*

Αποστολέας Θέμα: Αμοιβαίες μεταθέσεις  (Αναγνώστηκε 80841 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3405
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #210 στις: Μάιος 05, 2011, 11:25:46 μμ »
Οι περιπτώσεις που γνωρίζω δεν αφορούν σε ειδικές κατηγορίες. Τα γραφεία δέχτηκαν τις αιτήσεις κανονικότατα, γι' αυτό ας είμαστε σε επιφυλακή, για να μην αδικηθούν συνάδερφοι. Αν δω ότι πήραν την μετάθεση, θα επανέλθω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:15 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #211 στις: Μάιος 05, 2011, 11:31:49 μμ »
Α ναι γειά σου!! να είστε όλοι σε επιφυλακή - δεν είναι ανάγκη να θίγεστε άμεσα!!Στην τελική, ντόμινο είναι όλα αυτά γιατί θα μπορούσε να είχε φύγει κάποιος άλλος από την περιοχή που θέλατε να πάτε εσείς κ.ο.κ.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #212 στις: Μάιος 06, 2011, 01:20:35 μμ »
Παιδιά υπάρχει στο pde κάποιο θέμα όπου μπορούμε να βάζουμε την αγγελία μας για αμοιβαία μετάθεση? Εγώ είμαι ΠΕ06 στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση στην Αιτωλοακαρνανία (έχω οργανική) και ψάχνω για αμοιβαία μετάθεση για Αττική - Πειραιά ή Κορινθία (εντάξει, είναι λαχείο να βρεθεί κάποιος, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #213 στις: Μάιος 06, 2011, 03:56:14 μμ »
Παιδιά υπάρχει στο pde κάποιο θέμα όπου μπορούμε να βάζουμε την αγγελία μας για αμοιβαία μετάθεση? Εγώ είμαι ΠΕ06 στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση στην Αιτωλοακαρνανία (έχω οργανική) και ψάχνω για αμοιβαία μετάθεση για Αττική - Πειραιά ή Κορινθία (εντάξει, είναι λαχείο να βρεθεί κάποιος, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!)

νομίζω εδώ, καλά είσαι!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:15 »

Αποσυνδεδεμένος riniw22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #214 στις: Μάιος 06, 2011, 04:26:20 μμ »
Να πω τωρα κι εγω κατι περι αμοιβαιων μεταθεσεων ...εγω ειμαι στη διαθεση Α Λεσβου...απο περυσι το καλοκαιρι...ηθελα να παρω μεταθεση για Αθηνα φετος,αλλα φυσικα ξεμεινα στο νησι...ευτυχώς (!) βρηκα μια κοπελα και θα προχωρησουμε στην αιτηση για αμοιβαια μεταθεση...το θεμα ειναι οτι αυτη εχει οργανικη,ενω εγω οχι και φυσικα χωρις να φταιω εγω γι αυτο...και ερχομαι τωρα να θεσω το εξης ερωτημα....εμενα γιατι μου εδωσαν μεταθεση για Λεσβο και βρεθηκα να καλυπτω λειτουργικα κενα???και μαλιστα εχω αλλαξει και 4 σχολεια σε ενα χρονο...!!!γιατι λοιπον να υπαρχει προβλημα στην αιτηση για αμοιβαια μεταθεση οταν ο ενας δεν εχει οργανικη??αφου τοσοι και τοσοι που παιρνουμε μεταθεσεις στο τελος καταληγουμε να καλυπτουμε λειτουργικα κενα...να μη μας την εδιναν τη μεταθεση εξαρχης..ή ας μας δώσουν την αμοιβαία τουλάχιστον...όχι ότι μας συμφέρει...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #215 στις: Μάιος 06, 2011, 05:07:50 μμ »
Να πω τωρα κι εγω κατι περι αμοιβαιων μεταθεσεων ...εγω ειμαι στη διαθεση Α Λεσβου...απο περυσι το καλοκαιρι...ηθελα να παρω μεταθεση για Αθηνα φετος,αλλα φυσικα ξεμεινα στο νησι...ευτυχώς (!) βρηκα μια κοπελα και θα προχωρησουμε στην αιτηση για αμοιβαια μεταθεση...το θεμα ειναι οτι αυτη εχει οργανικη,ενω εγω οχι και φυσικα χωρις να φταιω εγω γι αυτο...και ερχομαι τωρα να θεσω το εξης ερωτημα....εμενα γιατι μου εδωσαν μεταθεση για Λεσβο και βρεθηκα να καλυπτω λειτουργικα κενα???και μαλιστα εχω αλλαξει και 4 σχολεια σε ενα χρονο...!!!γιατι λοιπον να υπαρχει προβλημα στην αιτηση για αμοιβαια μεταθεση οταν ο ενας δεν εχει οργανικη??αφου τοσοι και τοσοι που παιρνουμε μεταθεσεις στο τελος καταληγουμε να καλυπτουμε λειτουργικα κενα...να μη μας την εδιναν τη μεταθεση εξαρχης..ή ας μας δώσουν την αμοιβαία τουλάχιστον...όχι ότι μας συμφέρει...

έχεις ακούσει ποτέ το..."μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά;" Ε κάπως έτσι.... Είναι κοινό μυστικό εξάλλου....
Για να σου δώσω να καταλάβεις....κάποτε οι νεοδιόριστοι "έβγαιναν" υπεράριθμοι και επέστρεφαν στην περιοχή κατοικίας τους...Πώς γινόνταν αυτό; αν εγώ ας πούμε ήμουν η δέκατη νεοδιόριστη και με κάποιο τρόπο με έβγαζαν  υπεράριθμη, αυτό σημαίνει ότι και οι προηγούμενες εννιά αναγκαστικά έβγαιναν επίσης υπεράριθμες...
Το πιασες το υπονοούμενο;  ;) ;)
(εξ ου και - δικαίως οφείλω να πω - λαμβάνονται υπόψη τα οργανικά κενά και όχι οι εκτιμήσεις του οποιουδήποτε.)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος anyname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Η ελπίδα πνέει τα λοίσθια (κι εμείς τα μένεα).
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #216 στις: Μάιος 06, 2011, 07:56:34 μμ »
Παιδιά καλή μετάθεση! Είμαι ΠΕ03, με οργανική θέση στην Β΄Πειραιά, στον Γαλατά Τροιζηνίας (5' με φέρυ από τον Πόρο) και ενδιαφέρομαι για Αθήνα (Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄ ), Πειραιά (Α΄), Λάρισα (Α΄).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2011, 08:57:54 πμ από anonymous »
Ένας (ες αεί;) 'εθελοντής'  εκπαιδευτικός.

Αποσυνδεδεμένος elliko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #217 στις: Μάιος 06, 2011, 10:02:54 μμ »
Καλησπέρα,
συνάδελφοι είμαι Δασκάλα (ΠΕ70), έγγαμη, με οργανική στην Α΄Ανατολικής Αττικής και ενδιαφέρομαι άμεσα για αμοιβαία μετάθεση στο Λασίθι, τόπο καταγωγής μου. Όσοι ψάχνετε για να βρεθείτε στην περιοχή της Αττικής, στείλτε μου μήνυμα ή email.
Ευχαριστώ.

Φιλικά,
Έλλη Κ.
 :)

Αποσυνδεδεμένος arg2008-9

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #218 στις: Μάιος 07, 2011, 03:45:59 μμ »
Καλησπέρα!Είμαι ΠΕ70,έχω οργανική στο Ν. Φθιώτιδας και ενδιαφέρομαι για τους Ν.Πιερία-Ημαθία-Πέλλας.

Αποσυνδεδεμένος dimf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #219 στις: Μάιος 11, 2011, 06:36:07 μμ »
Καλησπέρα!Είμαι δασκάλα ΠΕ70 με οργανική στο Ηράκλειο Κρήτης και επιθυμώ αμοιβαία μετάθεση για Ρέθυμνο!Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος ffotini30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #220 στις: Μάιος 11, 2011, 11:01:07 μμ »
EIMAI ΠΕ06 ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ Δ'ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΘΥΜΩ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ, ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, :)ΣΤΗ ΞΑΝΘΗ, ΡΟΔΟΠΗ, ΚΑΒΑΛΑ, ΕΒΡΟ, ΔΡΑΜΑ Η ΣΕΡΡΕΣ.

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #221 στις: Μάιος 12, 2011, 04:19:20 μμ »
Καλησπέρα είμαι ΠΕ05, έχω οργανική στη Δ΄Λέσβου (Άγιος Ευστράτιος) και ζητώ αμοιβαία μετάθεση για Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄ Αθήνας! ;D
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #222 στις: Μάιος 12, 2011, 04:24:47 μμ »
Πέρα από την πλάκα τώρα, κάποιοι νεοδιόριστοι ή νεοπροσληφθέντες τέλος πάντων ΙΔΑΧ έκαναν αίτηση μετάθεσης. Επίσης ένας με μετάταξη από την εκκλησιαστική έκανε επίσης χωρίς να είναι σαφές αν δικαιούται. Ίδωμεν...
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος Aurelita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαίες μεταθέσεις
« Απάντηση #223 στις: Μάιος 12, 2011, 05:35:39 μμ »
ΠΕ04.04 στη διάθεση ΠΥΣΔΕ Β' Αθήνας ψάχνει μετάθεση για Α' Μεσσηνίας...
Look wide. And when you think you are looking wide, look wider still. B.P.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 733
Σύνολο: 751

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.