρατό και δε μπορούν να κάνουν τώρα τα χαρτιά τους! Αν δε κάνω λάθος, πρέπει να είναι περίπου 5 το πολύ άτομα που έχουν προϋπηρεσία >= 3.75 μόρια και δικαιούνται τώρα να κάνουν αίτηση...

 Αν κάνω κάποιο λάθος, παρακαλώ ας με διορθώσει κάποιος...
 

Αποσυνδεδεμένος christat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #227 στις: Αύγουστος 28, 2006, 07:24:55 μμ »
Την Τετάρτη το πρωί και μου είπαν την Πέμπτη να πάω στη Δευτεροβάθμια όπου φυσικά δεν είχαν ιδέα. Το σίγουρο είναι ότι ειδοποίησαν κι άλλους ΠΕ 06 γιατί είχαν πάει κι αυτοί. Και μετά βγήκε και η ανακοίνωση για εκείνους που δεν έκαναν τα χαρτιά τους(2η ευκαιρία!). Ειλικρινά δεν ξέρω τι γίνεται γιατί είναι κάπου 150 άτομα πριν από μένα στον πίνακα του ΑΣΕΠ και μου φαίνονται πάρα πολλά. Πόσοι να είναι πια οι διοριστέεοι που διορίστηκαν με τον πίνακα των αναπληρωτών?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:28:59 »

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #228 στις: Αύγουστος 28, 2006, 08:00:40 μμ »
έχει αναφερθεί σε διάφορα sites, π.χ. στο alfavita ότι από την προηγούμενη βδομάδα άρχισαν να καλούν τηλεφωνικώς επιλαχόντες

Αποσυνδεδεμένος morena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #229 στις: Αύγουστος 28, 2006, 08:26:08 μμ »
προς christat

σε ειδοποιησαν τηλεφωνικως και επρεπε να πας  στη β/βαθμια?για ποιο λογο?εκανες αιτηση η περιμενεις τους συμπληρωματικους???

Αποσυνδεδεμένος sepouko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #230 στις: Αύγουστος 28, 2006, 08:32:30 μμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτή η ανακοίνωση για δευτέρη ευκαιρία τελός παντών.Για τους ΠΕ20 μένουν 178 άτομα να διορίσουν γιατί απο τους 172 η 2 που είναι απο τον πίνκα ειναι διορισμένοι απο πέριση και μάλλον φέτος ηταν φάνταρη για τι έχουν 2.39 θεση 342 και 2.98 μόρια θέση 413  στους ΠΕ20 μονο και φέτος διορίστηικαν (που ειναι παράνομο να εχουν διοριστή απο πέριση χώρις να έχουν στρατό η να καταλαβαν θέση γιατί δεν εξηγητε αλλιώς ο διορισμος τους) αλλα αφου έγινε δεν πιάνονται στους φετινούς είχαν καταλάβει θεση απο πέριση. Αν κάποιος το εχει ψάξει περισσότερο ας μου απαντήση.Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος christat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #231 στις: Αύγουστος 28, 2006, 08:37:28 μμ »
Για να πάρω την εγκύκλιο για τους συμπληρωματικούς - η οποία είναι ακόμα στο δρόμο - και να κάνω αίτηση όταν βγει. Αυτό μου είπαν από τιο υπουργείο. Δεν έχω κάνει αίτηση για διορισμό αφού δεν είχα το δικαίωμα ως αναπληρώτρια (έχω 6,7 μόρια προυπηρεσίας και για να κάνεις έπρεπε να έχεις πάνω από 15 νομίζω)

Αποσυνδεδεμένος morena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #232 στις: Αύγουστος 28, 2006, 08:39:41 μμ »
αν ηταν φανταροι περισυ μπορει να μην αποδεχτηκαν το διορισμο τους και να διοριστουν φετος.ειναι νομιμο και μπορουν να το κανουν

Αποσυνδεδεμένος morena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #233 στις: Αύγουστος 28, 2006, 08:42:20 μμ »
υπομονη το αργοτερο μεχρι την πεμπτη αν οχι και νωριτερα.....

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #234 στις: Αύγουστος 28, 2006, 08:44:07 μμ »
> έχει αναφερθεί σε διάφορα sites, π.χ. στο alfavita ότι από την προηγούμενη βδομάδα άρχισαν να
> καλούν τηλεφωνικώς επιλαχόντες

Ναι αλλά στους κλάδους μας (ΠΕ19 και ΠΕ20) δεν υπάρχουν επιλαχόντες στο διαγωνισμό ΑΣΕΠ και ΟΛΟΙ θα διοριστούν από τον ενιαίο πίνακα. Οπότε δεν μας ενδιαφέρει κάστανο.


IDSG

Αποσυνδεδεμένος morena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #235 στις: Αύγουστος 28, 2006, 08:51:07 μμ »
μπορει να χρειαστει να τροποποιησεις την αιτηση σου με βαση τα νεα κενα....οποτε εχε το νου σου....μπορει εν τελει να σ'ενδιαφερει

Αποσυνδεδεμένος sepouko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #236 στις: Αύγουστος 28, 2006, 08:57:19 μμ »
Αν δεν ειχαν το στρατο δεν μπορουσαν να κανουν αιτηση για διορισμο οπως και φετος.

Αποσυνδεδεμένος screen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #237 στις: Αύγουστος 29, 2006, 12:58:44 πμ »
η εγκυκλιος που βγήκε είχε νόημα -κατα την ταπεινή αποψή μου ως προς το εξής- διοτι εφόσον έχουν κενά πάνω απο τα 3.2 μόρια πρέπει να ανταγωνιστούν τις θέσεις μεταξύ αυτών των ατόμων εννοώ τις περιοχές προτιμησής τους και έπειτα θα γίνουν οι συμπληρωματικοί για τους υπόλοιπους που δεν έχουν τα αρχικά κριτήρια δηλ. μόρια <3.2 .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 402
Σύνολο: 405

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.