*

Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτική και ΠΔΣ  (Αναγνώστηκε 28118 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 27, 2006, 06:24:08 μμ »
Γιαυτο πρέπει να τρέξετε όλοι.Δυστυχώς οι μόνιμοι που αναλαμβάνουν  το κάνουν μόνο για τα ,ελάχιστα,χρήματα και αδιαφορούν.Όσοι θέλετε πιάστε μαθητές να δημιουργήσουν τμηματα
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:20:28 »

Αποσυνδεδεμένος LENA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 28, 2006, 11:09:36 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω με ποιον τρόπο γίνεται η πρόσληψη για την ενισχυτική; Ισχύουν τα ίδια με την ΠΔΣ δηλαδή αν έχεις " τον τρόπο σου" ή μήπως παίρνουν από τους πίνακες ;   ;)

Αποσυνδεδεμένος greco

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #72 στις: Οκτώβριος 29, 2006, 12:19:14 πμ »
ενισχυτική, στο γυμνασιο δηλ. , μόνο μόνιμοι που παιρνουν για συμπληρωση του ωραριου !!!

Αποσυνδεδεμένος glauki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #73 στις: Οκτώβριος 29, 2006, 02:20:42 μμ »
Γεια σας κι από μένα!  :D
Μου τηλεφώνησαν για ΠΔΣ (μόνο δύο ώρες... τόσες θα πάρουν όλοι, λέει... αλλά δεν τους πιστεύει κανείς)
Τη Δευτέρα θα σταλεί το πρόγραμμα από τον διευθυντή του σχολείου για έγκριση
και ξεκινάμε στις 6 Νοεμβρίου
Κι αυτό θα περάσει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:20:28 »

Αποσυνδεδεμένος vassilis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα καλύτερα έρχονται ! ! ! (ΠΕ 02)
    • Προφίλ
    • http://dradio.gr
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #74 στις: Οκτώβριος 29, 2006, 02:50:27 μμ »
Γεια σας κι από μένα!  :D
Μου τηλεφώνησαν για ΠΔΣ (μόνο δύο ώρες... τόσες θα πάρουν όλοι, λέει... αλλά δεν τους πιστεύει κανείς)
Τη Δευτέρα θα σταλεί το πρόγραμμα από τον διευθυντή του σχολείου για έγκριση
και ξεκινάμε στις 6 Νοεμβρίου
Σε ποια περιοχή; :)
<br />blog:adioristos <br /><br /><br />radio station dRadio

Αποσυνδεδεμένος glauki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #75 στις: Οκτώβριος 29, 2006, 05:05:19 μμ »
Στο νομό Δράμας  :)
Κι αυτό θα περάσει...

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #76 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 01:04:22 πμ »
Παιδια γεια σας,
Σημερα πήγα στο μοναδικό ΤΕΕ της περιοχης να ρωτησω για ΠΔΣ ως ΠΕ1703.
Βρηκα τον σχεδιατη και μου απαντησε οτι η Α'ταξη δεν εχει καθολου ΠΕ1703 μαθηματα κατευθυνσης.
Ωραια είπα, Β' και Γ' Λυκειου και παλι μου είπε οτι προηγουνται οι μόνιμοι που δεν συμπληρωνουν ωραριο.
Επισης του είπα οτι η εγκυκλιος γραφει πως προτιμουνται οι ωρομισθιοι σε ποσοστο 60% και 40% οι μονιμοι στο συνολο των ωρων ΠΔΣ του σχολειου.
Εξαλου μου είπε πως δεν εχει φτιαξει τμήματα ακομα.
Βρε παιδια, τι να πιστεψω, οντως προηγουνται οι μονιμοι και οντως δεν εχουν γίνει τα τμηματα???
Περυσι με ειχαν φαει λαχανο, ειχαν δωσει στην θεση μου ωρες για ΠΔΣ σε εναν ηλεκκτρονικο αντι για ηλεκτρολογο μου εκριβαν και την κατασταση με οσους ειχαν κανει αιτηση για ΠΔΣ ως ΠΕ1703, ωσπου τελικα ετυχε να το ξερω τον ηλεκτρονικο και το καταγειλα στην Β/θμια.
Φετος, αληθεια μου λενε ή πρεπει ξανα να παιξουμε κλεφτες και αστυνομους και να παρω τους δρομους για την Β/θμια απο τώρα??
Ας απαντ΄σει καποιος τι γίνεται σε αλλες περιοχες με τους μονιμους που δεν συμπηρώνουν ωραριο και το αν εχουν γινει  τα τμηματα για ΠΔΣ??
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #77 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 09:40:14 πμ »
Παιδια γεια σας,
Σημερα πήγα στο μοναδικό ΤΕΕ της περιοχης να ρωτησω για ΠΔΣ ως ΠΕ1703.
Βρηκα τον σχεδιατη και μου απαντησε οτι η Α'ταξη δεν εχει καθολου ΠΕ1703 μαθηματα κατευθυνσης.
Ωραια είπα, Β' και Γ' Λυκειου και παλι μου είπε οτι προηγουνται οι μόνιμοι που δεν συμπληρωνουν ωραριο.
Επισης του είπα οτι η εγκυκλιος γραφει πως προτιμουνται οι ωρομισθιοι σε ποσοστο 60% και 40% οι μονιμοι στο συνολο των ωρων ΠΔΣ του σχολειου.
Εξαλου μου είπε πως δεν εχει φτιαξει τμήματα ακομα.
Βρε παιδια, τι να πιστεψω, οντως προηγουνται οι μονιμοι και οντως δεν εχουν γίνει τα τμηματα???
Περυσι με ειχαν φαει λαχανο, ειχαν δωσει στην θεση μου ωρες για ΠΔΣ σε εναν ηλεκκτρονικο αντι για ηλεκτρολογο μου εκριβαν και την κατασταση με οσους ειχαν κανει αιτηση για ΠΔΣ ως ΠΕ1703, ωσπου τελικα ετυχε να το ξερω τον ηλεκτρονικο και το καταγειλα στην Β/θμια.
Φετος, αληθεια μου λενε ή πρεπει ξανα να παιξουμε κλεφτες και αστυνομους και να παρω τους δρομους για την Β/θμια απο τώρα??
Ας απαντ΄σει καποιος τι γίνεται σε αλλες περιοχες με τους μονιμους που δεν συμπηρώνουν ωραριο και το αν εχουν γινει  τα τμηματα για ΠΔΣ??
Συμπλήρωση ωραρίου γίνεται μόνο στο γυμνάσιο.Στο λύκειο οι ώρες της πρόσθετης πληρωνονται κανονικά και δεν έχουν καμία σχέση με συμπλήρωση κανονικού ωραρίου.Κάτι βρωμάει με τον προγραμματιστή.Πήγαινε μια βόλτα από τον προϊστάμενο Β΄Βαθμιας γιατι φέτος περνάνε όλα από το χέρι τους
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος lio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Τι Λωζάνη τι Κοζάνη
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #78 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 11:30:53 πμ »
Εγώ ρώτησα σε κάποια ΤΕΕ χθες και σε 1 μου είπαν ότι υπάρχουν τμήματα από το Σεπτέβρη  ??? (είναι δυνατό;;;;) τα οποία κάνουν οι μόνιμοι, όχι συμπληρώνοντας ωράριο αλλά ως ενισχυτική. Αν είχα πάει λέει τον Σεπτέβρη (και καλά) μπορεί να μου αφήναν καμιά ωρίτσα της Α' τάξης, άντε της Β' το πολύ, διότι κατά παράδοση την Γ΄τάξη την παίρνουν ως ενισχυτική οι μόνιμοι (μιλάμε για υπερήλικες, άνω των ..ήντα).
Πώς σας ακούγονται όλα αυτά; Εγώ πάντως κουφάθηκα..
«Ζήτω,ο Λεοναρτο ντα Βιτσι!»Ανονυμοσ

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #79 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 01:51:24 μμ »
Χοντρά ψέμματα.Για πες μας ποια είναι αυττα τα ΤΕΕ να γελάσουμε.Η ΠΔΣ δεν είναι κάτι σαν την λειτουργία του κυλικείου του σχολείου που την αποφασίζει το σχολείο αλλά νόμος του κράτους
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος lio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Τι Λωζάνη τι Κοζάνη
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 02:03:23 μμ »
Χοντρά ψέματα ενοοείται. Να γελάσουμε με αυτά χλωμό (εγώ πάντως δε γελάω καθόλου). Τι θέλεις να πεις λέγοντας ότι η ΠΔΣ είναι νόμος του κράτους; Ότι μπορώ να πάω στην Β'βάθμια όπου ανήκουν και να παραπονεθώ; Με ποιο σκεπτικό; Ότι δεν δικαιούνται ΠΔΣ οι μόνιμοι; Για γίνε πιο συγκεκριμένος!
«Ζήτω,ο Λεοναρτο ντα Βιτσι!»Ανονυμοσ

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 06:17:57 μμ »
Εμένα πάντως μου είχε πεί ο Προϊστάμενος, ότι από τη στιγμή που υπάρχουν υπεράριθμοι, (και υπαρχουν αρκετοί λόγω της κατάργησης των μαθημάτων από το α΄έτος) ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ αυτοί για συμπληρωση ωραρίου. Πήγα με πολύ καλές συστάσεις και δεν ξέρω αν είχε τόσο μεγάλο λόγο να μου πεί ψέματα
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 08:17:34 μμ »
Εμένα πάντως μου είχε πεί ο Προϊστάμενος, ότι από τη στιγμή που υπάρχουν υπεράριθμοι, (και υπαρχουν αρκετοί λόγω της κατάργησης των μαθημάτων από το α΄έτος) ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ αυτοί για συμπληρωση ωραρίου. Πήγα με πολύ καλές συστάσεις και δεν ξέρω αν είχε τόσο μεγάλο λόγο να μου πεί ψέματα

Tελευταία φορά:ΔΕΝ υπάρχει έννοια συμπλήρωσης ωραρίου με πρόσθετη στο Λυκειο.Είναι άσχετη διαδικασία.Με την ΠΔΣ έμπλεξα εδώ και 4 χρόνια και γνωρίζω ακριβώς τι ισχύει και τώρα που είμαι μόνιμος κάτι παραπάνω έμαθα.
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική και ΠΔΣ
« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 08:22:33 μμ »
Χοντρά ψέματα ενοοείται. Να γελάσουμε με αυτά χλωμό (εγώ πάντως δε γελάω καθόλου). Τι θέλεις να πεις λέγοντας ότι η ΠΔΣ είναι νόμος του κράτους; Ότι μπορώ να πάω στην Β'βάθμια όπου ανήκουν και να παραπονεθώ; Με ποιο σκεπτικό; Ότι δεν δικαιούνται ΠΔΣ οι μόνιμοι; Για γίνε πιο συγκεκριμένος!
Περιμέναμε/τε πότε θα βγει η εγκύκλιος  για να ξεκινήσουν την ΠΔΣ, πως αυτοί που λες πιο πάνω ξεκίνησαν πρόσθετη από τον σεπτέμβριο?Θα μας τρελάνουν τελείως?Την πρόσθετη δεν την κάνουν αποκλειστικά οι μόνιμοι ούτε αποκλειστικά ωρομίσθιοι.Βεβαια και να πας στην ΒΒαθμια αλλά να μάθεις ακριβώς τι ισχύει με τα σχολεία που λες και να μιλήσεις καθαρα και με θάρρος
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 508

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.